رفتن به مطلب

برای کار motion graphic چه گرافیکی؟ چه سیستمی؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

شما اگر میخوای گرافیک حرفه ای بگیری ، حداقل باید کوادرو 2000 رو بخری . اون هم حدود 2 میلیون در میاد . پس حدود 2 میلیون میمونه برای باقی قطعات . اگر پردازنده رو 3770K بگیری حدود 1200 هم برای اون باید بذاری . پس میمونه 800 تومان برای قطعات دیگه . حداقل 450 توامن برای مادربورد ، 250 تومان برای هارد میشه 700 تومان . میمونه 100 تومان برای کیس ، پاور ، درایو نوری ، رم ، کیبورد و ماوس و اسیکر و مانیتور .

از این توضیحاتی که دادم میشه نتیجه گرفت که با این بودجه باید کارد حرفه ای رو بیخیال شد . اون 2 میلیون باید صرف قطعات دیگه بشه . حتی ماوس و کیبورد رو هم باید حرفه ای بگیرید . چون مهمه . من الان قطعات خاصی پیشنهاد نمیدم . چون باید دید چی موجوده هر روز . ولی حدودا مشخص میکنم که چقدر باید هزینه کنید .

حدود 200 تومان برای 8 گیگ رم مناسب

حدود 300 تومان برای کیس مناسب

حدود 250 تومان برای پاور مناسب

حدود 65 تومان برای درایو نوری

حدود 200 تومان برای کیبورد و ماوس مناسب

حدود 50 تومان برای اسپیکر

حدود 900 تومان برای مانیتور مناسب کار

با هارد و پردازنده و مادربورد میشه حدودا 4 میلیون . اگر بتونید یک SSD حداقل 90 گیگ هم تهیه کنید خیلی تاثیر داره . حدود 350 تومان باید باشه .

لینک به دیدگاه

شما اگر میخوای گرافیک حرفه ای بگیری ، حداقل باید کوادرو 2000 رو بخری . اون هم حدود 2 میلیون در میاد . پس حدود 2 میلیون میمونه برای باقی قطعات . اگر پردازنده رو 3770K بگیری حدود 1200 هم برای اون باید بذاری . پس میمونه 800 تومان برای قطعات دیگه . حداقل 450 توامن برای مادربورد ، 250 تومان برای هارد میشه 700 تومان . میمونه 100 تومان برای کیس ، پاور ، درایو نوری ، رم ، کیبورد و ماوس و اسیکر و مانیتور .

از این توضیحاتی که دادم میشه نتیجه گرفت که با این بودجه باید کارد حرفه ای رو بیخیال شد . اون 2 میلیون باید صرف قطعات دیگه بشه . حتی ماوس و کیبورد رو هم باید حرفه ای بگیرید . چون مهمه . من الان قطعات خاصی پیشنهاد نمیدم . چون باید دید چی موجوده هر روز . ولی حدودا مشخص میکنم که چقدر باید هزینه کنید .

حدود 200 تومان برای 8 گیگ رم مناسب

حدود 250 تومان برای پاور مناسب

حدود 65 تومان برای درایو نوری

حدود 200 تومان برای کیبورد و ماوس مناسب

حدود 50 تومان برای اسپیکر

با هارد و پردازنده و مادربورد میشه حدودا 4 میلیون . اگر بتونید یک SSD حداقل 90 گیگ هم تهیه کنید خیلی تاثیر داره . حدود 350 تومان باید باشه .

ممنونم ازتون، البته یه چیزی رو من فراموش کردم که بگم، خورده ریزها از قبیل ماوس و مانیتور و اسپیکر و درایو نوری و حتی هارد رو جداگونه خریدم و این عددی که گفتم ۴ میلیون، بودجه ای بود که می خواستم برای کارت گرافیک و مادربورد و رم و سی پی یو بذارم ^_^

فکر کنم از اول بد توضیح داده بودم، ببخشید.

:blink:

لینک به دیدگاه

اگر بتونید یک SSD حداقل 90 گیگ هم تهیه کنید خیلی تاثیر داره . حدود 350 تومان باید باشه .

