رفتن به مطلب

بدبخت شدم.....اطلاعتم پرید ...کمک.......

Recommended Posts

سلام دوستان

یه جورایی بدبخت شدم!اومدم ssd رو بذارم برا cashe هارد sata!نشد!کلا بوت ویندوزی که روی ssd بود پرید اومدم الان ویندوز رو repiar کنم یا عوض کنم  دوتا هاردمو فرمت کرده حتی پارتیشناشم پاک کرده (رفته بوده رو حالت raid ولی نتونسته بود raid کنه!)بدبخت شدم  تمام زندگانیم روی هارد2T SEAGATE بود جیکار کنم؟الان اومدم برا نصب ویندوز تو اون قسمی که میگه پارتیشن انتخاب کن میبینم فقط دوتا هاردم هست وپارتیشن ندارم موندم خشکم زد به دادم برسید 8-X  :(  :wacko:  8-X

لینک به دیدگاه

• ارسال 130
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سلام دوست عزیز،

ای بابا خدا بد نده به سیستمت، چطور یه دفعه همه ی هارد ها مشکل دار شدن.... این چندمین تاپیک مشکل هارد امشبه

نکنه مسریه؟

غصه نحور بگذار دوستان الان کمک میکنند.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

نمیدونم ای خدا ..............چندین سال اطلاعاتم...پروژه دانشگاهمممم........وای وقتی یادم میاد آدم از زندگی ناامید میشه!بچه ها توروخدا یکی یه راهی بذاره جلوپام یه جوری برشون گردونم!الان دست به هیچی نزدم نه پارتیشن درست کردم نه  هیچی فقط ماتم زده :(

لینک به دیدگاه

خوب صبر کن،

این هارد 2 ترابایتی، چندتا پارتیشن داشته؟ آیا پارتیشن ها رو دیلیت کردی؟ یا همه ی هارد رو فرمت کردی یا نه؟

اگر فرمت کردی، Quick Format  بوده؟

لینک به دیدگاه

الان شما از raid در آوردین؟

اگه اینطوریه سعی کنین برین بایوس . تنظیمات raid رو دقیقا به همون حالت قبلی برگردونین. اگه نتونین این کار رو بکنین و raid رو به هم بزنین دو تا هارد به درد نخور می مونه رو دستتون که اطلاعاتش از دست میره!

لینک به دیدگاه

من اومدم INTEL RESPONSIVE همون SSD برا CASHE  رو فعال کنم یهو سیستم ریست شد و رفت رو حالت RAID ازم پارتیشن خواست و هارد واز این چیزا

منم توجه نکردم تنظیمات از تو بایوس DISABLE بود ولی نمیذاشت ویندوز بیاد بالا!منم اومدم از هارد SSD که ویندوزم
(ویندوز7)روش بود یه پارتیشن1گیگابایتی درست کردم تا اون رو RAID کنم با هارد SATA! بعد ریست کردم باز ویندوزبالا نیومد!منم رفتم همون پارتیشن1گیگابایتی رو پاک کردم که برگرده حالت قبل!بعد دیدم زده OPRATING IS MISSING

دیشب بود خاموش کردم !الان اومدم ویندوز رو RIPAIR کنم میبینم نمیذاره رفته برا نصب ویندوز اومدم پارتیشن انتخاب کنم میبینم دوتا هاردم رو آورده نشون داده انگار تازه بستم هیچکدوم پارتیشن ندارن تازه میگه پارتیشن بندی کنم!منم دست نزدم دیگه به هیچی!به دادم برسین

لینک به دیدگاه

خوب صبر کن،

این هارد 2 ترابایتی، چندتا پارتیشن داشته؟ آیا پارتیشن ها رو دیلیت کردی؟ یا همه ی هارد رو فرمت کردی یا نه؟

اگر فرمت کردی، Quick Format  بوده؟

5تا پارتیشن داشته!من هیچ کاری نکردم رفته برا RAID وخودش کلا همه چی رو فرمت کرده  الان تنضیمات تو بایوس RAID

DISABLE هست!

لینک به دیدگاه

اساتید کسی نیست کمکی کنه بابا الانه که قلبمون وایسه......

لینک به دیدگاه

اساتید کسی نیست کمکی کنه بابا الانه که قلبمون وایسه......

