رفتن به مطلب

راه حلی برای از بین بردن svchost.exe

hamidparsafar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز ، جدیدا این پردازش عزیز svchost.exe بشدت داره سیستم منو آزار میده ، چندتا راه برای غیر فعال کردنش امتحان شد ولی جواب نداد و همچنان یکدفعه فعال و کل پردازش سی پی یو رو اشغال میکنه ، eset 6 هم که اصلا انگار نه انگار!! malware byte هم چیزی پیدا نکرد ، W32.Jeefo Remover هم همینطور ، ولی SvchostAnalyzer.exe تأکید میکنه که یکی از پروسه های svchost مشکل داره ، در پوشه windows درایو c هم نبودش که پاکش کنم ، خلاصه فعلا هرزگاهی end proccess میکنم تا سیستم نفس بکشه ، راه حل چیست ؟؟؟

post-10736-0-57689600-1359888161_thumb.jpg

post-10736-0-33098700-1359888197_thumb.jpg

post-10736-0-93698600-1359888224_thumb.jpg

این عکس هایی که نشون دهنده اوضاع هست ، چه باید کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام,دوست گرامی پیشنهاد بنده این هست که از دیسکهای نجات آنتی ویروس ها (Rescue disk) که به صورت Bootable اجرا میشن استفاده کنی مثل avira یا kaspersky,چون این ویروس در حالت عادی جزو پروسس های ویندوز به حساب میاد و حتی اگه شناسایی بشه نمیتونی پاکش کنی.

لینک به دیدگاه

برادر این svchost.exe یکی از مهمترین فایلهای ویندوز هست که مسولیتش اجرای سرویسهای مختلف تحت ویندوز هست و زنده بودن و در حال اجرا بودنش در ویندوز بسیار حیاتیه .

معمولا svchost دچار مشکل نمیشه بلکه سرویسهای در حال اجرا در ویندوز که بر بستر svchost فعالند دچار مشکلند

شما باید اون سرویس رو پیدا کنی و غیر فعالش کنی

برای این کار باید بری به کنترل پنل بعد Control Panel\All Control Panel Items\Administrative ToolsControl Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools و روی آیکون services دبل کلیک کنید

لیستی از سرویسهای فعال ویندوز رو میبینی میتونی غیر فعال یا ری استارتشون کنی

ببین تازگیا نرم افزار خاصی نصب کردی یا نه به سرویسی که مشکوکی غیر فعالش کن بعد تو تسک منیجر ببین وضعیت svchost چطور میشه

ویرایش شده توسط salmanclever
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاد دوستمون gintama گزینه خوبی هست اگر گوگل کنی : how to remove svchost.exe virus لینک اولی تقریبا تمام روش ها رو نوشته http://necroneurology.hubpages.com/hub/How-to-EASILY-remove-the-svchostexe-Trojan موضوع مهم این هست که بعد از پاک کردنش باید سیستم رو فیکس کنی.

در کل پیشنهاد دوستمون عالی هست استفاده از " یک دیسک نجات به روز"

لینک به دیدگاه

کلا  بعضی ویروسها که تعدادشون هم کم نیست وقتی فعال میشوند و مشغول کار هستند، سرویسهای اصلی ویندوز را فعال میکنند وبه همین دلیل ، آنتی ویروسی که در windows  در حال اجرا هست، به این سرویسها یا ویروس هایی که باعث run شدن svhost.exe می شود دسترسی  ندارند و برای همین با بهترین و به روز ترین انتی ویروس هم شناخته نمی شوند.

اما شما وقتی با استفاده از risque disk سیستم را بالا میارید، در اصل کامپیوتر با سیستم عاملی به غیر از ویندوز بالا میاد. در این حالا سطح دسترسی انتی ویروس محدود نمیشه و میتونه تمامی فایلها را چک کنه. این روش نصبتا طولانی و زمانبر رهست ولی خیلی خوب جواب میده.  :D

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

متشکر از همتون ، با غیر فعال کردن سرویس ها که جواب نگرفتم ، ببینم دیسک نجات چی کار میکنه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز،

خیلی راه نجاتی نیست.

فایل های شخصیتون رو از درایو ویندوز خارج کنید، بعد درایو ویندوز و پارتیشن بوت رو فرمت کنید مجددا سیستم عامل جدید و پاک بریزید. 

لینک به دیدگاه

نا امیدم نکنید ، فردا با rescue disk های بیت دیفندر و کاسپر تست میکنم اگر نشد بعد یه فکری به حال ویندوز میکنم

لینک به دیدگاه

نا امیدم نکنید ، فردا با rescue disk های بیت دیفندر و کاسپر تست میکنم اگر نشد بعد یه فکری به حال ویندوز میکنم

دشمنت نا امید شه حمید جان. برات انرژی مثبت میفرستم. (*)

لینک به دیدگاه

قتی فایروال آنتی ویروس فعال باشه این پروسه اجرا نمیشه ، خیلی جالب بود! جالبتر اینکه با kaspersky rescue disk سیستم رو اسکن کردم وهیچی پیدا نکرد!!

پس راه حل میشه استفاده از فایروال

• 2 سال بعد...

سلام ...

غیر فعال کردن این سرویس هاخطری برای سیستم نداره ! ؟

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...