رفتن به مطلب

فناوری جدید AMD به نام TressFX

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

مدتی است که کمپانی AMD برنامه ای به نام Gaming Evolved را آغاز کرده که طی آن میخواهد بازی بر روی سیستم های دسکتاپ را رونق بخشد. حالا در راستای این برنامه کمپانی AMD اعلام کرده که با همکاری استودیو Crystal Dynamics از زیر مجموعه های Square Enix فناوری جدیدی به نام TressFX را فراهم کرده تا دارندگان کارت های گرافیک Radeon به شکلی بسیار بهتر و بهینه تر از شبیه سازی واقعی موهای کاراکترهای بازی بهره ببرند.

post-7332-0-32100500-1361889914_thumb.jpg

post-7332-0-28400900-1361889947_thumb.jpg

این عمل با کمک ویژگی DirectCompute کارت های گرافیک Radeon انجام میپذیرد. همچنین بازی جدید Tomb Raider که به زودی عرضه میشود، از همین فناوری برای شبیه سازی موهای کاراکتر اصلی بازی بهره میبرد.در این فناوری هر تار مو همانند یک زنجیر با اتصال های فراوان خواهد بود و قوانین فیزیک مربوط به آن توسط پردازنده گرافیکی پردازش میشود. عوامل محیطی همچون باد و موانع مختلف نیز بر روی مو ها تاثیر گذار هستند و بر روی حالت مو اثر میگذارند.

اینم جواب فیزیک انودیا

منبع:وبسایت سخت افزار

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

افرین به AMD ولی باز خودشم بکشه نمی تونه جای فیس ایکس رو بگریره . چون فیس ایکس تو بسیار گسترده تره سطح کاریس مثلا از این فقط میشه تو موتور بازی ها استفاده کرد ولی از فیس ایکس میشه هم تو موتور ها maya . 3dmax و روی پلتفرم های مختلف مثل ps3 قابل اجراس . خود انویدیا داره  SDK هاشو میزنه .

زنده باد Nvidia

لینک به دیدگاه

اگر این مقایسه ی انجام شده در تصویر واقعی باشد، جلوه ی مو ها بسیار زیبا شده اند. البته همون طور که دوستمون هم اشاره کردند به گستردگی Physics نیست!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

به این میگن فیزیک نما که در نوع خودش خوبه و قابل قبوله و اگه ادامه پیدا کنه و میتونه یه تحول خوبی بشه 

( ولی این کجا و فیزیک کجا )

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دزود

دم هردوشون گرم عجب بازیی بزنیم تو رگ اون هفته... :x :big bug:  :x

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

گفتم تاپیک جدید نزنم بهتر باشه!!

واقعاً این فناوری زیبا ساخته شده ولی متاسفانه خیلی به کارت فشار میاره و Min FPS مخصوصاً در کارت های انویدیا در برخی از صحنه ها رو بسیار پایین میاره! الان فرجام جان داره با اون 7970 حال می کنه :D

حالا اصل قضیه :D

اوایل بازی هست که گیر می افته و دکتره تفنگش رو میذاره زمین و تسلیم میشه. بعدش می خواد از اردوگاه فرار کنه که اون رئیسه می بینتش و خفش می کنه! اونجا صحنه کند میشه و باید یه کلیدی رو زد تا رد بشه (یه بار هم تمام کلیدهای کیبرد رو در عرض 50 صدم ثانیه زدم رد شد اما بعدش باختم :D ) دوستان می دونند کدوم کلید هست؟ آخه هیچ راهنمایی نمی کنه فقط صحنه آهسته میشه و پایین صفحه عکس دایره شکل میاد!

لینک به دیدگاه

باید دکمه f رووقتی از دایره اول گذشت بزنی قبل از اینکه به دایره وسطی برسه.برین تو تنظیمات کیبرد اونجا هست .

لینک به دیدگاه

باید دکمه f رووقتی از دایره اول گذشت بزنی قبل از اینکه به دایره وسطی برسه.برین تو تنظیمات کیبرد اونجا هست .

خیلی ممنونم عزیز. اینجاش رو رد کردم :D

بعدش که دوباره این کار رو می کنم و تفنگ رو بر می دارم، علامت کف دست میاد. اونجا باید چه کلیدی رو بزنم ؟ :D

ممنون :D

لینک به دیدگاه

نمیونست عین آدم رو بقیه اجزا هم کار کنه؟ فقط مو؟ :-?

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم عزیز. اینجاش رو رد کردم :D

بعدش که دوباره این کار رو می کنم و تفنگ رو بر می دارم، علامت کف دست میاد. اونجا باید چه کلیدی رو بزنم ؟ :D

ممنون :D

فک کنم اونجا باید تند تند دکمه E رو بزنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
نمیونست عین آدم رو بقیه اجزا هم کار کنه؟ فقط مو؟ :-?

ولی خیلی چیز باحالی هست من که خیلی خوشم اومد. 

یک سوال: روی همه بازی ها جواب میده؟

لینک به دیدگاه

نه عزیز روی همه ی بازی ها جواب نمیده. فعلاً فکر کنم تنها بازی پشتیبانی کننده همین Tomb Raider باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...