رفتن به مطلب

کمک در ساخت کامپیوتر آکواریومی!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

حالا که شما روغن می گیری دوبرابر بگیر هر مثلا چند ساعت (اصلا می تونی یه حسگر بزاری دما از یه حد شد اخطار بده) تعویض روغن کن... دوستان می تونن ببرن کیساشونو تعویض روعنی از این ببعد ... :D

و جهت تسریع هم می تونی یسوراخ بالای کیس یدونه پایین با شیر ورودی و خروجی تعبیه کنی جهت سهولت... :D

لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

خوب خوب

نظرات جالبی دارید!

من شخصا خنک بودن رو به بی صدا بودن ترجیح میدم!

چون اورکلاک میکنم خنک بودن قطعات از هر چیزی برام مهمه!

هدف من خنک بودن هست و100 البته ارزان بودن!

به قول دوستان میشه از هوا(حباب) برای خونک کردن استفاده کرد

یا رادیاتور بزرگ گرفت و از تعداد فن کمتری استفاده کرد!

من مشکل اصلیم الان روغن هست!

نمیدونم باید از کجا گیر بیارم

برای مشکل گرما هم یه نظریه دارم که بعدن میگم

لینک به دیدگاه

عزیز یک نکته بگم که حتی فن 45 تومنی Cougar Vortex هم در دور بالا صداش کاملاً قابل تشخیصه!

مگه میخایم جاسوس بازی در بیاریم!!!!

یکم صدا اتفاقا خوب هم هست جون میفهمیم سیستم هنوز زندست (:دی

همچین از نویز میگید انگار میخایم بریم جایی جاسوسی و نباید هیچ صدایی باشه!

لینک به دیدگاه

فقط یه مشکلی که وجود داره اینکه خازن ها رو باید با چسب pvc پوشاند تا روغن به خازن ها نفوذ نکنه و باعث خرابی نشه.

http://www.bit-tech.net/modding/case-mod/2010/09/15/the-mineral-oil-pc-by-andrew-mollman/5

لینک به دیدگاه

فقط یه مشکلی که وجود داره اینکه خازن ها رو باید با چسب pvc پوشاند تا روغن به خازن ها نفوذ نکنه و باعث خرابی نشه.

http://www.bit-tech.net/modding/case-mod/2010/09/15/the-mineral-oil-pc-by-andrew-mollman/5

سلام دوست عزیز

یه دنیا تشکر بابت اطلاع رسانی :wub:

دوست عزیز فقط باید خازن هارو چسب زد ؟! یعنی جاهای دیگه نمیخاد؟!

به پست شما میگن یه پست مفید

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

نه فکر نکنم جاهای دیگه بخاد چون قطعات دیگه به طور یکپارچه جامد اند ولی چون خازن قسمت (پایین) پلاستیکی تحت فشار داره به اون چسب میزنند.

لینک به دیدگاه

خوب چسب pvc از کجا باید بگیرم؟!

نمیشه از چسب آکواریوم استفاده کرد؟!

لینک به دیدگاه

نمیدونم زیاد با چسب ها کار نکردم ولی به نظر من شما باید از چسبی استفاده نمایید که همیشگی نباشه و کنده بشه اگر موردی پیش اومد بتونید بکنید.

لینک به دیدگاه

سلام

نه فکر نکنم جاهای دیگه بخاد چون قطعات دیگه به طور یکپارچه جامد اند ولی چون خازن قسمت (پایین) پلاستیکی تحت فشار داره به اون چسب میزنند.

راستی الان یادم امد

چون پاور هم درون روغن هست پس باید خازن پاور رو نیز چسب مالی کرد :p

نمیدونم زیاد با چسب ها کار نکردم ولی به نظر من شما باید از چسبی استفاده نمایید که همیشگی نباشه و کنده بشه اگر موردی پیش اومد بتونید بکنید.

خوب چسب آکواریوم همینجوریه

راحت هم کنده میشه

بقیه دوستان نظری ندارن

مشکل ما الان روغن ها!!!!

