رفتن به مطلب

انتخاب خوبی هست؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان 

من مادربرد  MSI Z77A-G43 1155 انتخاب کردم با یک  cpu intel core i3 2120 به نظ رشما چطوره!

برا بازی می خوام !

یا این مادر برد با یک cpu fx 4100 ؟

آیا با مادر برد z77 میشه سی پی یو i3 2120 اور کلاک کرد؟

ضریب بسته نیست مثل سری g؟حداکثر تا چقدر میشه اورش کرد؟

لینک به دیدگاه

دوست من این سی پی یو شما کلا اور نمیشه i3 2120 چون کلا خود شرکت سازندش اینتل قفلش کرده.

لینک به دیدگاه

دوست گلم شما اگه میخوای اور کنی باید سی پی یو سری k برداری چون این سی پی یو شما حداکثر 100الی 300 مگاهرتز اور بشه...

منتظر نظر دوستان باش تا بیشتر راهنماییت کنن..

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستان گفتن ، شما برای اورکلاک کامل باید پردازنده های سری K رو تهیه کنید . اگر از سری K استفاده کنید ، این مادربورد جوابگوی یک اورکلاک مطمئن و خوب نیست . چون تو اورکلاک ضعیفه این مادربورد . شما پردازنده های سری عادی رو هم میتونید اور کنید . اما فقط به صورت محدود و فقط فرکانس رو میتونید کمی افزایش بدید . ضریب قابل تغییر نیست و نمیتونید به فرکانس های بالاتر برسید . نهایتا 300-200 مگاهرتز . البته بستگی به پردازنده هم داره . اگر بودجه خرید پردازنده های سری K رو ندارید ، بهتره مادربورد رو هم از چیپ H77 یا B75 بگیرید که ارزونتر هستن و تفاوت چندانی با این مادربورد ندارن .

لینک به دیدگاه

پس به نظر شما اگه برم همون مادربرد amd  و cpu fx4100 بردارم بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

درود این مدل برای اور چطور جواب میده

Intel Core i3-3220 22 nm

لینک به دیدگاه

درود این مدل برای اور چطور جواب میده

Intel Core i3-3220 22 nm

ببین دوست من سی پی یو 2120 از طریق اینتل قفل هست یا بهتر بگم ضریب بستست...

و این یعنی شما برای اورکلاک این سی پی یو محدودیت های خیلی زیادی رو دارید..

ولی اگر یک سی پی یو سری k بردارید به راحتی میتونید به صورت جدا از قطعات دیگه به اورکلاکتون بپردازید..

و این هم بهتون پیشنهاد میکنم اگر بودجه ی بالاتری برای سی پی یو ندارید از سری g بردارید چون فرق آنچنانی بینشون نیست..

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

پس به نظر شما اگه برم همون مادربرد amd  و cpu fx4100 بردارم بهتر نیست؟

اگر فقط دوست داری اورکلاک کنی و کارایی سیستم خیلی اهمیت نداره ، خوب میتونید AMD بگیرید . ولی اگر میخوای اورکلاک کنی که سیستم قویتری داشته باشی ، همون اینتل اور نشده از 4100 اور شده قویتره .

لینک به دیدگاه

اگر فقط دوست داری اورکلاک کنی و کارایی سیستم خیلی اهمیت نداره ، خوب میتونید AMD بگیرید . ولی اگر میخوای اورکلاک کنی که سیستم قویتری داشته باشی ، همون اینتل اور نشده از 4100 اور شده قویتره .

داخل ویندوز سون  windows score  به i3 2120 میده 7.1 شما نمی دونید به fx4100 چند میده؟

لینک به دیدگاه

پیداش کردم fx4100 امتیاز 6.9 میگیره!

آخه چرا با 8مگ کش و چهار هسته باید 6.9 بگیره؟ :wacko:

لینک به دیدگاه

برای اینکه پردازنده ضعیفتریه . معماری پردازنده خیلی مهمه . معماری پردازنده های سری سندی و آیوی بریج اینتل از پردازنده های بولدوزر ای ام دی خیلی سر تره .

لینک به دیدگاه

ببخشید که دوباره این سوال می پرسم!

ایا آیوی بریج هم قفل هستن؟

یعنی نمیشه اورکلاکشون کرد؟

Intel® Core™ i3-3220 ivy Bridge Processor)

لینک به دیدگاه

این پردازنده با مدل‌های ۴ هسته‌ای که قبلاً در این محدوده ی زیر ۲۰۰ دلار معرفی می شد برابری می‌کند. برای اورکلاک کردن مناسب نیست. ضریب کلاک پایه قفل شده و تنها می‌توان کلاک پایه را تا200مگاهرتز کمی بیشتر کرد. اما کارایی این مدل بدون اورکلاک هم بسیار خوب است قبلا Core i3 2120 معرفی شده بود و مدل فعلی با معماری بهینه تر و بازدهی بالاتر، جای آن را گرفته است. در واقع ۱۰ وات هم کمتر مصرف می کند و کارایی بیشتری دارد.

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

فقط پردازنده هایی که پسوند K دارن ضریبشون بازه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...