رفتن به مطلب

کدوم یک از این دو کولر ؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه ...بین دو کولر زیر کدوم کارایی بیشتری داره؟؟

deep cool ice matrix 600

tuniq tower 120 extreme

ممنون.

لینک به دیدگاه

100٪ تانیک تاور 120 قدرت کولینگ عالی کنار صدای خیلی کمش

لینک به دیدگاه

ice matrix 600

به شزطى كه از 2  فن استفاده كنى. يعنى يك فن ديگه از اون مدل بخرى. حدود 30 تومنه. 

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بین این دو به نظر من همین تانیک معرکست من دارم صداش خیلی کمه تو کیس خوشکله از 33 درجه هم عبور نمی کنه دمای سی پی یو

من خمیر از  z5 استفاده کردم

لینک به دیدگاه

ممنون از همه ...تانیک از نظر زیبایی حرف اول رو میزنه....ولی تانیک 5 عدد لوله ی انتقال حرارت داره و دیپ کول 6 تا ...اینکه یخورده موندم...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان برا منم این سواله لطفا راهنمایی کنین!با اجازه استارتر محترم یک گزینه دیگه هم هست

thermal rith macho 02

دوستان بین این سه تا کدوم رو پیشنهاد میکنین!برای 3770kاورتا5000!کیس هم x9 green v2!

بازهم ممنون از استارتر محترم تاپیک امید جان

لینک به دیدگاه

سلام دوستان برا منم این سواله لطفا راهنمایی کنین!با اجازه استارتر محترم یک گزینه دیگه هم هست

thermal rith macho 02

دوستان بین این سه تا کدوم رو پیشنهاد میکنین!برای 3770kاورتا5000!کیس هم x9 green v2!

حميد جان گمونم براى اوور 3770K تا 5 گيكاهرتز بايد واتر كولر بگيرى. چيزى در حد H100 كورسير. پس فردا هم بهار و تابستون ميشه همه ى اير كولر ها به هن و هن ميفتن.

لینک به دیدگاه

ممنون آرمین جان الان ice blade pro دارم دماش رو فرکانس 4500 تو لود 100درصد با ولتاژ1.29 دما رو 80هستش تو نرم افزار occt!میخاستم عوضش کنم جاش موندم چی بگیرم تا 160تومن هزینه میکنم استطاعت مالی! ;)

تو این محدوده بهترین پینهاد چیه؟مرسی

لینک به دیدگاه

ممنون آرمین جان الان ice blade pro دارم دماش رو فرکانس 4500 تو لود 100درصد با ولتاژ1.29 دما رو 80هستش تو نرم افزار occt!میخاستم عوضش کنم جاش موندم چی بگیرم تا 160تومن هزینه میکنم استطاعت مالی! ;)

حميد جان،

اگر ميخواى پرفورمنس بهترى بگيرى بايد يا سيلور اررو بخرى حدود 270 تومن يا Noctua D14.

با 160 تومن كار خاصى نميشه كرد بعد اين لامصب آيوى بريج يك مرتبه دماش تصاعدى بالا ميره حالا هر كولرى غير از واتر كولر قوى نميتونه درست كنترلش كنه.

لینک به دیدگاه

آره آرمین جان اینو میدونم هرچند همونا هم نمیتونن بالا5000 استیبل کنن!حالا به نظر شما گزینه بهتر از کولر خودم چی پیشنهاد میکنین؟macho یا tuniq tower

دوستان اگه گزینه های بهتری هم سراغ دارن ارائه بدن ممنون

لینک به دیدگاه

آره آرمین جان اینو میدونم هرچند همونا هم نمیتونن بالا5000 استیبل کنن!حالا به نظر شما گزینه بهتر از کولر خودم چی پیشنهاد میکنین؟macho یا tuniq tower

دوستان اگه گزینه های بهتری هم سراغ دارن ارائه بدن ممنون

ببين من تونيك تاور رو بيشتر دوست دارم و ميپسندم هرچند ماچو رو ميشه 2 تا فن بهش نصب كرد و شايد پرفورمنسش يه كم بالاتر بره. ولى من ميگم 160 تومن رو خرج نكن :lol: وقتى نسبت به هزينه اى كه ميكنى پرفورمنس بالاترى نميگيرى چرا آخه؟ ^_^ 

اگر 160 تومن رو مجبورى خرج كنى كولر مستر V6GT بگير، قيمتش 170 تومنه. يه كم نويز داره ولى حداقل اگر پرفورمنست آنچنان بالاتر نميره در عوض كيست رو خوشكل ميكنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ice matrix 600

به شزطى كه از 2  فن استفاده كنى. يعنى يك فن ديگه از اون مدل بخرى. حدود 30 تومنه. 

