رفتن به مطلب

خرید سیستم گیمینگ تا سقف 3.5 میلیون( فقط کیس )

Recommended Posts

• کاربر ویژه
محمود جان،

چه خوب شد این بحث رو مطرح کردی. حقیقتش تو ذهن منم بود ولی وقتی دیدم با بودجه بسیار محدودی که صاحب تاپیک دارند و مانیتور بزرگ 23 اینچی، ناچار شدم برم سمت پیشنهاد کراس فایر 7770 که رو 23 اینچ بتونه اغلب بازی ها رو نرم و روون با جزئیات خوب جواب بده. قریب به یقین همه بازی های جدیدی هم که در آینده می آیند از کراس و اس ال آی پشتیبانی خواهند کرد. در مورد تعدادی از بازی های گذشته هم که کراس ساپورت نمیکنند باز هم 7770 به صورت تک عملکرد قابل قبولی داره.

در نهایت تصمیم با خود صاحب تاپیکه. در صورتی که صاحب تاپیک کراس فایر نخواهند میتوانند از پیشنهاد کاپیتان یعنی (7850) استفاده کنند یا اینکه بودجه رو افزایش بدهند بروند سمت 7870. بقیه اجزای سیستم هم مهم هستند، مثل CPU که نباید براش کم گذاشت و من 3570 پیشنهاد دادم. نظر شما در مورد CPU چیه؟ با 3570 موافقی؟

اگه واسه بازی می خوان اره خوبه . ولی اگه یکم افزایش بدن بودجه رو سری k رو بگیرن خیلی خوب میشه . تا بتونن با یه اور کوچولو رو 4.2 از نظر فرکانسی تا چند سال اینده ساپرت شن  . ولی  همین فرکانس توربو 3.8 هم خوبه و کارشون رو راه می ندازه. راستی اگه یه کارت کنن هم می تونن از ویرتو استفاده کنن که تاثیر به سزایی تو بازی ها داره

لینک به دیدگاه

اگه واسه بازی می خوان اره خوبه . ولی اگه یکم افزایش بدن بودجه رو سری k رو بگیرن خیلی خوب میشه . تا بتونن با یه اور کوچولو رو 4.2 از نظر فرکانسی تا چند سال اینده ساپرت شن  . ولی  همین فرکانس توربو 3.8 هم خوبه و کارشون رو راه می ندازه. راستی اگه یه کارت کنن هم می تونن از ویرتو استفاده کنن که تاثیر به سزایی تو بازی ها داره

محمود جان من ویرتو ندارم. ویرتو فقط با یک کارت جواب میده یا با کراس هم میشه؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
محمود جان من ویرتو ندارم. ویرتو فقط با یک کارت جواب میده یا با کراس هم میشه؟؟

ویرتو فقط یه کارت رو ساپرت می کنه و کراس یا اس ال ای رو ساپرت نمی کنه

لینک به دیدگاه

اگه یه 7970 بگیرم که حدودا 2 میلیون هست سیستم کلی میشه 4.5 . واقعا خیلی کارت خوبی هست . اینو بگیرم یا cpu روتقویت کنم ؟ تو  این رنج بهتر از این گرافیک ، گزینه های دیگه وجود داره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اگه یه 7970 بگیرم که حدودا 2 میلیون هست سیستم کلی میشه 4.5 . واقعا خیلی کارت خوبی هست . اینو بگیرم یا cpu روتقویت کنم ؟ تو  این رنج بهتر از این گرافیک ، گزینه های دیگه وجود داره ؟

به نظر من شما همین 7970 رو بگیر . واسه گیم انویدیا 680 هست که سری های o.c شدش 2.300 یا 400 است

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

این 3 تا برند چه فرقی میکنن که اینقدر اختلاف قیمت دارن ؟

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=5507

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=6569

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=6785

با اجازه اساتید

فرقشون تو برندشون هست ولا غیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلاب که برند اشغالیه تجربش رو داشتم :دی برای همین ارزونه حتی انویدیا هاش هم ارزونه

Asus برند خوبیه و قیمتش هم همینه ولی سافایر احتمالا از تو بازار کم شده که همچین قیمتی داره ( البته قابلیت اور بیشتری نسبت به ایسوس داره )

لینک به دیدگاه

این 3 تا برند چه فرقی میکنن که اینقدر اختلاف قیمت دارن ؟

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=5507

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=6569

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=6785

از آپدیت بودن این سایت مطمئن نیستم، قیمت هاش هم معمولا خیلی بالاست.

