رفتن به مطلب

مشکل با هارد وسترن و master hard disk error در هنگام بوت شدن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
هاردی که ویندوز من روش نصب شده یه هارد وسترن بلک هستش که الان چند روزه موقع بوت شدن این اررور که عکسشو میذارم میده و بعد از چند بار خاموش و روشن کردن بالا میاد باز.
ولی هر وقت که سیستم رو میزارم رو اسلیپ و دوباره روشنش میکنم صفحه ی blue screen میاد و موقع بوت شدن همون اررور و بازم باید کلی سیستم رو خاموش روشن کنم تا بالا بیاد.

l9okovi37eodzc8xrls.jpg

92nkc2ibdvk4cs2try.png

لینک به دیدگاه

عزيز دل هاردت سفر كرده. همين كه يكى درميون مياد بالا معجزه است.

كابل ساتاى هاردت رو عوض كن ببين شايد مشكلت حل بشه - كه به نظرم بعيده - چون اينقدر هاردت ارور داده به خاطر كابل معيوب كه ديگه حالش خوب نميشه. اين رسما" يك هارد مرده است. ولى باز كابلش رو عوض كن شايد بتونى اطلاعاتش رو نجات بدى.

ضمنا" هاردت بد سكتور هم داره ها! كم نه. عجب شبيه امشب، خرابى هارد زياد داشتيم تو فروم.

R.I.P

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

یعنی R.I.P ?????

با نرم افزار hdd regenerator  نمیشه درستش کرد؟

فردا میرم یه سری کابل جدید میگیرم برای همه ی هاردام

دنبال کابل خاصی باید باشم که مشکل دار نشه؟ جنس خاصی هست تو بازار؟

لینک به دیدگاه

درود کدام مشکل مربوط به کابل معیوبه و زمانی که مشکلی پیش بیاد ارور در این قسمت نشان داده میشه یا قبل از مشکل هم به حالت healt نشان داده میشه

لینک به دیدگاه

یعنی R.I.P ?????

با نرم افزار hdd regenerator  نمیشه درستش کرد؟

فردا میرم یه سری کابل جدید میگیرم برای همه ی هاردام

دنبال کابل خاصی باید باشم که مشکل دار نشه؟ جنس خاصی هست تو بازار؟

RIP يعنى روحش شاد باد.

از نظر من ديگه كاريش نميشه كرد. حالا با هر نرم افزارى دوست دارى تلاش كن. به قول گفتنى بالاتر از سياهى كه رنگى نيست. بدتر از اين كه نميشه. بزن يه هو ديدى معجزه شد.

كابل هرچى كلفت تر، سفت تر، محكم تر، بهتر. شبيه كابل هاى اورجينال مادربردها.

متاسفانه جنس يا مدل خاصى نداره. بگو كابل ساتا 3 ميخوام بلكه جنس خوب بدن.

لینک به دیدگاه

آره میدونم

ولی واسه rest in peace شدن زوده

چون نه ضربه ایی خورد نه دمای خیلی بالایی رو تجربه کرده

دلیل این اررورها غیر از کابل معیوب چیه؟

تو پاساژ ایران از کدوم واحد بخرم که جنس خوب بده بهم؟

لینک به دیدگاه

آره میدونم

ولی واسه rest in peace شدن زوده

چون نه ضربه ایی خورد نه دمای خیلی بالایی رو تجربه کرده

دلیل این اررورها غیر از کابل معیوب چیه؟

تو پاساژ ایران از کدوم واحد بخرم که جنس خوب بده بهم؟

ببين Reallocated Sector Count تعداد بد سكتور هاى هاردت رو نشون ميده. 20 تا سكتور مشكل داشتند كه هاردتون جابه جا كرده و فعلا تا اينجا مشكل رو برطرف كرده. نهايت تحمل هاردتون 190 بدسكتور هستش كه اگر اين تعداد از 140 بگذره ديگه هاردتون خراب شده. خوشبختانه ففط 20 تا بد سكتور داشتى كه تا اينجا موردى نبوده.

Reallocated Event Count بيانگر تلاش ناكام هارد براى جابه جايى اطلاعات از روى بد سكتور به سكتور سالم. 10 تا اينجا ارور داشتى ولى باز هم قابل گذشت بودتا اينكه

اين پدر هاردت رو درآورد:

ULTRA DMA CRC ERROR COUNT مربوط به ارور كابله. تا 200 تا ارور رو ميتونست هاردت تحمل كنه ولى 40953 ارور داده. خيلى بيشتر از حد توان تحمل هاردت. اين ارور هاردت رو فرستاده اون دنيا.

طبقه ى زير همكف پاسا‍ژ ايران دو سه تا مغازه هستش از اين جور چيزها ميفروشه. جنس كابل هاشون رو ببين مقايسه كه هركدوم مرغوب تره بخر.