آروم باش دوست عزیز

آروم باش

خب البته سایر دوستان باید بیان نظرات فنی خودشون رو ارائه بدن

ولی الان و تا اونجائیکه من فهمیدم مسئله اصلی از دست دادن اطلاعاتتونه که گفتین شامل پروژه های دانشگاهیتون هم میشده؟؟؟

خب اگه اینه جای نگرانی نداره و قابل بازگشت اطلاعاتتون

به راحتی میتونید ریکاوری کنید 

در مورد سایر موارد هم سایر اعضای باتجربه تر میتونن نظر بدن

دیدم شما خیلی نگرانی گفتم شاید این پستم تا حدی نگرانی شما رو برطرف کنه

اگه مسئله از دست رفتن اطلاعاته

لینک به دیدگاه

عزیز شما زدی ریختی به هم که همه چی رو!

شما دو تا هارد رو raid کردی. وقتی شما raid می کنی یعنی کنترلر رو به چیپ مادربرد یا یه نرم افزار میدی. اونا هم میان دو تا هارد رو بسته به نوع raid قالب بندی می کنن. شما اومدی بعد از قالب بندی یه تغییر دادی روی ssd. یعنی یه پارتیشن رو ازش حذف کردی. حالا ویندوز ۷ که آشنا به اون قالب بوده دیگه نیست یعنی raid به هم خورده. الان اطلاعات شما رو هارد ها دست نخورده وسالمه. مشکل اینه که وقتی ویندوز رو می خواین نصب کنین چون قالب قبلی رو اون نمی شناسه فکر می کنه دو تا هارد دارین. من فکر نمی کنم شما بتونین کاری بکنین. اگه تهران تشریف دارین می تونین به این مرکز های برگردوندن اطلاعات ببرین. من نمیشناسم ولی صد در صد دوستان جای قابلی رو می تونن معرفی کنن. نگران نباشین اطلاعات شما دست نخورده و یه فرد ماهر می تونه برگردونه.

لینک به دیدگاه

آروم باش دوست عزیز

آروم باش

خب البته سایر دوستان باید بیان نظرات فنی خودشون رو ارائه بدن

ولی الان و تا اونجائیکه من فهمیدم مسئله اصلی از دست دادن اطلاعاتتونه که گفتین شامل پروژه های دانشگاهیتون هم میشده؟؟؟

خب اگه اینه جای نگرانی نداره و قابل بازگشت اطلاعاتتون

به راحتی میتونید ریکاوری کنید 

در مورد سایر موارد هم سایر اعضای باتجربه تر میتونن نظر بدن

دیدم شما خیلی نگرانی گفتم شاید این پستم تا حدی نگرانی شما رو برطرف کنه

اگه مسئله از دست رفتن اطلاعاته

ممنون داداش آره تمام اطلاعاتم پایان نامه دانشگاهم کههفته دیگه باید تحویل بدم و........ ممنون از دلگرمیت!دمت گرم داداش

لینک به دیدگاه

عزیز شما زدی ریختی به هم که همه چی رو! شما دو تا هارد رو raid کردی. وقتی شما raid می کنی یعنی کنترلر رو به چیپ مادربرد یا یه نرم افزار میدی. اونا هم میان دو تا هارد رو بسته به نوع raid قالب بندی می کنن. شما اومدی بعد از قالب بندی یه تغییر دادی روی ssd. یعنی یه پارتیشن رو ازش حذف کردی. حالا ویندوز ۷ که آشنا به اون قالب بوده دیگه نیست یعنی raid به هم خورده. الان اطلاعات شما رو هارد ها دست نخورده وسالمه. مشکل اینه که وقتی ویندوز رو می خواین نصب کنین چون قالب قبلی رو اون نمی شناسه فکر می کنه دو تا هارد دارین. من فکر نمی کنم شما بتونین کاری بکنین. اگه تهران تشریف دارین می تونین به این مرکز های برگردوندن اطلاعات ببرین. من نمیشناسم ولی صد در صد دوستان جای قابلی رو می تونن معرفی کنن. نگران نباشین اطلاعات شما دست نخورده و یه فرد ماهر می تونه برگردونه.

