رفتن به مطلب

مشاوره جهت ارتقاء سیستم

Recommended Posts

با سلام و احترام

لطفا بفرمایید جهت ارتقاء سیستم:

1- در ردیف قیمتی 130-90 هزار تومان سیستم مبتنی بر AMD بهتر است یا INTEL ؟

2-مادربردهایی که CPU PHenom I I را ساپورت می کنند در ردیف قیمتی متوسط کدام مدلها می باشند؟

3- چگونه می توان فهمید که cpu های سری intel و amd چند هسته ای می باشند؟

4- در ردیف قیمتی 120-90 هزار تومان از سری intel و نیز amd بهترین مادربرد و cpu را معرفی بفرمایید.

5- یک کارت گرافیک مناسب در ردیف قیمتی 80 به پایین نیز برای قطعات بالا معرفی بفرمایید.

6- مادربردهای onboard آیا امکان کرس فایر را دارند و لطفا نمونه خوب از این مدل در حدود قیمت 100 را معرفی بفرمایید.

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام

2-مادربردهایی که CPU PHenom I I را ساپورت می کنند در ردیف قیمتی متوسط کدام مدلها می باشند؟

4- در ردیف قیمتی 120-90 هزار تومان از سری intel و نیز amd بهترین مادربرد و cpu را معرفی بفرمایید.

5- یک کارت گرافیک مناسب در ردیف قیمتی 80 به پایین نیز برای قطعات بالا معرفی بفرمایید.

6- مادربردهای onboard آیا امکان کرس فایر را دارند و لطفا نمونه خوب از این مدل در حدود قیمت 100 را معرفی بفرمایید.

با تشکر فراوان

درود :

1-در ردیف 90 تا 130 هزار تومان به نظر من AMD بهتر خواهد بود .

2- مادر بور های ASUS مدل 1 - M3A78- ASUS MB و MSI مدل k9A2CF-F MB

3- درود : در این مورد اول باید از جایی بخری که مطمئن باشی جنس تقلب به شما ندهند 2 - اینکه روی خود جعبه

پردازنده مشخصات پردازنده رو نوشته شما از آقای حسینی بخرید مطمئن باشید مشکلی پیش نمیاد.

4- پردارنده INTEL E7400 DUAL CORE که قیمت آن حدود 125 هزار تومان می باشد. مادر بورد ASUS مدل P5QSE

که قیمت آن حدود 118000 تومان می باشد مادربورد GIGA مدل EP43-S3L مادر بورد GIGA مدل EP43-Ds3 که

حدود 135000 تومان باید قیمت داشته باشد . مادر بورد ECS مدل P45T-A که قیمتی در حدود 113000 تومان دارد.

در مورد پردازنده های AMD مدل PHENOM 9550 را پیشنهاد می کنم که قیمتی در حدود 127000 تومان دارد.

در مورد مادربوردهای AMD هم که دو نمونه بالا معرفی کردم البته دوستان در این زمینه به شما کمک بیشتری

خواهند کرد.

در مورد گرافیک هم شما می توانید NVIDIA 8600 gt 512 mg را پیشنهاد می کنم که حول و حوش همان 80000

تومان خواهد شد.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط Alireza_Pc
لینک به دیدگاه

با سلام و احترام

با تشکر فراوان

در مورد انتخاب قطعاتarman_pc بهترین های بازار رو گفتن.

در مورد مادربوردهای فنوم 2 هنوز در بازار یافت نمی شن چه برسه قیمت متوسط.

پردازنده های AMD با x2 برای 2 هسته ای و X3 برای سه هسته ای و X4 برای چهار هسته در نامگذای مشخص میشن و اینتل هم سری سری Q و QX برای چهار هسته ای ها و core 2 duo و dual core برای 2هسته ای ها مشخص میشه.

آنبورد با امکان کرس فایر تنها بوردهایی هستند که با چیپ 790GX کار میکنند و قیمت بالایی دارند.

http://www.lioncomputer.ir/index.php?product_id=722

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز :

من هم فکر کنم تو رنج 130-90 هزار تومان سیستم مبتنی بر AMD بهتر است ! با توجه به کارایی شما؟!!!