آرمین جان اینطوری یکم قیمتش بالا میره و از طرفی کولر نسبتا بزرگی هست که احتمال داره تو کیسشون جا نشه(طول 140 و ارتفاع 166 میلیمتر برای آیس ماتریکس و در مقابل 131 و 150 طول و ارتفاع تانیک تاور)

وزنش هم نزدیک به 1100 گرم میشه که وزن بالای یک کیلوگرم جالب نیست.در کارایی هم شک نکنید تونیک تاور نسبت به حتی دو فن بودن آیس ماتریکس برتری 2-3 درجه ای داره.

ممنون از همه ...تانیک از نظر زیبایی حرف اول رو میزنه....ولی تانیک 5 عدد لوله ی انتقال حرارت داره و دیپ کول 6 تا ...اینکه یخورده موندم...

دلیل برتری این 5 لوله : استفاده تونیک از 3 هیت پایپ 8 میلیمتری هست که خیلی بهتر از 6 میلیمتری ها عمل می کنند و نکته جالترطراحی هوشمندانه تانیک هست که دقیقا یکی از این 8 میلیمتری ها رو میندازه روی هسته ها در وسط سطح IHS که 50 درصد کار رو همون تک هیت پایپ انجام میده.خمیر با کیفیت و استفاده از فناوری کور کانتکت(تماس مستقیم هیت پایپ ها با سطح روی IHS یا همون پردازنده) هم باعث برتری این کولر میشه.

thermal rith macho 02

بستگی به پردازنده شما داره که بتونه در 5گیگاهرتز با چه ولتاژی پایدار بشه.یک پردازنده با 1.4 هم نمیتونه و Silverarow که خنک ترین فن دنیاست علاج نمی کنه و یکی دیگه با 1.3 در همین فرکانس پایدار میشه که میشه با یک کولر خوب پایدار و خنک موند در این فرکانس.مثلا این پردازنده سایت تچ پاور آپ رو ببینید.

در فرکانس 4.9 تونسته با 1.32 استیبل بمونه.

3770KMax.jpg

کولر ماچو رو حتما با یک خمیر مناسب تر استفاده کنید کارایی در حد تونیک میگیرید.خمیر موجود در بسته بندیش جالب نیست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و کسب اجازه

دوستان مییشه منو در خرید یک cpucooler راهنمایی کنید؟ حداکثر هزینه ای که میتونم انجام بدم 80 تومان و اور نمیکنم و فقط برای گیم تو حداکثر کیفیت و نرم افزار

cpu : 2600 k

case: green falcon

motherboard : pz68v- pro

با تشکر

لینک به دیدگاه

آرمین جان اینطوری یکم قیمتش بالا میره و از طرفی کولر نسبتا بزرگی هست که احتمال داره تو کیسشون جا نشه(طول 140 و ارتفاع 166 میلیمتر برای آیس ماتریکس و در مقابل 131 و 150 طول و ارتفاع تانیک تاور)

وزنش هم نزدیک به 1100 گرم میشه که وزن بالای یک کیلوگرم جالب نیست.در کارایی هم شک نکنید تونیک تاور نسبت به حتی دو فن بودن آیس ماتریکس برتری 2-3 درجه ای داره.

دلیل برتری این 5 لوله : استفاده تونیک از 3 هیت پایپ 8 میلیمتری هست که خیلی بهتر از 6 میلیمتری ها عمل می کنند و نکته جالترطراحی هوشمندانه تانیک هست که دقیقا یکی از این 8 میلیمتری ها رو میندازه روی هسته ها در وسط سطح IHS که 50 درصد کار رو همون تک هیت پایپ انجام میده.خمیر با کیفیت و استفاده از فناوری کور کانتکت(تماس مستقیم هیت پایپ ها با سطح روی IHS یا همون پردازنده) هم باعث برتری این کولر میشه.

بستگی به پردازنده شما داره که بتونه در 5گیگاهرتز با چه ولتاژی پایدار بشه.یک پردازنده با 1.4 هم نمیتونه و Silverarow که خنک ترین فن دنیاست علاج نمی کنه و یکی دیگه با 1.3 در همین فرکانس پایدار میشه که میشه با یک کولر خوب پایدار و خنک موند در این فرکانس.مثلا این پردازنده سایت تچ پاور آپ رو ببینید.

در فرکانس 4.9 تونسته با 1.32 استیبل بمونه.

