رفتن به مطلب

ویندوز 7 یا ویندوز 8 ( نظر سنجی)

AmirMahmood
 اشتراک گذاری

کدام ویندوز ؟  

64 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. شما برای استفاده حرفه ای از کامپیوتر مثل اورکلاک یا رندرینگ یا گمینگ حرفه ای از چه سیستم عاملی استفاده می کنید؟

• ویندوز 8
    • ویندوز 7
    • ویندوز vista
      0
    • ویندوز XP
    • ویندوز 98 D:

Recommended Posts

• کاربر ویژه

من الان سون64 دارم. اون یک هفته ای که وین8 داشتم خیلی اذیت شدم. محیط متروش واقعا اعصاب آدم رو خورد میکرد. ولی توی بازی ها اصلا اذیت نشدم بر خلاف گفته دوستان.

لینک به دیدگاه

• ارسال 72
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

فقط 7 64بیت SP1 اونم آپدیت روز :دی

تکامل یک ویندوز حرفه ای. ;) 

لینک به دیدگاه

فقط 7 64بیت SP1 اونم آپدیت روز :دی

تکامل یک ویندوز حرفه ای. ;) 

کاملا با معین عزیز موافقم 

ویندوز 7 بنظر من پایدارترین ؛ سازگارترین ؛ زیباترین و روان ترین ویندوزی هست که مایکروسافت داده بیرون 

وین 8 رو 2 بار نصب کردم ؛ یه بار نسخه ازمایشی و دفعه بد ورژن pro ، ولی اصلا خوشم نیومد و بیشتر از 2 روز نتونستم باهاش سر کنم .

لینک به دیدگاه

من ویندوز xp .7 .8 که  نصب کردم 7 از بین این 3 تا بهتر بود از نظر من . ^_^

لینک به دیدگاه

Just 8

قبول دارم یه سری کم و کاستی هایی ممکنه داشته باشه ولی من ترجیح دادم بجای اینکه عقب گرد کنم و به 7 برگردم مسائل پیش اومده رو رفع کنم

در حال حاضر Win 8 Enterprise رو نصب دارم و هم تحت هیچ شرایطی حاضر نیستم به 7 برگردم ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
Just 8

قبول دارم یه سری کم و کاستی هایی ممکنه داشته باشه ولی من ترجیح دادم بجای اینکه عقب گرد کنم و به 7 برگردم مسائل پیش اومده رو رفع کنم

در حال حاضر Win 8 Enterprise رو نصب دارم و هم تحت هیچ شرایطی حاضر نیستم به 7 برگردم ...

اسیاب به نوبت . نترس شما هم بر می گردی. الان نه 2 ماه دیگه شاید 1 سال دیگه ولی بر می گردی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یکی از دلایلی من با 8 مخالفم ساپرت نکردن سخت افزار های جدید مخصوصا SSD چرا ؟ الان می گم

تو تست هایی که انجام دادم ویندوز 8 که قرار بود سریع تر باشه از 7 برعکسش در اومد . مثلا سرعت خاموش شدن . شما هرچه قدر از سیستم بیشتر کار می کشید به دلیل تغییراتی که تو رجیستری انجام میشد سرعت خاموش شدن پایین تر می یومد حتی به 1 دقیقه هم میرسید . در صورتی که در 7 اینطور نبود و تو حداکثر 10 ثانیه خاموش می شد

2- سرعت کپی مخصوصا در نصب نرم افزار . تست کردم ادوبی فلش در 8 در 2 دقیقه 75 ثانیه می ریزه و در سون 1 دقیقه 25 ثانیه می ریزه

3- درست اجرا نکردن بازی ها در سخت افزار های قوی

- اومدیم محض رضای خدا یه دست کال MW3 انلاین با فامیلون که لپ تاپ اشغالی داره بزنیم واسه اون سه سوته تو 8 وصل شد داشت گیم میزد نیم ساعت .  واسه هنوز داشت کانکت میشد اخرش هم نشد که نشد

4- مترو سر خود

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تو رندریگ اصلا بحث فریم مهم نیست  . تو رندر طرف ممکنه از 5 نرم افزار مختلف استفاده کنه و اینکه کار رو تو 8 مشکل می کنه چون نمی فهممه که کدوم رو باید اول و کدوم رو باید دوم اجرا کنه

درود وسلام

والا 8 تو یچیزی سر بود و روش تبلیغ می شد اونم این بود که سرعت بوت بیشتری نسبت به 7 داره، حالا نمی دونم شما مشکلت کجا بوده که اینجوری شده برات و تا اونجا که من دارم استفاده می کنم و هارد جامد هم ندارم سیم ثانیه خاموش می شه نه 1 دقیقه !

شما بجای حل مسئلتون اومدین صورت رو پاک کردین چسبیدینم دو دستی بهش که اقا صورت مسئله عیب داره ول کنم نیستین! :D

اگه واقعا این مشکلات بود مطمئن باشید مقالات زیادی میومد بیرون که ویندوز 8 فلانه، فلان مشکل رو داره، همه هم منتظرن یکی سوتی بده برن جار بزنن مقالات سایتشونو زیاد کنن ولی می بینین هیچ خبری نیست، می گم نکنه من بی خبرم بگید ما هم بدونیم اگه واقعا خبری هست... :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود وسلام

والا 8 تو یچیزی سر بود و روش تبلیغ می شد اونم این بود که سرعت بوت بیشتری نسبت به 7 داره، حالا نمی دونم شما مشکلت کجا بوده که اینجوری شده برات و تا اونجا که من دارم استفاده می کنم و هارد جامد هم ندارم سیم ثانیه خاموش می شه نه 1 دقیقه !

