رفتن به مطلب

هارد HDD بد فرمت شده و سیستم اون رو نمیشناسه! چیکارش کنم؟!

mm65
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام خدمت همه سروران و دوستان عزیز و محترم.

دوستان من روی سیستمم دو تا درایور سالید یا همون SSD دارم که برای نصب ویندوز و نرم افزار ازشون استفاده میکنم و یه هارد مکانیکی HDD دارم برا آرشیو فایل هام...

چند وقت پیش یکی از SSD ها مشکل Aligne داشت که من بعد از جستجو در فروم Corsair به این نتیجه رسیدم که با Live CD نرم افزار Parted Majic 2013 درایو سالید رو فرمت کنم.این کار رو انجام دادم و مشکل SSD برطرف شد...

از اونجایی که HDD خیلی سر و صدا میکرد(فکر کنم بخاطر لنزش بود چون 7200 دور سیگیت باراکودا هستش و دوربالاهای سیگیت اکثرا صدای هد زیاد دارن من 500 هم داشتم همینطوری پر سر و صدا بود) در هر صورت چون دیدم این نرم افزار خوبیه با همون هم HDD رو فرمت کردم که موقع فرمت پیغام داد که این کار ریسک داره و 104 دقیقه هم طول میکشه.من گذاشتم فرمت کنه ولی بعد 3 ساعت هم همچنان رو 104 دقیقه مونده بود! این شد که سیستم رو ریستارت کردم و Live CD برنامه رو درآوردم و سیستم در محیط ویندوز بالا اومد ولی خیلی بد بالا اومد و زمان زیادی هم طول کشید!

و در همین موقع دیدم که HDD رو نشناخته.از کنترل پنل هم وارد Computer Management شدم ولی بازم ارور میده و نمیشه از NEW VOLUME استفاده کرد یا فرمتش کرد.الانم کابل ساتای HDD رو جدا کردم چون وقتی وصل هستش سیستم بسیار کند میشه!
مجدد هم با برنامه Parted Majic تست کردم که اونم ارور میده و میگه فرمت نمیشه...

حالا به نظر شما دوستان باید چیکار کنم؟ هر راهی به نظرتون میرسه لطفا بگید.

خیلی خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

من یه هارد 500 داشتم که یه مدتی سر وصدا می کرد من توجه نمی کردم. تا اینکه یه روز سیستم smart هارد پیام داد که این هارد مشکل داره. منم ریسک نکردم و از هارد بکاپ گرفتم و درش اوردم. حالا شما هارد رو به سیستم وصل کن. با hdtune چک کن ببین با smart هارد مشکلی داره. اگه داره که بهتره رو اون هارد زیاد حساب نکنی اگه نه low level format کن. درسته هارد های جدید اصولا به low level format نیازی ندارن ولی بعضا این جواب میده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من یه هارد 500 داشتم که یه مدتی سر وصدا می کرد من توجه نمی کردم. تا اینکه یه روز سیستم smart هارد پیام داد که این هارد مشکل داره. منم ریسک نکردم و از هارد بکاپ گرفتم و درش اوردم. حالا شما هارد رو به سیستم وصل کن. با hdtune چک کن ببین با smart هارد مشکلی داره. اگه داره که بهتره رو اون هارد زیاد حساب نکنی اگه نه low level format کن. درسته هارد های جدید اصولا به low level format نیازی ندارن ولی بعضا این جواب میده.

عزیزم سیستم نمیشناسش که بخوام فرمتش کنم یا با نرم افزار تستش کنم! باید با نرم افزار جانبی اینکار کرد.

تو فروم کورسیر نوشته بودن که برنامه Parted Majic برا HDD هم میشه. منم جو گیر شدم با اون فرمت کردم گند زد به هاردم...

لینک به دیدگاه

منم این مشکل رو داشتم ، با ubuntu live و نرم افزار Gparted ، پارتیشن تیبل رو پاک کردم و از نو درست کرد خوب شد

شما http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html دانلود کنید 14 مگ هست

کل پارتیشن های هاردتون رو پاک کنید واز نو پاتیشن بندی و فرمت کنید

مواظب باشید که دیسک اشتباهی انتخاب نکنید

لینک به دیدگاه

سلام رفیق

تسلیت میگم برای هارد سفر کرده. منم بلای مشابهی رو سر هاردم در آوردم.

