رفتن به مطلب

مشکل در نصب ویندوز 7

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

روی هارد اول ویندوز ریختم بعد هارد دوم رو نصب کردم

هارد به هارد کردم

زمانی که این هارد اول بود روی هارد دوم هم ویندوز ریختم

بعد هارد اول رو به صاحبش دادم

حالا مین رو عوض کردم

هارد رو زدم

ویندوز بالا نمیاد

همه پارتیشن ها داینامیک شدن

گزینه ادامه در نصب ویندوز موقع انتخاب پارتیشن فعال نمیشه (روی سی)

روی پارتیشن های دیگه هم که تا خرره پره میگه فضای کافی نداره

راهی هست که نخوام از یک هارد اضافه استفاده کنم و سی این هارد رو کاری کنم واسه نصب ویندوز مناسب بشه

همه موارد به صورت دیفالت تنظیم شده

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی از مرحله اول نصب ویندوز شما هارد رو پارتیش بندی می کنید باید مواظب باشید که تعداد درایوهایی که ساختید از 3 بیشتر نشه.این کار باعث میشه وقتی شما در قسمت منیج درایو جدید ایجاد می کنید درایوها در حالت logical بمونند و داینامیک نشند.

موقعی که دارید پارتیشن ایجاد میکنید بهتون اخطار هم میده که احتمال داره بعد از داینامیک شدن دیگه دترسی به OS نداشته باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید سیستم رو از طریق یک فلش بوت ویندوز که برنامه ایی مثل اینها:

http://www.partitionwizard.com/convertpartition/convert-to-basic-disk.html

http://www.dynamic-disk.com/dynamic-disk-convert-professional.html

روش نصب شده باشه یا DVD های بوتی که ابزاری مثل ابزاری که معرفی کردم روشون هست بوت کنی و اول پارتیشن ها رو از حالت داینامیک به بیسیک بدون از دست دادن اطلاعات تبدیل کنی.

یا اینکه سیستم رو با یک هارد دیگه بالا بیاری و با نرم افزار هایی مثل نرم افزار های معرفی شده این کار رو انجام بدی.

بعدی از اینکه پارتیشن رو از حالت داینامیک به بیسیک تبدیل کردی میتونی ویندوز رو با DVD خود ویندوز تعمیر کنی تا احتیاجی به نصب دوباره نباشه.

توجه کن که به خاطر مسائل امنیتی ویندوز اجازه نصب و دسترسی نصب به پارتیشن داینامیک به شما نمیده و باید حتما به بیسیک تبدیل بشه.

و توجه کن که هر نرم افزاری نمیتونه بدونه از دست دادن اطلاعات یعنی حذف کردن پارتیشن ها کار تبدیل داینامیک به بیسک رو انجام بده پس یا از نرم افزار هایی که به طور مثال معرفی کردم باید استفاده کنی یا نرم افزاری که اشاره کرده باشه که کار تبدیل رو بدون از دست دادن اطلاعات انجام میده.

اگر از نرم افزار اتوماتیک نمیخوای استفاده کنی یا دسترسی نداری یک روش دستی هست که باید با Hex ادیتور ها کاملا آشنایی داشته باشی و از یک نرم افزار Hex ادیتور استفاده کنی مثل روشی که اینجا توضیح داده شده :

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=191006

در مورد نرم افزار های تبدیل داینامیک به بیسیک بدون از دست دادن اطلاعات فکر میکنم نرم افزار قلا تو فروم معرفی شده باشه. جستجو کن.