شما بجای حل مسئلتون اومدین صورت رو پاک کردین چسبیدینم دو دستی بهش که اقا صورت مسئله عیب داره ول کنم نیستین! :D

اگه واقعا این مشکلات بود مطمئن باشید مقالات زیادی میومد بیرون که ویندوز 8 فلانه، فلان مشکل رو داره، همه هم منتظرن یکی سوتی بده برن جار بزنن مقالات سایتشونو زیاد کنن ولی می بینین هیچ خبری نیست، می گم نکنه من بی خبرم بگید ما هم بدونیم اگه واقعا خبری هست... :D

ای بابا از لیون کامپیوتر معتبر تر می خوای برو یه سرچ بزن ببین چه بلا هایی سر کاربران نیورده . می تونی از همین کسایی که این جا نظر منفی دادن هم بپرسی . گفتم که رو سخت افزار قوی گند زده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شب همگی بخیر و خوشی (:|

خب دیگه الان مجبور شدم از تمامی دوستان که به 8 رای منفی دادن یا در واقع آری ندادن :D  تقاضا کنم عللشون رو که خودشون بهش رسیدن اینجا ذکر کنند ببینیم شاید شانس ما بوده ویندوزمون یه چیز دیگس  که مشکل نداریم، بدیم یه سر کپی بزنن بدیم به همه حالشو ببرن ! ^_^

...........

در تکمیل حرف هام به سایت زیر میشه توجه کرد و قابل تامل هست :

http://www.techspot.com/review/561-windows8-vs-windows7/page2.htmlhttp://www.techspot.com/review/561-windows8-vs-windows7/page2.html

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

خب دیگه الان مجبور شدم از تمامی دوستان که به 8 رای منفی دادن یا در واقع آری ندادن :D  تقاضا کنم عللشون رو که خودشون بهش رسیدن اینجا ذکر کنند ببینیم شاید شانس ما بوده ویندوزمون یه چیز دیگس  که مشکل نداریم، بدیم یه سر کپی بزنن بدیم به همه حالشو ببرن ! ^_^

...........

http://www.techspot.com/review/561-windows8-vs-windows7/page2.htmlhttp://www.techspot.com/review/561-windows8-vs-windows7/page2.html

نیما جان تا جایی که همه ی ما یادمون میاد روال همیشه همینطور بوده و هست ... ;)

لینک به دیدگاه

...........

نیما جان،

مشکلاتی که من با ویندوز 8 داشتم.

1) ضد ویروس. من از ضد ویروس های سیمانتک استفاده میکنم. گاهی از این کر-کی ها. این بنده خداها سازگاری با ویندوز 8 ندارند و نورتن اینترنت سکیوریتی 2013 که سازگاری داره متاسفانه افزونه ی اینترنت اکسپلورر اون بسیار اجرای اکسپلورر رو کند میکنه. حالا یا ایراد از این افزونه هستش یا از ویندوزه - مهم اینه که نتیجه ی این عدم هماهنگی خورد شدن اعصاب من به عنوان کاربره.

2) عدم نصب پیشفرض فریم ورک 3.5. که داستانهاش مشخصه.

3) نداشتن استارت منو.

4) یکسری از کاشی های زنده به علت حضور اینجانب در ایران باهام حال نمیکنند. البته راه حل داره ولی خیلی حوصله میخواد که من ندارم.

5) به هیچ عنوان از تم ویندوز 8 خوشم نیومد. اون حالت کلاسیک و Aero ویندوز 7 رو بیشتر می پسندم.

6) رابط مترو برای مانیتور های تاچ و به نظرم بزرگ طراحی شده. - من هیچ کدوم رو ندارم.

7) موازی کاری های فراوان. 2 تا برنامه ی مدیا پلییر، دو تا برنامه ی پخش تصویر، 2 تا مرورگر اینترنتی، 2 تا کنترل پنل، 2 تا آپدیت، دیگه اعصابشو ندارم برای انجام یک کار ساده به هزار جا سربزنم.

8) پرده های فراوان. تمام مدت چشمم اذیت میشه هی این صفحه از روی صورتم میاد بیرون، اون صفحه میاد، هر کدوم یک رنگ متفاوت، هر کدوم یک شکل متفاوت.

9) نیاز به تفکر فراوان برای پیدا کردن دگمه ی اوکی در حالیکه اغلب تنظیمات به محظ انجام اجرا میشوند 

10) عدم توانایی لیست پذیری مدیا پلییر مترو. یعنی نکرده لااقل همون امکانات بیسیک ویندوز مدیا پلییر رو به پلییر مترو بده.

11) مشخص نبودن تکلیف ویندوز با خودش. بی هویته. معلوم نیست فلش پلییر داره، نداره.

12) استفاده از حجم اینترنت برای زنده نگاه داشتن کاشی ها

13) IE10 در فروم ها ناکارامده. دگمه ی اینتر خط رو در تکست فیلد ها عوض نمیکنه

14) دخالت های نا به جا در کار کاربر. مثلا ویندوز خراب شده بوت نمیشه، من خودم میدونم کجا برم چی کار بکنم درست بشه، ولی نه، یک رابط گرافیکی میاد مثل گزارش های خیابانی توضیح واضحات میده بهت میگه که سیستمت استارت نشده. یک عدد شکلک غمگین در تصویر نشونت میده (البته معلوم نیست پشت تصویر چه شکلکی به آدم نشون میده) و میگه که اون داره بررسی میکنه و مشکل رو فیکس میکنه و تو نمیدونی اون پشت چیرو داره فیکس میکنه، شاید داره سیستم ریستور میکنه و تو اصلا نمیخوای سیستم ریستور کنه. میدونی، به بهای اتوماسیون ایراد یابی و رفع مشکل اجازه ی دخالت مستقیم کاربر های حرفه ای رو گرفته.