الان رو میزم نگهش میدارم تا یادم بمونه جز با ویندوز از هیچ نرم افزار دیگه ای برای فرمت هارد استفاده نکنم.

post-10228-0-88324600-1359820030_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام رفیق

الان رو میزم نگهش میدارم تا یادم بمونه جز با ویندوز از هیچ نرم افزار دیگه ای برای فرمت هارد استفاده نکنم.

attachicon.gifDSC00960.JPG

:D  :D  :D

looooooooooool

هم متاسف شدم برای اینکه خیلی هارد گرون شده و خیلی ضربه ی بزرگی بوده و هم خندیدم خیلی جالب بود:دی

بزنینش سر در خونه که آیندگان ابرت بگیرند:دی B)

لینک به دیدگاه

حالا اگه دیدی نمیتونی درستش کنی

10 تا 15 تومن خریدارم

لینک به دیدگاه

آقا شما یه اسکرین شات از hdtune بزار. نا امید نشو. شاید بشه کاری کرد.

لینک به دیدگاه

دقیقا اشکال شما به چه صورت هستش؟ Bios اونو نمیشناسه یا ویندوز؟

در صورتی که مشکلت دومی هستش احتملا مشکل از MBR هستش که موقع فرمت خراب شده.

اگر تونستی یک نسخه ی Bootable از Paragon Partition Manager تهیه کن و از هارد خود گزینه ی تعمیر خودکار را انتخاب کن، که اکثر موارد جواب میده...

یک بار برای من این مشکل پیش آمد، بعد از رفع این مشکل دیدم که نه تنها هارد فرمت نشده بلکه تمام اطلاعات هنوز روی اون موجوده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
منم این مشکل رو داشتم ، با ubuntu live و نرم افزار Gparted ، پارتیشن تیبل رو پاک کردم و از نو درست کرد خوب شد

شما http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html دانلود کنید 14 مگ هست

کل پارتیشن های هاردتون رو پاک کنید واز نو پاتیشن بندی و فرمت کنید

مواظب باشید که دیسک اشتباهی انتخاب نکنید

ممنون عزیز.

دانلودش کردم گذاشتم فرمت کنه.گزینه فرمتش غیر فعاله و هارد رو بعد از یکساعت با نام bad disk شناخت...یه گزینه Partition Recovery Wizard داره.گذاشتم با اون تک تک سکتور ها رو ریکاوری کنه! فعلا 7 هزار تا از یک میلیارد و نهصد میلیون ریکاوری کرده :lol: خدا کنه عمرمون تا موقع اتمام ریکاوری تموم نشه :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام رفیق

attachicon.gifDSC00960.JPG

خیلی مخلصیم

هممون رفتنی هستیم :دی

تا دیشب نگران وضعیت SSD بودم چون Aligne نبود و سرعت رایتش کم شده بود.گارانتی کولینگ سیس هم که جمع کرده...خلاصه این شد که مهندس بازیمون گل کرد با همون برنامه SSD درست کردیم.حالا زدیم هارد ترکوندیم! هارد رو 4 ماه پیش خریدم.گارانتی ویستا داره خیر سرش...(اگه نداشت کمتر نگران بودم تا حالا که داره!)

دیگه توکل به خدا.هر چه پیش آمد خوش آمد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دقیقا اشکال شما به چه صورت هستش؟ Bios اونو نمیشناسه یا ویندوز؟

در صورتی که مشکلت دومی هستش احتملا مشکل از MBR هستش که موقع فرمت خراب شده.

اگر تونستی یک نسخه ی Bootable از Paragon Partition Manager تهیه کن و از هارد خود گزینه ی تعمیر خودکار را انتخاب کن، که اکثر موارد جواب میده...

یک بار برای من این مشکل پیش آمد، بعد از رفع این مشکل دیدم که نه تنها هارد فرمت نشده بلکه تمام اطلاعات هنوز روی اون موجوده.

عزیزم بایوس میشناسه.موقع نصب ویندوزم سروکلش پیدا میشه.(اونجا هم نمیشه فرمتش کرد یا Delete کرد.

دقیقا مشکل MBR هستش.حالا فعلا با اون برنامه ای ک دوستمون سعیدجان گفت دارم سعی میکنم علائم حیاتی رو بهش برگردونم.اگه جواب نده,راهکار آخر همین پاراگونه با EASEUS که جواب نداد....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان  Paragon نصب کردم.

حالا که برنامه رو اجرا میکنم با این ارور روبرو میشم و پاراگون اجرا نمیشه:

post-11166-0-60874700-1359830132_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان Paragon نصب کردم.

حالا که برنامه رو اجرا میکنم با این ارور روبرو میشم و پاراگون اجرا نمیشه:

attachicon.gifUntitled.jpg

این مال نسخه ی Bootable هستش؟

خیلی عجیبه تا به حال چنین چیزی ندیده بودم.

اگر مال Bootable نیستش، این Error به معنی عدم توانایی Paragon در آوردن HDM ویندوز هستس.