دوست عزیز 300 تومن برای یه کیس به نظرت زیاد نیست؟؟

چون برای ایشون قطعات (که بیشتر سی پی یو و رم و گرافیک باشه) مهمتره

کیس یه جورایی هزینه جانبیه 

میتونن یه معمولی بگیرن

مانیتور هم 900 تومن بازم براشون زیاد میشه

ssd هم خوبه ولی لازم و ضروری که نیست

شما خودت یوزر حرفه ای سخت افزاری هستی و اینجوری پیشنهاد دادی  :D

نه اینکه بد باشه 

خیلی هم عالیه

ولی برای ایشون شاید خیلی ضروری نباشه

امیدوارم یه وقت دلخوری نشه

ممنونم ازتون، البته یه چیزی رو من فراموش کردم که بگم، خورده ریزها از قبیل ماوس و مانیتور و اسپیکر و درایو نوری و حتی هارد رو جداگونه خریدم و این عددی که گفتم ۴ میلیون، بودجه ای بود که می خواستم برای کارت گرافیک و مادربورد و رم و سی پی یو بذارم ^_^

فکر کنم از اول بد توضیح داده بودم، ببخشید.

:blink:

خب اینو از اول میگفتید خیلی بهتر بود ها :D

پس شما 4 تومن برای مادربورد و سی پی یو و گرافیک میخواید هزینه کنید

مادربرد رو میتونید یه چیزه معقول بگیرید که خیلی هم گرون نباشه

سی پی یو رو هم میتونید i5 به بالا هرچی خواستید بگیرید

و هزینه بیشتر رو بذارید رو گرافیک

خوب اگه اینجوریه یه gtx680 بگیرید که دیگه از حرفه ای ترین هاست

خواستم بگم gtx690 بگیرید که خود اون حدود 4 تومنه

4 گیگ هم هست

یا اصلا میتونید دوتا کارت بگیرید و sli کنید

یه چیزه دیگه اینکه با توجه به کاری که میخواید بکنید که کار سنگین هست 

شما باید یه کولر سی پی یو خوب هم بگیرید که خود اون 500 600 تومنه

بهتره یه واترکولینگ بگیرید که تو کار سنگین که دمای سی پی یوتون بالا میره خنک کنندگی خوبی داشته باشه

ویرایش شده توسط Dark Bloo
لینک به دیدگاه

میتونن یه معمولی بگیرن

نه اینکه بد باشه 

خیلی هم عالیه

4 گیگ هم هست

dark blue عزیزم ایشون میخوان کار3dmax کنن وگرافیک های quadro یاfire pro میخوان!

3770k

z77 sabertooth

4*4=16g corsiar

2Tseaget + ssd 60 g ocz vertex3

vga: quadro2000 ya fire pro 5900البته اگه گیر بیاد!

حدود4800000میشه....... :wacko:

لینک به دیدگاه

dark blue عزیزم ایشون میخوان کار3dmax کنن وگرافیک های quadro یاfire pro میخوان!

3770k

z77 sabertooth

4*4=16g corsiar

2Tseaget + ssd 60 g ocz vertex3

vga: quadro2000 ya fire pro 5900البته اگه گیر بیاد!

حدود4800000میشه....... :wacko:

اره میدونم 

منم گفتم هزینه اصلی رو رو گرافیک کنن

خودم تو اینترنت گشتم این دو سری کارت رو پیشنهاد داده بودن

ولی عزیز خودت هم میگی اگه تو بازار گیر بیاد؟؟؟!!!

ضمن اینکه این سیستمی که شما پیشنهاد دادی از 4 تومن بودجه شون بیشتر شد ؟؟!!!

