رفتن به مطلب

مشاوره جهت ارتقاء سیستم

Recommended Posts

با سلام به دوستان امروز من از يكي از فروشندگان به اصطلاح با سابغه شهرمونشنيدم كه ميگفت CPU هاي اينتل هيچ كدومشون گارانتي نداره و دليلشم مي گفت چون هيچ مو قع نمي سوزن ولي مگفت كه AMD ها تا 3 سالم گارانتي دارن !!!

آيا اين صحت داره ؟ يعني سي پي يو هاي اينتل مرگ ندارن ؟؟؟ :D

لینک به دیدگاه

:D o:-) o:-) :D :D o:-) o:-)

به نظرم خالي بسته

تو تهران گارانتي دار پيدا ميشه ؟ اگه ميشه لطفا آدرسشم بفرماييد.

ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان امروز من از يكي از فروشندگان به اصطلاح با سابغه شهرمونشنيدم كه ميگفت CPU هاي اينتل هيچ كدومشون گارانتي نداره و دليلشم مي گفت چون هيچ مو قع نمي سوزن ولي مگفت كه AMD ها تا 3 سالم گارانتي دارن !!!

آيا اين صحت داره ؟ يعني سي پي يو هاي اينتل مرگ ندارن ؟؟؟ o:-)

:D :D o:-) o:-) :eek: :eek: :eek:

به نظرم خالي بسته

تو تهران گارانتي دار پيدا ميشه ؟ اگه ميشه لطفا آدرسشم بفرماييد.

ممنون

با سلام

1-این حرف 100% تکذیب میشه و سی پی یو های اینتل هم میسوزن ولی به ندرت.

2-بعضی از سی پی یو های شرکت اینتل نیز دارای گارانتی می باشند.

3-بله در تهران شرکتهایی همچون الماس و چند شرکت دیگر که الان به خاطر ندارم سی پی یو های اینتل را با گارانتی می فروشند ولی به نظر من گارانتی شرکت های ایرانی اصلا فایده ای نداره و همه ی این حرفا برای گرفتن پول بیشتر از مشتری هست.

4-به نظر من شما یک سی پی یو باکس اینتل بخر و پول بیخود بابت این گارانتی های بدرد نخور نده خود من تا حالا حدودا 4 الی 5 سی پی یو اینتل خریدم و تازه چند تا از اونا رو هم اورکلاک کردم ولی هیچ کدوم آخ نگفتن باز هم میگم هر سی پی یو امکان سوختنش هست ولی تا موقعی که درست و عاقلانه با اون کار کنی احتمالش خیلی خیلی کمه که بیخودی بسوزه.

با تشکر :D:cool:o:-)

لینک به دیدگاه

با سلام

1-این حرف 100% تکذیب میشه و سی پی یو های اینتل هم میسوزن ولی به ندرت.

2-بعضی از سی پی یو های شرکت اینتل نیز دارای گارانتی می باشند.

3-بله در تهران شرکتهایی همچون الماس و چند شرکت دیگر که الان به خاطر ندارم سی پی یو های اینتل را با گارانتی می فروشند ولی به نظر من گارانتی شرکت های ایرانی اصلا فایده ای نداره و همه ی این حرفا برای گرفتن پول بیشتر از مشتری هست.

4-به نظر من شما یک سی پی یو باکس اینتل بخر و پول بیخود بابت این گارانتی های بدرد نخور نده خود من تا حالا حدودا 4 الی 5 سی پی یو اینتل خریدم و تازه چند تا از اونا رو هم اورکلاک کردم ولی هیچ کدوم آخ نگفتن باز هم میگم هر سی پی یو امکان سوختنش هست ولی تا موقعی که درست و عاقلانه با اون کار کنی احتمالش خیلی خیلی کمه که بیخودی بسوزه.