راستى اگر هارد ديگه اى هم روى سيستم دارى كه اين ارور كابل رو داره ممكنه اصلا" كنترولر مادربردت ايراد پيدا كرده بايد مادربرد رو ببرى گارانتى.

لینک به دیدگاه

ببين Reallocated Sector Count تعداد بد سكتور هاى هاردت رو نشون ميده. 20 تا سكتور مشكل داشتند كه هاردتون جابه جا كرده و فعلا تا اينجا مشكل رو برطرف كرده. نهايت تحمل هاردتون 190 بدسكتور هستش كه اگر اين تعداد از 140 بگذره ديگه هاردتون خراب شده. خوشبختانه ففط 20 تا بد سكتور داشتى كه تا اينجا موردى نبوده.

Reallocated Event Count بيانگر تلاش ناكام هارد براى جابه جايى اطلاعات از روى بد سكتور به سكتور سالم. 10 تا اينجا ارور داشتى ولى باز هم قابل گذشت بودتا اينكه

اين پدر هاردت رو درآورد:

ULTRA DMA CRC ERROR COUNT مربوط به ارور كابله. تا 200 تا ارور رو ميتونست هاردت تحمل كنه ولى 40953 ارور داده. خيلى بيشتر از حد توان تحمل هاردت. اين ارور هاردت رو فرستاده اون دنيا.

طبقه ى زير همكف پاسا‍ژ ايران دو سه تا مغازه هستش از اين جور چيزها ميفروشه. جنس كابل هاشون رو ببين مقايسه كه هركدوم مرغوب تره بخر.

راستى اگر هارد ديگه اى هم روى سيستم دارى كه اين ارور كابل رو داره ممكنه اصلا" كنترولر مادربردت ايراد پيدا كرده بايد مادربرد رو ببرى گارانتى.

غیر این هارد 3تا هارد دیگه هم هست . 2تا یک ترای وسترن + یک 250 گیگ سیگیت

که یکی از 1تراهای وسترن هیچ ارروری نمیده

ولی یکی دیگه:

ycnktloenckgza3gubfp.jpg

اینم ماله 250 سیگیت:

5oyy9pku5c43y2kxb5tq.jpg

و یه سیگیت اکسترنال دارم که این اررور رو داده، داستانش چیه؟

ew1ddb16ff17cwer2tlz.jpg

لینک به دیدگاه

ولی یکی دیگه:

ycnktloenckgza3gubfp.jpg

كابل اين هم عوض كن. اينم همين ارور كابل رو داده. شيش دنگ هواست بهش باشه،‌ بعد از تعويض كابل هفته گى چكش كن، اگر فقط يك ارور ديگه به اين 14 تا اضافه بشه. كنترولر مادربردت مشكل داره. مادربرد رو ببر گارانتى يا اگه ميتونى كلا مادربرد رو عوضش كن.

اینم ماله 250 سیگیت:
5oyy9pku5c43y2kxb5tq.jpg

اين هاردت يك سكتور مشكل دار داره كه هنوز هاردتون نتونسته جابه جاش كنه. در هر صورت يك بد سكتور داره. اينم هواستون بهش باشه. اگر ارور بيشتر شده ممكنه به اطلاعاتتون آسيب برسه.

و یه سیگیت اکسترنال دارم که این اررور رو داده، داستانش چیه؟
ew1ddb16ff17cwer2tlz.jpg

اين هم ارور كاليبره داده. خيلى مهم نيست. هارد كار نكرده مجددا خودش رو راه اندازى كرده. كارى نميتونى براش بكنى. حالش خوبه. نگران نباش. اگر اين ارور تعدادش زياد شد و بيشتر شد سخت افزار هاردت مشكل داره بايد ببرى گارانتى. الان اوكى هست. اصولا هارد اكسترنال به خاطر ماهيتش ارور پذيره.

لینک به دیدگاه

ARMIN2012  ، ممنون رفیق

فردا میرم یه سری کابل ساتا میگیرم میزنم بهشون ببینم چی میشه

خیلی لطف کردی. تشکر

لینک به دیدگاه

دمایی که تو عکس دارین 43-50 درجه هستش!