15) تغییر جای برخی حروف فارسی در کیبرد ویندوز. حوصله میخواد اصلاح کردنش.

من 6 بار ویندوز 8 نصب کردم. اولیش بتا، دومیش ریلیس پریویو، و 4 بار فاینال ورژن. متاسفانه از همه شون نا امید شدم.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

فقط 7!البته شاید این8 بتونه بعد ها یکم باگ هاشو رفع کنه بشه برای کار حرفه ای ازش استفاده کرد!من 8 نصب کردم حتی درست نرم افزارای عادی رو اجرا نمیکرد حتی gpu-z رو!خندم گرفته بود!فعلا که موقع 7هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارمین بیشتر به مسائل ظاهریش پرداخت ولی من با مشکلات کرنلی و کدینگش برخوردم

1- موقع نصب درایور گرافیک یهو خودش سیستم رو می بره رو حالت LOCK :blink: :blink:

2- داشتم درایور Wifi رو نصب می کردم یهو هنگ می کرد

3-تو مترو ایسنتال یه برنامه رو کنسل کردم رفتم که یه سر اشپز خونه اب بخورم وقتی برگشتم دیدم که خودش دانلود و اینیستالش کرده

4- اورکلاک که نگو . یه تایمینگ اوردم پایین رم ها رو دیگه بوت نشد ویندوز و دوباره مجبور شدم ویندوز بریزم

5- وقتی اپدیت کنه ویندوز رو اگه بعد دو روز دکمه ری استارت رو نزنی خودش خود بخود ریست می کنه سیستم رو بدونه اینکه از شما بپرسه .

6- با دستورات CMD هم بد مشکل داره . زدم خاموش کنه سیستم رو از CMD . سیستم رفت تو حالت اغما . مانیتور تصویر نداشت ولی کیس روشن بود 15 مین همین طوری مونده بود که اخر سر خسته شدم و دستی خاموشش کردم

7- تو ریت گیری وقتی SLI  خاموش بود به گرافیک میداد 8.1 ولی وقتی روشن بود می داد 6.8  :blink: ( من نمی دونم این امتیاز رو از کجاش در اورده ؟؟)

و ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
نیما جان،

مشکلاتی که من با ویندوز 8 داشتم.

1) ضد ویروس. من از ضد ویروس های سیمانتک استفاده میکنم. گاهی از این کر-کی ها. این بنده خداها سازگاری با ویندوز 8 ندارند و نورتن اینترنت سکیوریتی 2013 که سازگاری داره متاسفانه افزونه ی اینترنت اکسپلورر اون بسیار اجرای اکسپلورر رو کند میکنه. حالا یا ایراد از این افزونه هستش یا از ویندوزه - مهم اینه که نتیجه ی این عدم هماهنگی خورد شدن اعصاب من به عنوان کاربره.

2) عدم نصب پیشفرض فریم ورک 3.5. که داستانهاش مشخصه.

3) نداشتن استارت منو.

4) یکسری از کاشی های زنده به علت حضور اینجانب در ایران باهام حال نمیکنند. البته راه حل داره ولی خیلی حوصله میخواد که من ندارم.

5) به هیچ عنوان از تم ویندوز 8 خوشم نیومد. اون حالت کلاسیک و Aero ویندوز 7 رو بیشتر می پسندم.

6) رابط مترو برای مانیتور های تاچ و به نظرم بزرگ طراحی شده. - من هیچ کدوم رو ندارم.

7) موازی کاری های فراوان. 2 تا برنامه ی مدیا پلییر، دو تا برنامه ی پخش تصویر، 2 تا مرورگر اینترنتی، 2 تا کنترل پنل، 2 تا آپدیت، دیگه اعصابشو ندارم برای انجام یک کار ساده به هزار جا سربزنم.

8) پرده های فراوان. تمام مدت چشمم اذیت میشه هی این صفحه از روی صورتم میاد بیرون، اون صفحه میاد، هر کدوم یک رنگ متفاوت، هر کدوم یک شکل متفاوت.

9) نیاز به تفکر فراوان برای پیدا کردن دگمه ی اوکی در حالیکه اغلب تنظیمات به محظ انجام اجرا میشوند 

10) عدم توانایی لیست پذیری مدیا پلییر مترو. یعنی نکرده لااقل همون امکانات بیسیک ویندوز مدیا پلییر رو به پلییر مترو بده.

11) مشخص نبودن تکلیف ویندوز با خودش. بی هویته. معلوم نیست فلش پلییر داره، نداره.

12) استفاده از حجم اینترنت برای زنده نگاه داشتن کاشی ها

13) IE10 در فروم ها ناکارامده. دگمه ی اینتر خط رو در تکست فیلد ها عوض نمیکنه

14) دخالت های نا به جا در کار کاربر. مثلا ویندوز خراب شده بوت نمیشه، من خودم میدونم کجا برم چی کار بکنم درست بشه، ولی نه، یک رابط گرافیکی میاد مثل گزارش های خیابانی توضیح واضحات میده بهت میگه که سیستمت استارت نشده. یک عدد شکلک غمگین در تصویر نشونت میده (البته معلوم نیست پشت تصویر چه شکلکی به آدم نشون میده) و میگه که اون داره بررسی میکنه و مشکل رو فیکس میکنه و تو نمیدونی اون پشت چیرو داره فیکس میکنه، شاید داره سیستم ریستور میکنه و تو اصلا نمیخوای سیستم ریستور کنه. میدونی، به بهای اتوماسیون ایراد یابی و رفع مشکل اجازه ی دخالت مستقیم کاربر های حرفه ای رو گرفته.

