رفتن به مطلب

هارد HDD بد فرمت شده و سیستم اون رو نمیشناسه! چیکارش کنم؟!

mm65
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
بله خیلی کند هست خصوصا اگر بد سکتور زیاد باشه . SpinRite رو هم میتونی تست کنی ولی سرعتی که نوشتی تو HDD Regenerator طبیعی هست .

بدسکتور که خیلی زیاد داره! (قبل از این هنرنمایی ما , یدونه هم نداشت)

خوب به نظرتون Hirens boot بگیرم میشه Live فرمت کرد؟

اینطوری بهتر نیست؟ چون Regenerator عملا نمیشه استفاده کرد SpinRite هم شبیه همینه.

از طریق ویندوز هم عملا هیچ برنامه ای جواب نداد.برنامه Level Format Tool 4 هم تست کردم همش ارور میداد نمیتونست فرمت کنه.

لینک به دیدگاه

در مرود hhd regenerator. برای اینکه یک مقدار زمانش دستت بیاد ، میتونم از تجربه خودم بگم.

یکی از اقوام یک هارد 500 گیگ اکسرنال داد که هارد detect میشد و فولدر ها هم دیده میشد ولی داخل هیچ فولدری نمیتونستم برم.

با hdd regenartor  شروع به تست کردم . کامپیوتر 46 ساعت روشن بود و حدود 24 درصد از اطلاعات بازیابی شد.  8-X 8-X

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در مرود hhd regenerator. برای اینکه یک مقدار زمانش دستت بیاد ، میتونم از تجربه خودم بگم.

یکی از اقوام یک هارد 500 گیگ اکسرنال داد که هارد detect میشد و فولدر ها هم دیده میشد ولی داخل هیچ فولدری نمیتونستم برم.

با hdd regenartor  شروع به تست کردم . کامپیوتر 46 ساعت روشن بود و حدود 24 درصد از اطلاعات بازیابی شد.  8-X 8-X

حالا من خودم اینطوری محاسبه کردم:دی

هر 1 مگ حدود 7 ثانیه طول میکشید تا اسکن کنه! هارد من هم 1 ترا هستش(البته حدود 930 گیگ میشناسه ولی من برا راحتی محاسبه همون 1000گیگ محاسبه کردم) که 7میلیون ثانیه طول میکشه! 7 میلیون ثانیه میشه تقریبا 81 روز :D در عمل شدنی نیست.حتی 30 روز هم باشه قابل استفاده نیست.این بود که من کنسلش کردم.

امروز میرم Hiren میخرم(ترافیکم کمه نمیتونم دان کنم) اگه اونم نشه باید برم ویستا ببینم قبول میکنن یا نه؟! راستی هارد من کارت گارانتی نداره , یه برچسب گرد روش چسبونده شده! معتبر هست؟ :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو عکس قبلی که گذاشتی ( پست 20 ) نوشته I/O Device error به همین دلیل با اطمینان نوشتم که مشکل فیزیکالی داری . در مورد سرعت کار نرم افزار جایی که بد سکتور نباشه سریعتر رد میشه . البته بصورت پیش فرض چون نرم افزار از سکتور 0 شروع به کار میکنه ممکن هست الان بتونی هارد رو فرمت کنی ضمن اینکه اگر محدوده پارتیشن ها تو خاطرت هست میتونی تو محدوده همون سکتور ها دستی آدرس وارد کنی که تایمت هدر نره و فعلا بتونی هارد رو فرمت کنی . وضعیت بد سکتور ها چجوری بود تو نرم افزار ؟

یک بار تست کن برای فرمت ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
تو عکس قبلی که گذاشتی ( پست 20 ) نوشته I/O Device error به همین دلیل با اطمینان نوشتم که مشکل فیزیکالی داری . در مورد سرعت کار نرم افزار جایی که بد سکتور نباشه سریعتر رد میشه . البته بصورت پیش فرض چون نرم افزار از سکتور 0 شروع به کار میکنه ممکن هست الان بتونی هارد رو فرمت کنی ضمن اینکه اگر محدوده پارتیشن ها تو خاطرت هست میتونی تو محدوده همون سکتور ها دستی آدرس وارد کنی که تایمت هدر نره و فعلا بتونی هارد رو فرمت کنی . وضعیت بد سکتور ها چجوری بود تو نرم افزار ؟ یک بار تست کن برای فرمت ...

بله.با هر نرم افزاری که سعی کردم پارتشین رو فرمت کنم یا وایپ کنم پیغام داد که پارتیشنی وجود نداره! پارتیشن هم که میخوام ایجاد کنم در مرحله قبل از ایجاد,درخواست فرمت میده که در همین مرحله هم ارور I/O میده...

من با Live برنامه هایی مثل Partition Wizard Professional و مجموعه کامل Acronis و Paragon Server و Active Boot Disk DOS و Hiren BootCD و خلاصه هر چی که به فکرم رسید امتحان کردم,هیچکدوم نتونستن حتی فرمت کنن...

دیگه چیزی به فکر ناقصم نمیرسه...هارد رو از رو کیس درآوردم.فردا ببرمش ویستا ببینم میشه کاریش کرد یا خیر...

در مورد بدسکتور هم با هم برنامه ای تست کردم تمام سکتورها رو بد سکتور میشناسن! :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل فیزیکالی شاید هد ... تمام سکتور ها بد از سکتور صفر یعنی برو تعمیرگاه شاید بشه کاریش کرد . خوبه گارانتی داره شاید گارانتی قبول کنه ..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...