رفتن به مطلب

turbo boost 2700k

STRIX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من به تازگی یه 2700k گرفتم .سیپیو قبلیم 2500 معمولی بود فرکانس 2500 به ترتیب 3300 با توربو به 3700 میرسه.2700 هم فرکانسش 3500با تربو به 3900 .ولی سیپیو من بالا تر از 3600 نمیره.البته اینم بگه که با ولتاژ 1.28 تا 4600 اور میشه تو حالت auto.

خوشحال میشم راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

من اشتباهی دو تا پست مثل هم دادم مدیر هم زحمت کشیدن که اضافی رو پاک کردن .کاشکی جوای منم میدادن.

لینک به دیدگاه

ماشالله 70 بازدید کننده هیچ کس هم جواب نداد یکی از دوستان تو فروم همسایه جواب منو داد اینجا مینویسم تا گاه کسی دیگه این مورد رو دید ناراحت نشه /

وقتی سیپیو با هر چار تا هسته کار میکنه حداکثر فرکانس 3600 هست هرچی هسته ها رو کمتر کنیم 100 مگاهرتز بیشتر میشه در فقط در حالت تک هسته به 3900 میرسه.

ویرایش شده توسط ali_men2004
لینک به دیدگاه

به نظر من جواب درست نیست! توربو به تعداد هسته چندان ربط نداره

قطعی نمیشه گفت چرا به 3900 نمیرسید. ممکنه تنظیمات power ویندوز توسط نصب برنامه هایی نظیر کاتالیست تغییر یافته. یا برنامه ای که باهاش لود میگیرید نتونه به حداکثر توربو برسونه. ممکنه بایوس مین بورد مورد دار باشه و یا تنظیمات توربو در بایوس درست ست نشده و چندین دلیل دیگه!

برای اینکه دقیق تر جواب بگیرید، باید دقیق تر اطلاعات بدین.

لینک به دیدگاه

من هم تست کردم هم تو بایوس دیدم که اینجوری نوشته core1:3900 core2:3800 core3:3700 core4:3600 که دستی هم میشه اضافه کرد .من وقتی هر چی تو بایوس تعداد هسته هارو کم کردم تو تست 100 مگا هرتز اضافه شد تا تک هسته شد 3900 .راستی کارت گرافیک من 480 هست کاتالیست نصب نیست.بایوس هم با 4 تا ورژن قبلی هم تست کردم همین جوری بود.من با این برنامه تست گرفتمaida64extreme.

مرسی از پاسختون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ماشالله 70 بازدید کننده هیچ کس هم جواب نداد یکی از دوستان تو فروم همسایه جواب منو داد اینجا مینویسم تا گاه کسی دیگه این مورد رو دید ناراحت نشه /

وقتی سیپیو با هر چار تا هسته کار میکنه حداکثر فرکانس 3600 هست هرچی هسته ها رو کمتر کنیم 100 مگاهرتز بیشتر میشه در فقط در حالت تک هسته به 3900 میرسه.

این دوستمون از که این جواب رو داده از رو کتاب هنرستان بهت جواب داده و در توربو بوست 2 رو هر 4 هسته میشه جواب گرفت با هر فزکانسی که CPU  بتونه برسه . شما برای اینکه بتونی بهتر راهنمایی شی یه شات از تنظیمات CPU بایوس + شات Cpu z + تست Wprime بزار تا ببینیم چشه

لینک به دیدگاه

خدمت شما ولی فکر کنم تورو بوست 2 سری ایوی ساپورت میکنه.

post-10600-0-04149600-1361667459_thumb.jpg

post-10600-0-74547100-1361667467_thumb.jpg

post-10600-0-77054200-1361668245_thumb.jpg

post-10600-0-63821600-1361668331_thumb.jpg

post-10600-0-65192400-1361668457_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه گزینه به اسم  intel turbo boost tech که زده auto برو رو او ببین دیگه چه گزینه هایی میاره

لینک به دیدگاه

مرسی دوست عزیز که وقت گذاشتی بازم معرفت شما.

دو تا گزینه دارهenabled و disabled.

وقتی گزینه انیبل میزارم فرقی نمیکنه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بله شما درست میگید برای هر چهار هسته فرکانس ها به یک اندازه وجود نداره به این شکل که برای  دو تا از core ها ratio روی 39x که طبیعتا میشه

فرکانس 3.9 و برای یک هسته روی 38x و برای هسته دیگه روی 37x هست و به ترتیب فرکانس ها میشه 3.9...3.9....3.8....3.7.