به هر حال توصیه می کنم که نسخه ی Bootable را روی یک CD ریخته و کامپیوتر خود را ریستارت کرده و از روی CD بوت کنید(اگر این کار را قبلا نکردید)

اگر این Error مال نسخه ی Bootable باشد و CD هم سالم باشد آنوقت فکر نکنم بتوانم کمکتان کنم، شرمنده.

ویرایش شده توسط ali2551
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
این مال نسخه ی Bootable هستش؟

خیلی عجیبه تا به حال چنین چیزی ندیده بودم.

اگر مال Bootable نیستش، این Error به معنی عدم توانایی Paragon در آوردن HDM ویندوز هستس.

به هر حال توصیه می کنم که نسخه ی Bootable را روی یک CD ریخته و کامپیوتر خود را ریستارت کرده و از روی CD بوت کنید(اگر این کار را قبلا نکردید)

اگر این Error مال نسخه ی Bootable باشد و CD هم سالم باشد آنوقت فکر نکنم بتوانم کمکتان کنم، شرمنده.

نه بوتیبل نیست.بوتیبلش رو پیدا نکردم.هر چی تو نت سرچ کردم نسخه نصبی هستش.

بالاخره پاراگون اجرا شد.یه بار ریستارت کردم اجرا شد البته خیلی با تاخیر اجرا میشه.فرمت پارتیشن زدم ولی پیغام میده که پارتیشنی روی هارد موجود نیست.الانم که create patition زدم ببینم چکار میکنه. فعلا هنگ کرده بنده خدا

لینک به دیدگاه

اگه از  می تونید دانلود کنید لینک زبر رو کلیک کنید.نسخه bootable هست.

دوست عزیز از این سایت لینک نگذارید که باعث ف+*ی+*ل+*ت+*ر شدن انجمن میشه.

در پیغام خصوصی ارسال کنید.  :D  ^_^ 

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

عجب رشته درازی داری ماجرای هارد های آقا مجید باید ازش یه فیلم تهیه کرد :دی .

برادر اگر با پاراگون کار میکنی بهتره از نسخه تحت بوتش که فکر کنم تو برنامه hirens boot  هست استفاده کنی .

یه امتحانیم بکن با نسخه لایو یه لینوکس مثلا ردهت یا اوبونوتو که بیارشون بالا اینا رو و بعد باهاشون هاردت رو delete partition  کن .

اون ریکاوری بد سکتورم که تو خواب به سر میبری . اون تمومم بشه چیزی دست گیرت نمیشه . خدا کنه که بشه :دی

هر مشکلی بود بهم زنگ بزن بهت بگم ولی با delete partition  لینوکس فکر کنم درست بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عجب رشته درازی داری ماجرای هارد های آقا مجید باید ازش یه فیلم تهیه کرد :دی .

برادر اگر با پاراگون کار میکنی بهتره از نسخه تحت بوتش که فکر کنم تو برنامه hirens boot  هست استفاده کنی .

یه امتحانیم بکن با نسخه لایو یه لینوکس مثلا ردهت یا اوبونوتو که بیارشون بالا اینا رو و بعد باهاشون هاردت رو delete partition  کن .

اون ریکاوری بد سکتورم که تو خواب به سر میبری . اون تمومم بشه چیزی دست گیرت نمیشه . خدا کنه که بشه :دی

هر مشکلی بود بهم زنگ بزن بهت بگم ولی با delete partition  لینوکس فکر کنم درست بشه .

رشته آشیه دیگه علی جان :دی تازه آشش هم یه وجب روغن روشه...

فیلم که بایس بگیم سریال! یه فیلمنامه هم نوشتم براش ولی چون در تشریح رفتار من با هارد هستش,تشخیص دادن که پلاس 18 ــه و پروانه ندادن :p

ریکاوری که بیخیال شدم کنسلش کردم.والا همین اوبونتو زد دهن هارد ما رو صاف کرد.فعلا دارم با پاراگون یه کارایی میکنم نشه بایس برم سراغ نسخه های live

-----------

راستی چرا امشب همه هارداشون مشکل داره؟ تو فروم های دیگه هم دارم نگا میکنم همه با هارد مشکل دارن یا زدن مادربرد ناکار کردن...اصن یه وضی :دی (*)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوبه که خودت اکتیو هستی و روش ها و نرم افزار ها رو تست میکنی.

اگر اطلاعات روی هارد مهم هست از نرم افزار هایی که سکتور کپی میککند استفاده کن و یه ایمیج از هاردت روی یه هارد دیگه بگیر.

فکر میکنم یا مشکل فیزیکالی (هد) یا بد سکتور روی سکتور سیستمی باشه مشکل MBR با دستور FixMBR باید حل بشه از یوتیلیتی TestDisk برای اینکار استفاده کن تو فروم جستجو کن.