برای این فصل سال که سرده این دما خیلی بالاست

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاری که باید انجام بدی این هست : Backup and Replace بک آپ رو فوری انجام بده و جایگزین کردن بستگی به خودت و امکانات داره . مشکلات CRC میتونه منابع مختلفی داشته باشه از پاور تا کابل و ... که احتمال پاور و جابجایی بیشتر از کابل و ... هست . 1- وضعیت پاور رو از نظر توان خروجی و سلامتی چک کنید 2- چک کردن و تعویض کابل ها در صورت نیاز 3- چک کردن و مانیتور کردن هارد . ایراد کابل هم بعضی مواقع خصوصا روی کیس هایی که کابل دیتا و پاور از پشت مادر برد ( سرو ته) به هارد وصل میشن مثل کیس X3 که یک فاجعه هست از این نظر ( با توجه به فضای خیلی کم بین در پشت کیس و کابل های متصل به هارد ) مثلا من خودم بعد از یک مدت متوجه شدم روی یک کیس X3 وقتی در پشتی کیس بسته شده کابلها متصل به هارد ها جابجایی کوچیک داشتن و با کوچک ترین تکون مشکل پیش میومده . هارد هایی که کلا به مرحله اخطار Warning سلامتی تو SMART میرسن باید مانیتور بشن یهنی همیشه وضعیتشون چک بشه و بک آپ برنامه ریزی شده انجام بشه و فشار کمتری رو روشون اعمال کنیم .

لینک به دیدگاه

کاری که باید انجام بدی این هست : Backup and Replace بک آپ رو فوری انجام بده و جایگزین کردن بستگی به خودت و امکانات داره . مشکلات CRC میتونه منابع مختلفی داشته باشه از پاور تا کابل و ... که احتمال پاور و جابجایی بیشتر از کابل و ... هست . 1- وضعیت پاور رو از نظر توان خروجی و سلامتی چک کنید 2- چک کردن و تعویض کابل ها در صورت نیاز 3- چک کردن و مانیتور کردن هارد . ایراد کابل هم بعضی مواقع خصوصا روی کیس هایی که کابل دیتا و پاور از پشت مادر برد ( سرو ته) به هارد وصل میشن مثل کیس X3 که یک فاجعه هست از این نظر ( با توجه به فضای خیلی کم بین در پشت کیس و کابل های متصل به هارد ) مثلا من خودم بعد از یک مدت متوجه شدم روی یک کیس X3 وقتی در پشتی کیس بسته شده کابلها متصل به هارد ها جابجایی کوچیک داشتن و با کوچک ترین تکون مشکل پیش میومده . هارد هایی که کلا به مرحله اخطار Warning سلامتی تو SMART میرسن باید مانیتور بشن یهنی همیشه وضعیتشون چک بشه و بک آپ برنامه ریزی شده انجام بشه و فشار کمتری رو روشون اعمال کنیم .

کیس من cooler master cm690 هستش و جاگیری سینی هاردش فکر میکنم شبیه x3باشه . بنظرتون چیکار کنم مشکل فضای کم بین کابل ها و در کیس رو حل کنم؟

کابلهاشو هم از پشت رد کردم ولی امروز میرم کابل جدید میگیرم و دیگه از پشت ردش نمیکنم تا پیچ و تاب نخوره

پاورم هم گرین 535 هستش

cpu: Q6600

main: p5q

vga: 9500GT

odd: plextor *2

HDD: WD 1TB green *2

WD 500GB black

seagate 250gb

آیا با داشتن 2تا دی وی دی رایتر و 4تا هارد مشکلی از نظر تامین ولتاژ از پاور فعلیم پیدا میکنم؟

ویرایش شده توسط Hani RZ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید به فضای موجود نگاه کنی ببینی چه کار میشه کرد میتونی هارد رو عقب تر ببندی یا کلا سرو ته نصب کنی . از کابل دیتایی که مکانیزم لاک شدن داره استفاده کن که اجتمال دیس کانکتی رو کمتر میکنه . در مورد پاور با توجه به عمر و میزان فعالیتی ( ساعتی ) که در طول عمرش داشته باید برسی کنی ... تو فروم قبلا روش هایی معرفی شده تا توان مصرفی رو بتونی تخمین بزنی و حساب کنی در فروم جستجو کن .... ولی در نگاه کلی اگر پاور 535 "مشکلی نداشته باشه" اصولا باید برای سیستم شما کافی باشه ...

لینک به دیدگاه

مقدار مورد نیاز برای پاور رو با نرم افزار آنلاین خود گرین محاسبه کردم و پاور 480 رو پیشنهاد داد

ظاهرا توی تامین پاور مشکلی ندارم فعلا

حالا عمرش رو از کجا باید بفهمم؟

لینک به دیدگاه

کابلها رو عوض کردم ولی هیچ فرقی نکرد :(

با این اوصاف مشکل از هاردامه؟

روی سیگیت 250 گیگ که یک بدسکتور داشت ویندوز نصب کنم مشکلی پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

کابلها رو عوض کردم ولی هیچ فرقی نکرد :(

با این اوصاف مشکل از هاردامه؟

روی سیگیت 250 گیگ که یک بدسکتور داشت ویندوز نصب کنم مشکلی پیش میاد؟

نه دوست خوبم. اينطورى نيست كه اون ارور ها با عوض كردن كابل پاك بشوند. اون ارور ها در لاگ هاردتون ذخيره شده. هيچ وقت پاك نميشه. شما فقط بايد مراقب باشيد تعداد ارور ها بيشتر از اين نشه.