ایشون 4تومن میخوان رو گرافیک و مین و سی پی یو هزینه کنن

لینک به دیدگاه

میتونن یه معمولی بگیرن

نه اینکه بد باشه 

خیلی هم عالیه

4 گیگ هم هست

یه چیزه دیگه اینکه با توجه به کاری که میخواید بکنید که کار سنگین هست 

شما باید یه کولر سی پی یو خوب هم بگیرید که خود اون 500 600 تومنه

بهتره یه واترکولینگ بگیرید که تو کار سنگین که دمای سی پی یوتون بالا میره خنک کنندگی خوبی داشته باشه

اتفاقا لازمه . کار ایشون سنگینه . پردازنده ، گرافیک ، رم و در واقع کل سیستم در اکثر موارد با حداکثر توان کار میکنن که باعث میشه حرارت زیادی تولید بشه . برای دفع این حرارت باید کیس خوبی داشته باشه . هم جادار باشه که قطعات فضای کافی داشته باشن و هم تهویه خوبی داشته باشه که هوا به خوبی جریان پیدا کنه . الان یک کیس X7 گرین حدود 360 تومانه . کیس خیلی خوب و مناسبیه . اما ارزونتر هم کیس هست . برای همین گفتم حدود 300 .

گرافیک های سری جیفورس برای کار حرفه ای خیلی مناسب نیستن . نه اینکه نشه باهاشون کار کرد . ولی کوادرو و یا فایر پرو بهتر جواب میدن . تو زمینه انیمیشن و 3D هم کوادرو بهتر از فایر پرو عمل میکنه . کارت 680 به اندازه هزینه ای که براش میشه کارایی نمیده برای 3D یا انیمیشن . واتر کولینگ هم نیازی نیست . البته تا وقتی که نیازی به اور کلاک نداشته باشن . اگر اور کلاک بخواهید بهتره که از واتر کولینگ استفاده کنید . البته ضروری نیست . بستگی به مقدار اور داره . برای شما یک کولر متوسط خوبه . مثل ترمال رایت ماچو .

4 میلیون برای گرافیک ، پردازنده ، رم و مادربورد خوبه . همون 2 میلیون رو برای گرافیک بذارید ، با 2 میلیون باقیمونده میشه پرازنده 3770K ، یک مادربورد Z77 از برند ازراک و یا H77 از برند ایسوس و 8 گیگ رم با فرکانس 1600 از یک برند مثل پاتریوت بگیرید . البته اگر پول برسه و 16 گیگ رم بگیرید بهتره . SSD هم اگر باشه سرعت رو بالا میبره . پیشنهاد من برای رم و مادربورد اینهاست :

Patriot Vaper 3 Black Mamba 16GB 2x8GB 1600 با قیمت حدود 350 تومان

ASRock Z77 Extreme4 1155 با قیمت حدود 480 تومان

البته باید قیمت روز رو بگیرید .

لینک به دیدگاه

اره میدونم 

منم گفتم هزینه اصلی رو رو گرافیک کنن

خودم تو اینترنت گشتم این دو سری کارت رو پیشنهاد داده بودن

ولی عزیز خودت هم میگی اگه تو بازار گیر بیاد؟؟؟!!!

ضمن اینکه این سیستمی که شما پیشنهاد دادی از 4 تومن بودجه شون بیشتر شد ؟؟!!!

ایشون 4تومن میخوان رو گرافیک و مین و سی پی یو هزینه کنن

quadro 2000 هست!

میتونن این رو بردارن

3770k

z77 sabertooth

8g corsair

500g seagat+ 60 ssd ocz vertex3

quadro 2000

روهم میشه حدود4400000

میشه کمترش کرد مثلا مادربرد رو 300تومن ارزون تر گرفت ولی حیفه!برای کار سنگین  sabertooth عالیه

اگه مادربرد300 کم بشه میشه

4100000درکل که فکر کنم بتونم 100تومن بیشتر از موجودی جور کنن!دیگه عالی میشه

لینک به دیدگاه

quadro 2000 هست!

میتونن این رو بردارن

3770k

z77 sabertooth

8g corsair

500g seagat+ 60 ssd ocz vertex3

quadro 2000

روهم میشه حدود4400000

میشه کمترش کرد مثلا مادربرد رو 300تومن ارزون تر گرفت ولی حیفه!برای کار سنگین  sabertooth عالیه

اگه مادربرد300 کم بشه میشه

4100000درکل که فکر کنم بتونم 100تومن بیشتر از موجودی جور کنن!دیگه عالی میشه

ببین ببین

خب منم هیمنو میگم قربونت

sabertooth عالیه ولی برای من و شما که خوره سخت افزاریم؟؟؟!!!

