رفتن به مطلب

پیدا کردن مشکل کارت گرافیک msi 6870 hawck

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و سروران عزیز

مزاحمتون شدم برای حل مشکلی که شاید چندین بار براتون پیش اومده باشه و باهاش سروکار داشته باشین و شاید حل کرده باشین ..

قضیه همچین پیچیده هم نیست خلاصه میکنم حوصلتون سرنره !!

یه گرافیک داریم مدل msi 6870 hawck که مال یکی از مشتریها هست که اخرش ازشون گرفتم که خودم تست کنم ببینم چی دردی داره که درمان نمیشه ؟؟

مشکل اولی از این قراره که وقتی بنده گرافیک رو در اسلت قرار داده و بعداز نصب درایو ( اخرین درایو ) اقدام به تمام صفحه کردن دسکتاپ میکنم از روی خود پنل amd صفحه دسکتاپ کلا هنگ میکنه و باید سیستم رو رستارت کنم

اگر اقدام به تمام صفحه کردن دسکتاپ نشه هیچ مشکلی وجود نداره و حتی تست 3DMARK هم پاس میکنه / مانیتور بنده 24 اینچه که لازم دونستم بگم

مشکل دومی که میشه گفت هنوز تا الان دلیل خاصی براش پیدا نشده همون اررور معروفه که عکسش رو میزارم تا ببینین : این اررور مارو کچل کرده !!

i5yavimbtgnlp5lmj7t9.png

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم ( سازمان شکوفا سازی استعدادهای نهفته )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

آیا اقدام به فلش بایوس و جایگزین کردن بایوس دیگری کردید ؟

اصولا این ایراد میتونه از بایوس باشه 

گرافیک 6870hawk دوال بایوس هست .

میتونید رو بایوس دیگر سوئیچ کنید و شاید آن یکی بایوس مشکلی نداشته باشد .

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

عطا جان .

خوب هستین،

من هفته پیش این مشکل را دقیقا داشتم.(بعد از نصب فن مورد نظر :D  :D )  اول درایو را آپدیت کردم ولی تاثیری نداشت. بعد اینکه سیستم را اورکلاک کردم تا زمانی فرکانس 4.2 ghz بود سیستم مشکلی نداشت ولی وقتی فرکانس سی پی یو را به 4.3 رسوندم، هر 2 دقیقه این مشکل را میدیم.  وقتی سیستم را به 4.2 downclock کردم، مشکل حل شد. میدونم خیلی بی ربط هست ، ولی خوب مشکل برطرف شد. .  :blink:

در اصل فکر کنم ولتاژ یا فرکانس رم مناسب نبود و سیستم به صورت لحظه ای crash میکرد

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام و عرض احترام خدمت بهزاد خان عزیز و تشکر بابت توجهتون

نه والا بهزاد خان جسارتا ( اصلا بلد نیستم از این کارا  :(  ) فلش کنم بایوسو و جایگزینی بایوس انجام بدم

بغل گرافیک یک سویچ دو حالته performance  و  silent  هست که اونارو هم تو دو حالت تست کردم بازم مشکل بود

خوشحال میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عطا جان .

خوب هستین،

من هفته پیش این مشکل را دقیقا داشتم.(بعد از نصب فن مورد نظر :D  :D )  اول درایو را آپدیت کردم ولی تاثیری نداشت. بعد اینکه سیستم را اورکلاک کردم تا زمانی فرکانس 4.2 ghz بود سیستم مشکلی نداشت ولی وقتی فرکانس سی پی یو را به 4.3 رسوندم، هر 2 دقیقه این مشکل را میدیم.  وقتی سیستم را به 4.2 downclock کردم، مشکل حل شد. میدونم خیلی بی ربط هست ، ولی خوب مشکل برطرف شد. .  :blink:

در اصل فکر کنم ولتاژ یا فرکانس رم مناسب نبود و سیستم به صورت لحظه ای crash میکرد

سلام

بله کاملا درسته هومن جان عزیز این مشکلیه که میتونم بگم همه دیدنش ولی به طور کامل حل نشده و از یکی از مشکلاتی هست که ادمو کچل میکنه خدایی 

ولی فک کنم ایشون بدون داشتن تجربه اقدام به اورکلاک کردن کارت کردن ( فک کرده اورکلاک کردن اسونه !) که این منجر شده به این مشکل که خودشون میگفت وقتی اورکلاک میکنم بعد ریستارت بر میگرده به حالت دیفالت و این حرفا

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با سلام و عرض احترام خدمت بهزاد خان عزیز و تشکر بابت توجهتون

نه والا بهزاد خان جسارتا ( اصلا بلد نیستم از این کارا  :(  ) فلش کنم بایوسو و جایگزینی بایوس انجام بدم

بغل گرافیک یک سویچ دو حالته performance  و  silent  هست که اونارو هم تو دو حالت تست کردم بازم مشکل بود

خوشحال میشم راهنمایی کنین

روی سیستم دیگری هم تست  کردید و اگر تست کردید آیا همین مشکل را دارد ؟

لینک به دیدگاه

ممکنه از درایور باشه ؛ چون چند روز پیش بنده هم با ورژن 13.2 همین مشکل رو داشتم که با برگشت به 12.11 مشکلم حل شد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
روی سیستم دیگری هم تست  کردید و اگر تست کردید آیا همین مشکل را دارد ؟

بله بهزاد خان روی سیستم دیگری هم تست شده که مشکل داشته و از بازی بیرون میاد و اون ارور رو میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
  ممکنه از درایور باشه ؛ چون چند روز پیش بنده هم با ورژن 13.2 همین مشکل رو داشتم که با برگشت به 12.11 مشکلم حل شد .