15) تغییر جای برخی حروف فارسی در کیبرد ویندوز. حوصله میخواد اصلاح کردنش.

من 6 بار ویندوز 8 نصب کردم. اولیش بتا، دومیش ریلیس پریویو، و 4 بار فاینال ورژن. متاسفانه از همه شون نا امید شدم.

درود ارمین جان

خب راسیتش اینها که ایرادهای شخصی بود اکثرا و من بهش می گم ایراد بنی فلانی ! چرا شو اگه می خوای باید یکی یکی بگم،پس خلاصه جواب می دم:

1- خب کرکش نکن، یا یچیز دیگه بریز آیه نیومده حتما نوترون... نوترون از قدیم معروف به بختک هست می افته رو سیستم.

2- یه 5 مین صبر کنی یه آپدیت کوچولو دنیا به آخر نمی رسه !

3- بنده خدا بنظرم لطف کردن که برش داشتن ازنظر من، چرا؟ چون اینچیزی که جاش هست رو من بیشتر استفاده می کردم و چیزای اصلی رو جاش گذاشتن، خیلی هم دوس داری می تونی بری تو مترو all program رو بیاری همه اونجان خیلی هم باحالتر و راحتتر! (این کارشونو خیلی حال کردم، باور کن حالا دوستان نه اما اکثر ادمایی که دیدم فقط برای زدن my computer و خاموش کردن سیستم بهش مراجعه می کردن) :D

4- خب ترحیم کشور چه ربطی داره به نرم افزار!!!!!!!!

5- شما تم 7 رو دانلود کن بزار- اتفاقا این گل و پس زمینش رو بر اساس این تم پنجره ی آبی انتخاب کردن که به هم میاد، که سلیقه ای هست!

6- رابط مترو برای اونها کاربدی تر هست اما دلیل بر این نیست که برای ما کاربردی نداره و یه چیز اضافی باشه !

7- از ابن موازی کاری ها که همیشه بوده حالا مگه شما از پلیر ویندوز استفاده هم می کردی قبلا؟ من نه ... یه winamp و potplayer همیچرو ردیف می کنه! :D

8- مشکل همینجاست دیگه شما باید پس زمینه ی دسکتاپت رو با رنگ متروت یکی کنی، خدارو شکر با این کر/کهای جدیدی که اومده فعال هست، خودم هر2 رو خاکستری مایل بتیره گذاشتم خیلی باحال شده! ^_^

9- نفهمیدم چی شد الان؟

10- دیده کسی استفاده نمی کنه بخودش زحمت زیادی نداده ، اما اونم راهکار داره!

11- قدیم دوتا فنش نصب می کردیم الان یکیشو داره اونیکی رو باید بنصبی!

12- این مشکل جهان سومی هست حالا شما که اینارو استفاده نداری حذف کن مثل من! :D

13- کی تاحالا اینترنت اکسپلورر بدرد بخور بوده که این بار دومش باشه!

14- بنده خدا دوستی خاله خرسه می کنه حوصلت سرنره فکر کنم بشه قطع کرد کلا خیلی وقته ندیدمش دلم براش تنگ شده، شما خب لابد مشکل داری میاد دست تنها نباشی. :D

15- یه پ و ژ شاید جابجا شده باشه نهایت که اونم نه تعویض می خواد نه اعصاب خوردی اگه با سیستمها و کیبرد های محتلف کار کرده باشی دستت میاد چجوری هست.

خدا خیرت بده تومار بلندبالایی بود... اگه مشکل دیگه ای هم داری بگو برطرف کنیم، در خدمتیم :-B

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارمین بیشتر به مسائل ظاهریش پرداخت ولی من با مشکلات کرنلی و کدینگش برخوردم

1- موقع نصب درایور گرافیک یهو خودش سیستم رو می بره رو حالت LOCK :blink: :blink:

2- داشتم درایور Wifi رو نصب می کردم یهو هنگ می کرد

3-تو مترو ایسنتال یه برنامه رو کنسل کردم رفتم که یه سر اشپز خونه اب بخورم وقتی برگشتم دیدم که خودش دانلود و اینیستالش کرده

4- اورکلاک که نگو . یه تایمینگ اوردم پایین رم ها رو دیگه بوت نشد ویندوز و دوباره مجبور شدم ویندوز بریزم

5- وقتی اپدیت کنه ویندوز رو اگه بعد دو روز دکمه ری استارت رو نزنی خودش خود بخود ریست می کنه سیستم رو بدونه اینکه از شما بپرسه .

6- با دستورات CMD هم بد مشکل داره . زدم خاموش کنه سیستم رو از CMD . سیستم رفت تو حالت اغما . مانیتور تصویر نداشت ولی کیس روشن بود 15 مین همین طوری مونده بود که اخر سر خسته شدم و دستی خاموشش کردم

7- تو ریت گیری وقتی SLI  خاموش بود به گرافیک میداد 8.1 ولی وقتی روشن بود می داد 6.8  :blink: ( من نمی دونم این امتیاز رو از کجاش در اورده ؟؟)

و ...