منم همینو گفتم

حتی خودشون هم میتونن برگردونن 

من از نرم افزارهای مختلفی تو این زمنیه استفاده کردم و هرکدوم هم یه جورایی جواب دادن

میتونن یه امتحانی کنن و اگه جواب نگرفتن ببرن به این کلینیکهای بازیابی اطلاعات 

لینک به دیدگاه

عزیز شما زدی ریختی به هم که همه چی رو! شما دو تا هارد رو raid کردی. وقتی شما raid می کنی یعنی کنترلر رو به چیپ مادربرد یا یه نرم افزار میدی. اونا هم میان دو تا هارد رو بسته به نوع raid قالب بندی می کنن. شما اومدی بعد از قالب بندی یه تغییر دادی روی ssd. یعنی یه پارتیشن رو ازش حذف کردی. حالا ویندوز ۷ که آشنا به اون قالب بوده دیگه نیست یعنی raid به هم خورده. الان اطلاعات شما رو هارد ها دست نخورده وسالمه. مشکل اینه که وقتی ویندوز رو می خواین نصب کنین چون قالب قبلی رو اون نمی شناسه فکر می کنه دو تا هارد دارین. من فکر نمی کنم شما بتونین کاری بکنین. اگه تهران تشریف دارین می تونین به این مرکز های برگردوندن اطلاعات ببرین. من نمیشناسم ولی صد در صد دوستان جای قابلی رو می تونن معرفی کنن. نگران نباشین اطلاعات شما دست نخورده و یه فرد ماهر می تونه برگردونه.

خیرسرمون اومدیم سرعت رو ببریم بالا!یکی نیست بگه آخه نونت کم بود برا چی دستکاری کردی........!

لینک به دیدگاه

اول پست خودم رو که خوندم دیدم خیلی بد شروع کردم شرمنده. ولی آخرش رو درست کردم. دو سال پیش من دوتا هارد ۵۰۰ رو raid 0 کردم. نمی دونم چی شد که مثله مشکل شما شد. اصلا خودم و نباختم. یادم نیست چیکار کردم ولی تونستم هر دو تا رو برگردونم. البته از رو نت راه حل رو پیدا کرده بودم. الان دارم سرچ می کنم اگه همون رو پیدا کردم می نویسم شایدم تا اون موقع اعضای با تجربه کمک کردن.

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بچه ها

این راهی که بفکر خودم میرسه نظرتون چیه؟

الان  رو SSD ویندوز رو نصب کنم!ویندوز که اومد بالا یه بار اون هاردSATA رو که تمام اطلاعاتم روشه رو فرمت کنم تا پارتیشن رو بشناسه بعد با RECOVER MY FILE ریکاوری کنم!نظرتون چیه؟برنامه بهتری سراغ دارین؟یا راه دیگه ای سراغ دارین  که خودم بتونم ریکاوری کنم؟

بازم از همتون ممنونم

لینک به دیدگاه

اول پست خودم رو که خوندم دیدم خیلی بد شروع کردم شرمنده. ولی آخرش رو درست کردم. دو سال پیش من دوتا هارد ۵۰۰ رو raid 0 کردم. نمی دونم چی شد که مثله مشکل شما شد. اصلا خودم و نباختم. یادم نیست چیکار کردم ولی تونستم هر دو تا رو برگردونم. البته از رو نت راه حل رو پیدا کرده بودم. الان دارم سرچ می کنم اگه همون رو پیدا کردم می نویسم شایدم تا اون موقع اعضای با تجربه کمک کردن.

ازت ممنونم دشمنت شرمنده

همین که دلداری میدی و وقتتو برام میذاری یه دنیا ممنونم! خدا خیرت بده مرسی

لینک به دیدگاه

ممنون داداش آره تمام اطلاعاتم پایان نامه دانشگاهم کههفته دیگه باید تحویل بدم و........ ممنون از دلگرمیت!دمت گرم داداش

قربونت عزیزم

میدونی چند بار برای خودم اتفاق افتاده اطلاعاتم پریده؟؟؟؟

هربارم برگردوندم هر بخشیش رو که لازم داشتم 

آخرین بار که اطلاعاتم پرید در اثر درگیری با کیس قدیمیم  :D  و ضرب و شتم اون بود که کلا هاردم سوخت و همه اطلاعات پرید

هارد تا وقتی ضربه فیزیکی نخوره که مشکلی نیست اطلاعات بپره

برمیگرده

این ssd ها هم که تکنولوژیشون فرق میکنه 

پس ضربه در مورد اونها صدق نمیکنه

چون اصلا چیزی به اسم پریدن اطلاعات وجود نداره 

فقط دسترسی شما به اونها از بین میره

مگر در صورت low format که کلا هاردت از بابت اطلاعات منفجر میشه

یه بارم برای پسر عموی خودم که اتفاقا دانشجو بود و کلی اطلاعات دانشجویی داشت این اتفاق افتاد