و بگم شما گول بعضی از حرفا رو نخوز که می گن مثلآ این مین بورد amd با آپدیت بایوس می شه سوکت های جدید am3 رو روش سوار کنی اینطوری هم نیست یعنی شاید سوار شه و با قابلیت آبدیت بایوس شما بتونین سیستم رو بالا بیارین !ولی از تمام قدرت سی پی یو تون استفاده نکردید ! مثل یک گلوگاه می مونه اینطوری ! دقیق مثل یک قیف یعنی شما با این قابلیت از یک قیف به عنوان مثال اطلاعاتتون رد و بدل میشه ! الان برا رنج سی پی یو قیمت تو اون رده منم e7400 که آرمان عزیز گفت رو پیشنهاد می کنم ! و مادربورد هایی که الان تو رنج قیمت خوبی قرار دارند مین بورد هایی با چیپ p45هستند که آقا آرمان چند نمونه رو متذکر شدند

جای مطمین هم می خوای همین لیون کامپیوتر هست جای هیچ تبلیغ و چیزی نیست چون خودم ازشون جنس خریدم و عالی بوده . شما می تونی خواستی به طور حضوری به دفترشون تشریف ببرید

موفق و موید باشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامیه دوستان...

با 500-550 تومن بهترین سیستمی که میشه واسه گیم ارتقا داد چیه ؟ واسم مهم نیست که بازیهارو حتما تو رزولیشن های بالا یا در حالت high اجرا کنه. فقط بازیها رو تا 3-4 سال بدون تیک اجرا کنه واسم کافیه...

سیستمی باشه که کارت گرافییکش قوی باشه مادر برد و سی پی یو مهم نیست فقط مادر بردش PCI Xperss 2 باشه...

لطفا قیمتها رو هم بگین...

لینک به دیدگاه

دوست عزيز مشخص کنيد چه تعداد از قطعات سيستم فعلی قصد ارتقا داريد؟

vga=4670/4850

main=p5q se/p5ql pro

ram=2/4 gig transcend/patriot

cpu=5200/8200 intel

power=500 acbel/535A green

ویرایش شده توسط ZeroWatt
لینک به دیدگاه

سلام...

ممنون دادا ...

ممنون میشم اگه قیمت قطعات رو هم بگین...

بازم میگم برای من فقط کارت گرافیک مهمه چون سیستم و واسه گیم میخوام ارتقا بدم

لینک به دیدگاه

سلام. درود بر همگی...

این قیمتی که واسه 4850 زدین از بهترین مدلشه ؟ یعنی his ? قیمت 9600gt/1gig الان چنده ؟ ارزونترین سیستم برای این این کارت رو معرفی کنین.

میشه حداقل سیستم مورد نیاز این 4850 رو بگین ؟ ارزونترین مادر برد و سی پی یو برای کارت گرافیک 4850 رو معرفی کنین.

من فقط واسه گیم میخوام سیستم ارتقا بدم.واسم مهم نیست که حتما بازیهارو در حالت high یا در رزولیشن های بالا بازی کنم.فقط میخوام گرافیکی باشه که بازیها رو بدون تیک واسم اجرا کنه.مثلا الان گرافیک 8500/512 راحت همه بازیهارو اجرا میکنه با قیمت 80 تومن.ولی من میخوام طوری باشه که تا 3-4 سال دیگه کارت گرافیکم بازیهارو اجرا کنه حالا low یا high بودن مهم نیست.

با تشکر فراوان از زحمات شما

سلام دوست عزیز ! با اجازه منم نظرمو میگم ! اول اشاره کنم که نمیشه توان لازم برای اجرای بازی های چند سال اینده رو پیش بینی کرد ! حتی در حالت low ! چرا که ممکن بازی های جدیدی در اینده بیان که نیاز به تکنولوژی جدید و روز اون موقع رو داشته باشند ! به هر حال شما چاره ای ندارید تا فعلا و با توجه به توان مالی تون ! کارت مناسبی رو تهیه کنید و امیدوار باشید که انچه مد نظر دارید ! در اینده محقق بشه ! البته مطمئنا در حال حاضر هر چقدر کارت قویتر و پر توان تری رو انتخاب کنید ! در اینده با ریسک کمتری مواجه خواهید بود !