اتفاقا انگار اومدن نظر منو پرسید واسه تغییرات واسم شخصا یه ویندوز زدن... انگار سلیقه منه، یغنی اگه بخوام زن بگیرم لازمه یه سوال ازش بپرسم، از ویندوز 8 خوشت میاد یا نه؟؟؟ :D

1- من amd دارم همچین مشکلی ندیدم از دوستان اگه کسی داره لطف کنه بگه هست یا نه؟؟؟ نه اینکه شما دروغ بگیدا نه از لحاظ مشکل همه گیر و طبیعی بودن عرض می کنم... @};-

2- همیشه با ویندوز جدید درایور ها هم مشکلاتی دارند اگه برای ورژن جدیدش یا درایورمدل جدید رو دانلود کنید به احتمال زیاد رفع میشه!

3- نمی دونم چیزی ندارم بگم ...

4- بحث شده قبلا.

5- من سیستمو خاموش نمی کنم هفته ای، شاید واجب بوده اما هیچ وقت خودبخود ندیدم اینکارو بکنه شاید بگه الا و بلا بیا الان ریست کن اما خودبخود نه ندیدم و نمی شه...

6- شما فکر کنم در درایور و غیره حتما مشکل دارید اگه اینجوری باشه.

7- اینو قبول داری که وقتی sli or crossfire میکنی کارت راندمانش میاد پایین و اینکه همه ی نرم افزارهای بنچمارک و امتیاز دهی از چند کارت ساپورت نمی کنند؟؟؟ اتفاقا بنده خدا بنظرم درست نمره داده در حالت sli قدرت کارت هاتون پایین میاد که این امتیاز یک کارت هست احتمالا،( شرمنده اما من بجای شما بودم یه 690 می گرفتم راحت تر هم بودم...البته 680 خودش خیلی مرد هست) :x

به امید روزی که شما هم مشکل درایورهاتون بطور کامل حل بشه @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

واقعیت اون چیزی که من دستم اومده خیلی استیبل نیست تو اورکلاک.

یکی از دوستان 8 گیگ (2*4) رم 2000 داشت که من گذاشتم رو 2133 با ولتاژ 1.65 و تایم 10-11-9 رو براش تنظیم کردم.تا موقعی که 7 داشت اصلا مشکلی نبود ولی الان با وین 8 هردو هفته یکبار سیستمشون کرش می کنه و گزارش کرش کردن تو بازیها رو هم خیلی داشت تا تایم رو گشاد کردم همه مشکلات حل شد!

یک مشکل دیگه هم که داره با سایت گلستان هست که اکثر دانشجو ها به اون نیاز دارند.با هیچ مرورگری باز نمیشه غیر از IE که با خودIE10 هم باز نمیشه و میگه نسخه های پایین تر رو نصب کنید :wacko: 

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان

خب راسیتش اینها که ایرادهای شخصی بود اکثرا و من بهش می گم ایراد بنی فلانی ! چرا شو اگه می خوای باید یکی یکی بگم،پس خلاصه جواب می دم:

1- خب کرکش نکن، یا یچیز دیگه بریز آیه نیومده حتما نوترون... نوترون از قدیم معروف به بختک هست می افته رو سیستم.

2- یه 5 مین صبر کنی یه آپدیت کوچولو دنیا به آخر نمی رسه !

3- بنده خدا بنظرم لطف کردن که برش داشتن ازنظر من، چرا؟ چون اینچیزی که جاش هست رو من بیشتر استفاده می کردم و چیزای اصلی رو جاش گذاشتن، خیلی هم دوس داری می تونی بری تو مترو all program رو بیاری همه اونجان خیلی هم باحالتر و راحتتر! (این کارشونو خیلی حال کردم، باور کن حالا دوستان نه اما اکثر ادمایی که دیدم فقط برای زدن my computer و خاموش کردن سیستم بهش مراجعه می کردن) :D

4- خب ترحیم کشور چه ربطی داره به نرم افزار!!!!!!!!

5- شما تم 7 رو دانلود کن بزار- اتفاقا این گل و پس زمینش رو بر اساس این تم پنجره ی آبی انتخاب کردن که به هم میاد، که سلیقه ای هست!

6- رابط مترو برای اونها کاربدی تر هست اما دلیل بر این نیست که برای ما کاربردی نداره و یه چیز اضافی باشه !

7- از ابن موازی کاری ها که همیشه بوده حالا مگه شما از پلیر ویندوز استفاده هم می کردی قبلا؟ من نه ... یه winamp و potplayer همیچرو ردیف می کنه! :D

8- مشکل همینجاست دیگه شما باید پس زمینه ی دسکتاپت رو با رنگ متروت یکی کنی، خدارو شکر با این کر/کهای جدیدی که اومده فعال هست، خودم هر2 رو خاکستری مایل بتیره گذاشتم خیلی باحال شده! ^_^

9- نفهمیدم چی شد الان؟

10- دیده کسی استفاده نمی کنه بخودش زحمت زیادی نداده ، اما اونم راهکار داره!

11- قدیم دوتا فنش نصب می کردیم الان یکیشو داره اونیکی رو باید بنصبی!

12- این مشکل جهان سومی هست حالا شما که اینارو استفاده نداری حذف کن مثل من! :D

13- کی تاحالا اینترنت اکسپلورر بدرد بخور بوده که این بار دومش باشه!

14- بنده خدا دوستی خاله خرسه می کنه حوصلت سرنره فکر کنم بشه قطع کرد کلا خیلی وقته ندیدمش دلم براش تنگ شده، شما خب لابد مشکل داری میاد دست تنها نباشی. :D

15- یه پ و ژ شاید جابجا شده باشه نهایت که اونم نه تعویض می خواد نه اعصاب خوردی اگه با سیستمها و کیبرد های محتلف کار کرده باشی دستت میاد چجوری هست.