کسی جایی سراغ نداره؟! یا نمیدونه مثلا قلان جا معدن این جور چیزاست؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوبم نظر من اینه به جای این همه درد سر یه کیس آلومینیوم بگیر

با یه خنک کننده مایع روی تمام چیپ ها بگذار واسه باقی قطعات هم چندتا فن بگذار

پول به اندازه کافی نداری که روغن مناسب بریزی و داری از بازار یه روغن دیگه تهیه می کنی این به سیستمت ممکنه آسیب بزنه

(مسلما سیستم 50 هزار تومنی نداری که می خوای تو روغن برای خنک شدن بگذاری حتما یه سروری چیزی داری )

حالا خیلی اسرار داشتی به این کار :

اول باید کیس تهیه کنی که پیشنهاد من اینه یه میز OC گرین تهیه کن بعد آکواریوم رو مناسب با اون بساز

بعد قطعات رو توش قرار بده اگر ظاهر برات مهمه این طوری عمل کن چند تا لوله آلومینیوم پیدا کن و به طورتی قرار بده که انگار حاشیه کیس هست و یه طوری که به کیس حالت قدرت بده مثل موتورهای جدید هارلی داویتسون بعد کف کیس رو می تونی لوله کشی ریز انجام بدی . این لوله ها رو به هم وصل کن دو تا شیلنگ ورودی و خروجی رو می تونی توی میزت کار کنی و درحالت حرفه ای می تونی ثابت کنی و تو زمین کار کنی و یه پمپ کوچک بگذاری آب نرم و روان در جریان باشه و سیستمت با زمین سرد بشه

در حالی که نیمه حرفه ای می خوای کار کنی به جریان لوله کشی خونه وصل کن اما حواست باشه به جریان آشپرخونه نباشه . در حالت آماتوری وصل کن به یه کلمن یخ :)

می تونی از صفحات مس هم استفاده کنی اما نه به صورت مستقیم.

اگر اطاقک سیستم دارای جریان مناسب هوا باشه می تونی آب رو به وسیله جریان هوا خنک کنی حتی اگر بخوای جیگرش رو خنک کنی یه لوله کشی بکن بیرون ساختمان و یه رادیاتور بگذار و یه لوله کوچیک آب که قطره قطره بریزه روش و یخ کنه در تا بستون و زمستون

وقتی این کار رو کردی سیستم رو استارت کن و 24 ساعت روشن بگذار

جملاتی که در استارت گفتی زیاد مناسب نبود.

موفق باشی و خنک

ویرایش شده توسط ALTEC Lansing
لینک به دیدگاه

دوست خوبم نظر من اینه به جای این همه درد سر یه کیس آلومینیوم بگیر

با یه خنک کننده مایع روی تمام چیپ ها بگذار واسه باقی قطعات هم چندتا فن بگذار

پول به اندازه کافی نداری که روغن مناسب بریزی و داری از بازار یه روغن دیگه تهیه می کنی این به سیستمت ممکنه آسیب بزنه

(مسلما سیستم 50 هزار تومنی نداری که می خوای تو روغن برای خنک شدن بگذاری حتما یه سروری چیزی داری )

حالا خیلی اسرار داشتی به این کار :

اول باید کیس تهیه کنی که پیشنهاد من اینه یه میز OC گرین تهیه کن بعد آکواریوم رو مناسب با اون بساز

بعد قطعات رو توش قرار بده اگر ظاهر برات مهمه این طوری عمل کن چند تا لوله آلومینیوم پیدا کن و به طورتی قرار بده که انگار حاشیه کیس هست و یه طوری که به کیس حالت قدرت بده مثل موتورهای جدید هارلی داویتسون بعد کف کیس رو می تونی لوله کشی ریز انجام بدی . این لوله ها رو به هم وصل کن دو تا شیلنگ ورودی و خروجی رو می تونی توی میزت کار کنی و درحالت حرفه ای می تونی ثابت کنی و تو زمین کار کنی و یه پمپ کوچک بگذاری آب نرم و روان در جریان باشه و سیستمت با زمین سرد بشه

در حالی که نیمه حرفه ای می خوای کار کنی به جریان لوله کشی خونه وصل کن اما حواست باشه به جریان آشپرخونه نباشه . در حالت آماتوری وصل کن به یه کلمن یخ :)

می تونی از صفحات مس هم استفاده کنی اما نه به صورت مستقیم.