در مورد انتخاب بین کارت های مد نظرتون هم ! بنظر من و با توجه به انتظارات جنابعالی ! کمترین کارت ممکن ! همون 4850 ست ! هر چند که حقیر کارت +9800gtx رو ترجیح میدم ! ولی کمتر از این 2 کارت ! و با توجه به نیاز و کاربرد شما ! ریسک بیشتری رو بدنبال خواهد داشت ! در ضمن اگر هزینه اختصاص یافته شما برای گرافیک ! همون 180 تومانه ! اکیدا توصیه میکنم با اضافه کردن مبلغ ناچیزی ! میتونید خیلی بیشتر و بهتر به منظورتون دست یابید ! چرا که همین چند هزار تومان تغییر و افزایش بازدهی درخوری رو بهمراه خواهد داشت ! ( همچنین اگه اشتباه نکنم میشه با حدود 220 تومان کارت +9800GTX رو خریداری کردالبته از برند های ارزون قیمت )

در مورد انتخاب پردازنده یا مادربرد هم ! در ظاهر نیاز به قطعات خاصی نیست و جدای وجود pci expres 2.0 در مادربرد منتخب تان ! مورد خاص دیگه ای وجود نداره ولی نکته حائذ اهمیت این موضوع ! بر میگرده به ست و مچ بودن قطعات تون ! چرا که اگه هر یک از اونها از نظر توان ! نسبت به سایر قطعات ! از بازدهی کمتری برخوردار باشند ! باعث پایین امدن پرفورمانس کل سیستم خواهد شد و بزبان ساده تر ! باعث میشه سایر قطعات سیستم که دارای توان بیشتری هستند ! نتوانند از تمامی و حداکثر توان خود استفاده کرده و در نتیجه باعث کاهش پرفورمانس کل سیستم میشوند ! بعنوان مثال اگر پردازنده شما نسبت به کارت گرافیک تون ضعیفتر باشه ! باعث میشه نتونید از تمامی توان کارت تون بهرمند شید و یا بالعکس اگر کارت تون ضعیفتر بوده و پردازنده در حد و اندازه های اون نباشه ! باعث میشه قسمتی از توان پردازنده در مواقع لزوم و مرتبط ! بلا استفاده بمونه ! پس دقت و تامل در انتخاب قطعات همگون الزامی ست ! ( البته در این بین ! نوع کاربرد سیستم هم بی تاثیر نیست )

و در نهایت اینکه قطعاتی همچون پردازنده / کارت گرافیک / رم و پاور ! باید در حد و اندازه های یکدیگر بوده تا بتوان از تمامی توان سیستم بهرمند شد ! پیشنهاد اخرم اینکه با توجه به نوع کاربرد شما که مربوط به استفاده گیمینگ از سیستم ست ! سوای انتخاب پردازنده - گرافیک و پاور که مسلما رابطه تنگاتنگی با هزینه اعمال شده شما خواهند داشت ! فراموش نکنید که حداقل حجم رم مورد نیاز ! برای یک سیستم گیم ! 4گیگ میباشد و کمتر از این مقدار بهیچ وجه توصیه نمیشود ! و باتوجه به قیمت های مناسب رمها ! هزینه چندانی را در پی نخواهد داشت و مطلوبتر اینه که نسبت به هزینه ای که برای انها در نظر گرفته میشه ! بیشتر به مقدار حجم ایشان توجه بشه تا نوع شون !

مثلا در حال حاضر رم های ddr2 نسبت به رم های ddr3 از قیمت بسیار معقول تری برخوردارند و منطقی تر اینه که از این رم ها استفاده بشه ! و بجای سرعت بیشتر ! حجم بیشتر مورد نظر واقع شه ! مگر اینکه پس از انتخاب سایر قطعات ! هزینه اضافی در کار باشه والا اگه از هزینه قطعاتی همچون پردازنده یا گرافیک بکاهید تا نوع رم هاتون رو ارتقا بدید ! بهیچ وجه توجیهی نداشته و در عمل به پرفورمانس مطلوبی دست نخواهید یافت !

چون بیشتر بحث مربوط به انتخاب کارت گرافیک بود ! بد نیست به نکته مهم دیگه ای اشاره کنم ! اینکه موقع انتخاب کارت گرافیک و مهمتر موقع انتخاب مانیتور ! به توان کارت و در حالت دیگه و بالعکسش ! به اندازه و اینچ مانیتور ! دقت کنید ! چرا که هر چقدر این اندازه و اینچ ! بیشتر و بالاتر باشه ! به همون نسبت قدرت و توان بیشتری رو از کارت تون میطلبه !