3770KMax.jpg

کولر ماچو رو حتما با یک خمیر مناسب تر استفاده کنید کارایی در حد تونیک میگیرید.خمیر موجود در بسته بندیش جالب نیست.

موفق باشید

ممنون معین جان سی پی یو رو1.44 روی 4900 تقریبا استیبل هست دماش میره بالا!الان موندم تا 160 چی بگیرم!نظر نهایی شما؟کیسم x9 green v2!مشخصات سیستمم تو امضا هست

نظرتون راجب fthermaltake frio دوفن چطوره؟

ویرایش شده توسط hamidparniyan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با عرض سلام و کسب اجازه

دوستان مییشه منو در خرید یک cpucooler راهنمایی کنید؟ حداکثر هزینه ای که میتونم انجام بدم 80 تومان و اور نمیکنم و فقط برای گیم تو حداکثر کیفیت و نرم افزار

با تشکر

شما آیس ویند پرو بگیر :

http://www.deepcool-us.com/Product/ICE_WIND_PRO/

ممنون معین جان سی پی یو رو1.44 روی 4900 تقریبا استیبل هست دماش میره بالا!الان موندم تا 160 چی بگیرم!نظر نهایی شما؟کیسم x9 green v2!مشخصات سیستمم تو امضا هست

او اوه 1.44 برای 3770K در فرکانس 4900 و با بهترین کولرها دمای هسته ها از 100 درجه در لودها  عبور می کنند.

درسته طاقت پردازنده زیاده ولی واقعا این ولتاژ و دما امن نیست.

ببینید این سایت :

http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i7_3770k_and_3750_review_with_z77,13.html

از کولر D14 که از کولر H100 یکی دو درجه بهتر هست و با ولتاز 1.39 دمای هسته ها تا 90 درجه بالا رفته در لود.

حالا فکر کنید با 1.44 و اون هم تابستون گرم اکثر شهرهای ایران این دما ها چه وضعیتی پیدا می کنه!

(we used a Noctua D12 heatpipe cooler and forced the fan to 60% RPM)

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اساتید....بیکار نشینین :D

با سلام

ببخشید الان ice blade با 2 فن کار میکنه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش یه ن

با عرض سلام و کسب اجازه

با تشکر

داداش یه نگاه به این بنداز

http://lioncomputer.ir/product/231/Evercool%20Transformer%203/#!prettyPhoto

لینک به دیدگاه

معین جان من رو4500 به صورت 24/7 استفاده میکنم!پیشنهاد آخرت چیه؟

ice matrix 600

tuniq tower 120

macho hr02

thrmalteke frio

احتمال زیاد دوفن استفاده کنم!کیسم x9

لینک به دیدگاه

با سلام

ببخشید الان ice blade با 2 فن کار میکنه ؟؟؟

بله گیره هاشو پیدا کن برا طرف دوم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دومی و چهارمی و شاید یکم فرایو بهتر باشه ولی نویز و صداش کمی آزار دهنده هست.

من خودم ماچو هم دارم خوبه ولی خیلی جالب نیست.یکی دو درجه از آیس ماتریکس و آیس بلید پرو بهتره ولی حدود 6 درجه از کولر توی امضام ضعیفتر عمل می کنه!

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوست من altec

آقای hex ice wind pro رو پیشنهاد کردن و شما transfromer 3 به نظرتون کدوم کارایی بیشتری داره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من آیس ویند اونطور که من توی تست ها و بررسی ها دیدم ولی اگر هزینه رو بالا ببرید تا 100 تومان ترو اسپرایت رو پیشنهاد میدم که در تست ها تقریبا با 212 ایوو شرکت کولر مستر مشابه عمل کردند ولی قیمتش نصف اون هست!(طراحی این دو کولر خیلی شبیه هم هست)

http://www.green-case.com/products/fan/fan.php?model=true_sprit120

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835103099

لینک به دیدگاه

دوست من altec

آقای hex ice wind pro رو پیشنهاد کردن و شما transfromer 3 به نظرتون کدوم کارایی بیشتری داره ؟

آگر برای ice wind فن دوم بذارید عملکردش بهتر میشه . چون جریانی که ایجاد میکنه از فن ترانسفورمر ضعیفتره . ولی به دلیل داشتن 4 عدد پایپ که 1 عدد بیشتر از ترانسفورمره ، انتقال حرارت رو بهتر انجام میده به سینک . فقط میمونه همون بحث دفع حرارت که به وسیله فن انجام میشه و برای بهتر شدن این کار بهتره که فن دوم بذارید روی اون و یا یک فن پرقدرت به جای فن اصلیش قرار بدید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...