وقتی شرکت های AMD یا NVIDIA کارت های گرافیک رو میسازند. به اونها اصطلاحا کارت رفرنس کارخانه میگویند و این کارتها در اختیار شرکت های دیگر قرار میگیره که به نام خودشون اون کارت ها رو وارد بازار کنند.

فرض کن شما همین 7970. کارت های رفرنس ویژگیشون اینه که از PCB استاندارد و یکسانی بهره مند هستند و اغلب فقط یک فن سشواری کوچک دارند. زیاد داغ میکنند و پر سرو صدا هستند.

خوب مثال میزنم، وقتی AMD کارت رفرنس 7970 رو در اختیار شرکتی مثل ASUS قرار میده، طی قراردادی ASUS اون کارت رو میخره و یک برچسب ASUS روش میزنه و میفرسته به بازار. (در این سه لینکی که شما قرار دادین همه کارت ها رفرنس هستند)

بعد گروه تحقیق ASUS میان بر روی کارت رفرنس، مدارها و خلاصه جزئیات کارت وارد میشوند و یکسری تغییرات در تکنولوژی ها و خروجی های به کار رفته در اون میدهند. بعضا فن بزرگتر یا حتی 2 تا فن بر روی مدار کار میگذارند تا کارت کم صدا تر و خنک تر کار کنه. بعدا" دوباره همین کارت ها رو به بازار میفرستند.

دوباره گروه تحقیق میشینند و پس از بررسی با یکسری تغییرات دیگر فرکانس های کارت ها رو افزایش میدهند و تغییرات دیگر میدهند و ورژن های اوورکلاک شده این کارت ها رو به بازار میدند.

اینطوری برای مثال یک دفعه از دل یک کارت 7970 به تنهایی 5 تا مدل شرکت  ASUS به بازار ارائه میده، به عبارتی یک کارت رو به 5 شکل متفاوت میندازه به مشتری در برهه های زمانی متفاوت با طعم ها و مزه های متفاوت و البته قیمت های متفاوت.

ارزونترین کارت ها معمولا کارت های رفرنس هستند که گرم و پر سرو صدا هم هستند. و گرونترین اونها هم کارت های اوورکلاک شده و 2 فنه هستند.

حالا شرکتی مثل SAPPHIRE از شرکای اصلی تجاری AMD هستش و حتی در جایی خوندم که SAPPHIRE در برد AMD حق رای هم داره و برخی از تجهیزات و بعضا" قطعات رفرانس گرافیک های AMD رو خودش میسازه.

حالا وقتی AMD کارت رفرانس رو در اختیار SAPPHIRE قرار میده برای SAPPHIRE ارزونتر از شرکت ASUS در میاد چون خودش بخشی از اون کارت رو تولید کرده. بنابر این کارتهای SAPPHIRE اغلب ارزونتر از کارتهای تولید شده AMD توسط دیگر برندها در اختیار مشتری ها قرار میگیره و البته چون قطعات برای سافایر آشناست در اوورکلاکینگ کارت گاهی بهتر عمل میکنه.

ASUS از طرفی تکنولوژی های برتری دارد چون خودش تولید کننده تقریبا همه ی قطعات کامپیوتره، و میتواند با وارد کردن اون تکنولوژی ها یک کارت رفرانس رو به سطحی بالاتر از یک کارت معمولی ارتقا دهد.

خلاصه همه ی این برند ها با قیمت های متفاوت هر کدوم تلاش میکنند به نوعی توجه شما رو به عنوان خریدار جلب کنند.