نکته اخرم این که اگر حجم رم سیستم تون رو 4 گیگ در نظر گرفتید ! برای استفاده از حداکثر توانایی انها ! چاره ای جز استفاده از ویندز های 64 بیتی ندارید ! چون ویندز های 32 بیتی قابلیت ادرس دهی بیشتر از 3 گیگ رم رو ندارن ! و نهایتا مقداری از حافظه سیستم بلا استفاده خواهند ماند ! و همچنین تجربه به من نشون داده که اجرای بازیها در ویندز های 64 بیتی ! از کیفیت بالاتری برخوردار بوده ! و در کل ویندز های 64 بیتی ! بستر مناسب تری رو برای بکارگیری حداکثر توان سیستم در اختیار میگذارند ! ( البته در صورت استفاده از قطعاتی با ان ویژگی همچون پردازنده های 64 بیتی ! )

شرمنده که وقت تون رو گرفتم ! و موفق باشید !

بازنده

لینک به دیدگاه

سلام. دوست عزیز...

مرسی توضیح خیلی خوبی دادی...

من یه چیزایی حالیم هست ولی شما چیزای جدید یادم دادین نمی دونستم سیستم 64 بیتی تو گیم بهتر عمل میکنه...

دوسته عزیز حالا شما سیستم مورد نیاز اون دوتا گرافیک(4850/9600) رو که با هم ست هم باشن با قیمت بگین ما یه کاریش می کنیم...

منتظر توضیحات کامل شما هستم...

سلام دوست من ! قابلی نداشت عزیز ! ولی برای راهنمایی بیشتر ! بهتره شما قطعات سیستم قبلی تونو که قصد تعویض و ارتقا شون رو ندارید و همچنین قطعاتی که میخواید ارتقا داده و خریداری نمایید رو برای ما روشن کنید تا حقیر و اساتید حاضر ! بهتر بتونن راهنمایی تون کنند ! ( همونطور که دوست و استاد ارجمند مون اقا ارش عزیز ( zerowat ) در قسمت مشابه دیگری ازتون خواسته بودند ) !

در ضمن هزینه مورد نظرتون رو هم بطور دقیق بیان کنید ! ( البته تا جایی که یادمه هزینه ای در حدود 550 تومن اعلام کرده بودید ! )

در هر صورت تنها راهی که میشه شما رو راهنمایی کرد اینه که بدونیم شما با اون مبلغ ! قصد خرید چه قطعاتی رو دارید ! پس نکات طرح شده رو روشن بفرمایید تا دوستان بتونن بیشتر و بهتر پاسخگو باشند ! با تشکر / بازنده

لینک به دیدگاه

با درود

مرسی...

قطعاتم(main-cpu - vga-ram-power)

حداکثر تا 550 میتونم بدم...

فقط برام کارت گرافیکش مهمه...

دوسته عزیز حالا شما سیستم مورد نیاز اون دوتا گرافیک(4850/9600) رو که با هم ست هم باشن با قیمت بگین ما یه کاریش می کنیم...

منتظر توضیحات کامل شما هستم...

سلام مجدد ! دوست من ! حقیقتش در مورد پیشنهاد قطعات با قیمت مد نظر شما ! بهتره اساتید راهنماییتون کنند ! چون حقیر با توجه به اوضاع و احوالات روز و تغییراتی که در زمینه سخت افزار رخ داده و باتبع ادامه هم خواهد داشت ! همچون عرضه چیپست X58 و پردازنده های CORE i7 ! بهیچ وجه نمیتونم پیشنهادی داشته باشم ! چرا که حتی با در نظر گرفتن حداقل ها نیز ! هزینه انها بیش از انچه شما در نظر دارید ! خواهند شد ! مخصوصا از این بابت که کاربرد شما از سیستم ! به منظور گیمینگ میباشد ! از همین روی بعنوان نظر شخصی ! به شما پیشنهاد میکنم که یا مبلغی رو به هزینه مورد نظرتون اضافه کنید و یا مدتی رو صبر پیشه کنید تا توانایی خریدتون بالاتر بره !

چون بنظر من واقعا حیفه که برای مقدار اندکی هزینه بیشتر ! پرفورمانسی کمتر از نصفه انچه حقیر در نظر دارم رو داشته باشید و از سوی دیگر ! با توجه به تغییراتی که اشاره کردم ! حداقل باید سیستمی رو جمع کرد که تا چند سال کارایی و عملکرد مناسبی رو داشته باشه تا قابلیت متوسطی رو در سال های اینده نیز شاهد بود ! و الا با توجه به این که شما در فکر استفاده چند سال اینده و اجرای بازیهای روز ان موقع هستید ! چه بسا با مشکلاتی همچون عدم توانایی قطعات تون مواجه شده و مجددا مجبور به تعویض و ارتقا بشید ! از طرف دیگه هم جریان ست بودن قطعات در میونه و تا جاییکه فهمیدم شما بیشتر بر قدرت کارت گرافیک تون تاکید دارید !