خدا خیرت بده تومار بلندبالایی بود... اگه مشکل دیگه ای هم داری بگو برطرف کنیم، در خدمتیم :-B

ممنون نیما جان،

ولی خو چه کاریه من این همه وقت بزارم؟ میرم از اول 7 میریزم هیچ کدوم از این دردسر ها رو هم نمیکشم :lol:

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان...

منم تست هایی برای خودم گرفتم بین این دو ویندوز هشت و هفت که بیان گر این بود ظاهرا فریم بیشتری در گیم (H.A.W.X 1)ویندوز هفت دارم جالب بود برام گیم رو بهتر بتونه اجرا کنه اما در نهایت در یک سری عملیات دیگر هنوز هشت پیشرو هست

مدتی رو هفت بودم سپس کوچ کردم به هشت...به هر حال شاید مقادیری برتری داشته باشه  اما دیگر امکانات برای من ملاک بود...

لینک به دیدگاه

درود،

عزیزان باید بگویم که با شما موافقم و برای یک کاربر معمولی ممکن است خصوصیاتی که در ویندوز 8 اضافه شده بدرد بخور از کار در نیاد، بنده خودم مدتی 8 داشتم ولی فعلا برگشتم به 7، ولی با همه ی این وجود، مسلما اگر لپتاپی بخرم آن را بر مبنای 8 می خرم. همجنین یادم می آید وقتی که ویندوز XP آمد همه می گفتند که چیز مزخرف و بدرد نخور و سنگینی است که به حق راست می گفتند(ویندوز XP به 2GB فضا و 256MB رم نیاز داشت با 600MHZ CPU که می شد گفت تقریبا حدود چند برابر ویندوز 98)، ولی نمی دانم چه شد که بعد از آمدن SP2 همان افراد منتقد مشتاقش شدند و خصوصیاتش را تحسین کردند. حتی هم اکنون هم شاهد افرادی هستیم که دو دستی XP را چسبیده اند و آن را ارتقاء نمی دهند. حداقل بروید خدا را شکر کنید که Microsoft مثل Apple نیست( دستگاه G5 از Apple با قیمتی بیش از 3 میلیون آن هم در آن موقع در عرض یک سال کل سخت افزار و نرم افزارش از دور خارج شد، باورتان می شود؟) به هر حال این نظر کاربران است و من در آن نمی توانم دخالتی کنم.

حال چند تا ازخصوصیاتی که به 8 اضافه شده و بدرد من خورده را اینجا ذکر می کنم:

1- تمرکز بر روی مانیتور های لمسی و با رزولشن بالا(مایکروسافت وعده ی مناسب بودن رابط کاربری با رزولشن 4K بر روی مانیتور های 23 اینچی را داده است) که البته می توان به جای صفحه ی لمسی از Trackpad حداقل 5 لمسی استفاده کرد که تا آنجایی که بنده تجربه کردم کار با Trackpad در ویندوز 8 حتی از مک هم آسانتر است. البته من شخصا از موس Logitech G500 نیز در این محیط استفاده کرده ام و می توانم بگویم که دقت و سرعت فوق العاده ی موس مچ بسیار مناسبی با محیط کاربری ویندوز 8 است. نکته ی دیگر اینکه شاید فکر می کنید که ویندوز 8 کارتونی به نظر می آید، اما این قضیه دلیل دارد، اگر سعی کرده باشید ویندوز 7 را در صفحه ی Macbook pro retina ببینید، آنگاه کاملا نقص Aero بر شما آشکار خواهد شد، کماکان اینکه ویندوز 8 در Macbook pro retina فوق العاده بهتر به نظر می آید.

2- شبیه ساز درایو نوری، چیزی که مدتها منتظرش بودم و در مک وجود داشت، البته این شبیه ساز درایو را به شکل On Demand می سازد که این خود به امنیت ویندوز می افزاید.

3- اجرای CMD در هر فولدری که شما بخواهید و با هر آزادی عملی که شما به آن بدهید(منظور UAC است)

4- پشتیبانی Native از تکنولوژی های مانند 3D ، USB 3 و غیره.

5- پشتیبانی از NFC و Wi-fi direct و همچنین Digitizer و GPS و سنسور نور و سرعت سنج که بیشتر در نگاه اول مناسب تبلت ها هستند ولی می توان برای آنها در لپتاپ ها هم جایی پیدا کرد. این چیپ ها Galaxy Note 10.1 را به یکی از محبوب ترین تبلت ها تبدیل کرد، چرا مایکروسافت را محبوب نکند. خصوصا Wi-Fi direct که بنده شخصا بسیار از آن استفاده می کردم(البته قبل از برگشتن به 7)

6- مشاهده شده که کارت های گرافیکی سری 8000 AMD و همچنین 660Ti از انویدیا حدود 10 درصد در ویندوز 8 بهتر کار می کنند.

7- پشتیبانی از C++ AMP که تکنولوژی مشابه CUDA انویدیا است ولی مستقل از کارت گرافیک است( در این صورت کار محاسباتی تان را حتی با GPU اینتل هم می توانید بهبود بدهید)

8- داشتن Antivirus به صورت پیشفرض.

9- قابلیت نگه داشتن موقت کپی ها(Pause)

10- اینترنت اکسپلورر 10 که به طور پیشفرض مانند کروم دارای Adobe Flash است، و در وبگردی بسیار سریعتر و روانتر عمل می کند. و همچنین PDF خوانی که به طور پیشفرض در ویندوز است.

11- جمع شدن قابلیت های پخش فیلم در Media Center که عمل پسندیده ای بود، چون اکثر مردم به دلیل عدم اطلاع از Media Center توانایی پخش صحیج فیلم را بر روی کامپیوتر خود نداشتند( یا مجبور می شدند از نرم افزار های دیگر استفاده کنند)

و بسیاری قابلیت های دیگر

با این اوصاف به نظر می آید که ویندوز 8 برای نسل آینده طراحی شده و فعلا از ارتقاء به آن دست بکشیم بهتر است.