شرکت های ضعیفتری مثل کلاب خوب بعضا کارتهای با کیفیت کمتری به بازار ارائه میدهند.

باز هم میگم، در حالت رفرانس مثل اون سه کارت، خیلی تفاوت آنچنانی بین کارتها نیست و من خودم اصلا کارت رفرانس رو به دلیل صدای بالا و گرمای زیاد توصیه نمیکنم.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

خوب از کجا باید بفهمم رفرانس هست یا نه ؟

پس یه ساعته داره بهت چی میگه؟ :huh: :blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته که 2 تا 7770 ظاهرا متوسط فریم خوبی به شما میده ولی متوسط فریم بالا همیشه دلیل بر خوب و روان بودن بازی نیست و از اون مهمتر مینیمم فریم هست. مثلا ممکنه یه ترکیب از کارتها متوسط فریم 50 بده ولی دائم بین 20 تا مثلا 80 در نوسان باشه و یه کارت دیگه متوسط 45 فریم بده ولی مثلا بین 35 تا 55 باشه. اونوقت کارت دومی علی رغم متوسط فریم کمتر ، خیلی روان تر و قابل قبول تر بازی رو اجرا خواهد کرد.  مخصوصا تو کارتهای AMD با وجود متوسط فریم بالا ، نوسان فریم خیلی زیاد هستش و مخصوصا در حالت کراس فایر این نوسان بیشتر هم میشه. علاوه بر اون استفاده از 2 کارت در خیلی مواقع مشکلات خاص خودش رو داره و خیلی وابسته به درایور هستش. که باز هم درایور های AMD در این زمینه یه مقدار ضعیف تر عمل میکنن .

نظر شخص من اینه که اگر میتونید یه مقدار هزینه بکنید 1 کارت قوی رو انتخاب بکنید و ترجیحا Nvidia باشه. یه 670 یا 660ti گزینه مناسبیه که خیلی هم گرون نیستن و اختلاف کاراییشون با 680 خیلی کمتر از اختلاف قیمتشون هست.

مورد دیگه ای که پیشنهاد میکنم اینه که حتما و حتما در کنار هارد یه SSD بگیرید. چون کلی در سرعت کلی سیستم و بالا اومدن ویندوز و لود شدن برنامه ها تاثیر داره و مطمئن باشید ارزشش رو داره!

لینک به دیدگاه

خوب از کجا باید بفهمم رفرانس هست یا نه ؟

مثلا قیافه 7970 رفرانس این شکلیه، اگه نگاه کنی ASUS فقط اسمش رو روش چسبونده.

post-10228-0-93529300-1360279745_thumb.jpg

یه نمونه از 7970 غیر رفرنس ASUS:

post-10228-0-15915200-1360280200_thumb.jpg

یه نمونه از 7970 رفرنس سافایر

post-10228-0-27453900-1360280179_thumb.jpg

یه نمونه از 7970 غیر رفرنس سافایر:

post-10228-0-75995300-1360280230_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان من الان گیج شدم یکی میگه انویدیا بهتره یکی میگه amd . من نفهمیدم کدوم بهتره .

اینم مقایسه 7970 با gtx 670 :

http://www.anandtech.com/bench/Product/508?vs=598

لینک به دیدگاه

دوستان من الان گیج شدم یکی میگه انویدیا بهتره یکی میگه amd . من نفهمیدم کدوم بهتره .

رفیق گیج شدن نداره، آقا بهمن در پستشون به مشکلات کراس فایر 2 تا 7770 اشاره کردند و پیشنهاد دادند بهتر است به جای 2 تا 7770 یک کارت قویتر به مانند 670 یا 660ti بخرید. این از این.

ولی 7970 در هر صورت از قویترین کارت های گرافیک موجود در بازاره. معادلش 680 کارت انویدیا است، نه 670!