ولی بنظر من وجود یک کارت مناسب در کنار یک پردازنده ضعیفتر ! کمک خاصی به شما نخواهد کرد و شاید در حال حاضر براتون مشکلی بوجود نیاره ! ولی مطمئنا در اینده نزدیک شما رو مجبور به تغییرات اجباری خواهد نمود ! پس با توجه به این نکات من فکر میکنم بهتره شما سیستمی ببندید که اگر نیاز به ارتقا ان داشتید ! بجای تعویض یا ارتقا قطعه ای همچون پردازنده ! یکراست کل سیستم رو ارتقا داده و به سمت سوکت 1366 برید ! نه اینکه دوباره با همین مادربرد و قطعات ! مجبور به تعویض پردازنده یا ... بشید !

من قطعاتی رو خدمت تون معرفی میکنم که کارایی و عملکردشون در حال حاضر عالی بوده و حتی از نظر قیمتی هم در اوضاع مناسبی بسر میبرند و مهمتر از اون ! اجرای بازیهای چند سال اینده رو نیز ! در حد معقول و قابل پیش بینی تضمین میکنند ! ( البته به استثنای کارت گرافیک که نمیشه اینده رو پیش بینی کرد هر چند اگه واقعا کیفیا حداکثر مد نظرتون نبوده و به همون LOW بسنده باشید ! مطمئنا چند سالی تضمین خواهید بود ) و الا من مطمئنم از نظر توان پردازنده - مادربرد و رم های مورد نظر و معرفی شده حقیر ! تا چند سال اینده هیچ مشکلی نخواهید داشت و این سیستم تا زمانیکه قصد ارتقای ان به سوکت 1366 و یا بالاتر و جدیدتر از اونو ! داشته باشید ! براتون براحتی کار کرده و خواسته های شما رو براورده خواهد کرد ! البته همه اینها مستلزم اضافه کردن مقدار اندکی به هزینه مورد نظرتونه !

خب با تمام این اوصاف حقیر قطعات مورد نظر و پیشنهادی خودمو خدمت تون معرفی میکنم و بازم تاکید میکنم انچه در این پست گفته یا پیشنهاد میکنم ! تماما تجربیات و نظرات شخصی من هستند و شما میتونید برای اتخاذ تصمیم درستر ! از اساتید حاضر کمک و راهنمایی بیشتر گرفته و یا در مورد پیشنهادات من با ایشان مشورت کنید ! من فکر میکنم هزینه قطعات پیشنهادی من چیزی در حدود 150 تا 200 تومان بیش از هزینه مد نظر جنابعالی باشند ! که با همین مبلغ ! بدون شک ! شما کارایی و پرفورمانسی تا دو برابر سیستمی که با 550 تومان قراره تهیه کنید ! خواهید داشت ! ( البته بهتره قیمت های دقیق شونو دربیارید تا با خاطری اسوده اقدام به تصمیم گیری نمایید ) بازهم از اساتید راهنمایی و مشورت بیشتر بخواید ! امیدوارم توضیحات طولانی و مفصل حقیر ! مورد توجه شما قرار گرفته و شما رو برای گرفتن تصمیم درست تر ! یاری کنند !

و اما قطعات ست و مچ پیشنهادی حقیر ! ( البته برای سیستم گیمینگ )

CPU : Q6600 = 200

این پردازنده افت خودشو کرده و هر چند ممکن بعد عید کمی ارزونتر بشه ولی اگه عجله دارید ! بازم بخاطر اون 20 تومان ارزش نداره که جز این ! انتخاب دیگه ای داشته باشید ! در ضمن این پردازنده 4 هسته ای دارای فرکانس کاری 2.40 و همچنین 8 مگ کش بوده که اونو منحصر بفرد کرده و نسبت به پردازنده های 2 هسته ای هم قیمت خود اونو برتر میکنه و این برتری بیشتر پس از اورکلاک اون بچشم میاد که مثل اب خوردن هم تا 3.40 اورکلاک میشه ( اونم فقط با تغییر یک عدد در بایوس و بدون افزایش ولتاژ یا ... )

MB : ASUS / P5Q DELUXE = 185

البته اگه دست تون از نظر هزینه باز میبود بهترین انتخاب مادربرد ASUS / MAXIMUS 2 FORMULA با قیمت 250 تومان بود ! چون این مادربرد جدای بحث بهینه شدن و خنک کننده های بهتر ! دارای یک کارت صدای مجزا نیز میباشد که برای سیستم گیمینگ چه از نظر استفاده برای داشتن صدای بهتر و چه از نظر برداشتن بار صدا از دوش پردازنده ! کارایی بهینه تری رو دارا ست !