اگر اطاقک سیستم دارای جریان مناسب هوا باشه می تونی آب رو به وسیله جریان هوا خنک کنی حتی اگر بخوای جیگرش رو خنک کنی یه لوله کشی بکن بیرون ساختمان و یه رادیاتور بگذار و یه لوله کوچیک آب که قطره قطره بریزه روش و یخ کنه در تا بستون و زمستون

وقتی این کار رو کردی سیستم رو استارت کن و 24 ساعت روشن بگذار

جملاتی که در استارت گفتی زیاد مناسب نبود.

موفق باشی و خنک

سلام

خیلی ممنون بابت راهنمایی

برای خنک بودن سیستم یه فکری دارم و اون هم استفاده از گاز فریون هست

من یه این علت از روغن استفاده میکنم که :

استفاده از گاز فریون در حالت عادی مو جب برفک زدن در اطراف لوله انتقال دهنده گاز فریون میشه! در واقع هوای اطراف لوله منجمد میشه و این رطوبت باعث آسیب رسیدن به سیستم میشه

برای رفع این مشکل من فکر کردم که از روغن استفاده کنم این جوری دیگه هوایی برای برفک زدن وجود نداره

پس : هم برفک نمیزنه

کل سیستم خنک میشه

یه چیز خوشگل هم در میاد

و دمای cpu رو زیر0 نگه میداریم

این کار برای اورکلاک کارهای حرفه ای هم جواب میده

مثلا میتونن بلاک نیتروژن رو با سیستم توی روغن بزارن و بعد نیتروژن رو بریزن توش - باز هم قضیه برفک- یعنی دیگه برفکی نیست که بخاد به سیستم آسیب برسونه

دیدی چی کار کردی!

کل طرحم رو لو دادم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب داداشم نمی تونی از لوله های تو در تو استفاده کنی .

یا اینکه محفظه ای درست کنی که هوای توش ثابت باشه فقط کافیه رطوبت رو ازش تخلیه کنی بعد پلمب کن

البته با فکری که شما داری فکر نکنم جواب بده

اما نظر بود داداش مخترع

لینک به دیدگاه

خوب داداشم نمی تونی از لوله های تو در تو استفاده کنی .

یا اینکه محفظه ای درست کنی که هوای توش ثابت باشه فقط کافیه رطوبت رو ازش تخلیه کنی بعد پلمب کن

البته با فکری که شما داری فکر نکنم جواب بده

اما نظر بود داداش مخترع

خوب محفظه بسته یکم ریسکش بالاست! واین که محفظه نمیتونه پلمپ باشه! فکر کن بخای usb نصب کنی یا یه قطعه رو عوض کنی و...!

چرا فکر من جواب نمیده؟! ایرادش کجاست؟!

خوشحال میشم بدونم ایراد کجاست - من این تایپیک رو زدم تا ایرادام رو بدونم و مشاوره بگیرم دیگه!

و یه چیزی

برای cpu دنبال یه مولر خراب میگردم که سر لوله هاش رو ببرم و گاز فریون رو توشون به جریان بندازم!!!! برای همین میگم دمای cpu میره زیر0

از 100 تا واتر کولینگ خم بهتره

بقیه دوستان کجان پس!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خوب محفظه بسته یکم ریسکش بالاست! واین که محفظه نمیتونه پلمپ باشه! فکر کن بخای usb نصب کنی یا یه قطعه رو عوض کنی و...!

چرا فکر من جواب نمیده؟! ایرادش کجاست؟!

خوشحال میشم بدونم ایراد کجاست - من این تایپیک رو زدم تا ایرادام رو بدونم و مشاوره بگیرم دیگه!