با نرم افزارهایی که بهش معرفی کردم تونست موارد لازم رو برگردونه

این کلینیکهای بازیابی اطلاعات از یه نرم افزار غول استفاده میکنن به اسم hd3000 (یا یه همچین چیزی)

اون تا حد زیادی کار رو راه میندازه

اگه جواب نگیرن میرن سراغ سخت افزارهای خاص که 10 20 میلیون پولشه که خب شما نمیتونی بخریش  :D

باز اگه کمکی از دستم براومد خوشحال میشم کاری کرده باشم

بازم میگم آروم باش

اطلاعات نمیپره

دسترسی شما بهش از دست میره

میدونی چند بار اطلاعات ار رو فلشم پریده ؟؟؟

هربار به سادگی همشو ریکاوری کردم 

همش ها اینکه میگم همش

ssd ها هم تکنولوژیشون همینه

لینک به دیدگاه

قربونت عزیزم

میدونی چند بار برای خودم اتفاق افتاده اطلاعاتم پریده؟؟؟؟

هربارم برگردوندم هر بخشیش رو که لازم داشتم 

آخرین بار که اطلاعاتم پرید در اثر درگیری با کیس قدیمیم  :D  و ضرب و شتم اون بود که کلا هاردم سوخت و همه اطلاعات پرید

هارد تا وقتی ضربه فیزیکی نخوره که مشکلی نیست اطلاعات بپره

برمیگرده

این ssd ها هم که تکنولوژیشون فرق میکنه 

پس ضربه در مورد اونها صدق نمیکنه

چون اصلا چیزی به اسم پریدن اطلاعات وجود نداره 

فقط دسترسی شما به اونها از بین میره

مگر در صورت low format که کلا هاردت از بابت اطلاعات منفجر میشه

یه بارم برای پسر عموی خودم که اتفاقا دانشجو بود و کلی اطلاعات دانشجویی داشت این اتفاق افتاد

با نرم افزارهایی که بهش معرفی کردم تونست موارد لازم رو برگردونه

این کلینیکهای بازیابی اطلاعات از یه نرم افزار غول استفاده میکنن به اسم hd3000 (یا یه همچین چیزی)

اون تا حد زیادی کار رو راه میندازه

اگه جواب نگیرن میرن سراغ سخت افزارهای خاص که 10 20 میلیون پولشه که خب شما نمیتونی بخریش  :D

باز اگه کمکی از دستم براومد خوشحال میشم کاری کرده باشم

بازم میگم آروم باش

اطلاعات نمیپره

دسترسی شما بهش از دست میره

میدونی چند بار اطلاعات ار رو فلشم پریده ؟؟؟

هربار به سادگی همشو ریکاوری کردم 

همش ها اینکه میگم همش

ssd ها هم تکنولوژیشون همینه

مرسی  عزیزبابت دلگرمیت

خودم اون بالا یه راهی  گفتم نظرت چیه؟نرم افزار برا ریکاوری چی پیشنهاد میدی که خوب برگردونه؟بیشتر فایلام

PDF , WORD , PICTURE هست!بماند اون 4000تا آرشیو فیلم!نرم افزرا مد نظر داری؟بگو تا بشینم پاش تا صبح

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بچه ها

الان  رو SSD ویندوز رو نصب کنم!ویندوز که اومد بالا یه بار اون هاردSATA رو که تمام اطلاعاتم روشه رو فرمت کنم تا پارتیشن رو بشناسه بعد با RECOVER MY FILE ریکاوری کنم!نظرتون چیه؟برنامه بهتری سراغ دارین؟یا راه دیگه ای سراغ دارین  که خودم بتونم ریکاوری کنم؟

بازم از همتون ممنونم

الان هیچ کاری رو هیچ کدوم از درایوهات انجام نده 

نه هاردهات و نه ssd هات

چون یه بار فرمت شدن

پس دوباره فرمتشون نکن که دستیابی به اطلاعات رو سخت تر میکنه

برنامه recover my files (به نظر من)یکی از نرم افزارهای ضعیفه تو این زمنیه (به تجربه)

پروسه طولانی کار - عدم توانایی بازیابی همه اطلاعت و ..

