رفتن به مطلب

Phenom X4 9550 يا Core 2 Duo E7400

Recommended Posts

CORSAIR / Dual Channel 2GB / 1066 / Dominator 62/000

CRUCIAL/ Dual Channel 2GB / 1066 / Ballistix 43/000

GEIL/ Dual Channel 2GB / 1066 51/000

اينا همشون باس 1066 دارن

فرقشون چيه

آيا كورشال رم خوبيه ؟؟

Phenom X4 9550

Core 2 Duo E7400

قيمت جفتشون حدودا 120 تومن

از بين اين 2 كدوم رو پيشنهاد ميكنيد

يه سوال من شنيدم بعضي برنامه ها با 4 هسته اي مشكل دارن تائيد ميشه

با توجه به قيمت آيا بهتر نيست 4 هسته ي فنوم رو ور دارم

بهترين مادربرد براي اين 2 cpu با قيمت بين 150 تا 170

ممنون از توجهتون

لینک به دیدگاه

اينا همشون باس 1066 دارن

فرقشون چيه

آيا كورشال رم خوبيه ؟؟

ممنون از توجهتون

با سلام

دوست عزیز اولا شما باید این تایپک رو در بخش مشاوره ایجاد می کردید. :D:-w:-w

به هر حال پاسخ سوالهای شما:

1-در بین رمهایی که نوشتید در حال حاضر بهترین CORSAIR / Dual Channel 2GB / 1066 / Dominator هست و با

توجه به قیمتی که داره باز هم به نظر من ارزش خرید رو داره .

2- بله CRUCIAL هم رم بسیار خوبیه و یکی از بهترین گزینه ها هست ولی اگر من جای شما بودم رمهای زیر رو انتخاب می کردم: (به ترتیب)

CORSAIR

OCZ

PATRIOT

دلیل نوشتن رم PATRIOT داشتن قیمت بسیار عالی نسبت به کارایی هست و بر خلاف سایر برند ها پول بیخود روی قیمت نمیکشه.

3- من که تا به حال نشنیدم خودم الان INTEL Q9550 دارم و با هیچ برنامه ای تا به حال مشکل نداشته ولی بعضی از برنامه ها از تمام توان سی پی یو استفاده نمی کنند یعنی از یک یا دو هسته ی سی پی یو چهار هسته ای استفاده می کنند و بقیه ی هسته ها بدون استفاده می مانند در کل این موضوعی که شما گفتید صحت نداره.

4- از بین این دو سی پی یو 9550 یک چهار هسته ای خوش قیمت هست و در برابر 7400 یک دو هسته ای با قدرت اورکلاک بالا و اگر من جای شما بودم 9550 رو می گرفتم چون در بیشتر بنچهایی هم که دیدم 9550 قویتر نشون داده که این یک چیز مسلم هست چون 9550 چهار هسته ای هست.

مادربرد AMD در رنج 150 تا 170 به صورت زیر هست:Dبا قیمتهای حدودی دیروز)

البته مادربردهای AMD بر خلاف INTEL تنوع فراوانی در این رنج ندارند ولی به نظر من این مادبرد MSI با توجه به قیمتش مناسبه.

MSI / K9A2 Platinum / AM2+/AM2 AMD 790FX 175/000

دوست عزیز تا اونجایی که من فهمیدم شما قصد خرید یک سیستم کامل رو دارید بنابراین تاپیک اضافه درسایر بخش ها ایجاد نکنید و فقط یک تاپیک در بخش مشاوره برای انتخاب قطعات سیستم ایجاد کنید و قطعات مورد نیاز خودتون رو همراه با کاری که میخواید با سیستم انجام بدید و همینطور بودجه تون رو بنویسید تا دیگران هم به راحتی شما رو راهنمایی کنند.

با تشکر :cool::cool::cool:

ویرایش شده توسط STERES
لینک به دیدگاه

اينا همشون باس 1066 دارن

فرقشون چيه

آيا كورشال رم خوبيه ؟؟

ممنون از توجهتون

با سلام

خواهشمندم از این به بعد تاپیک جداگانه نسازید و در همون تاپیک مشاوره سوالتون رو مطرح کنید.

از لحاظ استفاده ی عادی زیاد فرقی باهم ندارند.ولی تو OC تفاوت ها مشخص میشه.اگه برای اورکلاک هم میخواید BallistiX Tracer میتونه انتخاب خوبی باشه.البته اگه گیر بیاد.

Crucial هم رم خوبیه.در واقع هر رمی مدلهای خوبی داره.

از بین اون دو CPU بنده E7400 رو ترجیح میدم.مین رو هم میتونید EP45-UD3R و یا Biostar i45 یا ASUS P5Q-E بردارید.هر سه خوب هستند.اگه فقط میخواید CPU رو اورکلاک کنید i45 بهترینه.

در مورد 4 هسته ای ها هم برنامه ها و بازیها تا الان تماما به طور کامل ازشون پشتیبانی نمیکنند.ولی شاید در آینده همچین اتفاقی بیفته ولی کی رو خدا میدونه.در کل هنوز دو هسته ای با قابلیت اورکلاک بالا به چهار هسته ای ها مخصوصا Phenom از AMD ترجیح داده میشه.(به نظر من).

لینک به دیدگاه

درسته !

هم از لحاظ p/p و هم از لحاظ Perfomance E7400 بهتر عمل ميكنه! هم از لحاظ OverClock و همچنين اكثر بازي ها و برنامه هاي امروز براي Proccesor هاي دو هسته اي بهينه سازي شدند و براي بازي CPU Core 2 خيلي بهتر از Core 4 عمل ميكنند و اكثر برنامه ها و بازي ها به فركانس بالاتر و 2 هسته احتياج دارند ولي در آينده اكثر برنامه ها و اپلكشن ها براي 4 هسته اي ها بهينه سازي ميشند!

ولي امروز E7400 خيلي بيشتر به ارتون مياد تا 9550!

من خودم هم همون 9550 فنوم دارم و اصلا بدرد نميخوره نه اور كلاك ميشه ونه .......

در ضمن چرا P5Q-E ؟؟!!

تنها فرق محسوس P5Q با P5Q-E در CrossFire هستش وCooling بهتر!

در رابطه با رم هم اوركلاكش امروزه اصلا افزايش Performance نداره! و باگر واقا ميخواهيد اوركلاك رم كنيد بهتره به دنبال رم ها كروشيال با چيپ هاي ميكرون بگرديد!

بهتره به دنبال رم هايي قوي با p/p مناسب بگرديد! مثل رم هاي OCZ Gold يا Patriot هاي SE و بار افزايش كاراي شما نيمخواد فركانس رم رو افزايش بديد timing رم رو دستكاري كنيد!

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...