بله درایور های AMD یکجوری شده جدیدا.یکی در میون با کارت بنده هم سازگار نیستند و ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

معین خان  خود مشتری هم چند درایو رو امتحان کردن که به جایی ختم نشده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انگار مشکل این گرافیک حل شدنی نیست

راستی گارانتی میتونه کمک کنه ؟ بفرستیم گارانتی ؟

لینک به دیدگاه

عطا جان یک نکته کلی در مورد گارانتی ( من چون خودم در یک شرکت وارد کننده محصولات مخابرتی ، مدیر خدمات پس از فروش هستم  می خواهم در مورد دیدگاه شرکت گارانتی کننده در این شرایط بنویسم)

بحث اول این هست که شرکت گارانتی کننده اصولا می خواهد مشکل شما را حل کنه یا اینکه می خواهد بقول ممعروف بپیچونه.

اگر نخواهند قبول کنند که کار مشکله. اما اگر بخواهند قبول کنند مسئله فرق میکنه. بعضی اشکالات کاملا واضحه و برای شرکت گارانتی کننده هم  خیلی راحت تره که عیب را تشخیص بده و ایراد را برطرف کنه. چون داره نقص را مبیبینه. حالا یا راه حلی برای مشکل داره و مشکل را برطرف میکنه یا اینکه نمیدونه دلیل اشکال چیه و ناچاره کارت را عوض کنه.

اما در بسیاری از اوقات مشکل در شرایط خاص پیش میاد. به همین دلیل شبیه سازی شرایطی که نقص و ایراد دیده بشه سخته. ممکنه شرکت  کارت رو روی سیستم تست بگذاره و اصلا ایراد دیده نشه، به همین دلیل عیب یابی واقعا مشکل میشه. حالا مشتری اصرا ر میکنه کالای من خرابه ، شرکت هم انکارمی کنه و میگه درسته. نکته این هست که هر دو طرف قضیه و از دیدگاه خودشان دقیقا حق دارند و درست میگویند.

حالا امیدوارم مشکل شما مدلی باشه که در همه شرایط قابل مشاهده باشه تا سریعتر به نتیجه برسید. ;)

لینک به دیدگاه

سلام

اون اررور معروف که عکسشو گذاشتی

منم دارم

مال من مربوط به رم میشه (شاید هم اسلات رم ، امکانات نبود تست کنم)

شما هم رم هاتون رو عوض کنین ، اگه دو تا دارین یکیشو (سینگل چنل ) بزار روی اسلات های مختلف تست کن

برای من فعلا اینطوری حل شده

ویرایش شده توسط Saeed#
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عطا جان یک نکته کلی در مورد گارانتی ( من چون خودم در یک شرکت وارد کننده محصولات مخابرتی ، مدیر خدمات پس از فروش هستم  می خواهم در مورد دیدگاه شرکت گارانتی کننده در این شرایط بنویسم)

بحث اول این هست که شرکت گارانتی کننده اصولا می خواهد مشکل شما را حل کنه یا اینکه می خواهد بقول ممعروف بپیچونه.

اگر نخواهند قبول کنند که کار مشکله. اما اگر بخواهند قبول کنند مسئله فرق میکنه. بعضی اشکالات کاملا واضحه و برای شرکت گارانتی کننده هم  خیلی راحت تره که عیب را تشخیص بده و ایراد را برطرف کنه. چون داره نقص را مبیبینه. حالا یا راه حلی برای مشکل داره و مشکل را برطرف میکنه یا اینکه نمیدونه دلیل اشکال چیه و ناچاره کارت را عوض کنه.

اما در بسیاری از اوقات مشکل در شرایط خاص پیش میاد. به همین دلیل شبیه سازی شرایطی که نقص و ایراد دیده بشه سخته. ممکنه شرکت  کارت رو روی سیستم تست بگذاره و اصلا ایراد دیده نشه، به همین دلیل عیب یابی واقعا مشکل میشه. حالا مشتری اصرا ر میکنه کالای من خرابه ، شرکت هم انکارمی کنه و میگه درسته. نکته این هست که هر دو طرف قضیه و از دیدگاه خودشان دقیقا حق دارند و درست میگویند.

حالا امیدوارم مشکل شما مدلی باشه که در همه شرایط قابل مشاهده باشه تا سریعتر به نتیجه برسید. ;)

بله کاملا درسته هومن جان عزیز کار منم مشکل میشه و نمیدونم چیکار کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام

اون اررور معروف که عکسشو گذاشتی

منم دارم

مال من مربوط به رم میشه (شاید هم اسلات رم ، امکانات نبود تست کنم)

شما هم رم هاتون رو عوض کنین ، اگه دو تا دارین یکیشو (سینگل چنل ) بزار روی اسلات های مختلف تست کن

برای من فعلا اینطوری حل شده

سلام

سعید جان عزیز اون کارم کردم و جوابی نگرفتم چون این گرافیک روی دو سیستم تست شده ( دو مدل مختلف ) و در هر دو سیستم مشکل داشته به همون خاطر اگر تست هم نکنم مطمئنم مشکل ناسازگاری با رم رو ندارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...