رفتن به مطلب

تفاوی تکسل ریت با پیکسل ریت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

فکر کنم تکسل ریت مربوط به کیفیت بافتها در یک بازی میشه و پیکسل ریت هم مربوط به نحوه پردازش پیکسل ها در هر ثانیه میشه

الان استادان میان جواب شما رو دقیق میدن :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

تا جایی که من اطلاع دارم :

تکسل ریت : بیشترین مقدار المانی که در بافت عناصر محیطی در واحد ثانیه اعمال میشه که با توجه به سرعت هسته این مقدار محاسبه میشه مثل anisotropic filtering

پیکسل ریت : بیشترین مقدار پیکسلی که کارت گرافیک میتونه در واحد ثانیه به حافظه خودش بارگذاری کنه که اینم متاثر از پهنای باند گرافیک و مقدار ترکیب رنگ ROP هستش / بازم بچه ها بیشتر از من و کامل تر می تونن توضیح بدن

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی کسی میدونه چطوری میشه این اعداد رو حساب کرد ؟

مثلاً همین 48 و 64 که تو عکس بالا زده ؟؟؟

لینک به دیدگاه

مثلاً کارت گرافیک 7770 پیکسل ریتش 16000000 و تکسل ریتش 40000000 هست.یعنی این کارت نمیتونه رو رزولوشن 1920 *1080 تصویر بده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

7770 یکی از بهترین گرافیکهایی هست که داشتم ...

نصبت به قیمت و کارایی

لینک به دیدگاه

جواب منو ندادید.میخوام بدونم تفاوت بیین کارتی که پیکسل ریتش 16 میلیون هست با کارتی که 24 میلیون هست تو چیه؟

لینک به دیدگاه

مثلا دو کارت 6850 و 7770 رو در نظر بگیرید.6850 پیکسل ریتش 24 میلیون هست و 7770 16 میلیمون.از اون طرف 6850 تکسل ریتش 35 میلیون هست و 7770 40 میلیون و از اون طرفم 6850 پهنای باندش 256 بیت هست و 7770 128 بیت((دلیل اختلاف پیکسل ریت به پهنای باند برمیگرده)).ولی در عمل دو تاش یک پرفرمنس داره.این برتره 6850 تو پیکسل ریت و برتری 7770 تو تکسل ریت به چه دردی میخوره؟

ویرایش شده توسط *ghost*
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...