رفتن به مطلب

میگه باید هارد رو فرمت کنم! چه کنم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

دوستم یه هارد اکسترنال ای دیتا داره که به تازگی به مشکلی برخورده و اونم اینکه وقتی به سیستم وصل شه میگه هارد باید فرمت شه و چون روش اطلاعات مهمی داره نمیخواد این کارو انجام بده

در واقع ارور میده که اگر میخوای استفاده کنی باید فرمت کنی

اگر راهی هست بگید وگرنه فرمت و ریکاوری باید بشه درسته؟

لینک به دیدگاه

امیر جان صبر کن کاربر UnforgiveN آن بشه، راه حل های خوبی میده. ;)

لینک به دیدگاه

امیر جان صبر کن کاربر UnforgiveN آن بشه، راه حل های خوبی میده. ;)

:wub: دستت درد نکنه آرمین جان که سر زدی

باشه چشم صبر میکنم

یادش به خیر منم با هاردم به مشکل خوردم فکر میکردم مشکل از هارده مشکل از سستم قبلیه بود که آخرشم فرمت کردم هاردو و بعد فهمیدم مشکل از سیستمه :(

ولی مشکلش از هارده  :mellow: باید ببرمش پیش همسایه یه ججلسه توجیهی واسش بزاره 8-X آخه همسایمون واسه ویندوز 7 جلسه گذاشت راضی شد جای امتیاز 7.9 بهش امتیاز 8 بده :D

لینک به دیدگاه

ممکنه که این قضیه به یک مشکل فیزیکی در هارد اکسترنال برگردد، در اکثر موارد که چنین مشکلی برای من پیش می آمد حتی با تلاش برای فرمت هم درست نمی شد.

معمولترین ایراد توی هاردها هم معمولا مشکل منبع تغذیه، بافر و یا لنزش هست که تعمیرش آسان می باشد(البته اینها را برای هاردهای اکسترنال بزرگ با منبع برق جدا گفتم و الا اگر هارد Slim باشد که ممکن است مشکل دیگری در میان باشد.)

امیدوارم که تونسته باشم کمکی کنم.

ویرایش شده توسط ali2551
لینک به دیدگاه

ممکنه که این قضیه به یک مشکل فیزیکی در هارد اکسترنال برگردد، در اکثر موارد که چنین مشکلی برای من پیش می آمد حتی با تلاش برای فرمت هم درست نمی شد.

معمولترین ایراد توی هاردها هم معمولا مشکل منبع تغذیه، بافر و یا لنزش هست که تعمیرش آسان می باشد(البته اینها را برای هاردهای اکسترنال بزرگ با منبع برق جدا گفتم و الا اگر هارد Slim باشد که ممکن است مشکل دیگری در میان باشد.)

امیدوارم که تونسته باشم کمکی کنم.

خیلی ممنونم

راستش هاردش از این هارد های تکمیل اکسترنال اسلیم هست ولی با دو تا یو اس بی و مشکلی از اون جهات نداره

لینک به دیدگاه

از نزدیکانت کسی mac book  یا سیستم های مشابه نداره؟ . گاهی اوقات میبینی ویندوز هارد رو نمیشناسه و میگه باید فرمت کنی ولی وقتی به سیستم هامل mac os  وصل میشه ، هارد شناسایی میشه. اینجوری میتونی back up بگیری. البته با ubunto live هم سیستم را میتونی بالا بیاری تا هارد را شناسایی کنه. .. به نظر قبل از بلایی که می خواهی سر هارد بیاری ، یکی از این 2 روش را امتحان کن / البته در کل صبر کن unforgiven  هم نظر بده ، بعدا دست بکار شو. :D :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به این حالت اصطلاحا میگن دیسک به حالت raw دراومده اینکه چی باعث شده هم معمولا مشخص نمیشه :D

وقتی اطلاعات حساس هست :

اولین کار این هست که یک ایمیج کامل از هارد با همون وضعی که هست باید بگیری .

نباید هارد رو فرمت یا پارتیشن بندی کنی.

قدم بعدی این هست که باید بدونی آیا اطلاعات هارد کریپت (رمزنگاری) شده یا نه اگر رمز نگاری شده با رابط باکس هارد اینکار انجام شده یا سیستم دیگه ایی .

اگر با رابط باکس هارد کریپت شده باید ببینی رابط باکس سالم هست یا نه در صورت مشکل دار بودن باید با یک رابط دیگه با همون نسخه فیرم ور تعویض کنی و چک کنی.

اگر اطلاعات با سیستم دیگه ( نرم افزار ) کریپت شده باید ببینی میتونی هارد رو اینترنال وصل کنی ؟

در صورتی که هارد کریپت نشده یک نرم افزاری هست به اسم WinHex که اجازه میده شما یک دیسک رو یا ایمیج دیسک رو در هر حالتی که هست raw یا فرمت شده یا پارتیشن بندی نشده ببینی و تست کنی که میشه ریکاوری کرد یا نه از اینجا دانلود کن :

http://uploaded.net/file/hjgm1oza

از منوی Tools و قسمت Open Disk میتونی دیسک فیزیکال رو تو مد Hex view باز کنی ( تو قسمت Physical Media با عنوان HD0 و ... نشون میده ) وقتی باز کردی دوباره از منوی Tools میری قسمت Disk Tools و File recovery By Type رو انتخاب میکنی اونجا یک فرمت رو برای تست انتخاب کن مثلا JPEG و اجازه بده جستجو کنه نتیجه رو ببین چی هست ...