لینک به دیدگاه

این چک لیست کارت های انویدیا و AMD هستش. معادل ها در هر دو گروه.

post-10228-0-99063600-1360315977_thumb.jpg

البته در بالاترین سطح، معادل 690 انویدیا 7990 AMD هستش که باید اضافه بشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همینطور که تو همین لینکی که گذاشتید مشخصه ، در نیمه بالایی نمودار ها 7970 بهتر از 670 عمل کرده و در نیمه پایینی 670 بهتر از 7970 عمل کرده. بنابر این از اینجا به بعدش برمیگرده به سلیقه شخصی و قیمت کارتها و ...

همونطور که آرمین عزیز گفت صحبت اصلی بنده در مورد کراس فایر 2 تا 7770 بود و نظرم این بود که 1 کارت قوی یه سری مزیت ها نسبت به 2 کارت ضعیف داره. و هر دو کارتهای 7970 و 670 کارتهای خیلی خوبی هستند و هر کدوم رو بگیرید ضرر نکردید. ولی با توجه به قیمت فکر می کنم 670 رو با 7950 مقایسه بکنید درست تر باشه  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو کامپیوتر برتری دوتا رقیب به هم وجود نداره مثلا نمی شه گفت که 7970 از 680 یا برعکس بهتره چون هر کدوم قابلیت های مخصوص خودشونو دارند

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اینکه می بینی یه بازی تو یه کارت فریم بیشتر داده نسبت به کارت دیگه دلیلش اینکه که موتور بازی سازی ای که باهاش اون بازی رو ساختن تکنولوژی هاش با اون کارت بیشتر سازگاره مثل موتور unreal 3 با کارت AMD بیشتر سازگاره و موتور CryEngine با nvidia
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تو بازی یکی از دوستان بازی FarCry 3 رو Nvidia و AMD تست کرده باهم و گفتش تو کیفت رنگ ها واقعا AMD گند زده و انویدیا فوق العاده بود تو رندر ابجکت های هم انویدیا سریعتر از AMD بوده ( که این مشکلات هم به همون موتر سازگار بر می گرده )

این کارت ها هر کودوم تکنولوژی ها مخصوص خودشونو دارن مثلا انویدیا PhysX و 3D رو داره و AMD Eyefinity   رو داره و بستگی به سلیقت داره که با کودوم بیشتر حال می کنی

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در کل بستگی به سلیقت و جیبت داره که با کودوم حال کنی . یه نکته هم درباره یه 670 و 680 بگم . این دو کارت خیلی شبیه هم اند و تو بازی فقط 3 تا 5 فریم فرق دارند بیشترین تفاوت اون ها رو تو کار های پردازشی میشه حس کرد اخه  از نظر هسته های CUDA. کارت 680 بیشتره .

ویرایش شده توسط MaHMooTi
لینک به دیدگاه

دوستان قیمت 670 چقدره؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم . نمیدونم چقدر میخوای هزینه کنی و چقدر پول داری کلا . 

اما یک نکته بهتره برای کارت گرافیک بدونی و اونم اینکه اگر میخوای برای گیمینگ کارت بخری بهتره بری سراغ کارت های انویدیا چون امکاناتی نظیره پردازش PHYSICX هسته های CUDA  و امکان اورکلاک بیشتر فرکانس هسته و مموری در سری 600 کارت های این شرکت وجود داره .

در مورد مادربوردم بهتره سراغ یک نمونه بری که کاری باشه و به راحتی توی کار به قول گفتنی وا نده .

سی پی یو هم بهتره یک نمونه 4 هسته ای و از معماری IVY BRIDGE بگیری .

در مورد رم هم بهتره بری سراغ فرکانسی مثل 2133 .

در  هر حال من یک سیستم با توجه به حدود بودجت معرفی میکنم .

cpu:intel core i5 3570k

main board:p8z77v-pro

ram:crucial balistix elite 2133   8gb

vga:msi gtx 660ti power edition

ssd:adata xpg sx900 128gb

hdd:western digital caviar green 1tb

power:cooler master silent pro gold 1000w

case:greenx6

در مورد پاور من یه آینده نگری هم در مورد اضافه کردن یک کارت دیگه به خرج دادم برات .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...