با تشکر :D:cool:o:-)

از زمانی که پردازنده های Athlon به بازار اومده بودند وبازار رو بدست گرفته بودند.این پردازنده ها توشون تلفات زیاد میداد.تو شهر ماهم خیلی مردم ناراضی بودند.ویکسری که دنبال سرعت بودند از اتلون AMD استفاده میکردند چون در اون زمان پرسرعت ترین پردازنده ها بودند.اینم بگم اصلا مشکل حرارتی هم نداشتند که بگم از دمای بالا سوختند خودشون یه هو میسوختند.از اون موقع کم کم یه سری شرکت ها با ارائه نسل جدید پردازنده های AMD اومدند و پردازنده های AMD رو گارانتی کردند که به مردم اطمینان خاطر بدند AMD مشکلی نداره مثل گذشته امکان سوختن پردازنده ها به حداقل خودش رسیده.که خداروشکر این بدگمانی مردم هم حل شد.اما چند شرکتی بودند به نام های الماس.ماتریکس.اواژنگ.البالو کامپیوتر.اینا من یامه در روزهای اول گارانتی پردازنده های AMD رو بر عهده داشتند.ولی این مشکل اکثرا حل شده.اون شرکتهایی هم که اینتل رو گارانتی میکنن بخاطر اینه که خوب قطعه الکترونیکی هست هر لحظه ممکنه بسوزه شما پلاسمای3میلیونی هم بخری تو 1ثانیه ممکنه بسوزه.اما الان به نظرم این چیزا تموم شده و قطعات همه دارن با تکنولژی بالا وطول عمر بالا ارائه میشن اما باز توش استثنا هست که با شرایط سازگار نباشه وبسوزه.باتشکر

لینک به دیدگاه

آيا اين صحت داره ؟ يعني سي پي يو هاي اينتل مرگ ندارن ؟؟؟ :D

سلام

دوست عزیز cpu قطعه ای نیست که به این راحتی اتفاقی براش بیفته و میشه گفت تنها قطعه ای هستش که عمر بالایی داره نسبت به دیگر قطعات مگر در اورکلاکهای سنگین مشکلی براش پیش بیاد.

لینک به دیدگاه

من کاملا با آقای Dominator موافق هستم! اصلا سی پی یو به راحتی نمیسوزه

اولا اگر ولتاژ زیاد بدیم دماش میره بالا در نتیجه داغ میکنه و اگر کولینگ ما جواب گو نباشه داغ میکنه در نتیجه سیستم اتوماتیک خاموش میشه!

اگر برق کافی نرسه سیستم بالا نمیاد یا ریست میشه! در نتیجه اتفاقه خاصی نمیفته!

فق در صورت ضریه یا شکستن پایه های سی پی یو (AMD ) ...... میتونه آسیب ببینه که دیگه Out Of Warranty حساب میشه!

موفق باشید!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

ببخشین من page1 یه سوالی پرسیدم و این جوابمه

من اينا رو پيشنهاد ميدم !!! ( INTEL ) البته ميشه حدود 170 تومن ولي خوب سيستم خوبي ميشه

Mother Board : Asrock p43 Twins : 82000 toman

Patriot 1GB*2 800MHz : 26000 toman

Dual Core E2180 2GHz : 59.500 toman

حالا یه سوال بازم!

مگه نمیگن تو رنج پایین AMD beter than Inetl?

حالا بازم Intel رو بردارم؟

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشین من page1 یه سوالی پرسیدم و این جوابمه

من اينا رو پيشنهاد ميدم !!! ( intel ) البته ميشه حدود 170 تومن ولي خوب سيستم خوبي ميشه

mother board : Asrock p43 twins : 82000 toman

patriot 1gb*2 800mhz : 26000 toman

dual core e2180 2ghz : 59.500 toman

حالا یه سوال بازم!

مگه نمیگن تو رنج پایین amd beter than inetl?

حالا بازم intel رو بردارم؟

این سیستمی که معرفی شده مناسبه.بستگی داره تو رنج پایین تقریبا برابرن باهم

لینک به دیدگاه

اون وقت طبق این سیستم جدید نباید Power هم عوض بشه؟

اگه جواب مثبت چه مدلی و چند؟

لینک به دیدگاه

اون وقت طبق این سیستم جدید نباید power هم عوض بشه؟

اگه جواب مثبت چه مدلی و چند؟

این سیستمی که جدید معرفی شد نیاز به توان زیادی نداره وبا یک پاور330ریل کار میکنه اما اگه بعدا قصد خرید کارت گرافیک خوبی دارید حتما به فکر یک پاور باشید 480گرین پیشنهاد خوبیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...