اگر اطلاعات حساس هست میتونی با همین نرم افزار 4 مگی که معرفی کردم اول یه ایمیج از هارد بگیری و عملیات ریکاوری رو روی ایمیج انجام بدی .

از منوی File گزینه create disk image رو انتخاب کن و آدرس فایل ایمیج رو روی یک هارد دیگه بده میتونی فایل ایمیج رو به چند قسمت تقسیم کنی .

بعد از اینکه ایمیج گرفتی از منو File قسمت Open همون فایل ایمیجی رو که گرفتی رو باز کن و عملیات ریکاوری رو روی ایمیج هارد دیسک تست کن اگر دیدی چیزی قابل بازیابی هست

برو سراغ نرم افزار های ریکاوری که تو فروم معرفی شده و اون ها رو هم تست کن هر کردوم نتیجه بهتری داشت ادامه کار رو برو....

لینک به دیدگاه

به این حالت اصطلاحا میگن دیسک به حالت raw دراومده اینکه چی باعث شده هم معمولا مشخص نمیشه :D

وقتی اطلاعات حساس هست :

اولین کار این هست که یک ایمیج کامل از هارد با همون وضعی که هست باید بگیری .

نباید هارد رو فرمت یا پارتیشن بندی کنی.

قدم بعدی این هست که باید بدونی آیا اطلاعات هارد کریپت (رمزنگاری) شده یا نه اگر رمز نگاری شده با رابط باکس هارد اینکار انجام شده یا سیستم دیگه ایی .

اگر با رابط باکس هارد کریپت شده باید ببینی رابط باکس سالم هست یا نه در صورت مشکل دار بودن باید با یک رابط دیگه با همون نسخه فیرم ور تعویض کنی و چک کنی.

اگر اطلاعات با سیستم دیگه ( نرم افزار ) کریپت شده باید ببینی میتونی هارد رو اینترنال وصل کنی ؟

در صورتی که هارد کریپت نشده یک نرم افزاری هست به اسم WinHex که اجازه میده شما یک دیسک رو یا ایمیج دیسک رو در هر حالتی که هست raw یا فرمت شده یا پارتیشن بندی نشده ببینی و تست کنی که میشه ریکاوری کرد یا نه از اینجا دانلود کن :

http://uploaded.net/file/hjgm1oza

از منوی Tools و قسمت Open Disk میتونی دیسک فیزیکال رو تو مد Hex view باز کنی ( تو قسمت Physical Media با عنوان HD0 و ... نشون میده ) وقتی باز کردی دوباره از منوی Tools میری قسمت Disk Tools و File recovery By Type رو انتخاب میکنی اونجا یک فرمت رو برای تست انتخاب کن مثلا JPEG و اجازه بده جستجو کنه نتیجه رو ببین چی هست ...

اگر اطلاعات حساس هست میتونی با همین نرم افزار 4 مگی که معرفی کردم اول یه ایمیج از هارد بگیری و عملیات ریکاوری رو روی ایمیج انجام بدی .

از منوی File گزینه create disk image رو انتخاب کن و آدرس فایل ایمیج رو روی یک هارد دیگه بده میتونی فایل ایمیج رو به چند قسمت تقسیم کنی .

بعد از اینکه ایمیج گرفتی از منو File قسمت Open همون فایل ایمیجی رو که گرفتی رو باز کن و عملیات ریکاوری رو روی ایمیج هارد دیسک تست کن اگر دیدی چیزی قابل بازیابی هست

برو سراغ نرم افزار های ریکاوری که تو فروم معرفی شده و اون ها رو هم تست کن هر کردوم نتیجه بهتری داشت ادامه کار رو برو....

:wub: دستتون درد نکنه زحمت کشیدید :)

هارد فکر کنم گارانتی داره فقط اطلاعات در بیاد کافیه دیگه درست شدنش باشه بعد! :blink:

فقط اون تیکه ی اطلاعات رو اگر به صورت خلاصه بخوام بگم اینکه از دیسک ایمیج میگیرم بعد ایمیجه رو با نرم افزار ریکاوری ریکاور میکنم...!

درسته؟ :D

لینک به دیدگاه

دوستان امروز هاردو برگشتوندم به صاحبش و با هم رفتیم پیش معلممون که مک بوک داشت وصل کردیم کار میکرد

بازم که تونت نگاه کردم فهمیدم که اگر مک ندارید میتونید یه نسخه ی لینوکس اوبونتو لایو داشته باشد که کار مک رو انجام میده:دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اگه تو سیستم مک کار کرده پس با یه دستور ساده میتونی تو ویندوز هم درستش کنی

داخل منوی ران بنویس CHKDSK X: /V /F /X به جای x: هم اسم درایو هاردتو بنویس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...