شاید سال دیگر اوصاف فرق کند و نظر مردم نیز نسبت به این ویندوز عوض شود.

علاوه بر این ممکن است چند تا از این فواید تا کنون به ویندوز 7 راه پیدا کرده باشند.

در ضمن، بابت اینکه این طومار بسیار طویل من را خواندید، از شما سپاسگزارم.  

ویرایش شده توسط ali2551
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود

واقعیت اون چیزی که من دستم اومده خیلی استیبل نیست تو اورکلاک.

یکی از دوستان 8 گیگ (2*4) رم 2000 داشت که من گذاشتم رو 2133 با ولتاژ 1.65 و تایم 10-11-9 رو براش تنظیم کردم.تا موقعی که 7 داشت اصلا مشکلی نبود ولی الان با وین 8 هردو هفته یکبار سیستمشون کرش می کنه و گزارش کرش کردن تو بازیها رو هم خیلی داشت تا تایم رو گشاد کردم همه مشکلات حل شد!

یک مشکل دیگه هم که داره با سایت گلستان هست که اکثر دانشجو ها به اون نیاز دارند.با هیچ مرورگری باز نمیشه غیر از IE که با خودIE10 هم باز نمیشه و میگه نسخه های پایین تر رو نصب کنید :wacko: 

درود

مشکل اور که بکنارسیستم گلستان هم که ور افتاد فکر کنم تو اکثر دانشگاه ها... :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ممنون نیما جان،

ولی خو چه کاریه من این همه وقت بزارم؟ میرم از اول 7 میریزم هیچ کدوم از این دردسر ها رو هم نمیکشم :lol:

چه زحمتی آرمین جان اما یه نگاه دقیقتر بندازی اینکارها رو رو سون هم انجام می دیا؟؟؟

فکر کنم تازه رو 8 سریع تر اماده بکار بشی تا 7 می گی نه برات حساب کنم؟؟؟ :D

1-یه انتی ویروس داری که 7 باید حتما بریزی اما 8 نریختی هم خودش داره!!! :D

2-آپدیت هم چه 7 چه 8 هر چی بریزی یه آپدیتهای میزاره که باید نصب کنی.

3و4 که هیچ -  5- تم خود ویندوز رو استفاده نمیکنی پس همون تم خودتو میگذاری چه 7 چه 8.

6 که هیچ -   7- نرم افزار مدیاپلیر رو که استفاده نمی کنی بتنهایی و حتما یه kmp or potplayer or jet a.. or winamp می ریزی که در هردو یکسان هست.

8و9و10 که هیچ -   11- یه فلش کمتر نصب می کنی تو 8! :D

بقیشم که هیچ، درایور ها هم که تو هردو یکسانه اما بازم بعضی چیزارو داره احتیاج نیست نصب کنی، حالا کجا شما وقت اضافی گذاشتید ؟؟؟ تازه خود ویندوز هم زودتر نصب میشه... ^_^

-------------------------

علی جان بابت توضیحاتتون خیلی ممنون استفاده بردیم و چیزای جدیدی هم یاد گرفتیم. @};-

این شبیه ساز درایو نوری و باز کردن فابل های زیپ خیلی واسم جالب بود دفعه اول که دیدم خیلی حال کردم.

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعیت در مورد وین 8 این هست :

تیم ویندوز 8 با توجه به خروجی هایی که داشتن از بتا تستر ها و منابع دیگه پیش بینی بالایی در مورد عدم استقبال از وین 8 داشتند به همین دلیل :

1- قیمت رو خیلی کاهش دادند

2- سیستم لایسنسینگ رو تغییر دادند :

فکر میکنید چرا DAZ نتونست کرکی برای این نسخه بیرون بده ؟ داستان این هست که قبلا برای OEM ها کلید های عمومی وجود داشت که توی بایوس سیستم ذخیره میشد DAZ اون کلید ها رو دامپ کرد و با اکتیویتوری که درست کرد اون کلید ها رو اینجکت میکرد تو بایوس سیستم و چون OEM ها از این کلید های عمومی استفاده میکردند ( مثلا برای Dell و وین 7 پرو یک کلید عمومی بود) مایکرو سافت هم نمیتونست این کلید ها رو بلاک کنه چون عمومی استفاده شده بود . تو وین 8 اومد حتی برای OEM ها کلید اختصاصی داد یعنی چی ؟ یعنی برای مثلا هر لپ تاپ دل که وین 8 روش هست یک کلید اختصاصی خوب تو این وضعیت اگر DAZ میومد و از این کلید ها استفاده میکرد خیلی سریع میتونستند بلاکش کنند و کلید اورجینالی هم که DAZ داشت بلاک میشد و داستنا موش و گربه پیش میومد .

قبلا تو تاپیک فعال کردن وین 8 نوشتم عملا با محدودیت هایی که کرنل ویندوز داشت افزایش پرفورمنس تقریبا غیر ممکن بود پس تیم وین 8 اومد با اتکا بالا به منابع سخت افزاری برای بالا بردن پرفورمنس اقدام کرد و به همین دلیل یکسری حساسیت های سخت افزاری تو وین 8 ایجاد شده که این باعث شد عملا اورکلاک تا حدودی غیر ممکن بشه و مشکلات کوچیک دیگه هم پیش بیاد.

بعد از سالها مایکروسافت برای حرکت به سمت تبلت ها ( تاج ها کلاو ARM ) اقدام کرد و نتیجش شد اینترفیس جدید که ظاهرا ناخوشایند هست برای بیشتر کاربر ها بنا به دلایلی که میدونیم.