و یه چیزی

برای cpu دنبال یه مولر خراب میگردم که سر لوله هاش رو ببرم و گاز فریون رو توشون به جریان بندازم!!!! برای همین میگم دمای cpu میره زیر0

از 100 تا واتر کولینگ خم بهتره

بقیه دوستان کجان پس!!!

نه داداشم من فکر خودم رو گفتم که جواب نمیده.

بیا این به صورت پیش برو تیکه تیکه سرد کن.

مثلا برای سی پی یو سیستم بچین بعد برو سر قطعات بعدی.

به نظر من بهترین راه حل مسئله تیکه تیکه کردن اون هست

یه سی پی یو داری که می خوای با گاز فریون سردش کنی حالا تو مسیر از تجمع برفک باید جلوگیری کنی

یه بلاک سی پی یو تهیه کن که گاز مستقیم روی سی پی یو باشه بعد با چسب حرارتی یا یه چیر بی اثر باید یه پوشش مناسب برای لوله های انتقال دهنده درست کنی و عایق بندی کامل کنی .

به نظر من یه ظرف برنج هم تو کیس بگذار :)

اگر بخوای کولر های ایر بگیری اصلا نمی تونی عایق کنی حولست باشه. بهترین گزینه یه چیزی مثل WATER BLOCK ZALMAN WB5 PLUS

البته میشه لوله و اتصالات رو با پشم شیشه هم عایق کنی مسیر اتصالات یخچال ها رو مسلما می دونی ببین اونا چیکار کردن از نوع ایرانی نباشه که هیچ کاری نکردن

یه فکر دیگه هم هست

شاید بشه ها نمی دونم بیا پشت مادربرد رو کامل با 50 تا خمیر سلیکون پر کن بعد با استفاده از جاهای پیچی که داره به یه صفحه بزرگ مسی بچسپون چنتا لوله گاز هم از روش عبور بده یه جورایی از زیر سی پی یو رو خنک کردی انگار.....ایدست ها B)

لینک به دیدگاه

نه داداشم من فکر خودم رو گفتم که جواب نمیده.

بیا این به صورت پیش برو تیکه تیکه سرد کن.

مثلا برای سی پی یو سیستم بچین بعد برو سر قطعات بعدی.

به نظر من بهترین راه حل مسئله تیکه تیکه کردن اون هست

یه سی پی یو داری که می خوای با گاز فریون سردش کنی حالا تو مسیر از تجمع برفک باید جلوگیری کنی

یه بلاک سی پی یو تهیه کن که گاز مستقیم روی سی پی یو باشه بعد با چسب حرارتی یا یه چیر بی اثر باید یه پوشش مناسب برای لوله های انتقال دهنده درست کنی و عایق بندی کامل کنی .

به نظر من یه ظرف برنج هم تو کیس بگذار :)

اگر بخوای کولر های ایر بگیری اصلا نمی تونی عایق کنی حولست باشه. بهترین گزینه یه چیزی مثل WATER BLOCK ZALMAN WB5 PLUS

البته میشه لوله و اتصالات رو با پشم شیشه هم عایق کنی مسیر اتصالات یخچال ها رو مسلما می دونی ببین اونا چیکار کردن از نوع ایرانی نباشه که هیچ کاری نکردن

یه فکر دیگه هم هست

شاید بشه ها نمی دونم بیا پشت مادربرد رو کامل با 50 تا خمیر سلیکون پر کن بعد با استفاده از جاهای پیچی که داره به یه صفحه بزرگ مسی بچسپون چنتا لوله گاز هم از روش عبور بده یه جورایی از زیر سی پی یو رو خنک کردی انگار.....ایدست ها B)

خوب ایده جالبی هست این ایده استفاده از 50 تا خمیر سیلیکونی (*)  ولی چنتا ایراد داره(البته با اجازه)

1- خمیر سیلیکونی خشک میشه و باید هییییییی عوض شه

2- سرد شدن cpu از پشت خیلی کند صورت میگیره و به خوبی خنک شدن از روی cpu رو نداره

و در مورد استفاده نکردن از روغن و استفاده از عایقو.... باید بگم

1- خود بلاک کفی از جنس مس داره که وقتی دماش بره-21 درجه برفک میزنه!!!!!