بعد از MBR باید مطمئن شی که مشکل بد سکتور نیست . هارد خام که دیدی چه جوری هست (بدون پارتیشن) هرچی رو هارد هست و نیست حذف کن ( پارتیشن و ...) ( اگر از داخل ویندوز نمیتونی اینکار رو انجام بدی با همون ابزار های بوت این کار رو انجام بده) هارد که به اصطلاح بلنک شد تو فروم جستجو کن HDD regenerator میتونی این جستجو رو از طریق گوگل هم انجام بدی که اینجوری میشه :

site:lioncomputer.ir HDD regenerator

اینجوری گوگل فقط تو سایت لیون دنبال HDD regenerator میگرده برنامه رو پیدا کن و دانلود کن دیسک بوت درست کن و اسکن و فیکس رو انجام بده برنامه Spinrite هم برای همین کار هست تو فروم جستجو کن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خوبه که خودت اکتیو هستی و روش ها و نرم افزار ها رو تست میکنی.

اگر اطلاعات روی هارد مهم هست از نرم افزار هایی که سکتور کپی میککند استفاده کن و یه ایمیج از هاردت روی یه هارد دیگه بگیر.

فکر میکنم یا مشکل فیزیکالی (هد) یا بد سکتور روی سکتور سیستمی باشه مشکل MBR با دستور FixMBR باید حل بشه از یوتیلیتی TestDisk برای اینکار استفاده کن تو فروم جستجو کن.

بعد از MBR باید مطمئن شی که مشکل بد سکتور نیست . هارد خام که دیدی چه جوری هست (بدون پارتیشن) هرچی رو هارد هست و نیست حذف کن ( پارتیشن و ...) ( اگر از داخل ویندوز نمیتونی اینکار رو انجام بدی با همون ابزار های بوت این کار رو انجام بده) هارد که به اصطلاح بلنک شد تو فروم جستجو کن HDD regenerator میتونی این جستجو رو از طریق گوگل هم انجام بدی که اینجوری میشه :

site:lioncomputer.ir HDD regenerator

اینجوری گوگل فقط تو سایت لیون دنبال HDD regenerator میگرده برنامه رو پیدا کن و دانلود کن دیسک بوت درست کن و اسکن و فیکس رو انجام بده برنامه Spinrite هم برای همین کار هست تو فروم جستجو کن .

خیلی خیلی ممنونم

پاراگون که نمیتونه سیو کنه.پارتیشن بندی کردم باهاش ولی نمیتونه سیو کنه.دوباره میرم تو منیجمنت با ارور زیر مواجه میشم:

74xjlip7dcqbj1h6q.jpg

رفتم TestDisk نصب کردم و هاردم رو شناسایی کرد الان تو این مرحله گیر کردم.کدوم انتخاب کنم؟

85vxtun92ux28le3ab3.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل فیزیکالی داری ....

وقتی پارتیشن رو هارد نداری پس باید Non Partitioned media رو انتخاب کنی.

به نظر من مستقیم برو سراغ HDD Regenerator یا SpinRite وضعیت رو نگاه کن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حذف :D

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

حذف :D

سلام دوست عزیز خوب هستین با اجازه صاحب تاپیک اگه براتون ممکنه یه نگاهی به تاپیک من بندازین مارو از این چاه نجات بدین!امیدمون به شماست.... :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مشکل فیزیکالی داری .... وقتی پارتیشن رو هارد نداری پس باید Non Partitioned media رو انتخاب کنی. به نظر من مستقیم برو سراغ HDD Regenerator یا SpinRite وضعیت رو نگاه کن.

سپاس

بنده HDD Regenerator نصب کردم و از محیط برنامش یک DVD بوت ساختم(سی دی نداشتم و فلشمم پر بود :blink: ) بوت کردم رفتم وارد برنامه شدم و اسکن+فیکس کردم. ولی سرعتش فوق العاده فوق العاده پایینه! تقریبا در هر 7-8 ثانیه فقط 1 مگ اسکن میکنه! حالا فیکس کردنش میره استپ بعدی...حالا 1 ترا :دی

اینه که خیلی زمان میبره تا درست بشه(تازه اگه بتونه درستش کنه)

گفتم ازتون بپرسم ببینم برنامه سریعتری سراغ ندارید؟ من از اطلاعاتم قبلا نسخه پشتیبان تهیه کردم.مشکلی نیست بزنه همه رو پاک کنه ایرادی نداره فقط اگه امکان داره یه کم سریع کار کنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله خیلی کند هست خصوصا اگر بد سکتور زیاد باشه . SpinRite رو هم میتونی تست کنی ولی سرعتی که نوشتی تو HDD Regenerator طبیعی هست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...