نتیجه همه این داستانها :D

برکنار شدن مدیر تیم وین 8 بود و پیش فعالتر شدن نیم وین بلو "آبی" .

اگر دقت کنید چند تا عامل هست تا باعث شده با همه شرایطی که هست باز هم مایکروسافت سیستم عاملش پرفروش ترین ( بیشتر از 80 درصد شاید) باشه :

- موضوع سازگاری

- موضوع گیم و دایرکت ایکس

- نرم افزار ها و ابزار های سیستمی

- ...

این چند تا عامل ضعف ویندوز رو تو مسئله امنیت پوشش داده .

حالا نتیجه:

با توجه به همین چند تا عامل که نوشتم خواه یا ناخواه بعد از یه مدت مجبور میشیم که سوییچ کنیم رو محصول جدید مثل حالتی که از XP اومدیم به 7 حالا از 7 میریم به 8 یا بلو .

مایکرو سافت چیکار میکنه :

- تا جایی که درجریان هستم مترو قرار نیست کاملا حذف بشه تو بلو و شاید تغییراتی برای راحتی یا استفاده دوگانه صورت بگیره .

- بهینه سازی مسائل مربوط به حساسیت های سخت افزاری

- همکاری بیشتر با پارتنر ها برای تولید درایور ها و نرم افزار ها رو وین جدید

کاربرای وین رو اگر به 2 دسته عمومی و تخصصی تقسیم کنیم دسته تخصصی زودتر سوییچ میکنند و به مرور دسته عمومی . ( البته اگر به خانم و آقا هم دسته بندی کنیم :D خانمها عاشق وین 8 میشن اونم با یک نگاه در این حد که میگن WoW :D )

نتیجه کلی :D

وین 7 خوبه یا وین 8 ؟

به دلیل اینکه نیاز ها و کاربری ارجحیت دارند به مسئله امکانات و به روز بودن ها :

"تشخیص با خود شماست" ( با توجه به استفاده و کاربری که دارید ) کافی وین 8 رو روی یه ماشین مجازی نصب کنید یا دوال بوت و تست کنید.

در پایان :D نظر من این هست وین 8 داستان خاصی نسبت به 7 نداره "اگر مایکروسافت اذیتمون نکنه" و چون میدونیم مایکروسافت اذیتمون میکنه :D پس آمادگی لازم رو کسب کنید ...

لینک به دیدگاه

( البته اگر به خانم و آقا هم دسته بندی کنیم :D خانمها عاشق وین 8 میشن اونم با یک نگاه در این حد که میگن WoW :D )
راست میگی اینو چیکارش کنیم که از وین 8 دل بکنند

موندم حیرون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

2 تا راه هست :D من امتحان کردم جواب میده :

مترو رو روی وین 7 نصب کن بگو این وین 8 هست ...

به بدترین شکل ممکن اینترفیس وین 8 رو خراب کن (یه پوسته بد و پس زمینه بد رنگ های بد خلاصه هر چی بد تر بهتر) اصن یه وضی درست کن که نتونن حتی چند ثانیه دووم بیارن ..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ای بابا از لیون کامپیوتر معتبر تر می خوای برو یه سرچ بزن ببین چه بلا هایی سر کاربران نیورده . می تونی از همین کسایی که این جا نظر منفی دادن هم بپرسی . گفتم که رو سخت افزار قوی گند زده

دقیقا . به نکته قشنگی اشاره کردی! روی سخت افزار قوی گند زده...سرعت بالا اومدن 8 افتضاح بود برا من.در فروم ROG هم همه مینالند...نکته زمانی بدتر میشه که دو ورژن بایوس آخری که ایسوس برا مادربردهای ROG سری z77 منتشر کرد نه تنها با 8 بهینه نیست بلکه در بیشتر گند زدن به سیستم هم کمک بیشتری میکنه!!!

دقیقا مشکلی که برای من پیش اومد و تاپیکشم هست و هیچ کس هم متوجه نشد مشکل سیستم من از چی بود...بعد از ماه ها جست و جو تو فروم های خارجکی با دانگرید بایوس به 1309 و تعویض SSD و تعویض DVD ویندوز7 و حتی کــــــرک تا حدودی مشکلم حل شد...هنوزم تو آپدیت مشکل دارم.همه آپدیت ها رو نمیگیره مثلا برا نت فریمورک ها مجبور شدم SDK شو نصب کنم دستی...خلاصه هنوزم مشکل پشکل زیاد دارم.(ویندوز7 هم دیگه مثل قبل سریع بالا نمیاد و کمی کند شده).ویندوز8 کلا SSD منو مرخص کرد آثارش مونده بود تو SSD و نمیگذاشت هیچ وین دیگه ای نصب کنم بجز8 ...با هزار تا نرم افزار و صرف کلی وقت و اعصاب خوردی هم درست نشد که نشد...

تا جایی هم که تحقیق کردم مشکل از IP منه! مایکروسافت شناساییش کرده بعد از فعال کردن وین8 و دیگه موقع آپدیت 7 فقط نت فریم 4 میده! و کلا ناقص آپدیت میکنه.(حالا درست بودن یا غلط بودنش رو نمیدونم!) چون به بار با چی چی ان رفتم چک آپدیت کردم فریم 3.5.1 داد ولی چند روز بعد با اونم دیگه نداد....

خلاصه هر کس روزی خواست به 8 کوچ کنه اول بیاد مشکلاتی که برا من پیش اومد ببینه دیگه عمرا سمت 8 نمیره....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...