ایشون بیشتر سی پی یو و گرافیک و رم میخوان 

رمم میتونن کینگستون بگیرن که ارزونتر بشه براشون

چرا اذیت میکنی آخه منو؟؟!!! B)  :D

چرا آخههههههههههه

چراااااااااااا

کیههههههههههههه

کیهههههههههههههه

ممممممممممممم (این باباشاهی بود :D )

ویرایش شده توسط Dark Bloo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رم 8 گیگ برای انیمیشن؟

کمه برادر.

مگر اینکه بخوای در حد تمرین استفاده کنی. انوقت کوادرو گرفتن اشتباس.

اگه بتونی باید مادربرد از سری 2011 بگیری به همراه پردازنده 3820-3930 . چون این پلتفرم برای کار انیمیشن بسیار مناسبتر هست.  انیمیشن به رم زیادی نیاز داره و شما مجبور میشی حتی بالای 64 گیگابایت رم بخری. باید مادربردت ساپورت کنه.

الکی پول برای مادربرد خیلی حرفه ای نده. چیزی بگیر که کارت رو راه بندازه.

SSD هم بعدا میتونی بخری. لزومی نداره در ابتدا داشته باشی.

رم ،ماژول های حجیم بخر. با باس 1600 یا ...

کیس خنک بسیار مهمه. پاور قوی در حد 750 تا 885 وات.

کولر برای سی پی یو نیازه.

کارت هم اگه بخوای بگیری، این 2 خوبن: firepro 7900 و quadro 2000

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

با توجه به پیامی که برام گذاشته بودین اومدم پاسخ بدم دیدم که دوستان دیگه زحمتش رو کشیدن و انواع سیستمهای مناسب کار شما رو معرفی کردند و جایی برای نظر من نیست :دی

در مورد پردازنده شما به همون 3770k و یک مادربورد z77 قیمت پایین اما کیفیت خوب مثل اون مدل asrock که آقا حامد انتخاب کردن (شما با هزینه بیشتر از اون میتونید asus p8z77 v pro بخرید اما به نظر من با هزینه کمتر از اون هم بهتره ازراک در کارایی)

بهترین فرکانس رم برای شما فرکانس 2133 هستش که حتما لازم نیست رم با این فرکانس بگیرید. رم 1600 خوب بگیرید با حجم بالاتر lمثلا 16 گیگ میتونید تا 2133 اورکلاکش کنید به سادگی اون هم با هزینه کمتر

قبلا هم سر 8 گیگ رم 2133 داشتن و یا 16 گیگ رم 1600 داشتن بحث شده بود و هرکی سعی میکرد نظر خودشو غالب کنه! اما هیچکسی از اون 2 گروه به خودش زحمت تفکر نداد که میشه 16 گیگ رم 1600 خوب و مناسب اورکلاک گرفت و تا 2133 و چه بسا بیشتر اورکلاک و استفاده کرد و حالشو برد :دی

نکته آخر در مورد رم! هر رمی میگیری به هیچ عنوان این مدل رو نگیر : Corsair Xms3

در مورد گرافیک هم اگر بحث مقایسه قیمت و کارایی باشه Firepro 7800 و 7900 اون زمانی که کوادرو2000 1 میلیون و 900 بود قیمتشون 1 میلیون و یک میلیون و صد بود و عملا فقط در 6-7 درصد موارد از کارت کوادرو 2000 ضعیفتر هستند(میدونم الان جایی موجود نیست اما اگه فردا ظهر برای من پیام بگذارید و یادآوری کنید میتونم آمارشو در بیارم از جایی که قبلا خودم 2-3 تا برای مشتری گرفته بودم)

یک کیس جم و جور با کولینگ مناسب خیلی خیلی به کارتون میاد ( کارتهای Firepro فن بسیار کوچیکی دارند و بسیار هم داغ تشریف دارند) که من در زمینه کیس هیچ اطلاعاتی ندارم و آقا حامد میتونن معرفی کنن کیس مناسب رو به شما