یه برنامه ساده ای رو من استفاده میکردم قبلا 

خیلی کارش درست بود 

رو درایوهای raid هم اتفاقا جواب میداد

الان یادم نیست اسمش چیه 

بذار ببینم پیداش میکنم

الان دیگه اروم شدی ها

از دریای طوفان زده چند لحظه پیش به ساحل آرام و زیبایی آرامش رسیدی ها  :D

لینک به دیدگاه

چاره نهایی کار

UnforgiveN

خب الان ایشون یعنی تجربه دارن تو زمینه برگردوندن اطلاعات؟؟؟

خوب با اینشون هم درمیون بذار 

بد نیست

شاید دوتا هارد بیشتر از من سوزوندن  :D

لینک به دیدگاه

مرسی  عزیزبابت دلگرمیت

خودم اون بالا یه راهی  گفتم نظرت چیه؟نرم افزار برا ریکاوری چی پیشنهاد میدی که خوب برگردونه؟بیشتر فایلام

PDF , WORD , PICTURE هست!بماند اون 4000تا آرشیو فیلم!نرم افزرا مد نظر داری؟بگو تا بشینم پاش تا صبح

ببین تو طبقه بندی اطلاعات و درجه سختیشون در بازیابی اطلاعات اسناد ساده ترین نوع اطلاعات در بازیابی هستن

که اطلاعات شما شامل این موارده (فاییلهای آفیس پی دی اف)

مدیا ها به طور کلی (شامل عکس ویدیو و موزیک جزء سخت ترین اونها هستند تو بازیابی

که عکس باز جزء موارد ساده اونها و ویدیو جزء ستخت ترین اونهاست

که این یعنی بازم آروم باش که جای نگرانی نیست 

ببین رفته آرومتر و آرومتر و لبخند بیشتر و بیشتر  :D

لینک به دیدگاه

الان هیچ کاری رو هیچ کدوم از درایوهات انجام نده 

نه هاردهات و نه ssd هات

چون یه بار فرمت شدن

پس دوباره فرمتشون نکن که دستیابی به اطلاعات رو سخت تر میکنه

برنامه recover my files (به نظر من)یکی از نرم افزارهای ضعیفه تو این زمنیه (به تجربه)

پروسه طولانی کار - عدم توانایی بازیابی همه اطلاعت و ..

یه برنامه ساده ای رو من استفاده میکردم قبلا 

خیلی کارش درست بود 

رو درایوهای raid هم اتفاقا جواب میداد

الان یادم نیست اسمش چیه 

بذار ببینم پیداش میکنم

الان دیگه اروم شدی ها

از دریای طوفان زده چند لحظه پیش به ساحل آرام و زیبایی آرامش رسیدی ها  :D

اروم تر شدم سعی میکنم بهشون فکر نکنم که چیا توهاردمه وگرنه منهدم میشم ها....... آدم دوستای گلی مثل شماها داشته باشه معلومه آروم میشه

پس الان چیکار کنم؟نمیتونم بشینم نگاش کنم الان با لپ تابم نگاه به صفحه مانیتور سیستمم میکنم انگار داره فحشم میده :D  یه کاری بگین بکنم....

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بچه ها

بازم از همتون ممنونم

اولا خواهش می کنم اگه تونسته باشم کمکی کنم خیلی هم خوشحال میشم. نمی دونم چقدر با raid آشنایی؟ دو نوع raid داریم: نرم افزاری (ویندوز) و سخت افزاری. من تو راهنمایی smart response technology گفته بودم از بایوس بزارید رو raid تا سخت افزاری باشه. شما یادت رفته اومدی intel rapid technology رو نصب کردی و اونم نامردی کرده و raid نرم افزاری کرده. حالا ویندوز ۷ رو که پاک کردی رید هم پریده. تو تئوری ممکنه با این راه حل که گفتی بر گردوند. من خودم رید نرم افزاری نکردم چون زیاد اعتباری بهش نیست. توصیه می کنم عجله نکن و اول مطمئن شو با این کار میشه بر گردوند یا نه ؟ به تنظیمات بایوس هم دست نزن. چون به اونجا ربطی نداره. ویندوز هم نصب نکن. به نظر من امشب برو بخواب. فردا با وقت بیشتر ذهن بازتر دنبال راه حل برو. من می ترسم با این استرس یه کاری کنی که دیگه اصلا نشه کاری کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...