مال من هم 3770 هست و همین الگو براش وجود داره و با wprime هم فرکانس بیشتر از 3.6 نمیشه ولی موقعی که میخوای از قسمت performance information and tools

ویندوز برای سیستم rate  بگیری میبینی که فرکانست در cpu-z روی 3.9 میره این حالات کاملا عادیه و هیچ مشکلی سیستمت نداره نگران نباش

و این رو مد نظر داشته باش که تمام هسته های cpu به یک اندازه فعالیت ندارن و هر کدوم ممکن با درصدهای متفاوتی لود بشن

ویرایش شده توسط noh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوست عزیز بله شما درست میگید برای هر چهار هسته فرکانس ها به یک اندازه وجود نداره به این شکل که برای  دو تا از core ها ratio روی 39x که طبیعتا میشه

فرکانس 3.9 و برای یک هسته روی 38x و برای هسته دیگه روی 37x هست و به ترتیب فرکانس ها میشه 3.9...3.9....3.8....3.7.

مال من هم 3770 هست و همین الگو براش وجود داره و با wprime هم فرکانس بیشتر از 3.6 نمیشه ولی موقعی که میخوای از قسمت performance information and tools

ویندوز برای سیستم rate  بگیری میبینی که فرکانست در cpu-z روی 3.9 میره این حالات کاملا عادیه و هیچ مشکلی سیستمت نداره نگران نباش

و این رو مد نظر داشته باش که تمام هسته های cpu به یک اندازه فعالیت ندارن و هر کدوم ممکن با درصدهای متفاوتی لود بشن

دوست عزیز احتمالا cpu  شما مشکل داره یا اینکه cpu z قدیمیه و نمی تونه بفهمه سیستم داره چی کار می کنه . به طور طبیعی زیر لود همه هسته ها باید 3.9 باشند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو کنترل پنل ویندوز قسمت پاور اپشن به گزینه داره high performance اونو روشن کردین؟

لینک به دیدگاه

مال من هم 3770 هست و همین الگو براش وجود داره و با wprime هم فرکانس بیشتر از 3.6 نمیشه ولی موقعی که میخوای از قسمت formance information and tools

بله درست فرمودین با نرم افزارای بنچمارک بیشتر از 3.6 نمیره ولی تو performance information and tools تا 3.9 رفت.

مرسی از پاسختون.

لینک به دیدگاه

اگه مین بورد شما گیگا هست این مورد طبیعیه .

از بایوس مقدار 39 رو برای همه هسته ها ست کنید.

لینک به دیدگاه

اگه مین بورد شما گیگا هست این مورد طبیعیه .

از بایوس مقدار 39 رو برای همه هسته ها ست کنید.

مرسی دوست من آره گیگاست.یه چیزه دیگه که فهمیدم اگه رم بالا 1600 استفاده هم بکنم رو 3.9 میره .وقتی فرکانس رم رو  1600 گذاشتم رو 3.9 میره.میخواستم بدونم رمهام پاور سیلیکون 1333 بدون هیتسینگ هست اگه رو 1600 9.9.9.24 بزارم در دراز مدت براشون مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مرسی دوست من آره گیگاست.یه چیزه دیگه که فهمیدم اگه رم بالا 1600 استفاده هم بکنم رو 3.9 میره .وقتی فرکانس رم رو  1600 گذاشتم رو 3.9 میره.میخواستم بدونم رمهام پاور سیلیکون 1333 بدون هیتسینگ هست اگه رو 1600 9.9.9.24 بزارم در دراز مدت براشون مشکلی پیش نمیاد؟

اگر بدون ولتاژ اضافی در اون فرکانس ست میشه مشکلی نیست(ولتاژ پیش فرض معمولا 1.5 هست) ولی اگر ولتاژ دادی یا خود برد بصورت اتوماتیک گذاشته روی 1.65 نمیتونه خیلی جالب باشه و احتمال آسیب دیدن رمتون در بلند مدت هست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما از پروفایل xmp برای افزایش فرکانس استفاده کردید؟ اگر این کار رو کردید مشکلی نیست ولی اگر فرکانس واقعی رمتون 1333 در این صورت شما over کردید و ممکنه دچار ناپایداری بشید

و باید تست استرس بگیرید برای اطمینان

لینک به دیدگاه

دوست عزیز احتمالا cpu  شما مشکل داره یا اینکه cpu z قدیمیه و نمی تونه بفهمه سیستم داره چی کار می کنه . به طور طبیعی زیر لود همه هسته ها باید 3.9 باشند.

لطفا بفرمایید مشکل cpu بنده از چه قسمتیه و از چه ver cpu-z ای باید استفاده کنم به نظر میاد شما متخصص در این امر باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...