لینک به دیدگاه

روی هارد اول ویندوز ریختم بعد هارد دوم رو نصب کردم

هارد به هارد کردم

زمانی که این هارد اول بود روی هارد دوم هم ویندوز ریختم

بعد هارد اول رو به صاحبش دادم

حالا مین رو عوض کردم

هارد رو زدم

ویندوز بالا نمیاد

همه پارتیشن ها داینامیک شدن

گزینه ادامه در نصب ویندوز موقع انتخاب پارتیشن فعال نمیشه (روی سی)

روی پارتیشن های دیگه هم که تا خرره پره میگه فضای کافی نداره

راهی هست که نخوام از یک هارد اضافه استفاده کنم و سی این هارد رو کاری کنم واسه نصب ویندوز مناسب بشه

همه موارد به صورت دیفالت تنظیم شده

ممنون

سلام دوست خوبم،

ببين من اينطورى متوجه شدم:

روی هارد اول ویندوز ریختم = پارتيشن اصلى بوت در اين هارد ايجاد شده.

زمانی که این هارد اول بود روی هارد دوم هم ویندوز ریختم = همچنان پارتيشن اصلى بوت روى همون هارد اوليه مونده

بعد هارد اول رو به صاحبش دادم = پارتيشن بوت رو دادى رفت

حالا مین رو عوض کردم = خود اين عمل باعث از كار افتادن ويندوز ميشه (فكر ميكنم يكسرى فايل هاى درايور مخصوص هست كه بر اساس مين شما از روى DVD ويندوز بر روى هارد ريخته ميشه، بعد اگر كه مين رو عوض ميكنى، ويندوز براى بالا اومدن نياز به يكسرى فايل هاى ديگرى دارد كه در سورس و منبع اصلى DVD هست، ولى روى اون هارد نصب نيست)

هارد رو زدم - ویندوز بالا نمیاد = قطعا بالا نمياد

همه پارتیشن ها داینامیک شدن = كارت درومد، اطلاعاتت رو مجددا بريز روى يك هارد ديگه، از ابتدا بايد پارتيشن بندى و اين كار ها رو انجام بدى.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون داداش مشکلی برای از دست دادن اطلاعات در درایور c ندارم

ویندوزیم که روش هست باید عوض بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام دوست خوبم،

.............

همه پارتیشن ها داینامیک شدن = كارت درومد، اطلاعاتت رو مجددا بريز روى يك هارد ديگه، از ابتدا بايد پارتيشن بندى و اين كار ها رو انجام بدى.

سلام داداشم

ممنون چه توضیح جالبی

من هارد با این ظرفیت ندارم

یعنی تنها راه همین هست ؟

ویرایش شده توسط ALTEC Lansing
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
همه پارتیشن ها داینامیک شدن = كارت درومد، اطلاعاتت رو مجددا بريز روى يك هارد ديگه، از ابتدا بايد پارتيشن بندى و اين كار ها رو انجام بدى.

سلام داداشم

من هارد با این ظرفیت ندارم

یعنی تنها راه همین هست ؟

ای داد

پست قبلی من رو خوندین؟

با نرم افزار تبدیل داینامیک به بیسیک و حتی بدون اون میتونی بدون اینکه نیازی به از اطلاعات کپی بگیری میتونی کارت رو انجام بدی.......

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ای داد پست قبلی من رو خوندین؟ با نرم افزار تبدیل داینامیک به بیسیک و حتی بدون اون میتونی بدون اینکه نیازی به از اطلاعات کپی بگیری میتونی کارت رو انجام بدی.......

داداش آره

اما  این کار با ریسک هست ؟

تو سرعت هارد تاثیر داره ؟

ویرایش شده توسط ALTEC Lansing
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ریسکش این هست که مثلا تو همون چند ثانیه که داری کار تبدیل رو انجام میدی برق بره یا سیستم بنا به هر دلیلی خاموش بشه ممکن هست پارتیشن تیبل ها بهم بریزه...

که بازهم میتونی ریکاوری کنی. یا اینکه اصلا میتونی یک کپی از پارتیشن تیبل هارد بگیری ( تو فروم جستجو کن).

روی سرعت هارد تائیری نداره.

نرم افزاری که معرفی کرردم نوشتن :

"conversion from dynamic disk to basic "without losing data

تغییرات آنی اعمال میشه و حتی نیازی به ری استارت هم نیست.

برو تو اون لینک ها و مطلب رو بخون ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...