اگر ايراد از كابل بوده باشد. ديگر ارورى اضافه نخواهد شد.

روى سيگيت هم ميتوانيد ويندوز نصب كنيد. موردى نداره.

لینک به دیدگاه

درود پس اگه مشکل بد سکتور روی هارد حل بشه باز اون ارور قبلی به صورت ثبت شده باقی میمونه؟

لینک به دیدگاه

درود پس اگه مشکل بد سکتور روی هارد حل بشه باز اون ارور قبلی به صورت ثبت شده باقی میمونه؟

بله البته من تو تجربه هايى كه با چندين هارد مختلف داشتم نديدم تا به حال مشكل بد سكتور حل بشه/پاك بشه. هارد يك خصوصيتى داره كه بد سكتور ها رو جا به جا ميكنه و نميگذاره اطلاعاتى بر روى اونها نوشته بشه. البته تا يه تعداد مشخصى بد سكتور رو تحمل ميكنه. در اين حالت حتى با نرمافزار HD TUNE تست بگيرى همه ى هارد ديسك نمره ى قبولى خواهد گرفت و همه ى خونه ها سبز ميشوند. ولى همچنان ارور قبلى در لاگ هارد ذخيره ميمونه و نمايان هستش. با اينكه تست رو پاس كرده اما اون ارور در تب Health باقى است. تا اينجا هنوز هارد ديسك از سلامت كافى برخورداره ولى بايد يك چشمت بهش باشه كه تعداد بدسكتور ها افزايش پيدا نكنه.

يك مدل بد سكتور هم داريم كه حتى هارد قادر به جابه جاييش نيست يا تعدادشون به قدرى زياده كه ديگه كاريش نميشه كرد و عملا هارد ديسك غزل خداحافظى رو خونده. اون وقت ديگه حتى نرم افزار HD TUNE تستش قرمز ميشه. 

البته عرايض من با صحبت هاى استاد خودم كاربر UnforgiveN قابل قياس نيست. ايشون متخصص اينجور مسائل هستند. به صورت علمى و كاملتر اينجور مسائل رو تجزيه و تحليل مى كنند.

لینک به دیدگاه

یک سوال low level format  این کدوم ارور ها را پاک میکنه 

منم هاردم را تست گرفتم 8 تا ارور spin  میده 

این ارو مربوط به چی هست 

بد سکتور هست که با low level format پاک بشه یا اسیب دیدگی فیزیکی هستش 

من الان 3 تا هارد را تست گرفتم مثل این که هارد های هیتاچی از سیگیت بهترند . 

لینک به دیدگاه

یک سوال low level format  این کدوم ارور ها را پاک میکنه 

منم هاردم را تست گرفتم 8 تا ارور spin  میده 

این ارو مربوط به چی هست 

بد سکتور هست که با low level format پاک بشه یا اسیب دیدگی فیزیکی هستش 

من الان 3 تا هارد را تست گرفتم مثل این که هارد های هیتاچی از سیگیت بهترند . 

ارور داخل لاگ هارد گمون نكنم اصلا پاك بشه.

من چند جا خوندم Low Level Format شايد بتونه بدسكتورى كه در تست HD Tune قرمز شده رو سبز كنه. ولى خودم نديدم. فقط اين طرف و اون طرف راجبش خوندم. تجربه اى در اين مورد ندارم. 

هاردت اگر ارور Spin Retry داده يعنى وضعش خوب نيست چون مشكل مكانيكى و فنى داره و مكانيزم مكانيكى هارد نتوانسته پس از دريافت دستور ديسك رو بچرخونه. اگر گارانتى داره ببرش گارانتى يكى ديگه بهت بدن. 

لینک به دیدگاه

low level format  رو با نرم افزار HDD Low Level Format Tool انجام میدن؟؟

بله. البته خود نرم افزار HD Tune هم اين كار رو ميكنه. چند مدل فرمت داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نوشته های دوست خوبمون ARMIN2012 کاملا صحیح هست اطلاعات مربوط به فعالیت هارد مثل مراحل روشن و خاموش شدن و ساعت کارکرد تا ایراد ها و کلا این قبیل داستان ها در سطح کنترلر لاگ میشن و فقط جنبه اطلاع زسانی دارن حتی اگر ریست بشه :D اون لاگ، فقط صورت مسئله پاک شده و موضوع همچنان پابرجا هست ... این لاگ رو در سطح فیرم ور کارخونه ها ثبت میکنند برای موارد گارانتی و غیره ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...