VGA : ATI / +9800GTX = 220 OR ATI / 4850 = 210

البته همونطور که قبلا هم اشاره کردم ! حقیر کارت +9800GTX رو ترجیح میدم مخصوصا برای کاربرد شما ! و اگه این کارت با قیمت حدود 220 تومان ( که من شنیده ام ) گیر بیاد ! بدون شک بهترین انتخابه و از کارت 4850 خیلی بهتر و سر تره ( نظر شخصی ) فقط توجه داشته باشید که به برند سازنده این کارت توجه نکرده و فقط به قیمت و خود کارت دقت کنید ! و اما ! اگه قیمتش بالاتر از این باشه و شمام واقعا براتون مقدور نباشه و اجبار در کار باشه ! همون 4850 تنها انتخاب ممکن شماست ! که قیمتی در حدود 210 تومان داره !

RAM : PATRIOT / DDR2 / BUS 800 / 4GB = 50

در مورد رم هام که قبلا صحبت کردیم و بنظر من در رنج قیمت ارزون ! رمهای پاتریوت ! قابل قبول هستند ! فقط توجه داشته باشید که از سری دارای هیت سینگ دارش بگیرید که هیت سینگشون یا مشکی و یا ابی رنگه و مثل باقی قطعات میتونید از همین لیون خودمون تهیه شون کنید !

POWER : 600 W COOLER MASTER ( WHIT CABLE MANAGER )= 80 OR GREEN 580GP = 80

البته اگه اشتباه نکنم گرین قرار یک پاور 585 وات ( یا همچین چیزی ) با قابلیت کابل منیجر هم بیاره که خدایی یادم نیست از کجا شنیدم و به صحت این گفته خیلی اطمینان ندارم ! اگه اینطور بود و تا اون موقع این پاور ها در دسترس بودند ! بنظر من اونا بهترن ! البته در حال حاضر همین محصول کولر مستر هم این قابلیت رو داره ! همونطور که خودتونم میدونید قابلیت کابل منیجر یعنی اینکه همه و یا یک سری از کابل های پاور ! قابلیت جدا شدن رو دارند و در مواقعی که نیازی به اونا نیست میتونید متصل شون نکنید و این موضوع اولا به کولینگ و گردش مناسب هوای داخل کیس کمک میکنه و ثانیا ظاهر اجزای داخلی کیس رو زیباتر کرده و از شلوغی بی مورد توسط کابل های اضافی ! جلوگیری بعمل میاره !

در پایان مجددا تاکید میکنم که انچه گفتم تجربیات و نظرات شخصی حقیر بودن و همچنین باطلاع میرسانم که تمامی قطعات پیشنهاد شده منو ! میتونید از فروشگاه لیون و به قیمت های بسیار منصفانه ! تهیه بفرمایید ! ( در ضمن قیمت های درج شده ممکن چند تومان کم و زیاد باشن ) امیدوارم موفق باشید ( و حرف منو هم گوش کنید و یا به هزینه تون اضافه کنید یا صبر کنید تا فرجی بشه و توان مالی تون بالاتر بره و بتونید این قطعات رو خریداری نموده و سیستم تون رو برای اجرای تمامی گیم ها ی حال و تا حدی اینده گارانتی کنید ) موفق باشید ! ( اگه زیادی تاکید یا تکرار کردم هم عذر میخوام چون واقعا به نیت خرید برای خودم به انتخاب قطعات پیشنهادی نگریستم )

کوچیک همتون / بازنده

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود بر شما

من میخوام CPu ram , main رو عوض کنم سیستم فعلیم cpu 2.4 celeron با 256 مگ رم که دیونم کرده!!:D(

تو رنج که کل قیمتش 150 تومن اینا واسم ok شه میتونم سیستم قابل قبولی ارتقا بدم؟

واسه بازی اینا هم نمیخوام:->

ممنون میشم Best Selecto واسم بفرمایین:D

با سپاس

لینک به دیدگاه

درود بر شما

من میخوام CPu ram , main رو عوض کنم سیستم فعلیم cpu 2.4 celeron با 256 مگ رم که دیونم کرده!!