در مورد پاور هم فکر نمیکنم نیاز واقعی سیستم شما در زیر لود بیشتر از 650 وات بشه در کل. اما با در نظر داشتن آینده نگری میتونید پاور 800 وات انتخاب نمایید از برندهای :  Green,antec,Enermax,Coolermaster

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در حساب سر انگشتی من هزینه 3770 و مادربورد ازراک و 16 گیگ رم 1600 خوب + یک پاور مناسب شد 2850

کیس هم حدود 200 اینا آب میخوره.

دیگه چی موند جز گرافیک ؟ :دی

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

با توجه به پیامی که برام گذاشته بودین اومدم پاسخ بدم دیدم که دوستان دیگه زحمتش رو کشیدن و انواع سیستمهای مناسب کار شما رو معرفی کردند و جایی برای نظر من نیست :دی

در مورد پردازنده شما به همون 3770k و یک مادربورد z77 قیمت پایین اما کیفیت خوب مثل اون مدل asrock که آقا حامد انتخاب کردن (شما با هزینه بیشتر از اون میتونید asus p8z77 v pro بخرید اما به نظر من با هزینه کمتر از اون هم بهتره ازراک در کارایی)

بهترین فرکانس رم برای شما فرکانس 2133 هستش که حتما لازم نیست رم با این فرکانس بگیرید. رم 1600 خوب بگیرید با حجم بالاتر lمثلا 16 گیگ میتونید تا 2133 اورکلاکش کنید به سادگی اون هم با هزینه کمتر

قبلا هم سر 8 گیگ رم 2133 داشتن و یا 16 گیگ رم 1600 داشتن بحث شده بود و هرکی سعی میکرد نظر خودشو غالب کنه! اما هیچکسی از اون 2 گروه به خودش زحمت تفکر نداد که میشه 16 گیگ رم 1600 خوب و مناسب اورکلاک گرفت و تا 2133 و چه بسا بیشتر اورکلاک و استفاده کرد و حالشو برد :دی

نکته آخر در مورد رم! هر رمی میگیری به هیچ عنوان این مدل رو نگیر : Corsair Xms3

در مورد گرافیک هم اگر بحث مقایسه قیمت و کارایی باشه Firepro 7800 و 7900 اون زمانی که کوادرو2000 1 میلیون و 900 بود قیمتشون 1 میلیون و یک میلیون و صد بود و عملا فقط در 6-7 درصد موارد از کارت کوادرو 2000 ضعیفتر هستند(میدونم الان جایی موجود نیست اما اگه فردا ظهر برای من پیام بگذارید و یادآوری کنید میتونم آمارشو در بیارم از جایی که قبلا خودم 2-3 تا برای مشتری گرفته بودم)

یک کیس جم و جور با کولینگ مناسب خیلی خیلی به کارتون میاد ( کارتهای Firepro فن بسیار کوچیکی دارند و بسیار هم داغ تشریف دارند) که من در زمینه کیس هیچ اطلاعاتی ندارم و آقا حامد میتونن معرفی کنن کیس مناسب رو به شما

در مورد پاور هم فکر نمیکنم نیاز واقعی سیستم شما در زیر لود بیشتر از 650 وات بشه در کل. اما با در نظر داشتن آینده نگری میتونید پاور 800 وات انتخاب نمایید از برندهای :  Green,antec,Enermax,Coolermaster

خیلی ممنونم ازتون

نکات خیلی خوبی گفتید.

مرسی :)

فردا ظهر هم مزاحمتون می شم

در حساب سر انگشتی من هزینه 3770 و مادربورد ازراک و 16 گیگ رم 1600 خوب + یک پاور مناسب شد 2850

کیس هم حدود 200 اینا آب میخوره.

دیگه چی موند جز گرافیک ؟ :دی

دقیقاً! منم رو همین گرافیک گیر کردم! :D

لینک به دیدگاه

انشاالله اونم حل میشه نگران نباشید :wub:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...