پس فقط لوله ها نیستن که برفک میزنن بلکه خود کف بلاک هم دچار برفک میشه!

2- من برای استفاده از کولر دلیل دارم: ما وقتی از کولر استفاده میکنیم در واقع لوله های بیشتری برای جریان انداختن گاز داریم(بستگی به کولر داره 4-6-8-12-...)

و این که کولر دارای هیت سینک هست و ما میتونیم با عبور روغن و حباب به سری خنک شدن cpu کمک کنیم(این برای وقتی هست که cpu رو خیلی میبریم زیر اور!!!)

و یه چیزی شما گفتی کولر ایر رو نمیشه عایق کرد!!!!!!

در حالی که کولر ایر خودش عایق خوبی هست چون توی لوله هاش گاز وجود داره

ما فقط قسمت اتصال رو باید عایق کنیم که اونم با چوش مس راحت حل میشه :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خوب ایده جالبی هست این ایده استفاده از 50 تا خمیر سیلیکونی (*)  ولی چنتا ایراد داره(البته با اجازه)

1- خمیر سیلیکونی خشک میشه و باید هییییییی عوض شه

2- سرد شدن cpu از پشت خیلی کند صورت میگیره و به خوبی خنک شدن از روی cpu رو نداره

و در مورد استفاده نکردن از روغن و استفاده از عایقو.... باید بگم

1- خود بلاک کفی از جنس مس داره که وقتی دماش بره-21 درجه برفک میزنه!!!!!

پس فقط لوله ها نیستن که برفک میزنن بلکه خود کف بلاک هم دچار برفک میشه!

2- من برای استفاده از کولر دلیل دارم: ما وقتی از کولر استفاده میکنیم در واقع لوله های بیشتری برای جریان انداختن گاز داریم(بستگی به کولر داره 4-6-8-12-...)

و این که کولر دارای هیت سینک هست و ما میتونیم با عبور روغن و حباب به سری خنک شدن cpu کمک کنیم(این برای وقتی هست که cpu رو خیلی میبریم زیر اور!!!)

و یه چیزی شما گفتی کولر ایر رو نمیشه عایق کرد!!!!!!

در حالی که کولر ایر خودش عایق خوبی هست چون توی لوله هاش گاز وجود داره

ما فقط قسمت اتصال رو باید عایق کنیم که اونم با چوش مس راحت حل میشه :D

پس فقط روغن خوبه !

ایشالله سیستم توپی بشه داداش فقط تو یه پست با حال (لطفا) از شروع ساخت تا محصول نهایی توضیح بدی که لذت ببریم از مشاهده

لینک به دیدگاه

باشه این کارو میکنیم فقط من یکم بد سلیقم نمیتونم خشگل درش بیارم

من الان لنگ روغنم

نمیدونم از کجا باید گیر بیارم

لینک به دیدگاه

خدایا کار دنیا رو ببین!!!

برای مشاوره هم باید up بدیم!!!!!!!

up!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش بیا همون روغن بچه یا روغن ترانس بگیر سیستم رو درست کن بی صبرانه منتظریم

لینک به دیدگاه

واقعا چقدر بچه ها فعال ن

چقدر ایده و همفکری بود تو این 2 روز!!!!

لینک به دیدگاه

دوستان هرکی این ایده رو عملی کرد و جواب داد لطفا عکس با توضیحات قرار بده. فکر منم مشغول کرد.

لینک به دیدگاه

عجایب خلقتی دیدم در این دشت
که بچه خوشگلی در پی روغن میگشت
هزاران تن به او هیچی نگفتن
ولی باز او آپ میدادو میگشت (:دی

ویرایش شده توسط iranmanoto
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عجایب خلقتی دیدم در این دشت

که بچه خوشگلی در پی روغن میگشت

هزاران تن به او هیچی نگفتن

ولی باز او آپ میدادو میگشت (:دی

:D  :p

روغن نباتی بریز حالشو ببر .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...