تو رنج که کل قیمتش 150 تومن اینا واسم ok شه میتونم سیستم قابل قبولی ارتقا بدم؟

واسه بازی اینا هم نمیخوام

ممنون میشم Best Selecto واسم بفرمایین

با سپاس

سيستمت عين سيستم منه !!! با اجازه دوستان متخصص من اينا رو پيشنهاد ميدم !!! ( INTEL ) البته ميشه حدود 170 تومن ولي خوب سيستم خوبي ميشه :D

Mother Board : Asrock p43 Twins : 82000 toman

Patriot 1GB*2 800MHz : 26000 toman

Dual Core E2180 2GHz : 59.500 toman

لینک به دیدگاه

ای ول رفیق

کلی فاز دادی به این سرعت جواب دادی واسم:cool:

فقط یه سوال

حالا با این مشخصاتی که دادی واسم، میشه رفت فضا یا نه؟(تفاوت محسوس هستش؟):D

یه جور نباشه همون سیستم پیشیو خدابیامرز بگم؟:cool::D:o

ویرایش شده توسط hootan2003k
لینک به دیدگاه

ای ول رفیق

کلی فاز دادی به این سرعت جواب دادی واسم:cool:

فقط یه سوال

حالا با این مشخصاتی که دادی واسم، میشه رفت فضا یا نه؟(تفاوت محسوس هستش؟):D

یه جور نباشه همون سیستم پیشیو خدابیامرز بگم؟:cool::D:o

سلام

دوست عزیز 100% تغییرات رو احساس میکنید مخصوصا رم 256 که قبلا داشتید در برابر 2 گیگ

لینک به دیدگاه

ای ول رفیق

کلی فاز دادی به این سرعت جواب دادی واسم

فقط یه سوال

حالا با این مشخصاتی که دادی واسم، میشه رفت فضا یا نه؟(تفاوت محسوس هستش؟)

یه جور نباشه همون سیستم پیشیو خدابیامرز بگم؟

خواهش ميكنم عزيز . بله همنطور كه دوميناتور جان گفتن تفاوت زيادي رو احساس ميكنيد . مخصوصا با cpu دو هسته اي و رم 2 گيگ .:D

لینک به دیدگاه

دوستان من میخوام بین دوتا مادربورد زیر یکی رو انتخاب کنم:

BioStar TPower I45

GA-EP45-UP3R

مشخصات سایر قطعات من هم اینا هستند:

CPU:E8400

Ram:4*2GB Patriut

Graphic:9800GT Zotac

Power:Green 535a

بین اون دوتا مادربورد شما چی پیشنهادی میکنید وبا چه دلیلی؟

لینک به دیدگاه

BioStar TPower I45

GA-EP45-UP3R

سلام

BioStar TPower I45

لینک به دیدگاه

سلام

BioStar TPower I45

سلام عزیزم.ایا صرفا فقط باخز اینکه رکورد جهانی FSB یعنی734 رو یدک میکشه گفتید یا منظورتون کاراییشه؟یه چیز دیگه اینکه این مادربورد کراس فایر ساپورت میکنه باعث نمیشه کارت گرافیک من که 9800gt هست روش خوب کار نکنه؟بوردش چطوره خوبه؟راستی رید برام خیلی مهمه ساپورت میکنه؟پل جنوبی مادربورد چیه؟قیمتش چقدره؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم.ایا صرفا فقط باخز اینکه رکورد جهانی FSB یعنی734 رو یدک میکشه گفتید یا منظورتون کاراییشه؟یه چیز دیگه اینکه این مادربورد کراس فایر ساپورت میکنه باعث نمیشه کارت گرافیک من که 9800gt هست روش خوب کار نکنه؟بوردش چطوره خوبه؟راستی رید برام خیلی مهمه ساپورت میکنه؟پل جنوبی مادربورد چیه؟قیمتش چقدره؟

سلام

یکی از دلایل رکوردهای خوبی که در اورکلاک رو داره و دلیل بعدی اینکه قابلیتهایی که در مینبورد های دیگه وجود داره رو این مینبورد داره و کارایی بسیار خوبی داره .

یه چیز دیگه اینکه این مادربورد کراس فایر ساپورت میکنه باعث نمیشه کارت گرافیک من که 9800gt هست روش خوب کار نکنه؟

نه دوست عزیز این مینبورد اسلات pci ex x16 -2 پشتیبانی میکنه و هیچ مشکلی دز ساپورت هیچ یک از کارتها نخواهید داشت و چیپ p45 هستش و قیمتش هم 120 تومانه حدودا و مینبورد کامل و بسیار عالی هستش.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام

یکی از دلایل رکوردهای خوبی که در اورکلاک رو داره و دلیل بعدی اینکه قابلیتهایی که در مینبورد های دیگه وجود داره رو این مینبورد داره و کارایی بسیار خوبی داره .

نه دوست عزیز این مینبورد اسلات pci ex x16 -2 پشتیبانی میکنه و هیچ مشکلی دز ساپورت هیچ یک از کارتها نخواهید داشت و چیپ p45 هستش و قیمتش هم 120 تومانه حدودا و مینبورد کامل و بسیار عالی هستش.

موفق باشید.

دوست گرامی جدی میگید؟این لینکو ببینید:

http://www.infogostar.com/ProductSpec/Motherboard/TPower%20I45.asp

این توی سایت شرکت گارانتی کنندشه که گفته 189تومن.اگه 120تومن باشه فوق العادست با قیمتش .اقای حسینی میتونه برام بفرسته؟چون تو سایتش نیست

لینک به دیدگاه

دوست گرامی جدی میگید؟این لینکو ببینید:

http://www.infogostar.com/productspec/motherboard/tpower%20i45.asp

این توی سایت شرکت گارانتی کنندشه که گفته 189تومن.اگه 120تومن باشه فوق العادست با قیمتش .اقای حسینی میتونه برام بفرسته؟چون تو سایتش نیست

بله دوست گلم باید همین حدودها باشه و در مورد کیفیتش شک نکن یکی از دوستان جدیدا این مینبورد رو تهیه کردند واقعا راضی بودند مینبورد بسیار عالی هستش .

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

بله دوست گلم باید همین حدودها باشه و در مورد کیفیتش شک نکن یکی از دوستان جدیدا این مینبورد رو تهیه کردند واقعا راضی بودند مینبورد بسیار عالی هستش .

موفق باشی.

سلام دوست خوبم.عزیز من قیمت کردم تو بازار میگن170تومن.شما با مدل p45hp بایواستار اشتباه گرفتید فکر کنم:D(

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم.عزیز من قیمت کردم تو بازار میگن170تومن.شما با مدل p45hp بایواستار اشتباه گرفتید فکر کنم:D(

سلام

دوست عزیز میبخشید فکر کنم حق با شما باشه من احتمالا با این مدل اشتباه گرفتم ولی خوب برای اطمینان بیشتر از آقای حسینی قیمت دقیق بگیرید احتمالا ایشون قیمت بهتری به شما میده .

لینک به دیدگاه

BioStar TPower I45

GA-EP45-UP3R

سلام ! عذر میخوام میشه لطف کنید و منظورتونو از این مورد بگید !

منظورتون یعنی 4 تا 2 گیگ که میشه جمعا 8 گیگ ؟

با تشکر / بازنده

اقا میشه لطف کنید و در مورد کارایی این 8 گیگ توضیح بدید ! خلاصه هر تجربه ای که در این زمینه در دست دارید رو بفرمایید ! ممنون تون میشیم ! مثلا شما بین 8 گیگ و 4 گیگ ایا تفاوتی مشاهده کردید ؟ بیشتر در کجا ها ؟ ایا در گیم هم تاثیر داره ؟ در بنچ مارک ها چطور ؟ تفاوت امتیاز چقدره ؟ خلاصه هر چی که در این میدونید و تجربه کردید رو لطف کنید و برای جمع بفرمایید ! البته میتونید در این تاپیک اینجا به این مورد بپردازید و ترجیحا قبلش مطالب و پست های دوستان رو مطالعه بفرمایید و بعنوان کاربری که از نزدیک تجربه استفاده از 8 گیگ رم رو دارید ! نظرتونو اعلام کنید ! و یا اگه مایل بودید تاپیکی با عنوان توانایی و کارایی 8 گیگ رم ! یا چیزی توی همین مایه ها ایجاد کنید ! تا اونجا کلا به مبحث 8 گیگ رم بپردازیم ! با تشکر / بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! عذر میخوام میشه لطف کنید و منظورتونو از این مورد بگید !

ram:4*2gb patriut

منظورتون یعنی 4 تا 2 گیگ که میشه جمعا 8 گیگ ؟

با تشکر / بازنده

سلام عزیزم بله.منظور اینه که 4عدد رم 2گیگابایتی که جمعا میشود8گیگابایت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...