رفتن به مطلب

ابهام در مورد 3770

Recommended Posts

مادبورد msi z77 g43 

cpu:3770 معمولی

score ای که در wprime گرفتم اصلا جالب نیست و در مقایسه با score که techpowerup گرفته خیلی کمتر هستش (البته مادبورد متفاوته که باز هم نباید اینقدر محسوس باشه)

توربو رو غیر فعال کردم فرکانس رو هم روی 3.5 گذاشتم

21449236067941951238_thumb.png

این هم تست techpowerup

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

چه تایمی رو پاس میکنه سی پی یو شما؟

لینک به دیدگاه

درود 

چه تایمی رو پاس میکنه سی پی یو شما؟

240.07 برای 1024m

تصویر هم گذاشتم 

لینک به دیدگاه

240.07 برای 1024m

تصویر هم گذاشتم 

تصویرتون بزرگ نمی شه !!!

Hyper Threading توی بایوس فعاله ؟ شما وقتی می خوای برنامه رو اجرا کنی با چند ترد اجراش می کنی ؟ آیا set thread count رو خودتون دستی تنظیم می کنید و آیا روی 8 می گذارید ؟

از این نسخه برنامه استفاده کنید : http://downloads.hwbot.org/downloads/benchmarks/wPrime.exe

فرکانس رم ها هم توی نتیجه بسیار تاثیرگذار هستش. مادربرد هم بیشتر از چیزی که فکر می کنید می تونه مهم باشه. حتی دمای پردازنده هم می تونه موثر باشه. تک تک این موارد تاثیر کمی دارند ولی وقتی همه کنار هم میان ، توی تست طولانی مثل 1024 فاصله رو حتی به 10 ثانیه هم می رسونند.

@};-

لینک به دیدگاه

تصویرتون بزرگ نمی شه !!!

Hyper Threading توی بایوس فعاله ؟ شما وقتی می خوای برنامه رو اجرا کنی با چند ترد اجراش می کنی ؟ آیا set thread count رو خودتون دستی تنظیم می کنید و آیا روی 8 می گذارید ؟

از این نسخه برنامه استفاده کنید : http://downloads.hwbot.org/downloads/benchmarks/wPrime.exe

فرکانس رم ها هم توی نتیجه بسیار تاثیرگذار هستش. مادربرد هم بیشتر از چیزی که فکر می کنید می تونه مهم باشه. حتی دمای پردازنده هم می تونه موثر باشه. تک تک این موارد تاثیر کمی دارند ولی وقتی همه کنار هم میان ، توی تست طولانی مثل 1024 فاصله رو حتی به 10 ثانیه هم می رسونند.

@};-

درود

باید thumb رو از آدرس حذف بفرمایید تا درست بشه.

این هم درست شدش :)

21449236067941951238.png

لینک به دیدگاه

تصویرتون بزرگ نمی شه !!!

@};-

HT فعاله thread هم روی 8 set شده فرکانس رم هم روی 1600 هستش خیلی بعید میدونم اختلاف g43 با Asrock  OC Formula در wprime

اینقدر زیاد باشه در هنگام تست هم رم فقط 20 درصد تو load میرفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بیشتر بخاطر نسخه Wprime که استفاده کردید هست این اختلاف.

1.55 که پوریا جان لینک گذاشتند خیلی بهتره.

ضمنا ویندوز سالم و تازه نصب هم کمی تاثیر گذار هست.

بستن پروسس های اضافی که پردازنده رو تا حدی درگیر می کنه تاثیر گذاره.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

پس مشکل فرکانس رم و نسخه wprime هست؟ 

دما هم در حین تست بیشتر از 62 نشد البته یکی از هسته به این دما رسید 3 هسته مابقی از 58 بیشتر نشد

لینک به دیدگاه

برادر این که رم هاش کورسیر 2400 پلاتینیوم هستش ؟؟؟

http://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i5_3570K_and_i7_3770K_Comparison/3.html

جای ابهام سیستم شما اینجاست که چرا اینقدر تایمتون خوبه !!! نه اینکه بده !!! شما با 1600 گرفتی.

یک نکته دیگه هم که توی تست موثر هستش میزان تسک هایی هست که در حال پردازش هستند. هرچقدر ویندوز سبک تر باشه و برنامه کمتر نصب کرده باشید و پردازش ها رو از توی تسک منیجر ببندید ، رکوردتون بهتر خواهد شد.

@};-

لینک به دیدگاه

برادر این که رم هاش کورسیر 2400 پلاتینیوم هستش ؟؟؟

http://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i5_3570K_and_i7_3770K_Comparison/3.html

جای ابهام سیستم شما اینجاست که چرا اینقدر تایمتون خوبه !!! نه اینکه بده !!! شما با 1600 گرفتی.

یک نکته دیگه هم که توی تست موثر هستش میزان تسک هایی هست که در حال پردازش هستند. هرچقدر ویندوز سبک تر باشه و برنامه کمتر نصب کرده باشید و پردازش ها رو از توی تسک منیجر ببندید ، رکوردتون بهتر خواهد شد.

@};-

بله من هم با توجه به حرف شما حدس زدم مشکل از رم هست  به هر حال تشکر @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این که تایمینگ کورسیر پلاتونیم 2400 از من کمتره ولی نتیجه من شده 165.7 چرا؟

لینک به دیدگاه

با این که تایمینگ کورسیر پلاتونیم 2400 از من کمتره ولی نتیجه من شده 165.7 چرا؟

محمود جان ، چه فرکانسی هستی ؟ چجوری اور کردی ؟ (Multi? Base? چنده ؟) دمات چقدره ؟

رم های شما 2 تا 8 گیگ هستند ؟

ویرایش : این رو می گی ؟؟؟

http://www.hwbot.org/submission/2334897_mahmood_wprime___1024m_core_i7_3770k_164sec_861ms

اینکه فرکانسش 4500 هست ؟؟؟

ویرایش 2 : برادر چرا SuperPi رو جای wprime `1024 ثبت کردی ؟ :D

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
محمود جان ، چه فرکانسی هستی ؟ چجوری اور کردی ؟ (Multi? Base? چنده ؟) دمات چقدره ؟

رم های شما 2 تا 8 گیگ هستند ؟

فرکانس 2400 . تایمینگ 31-12-12-10 . فکر کنم بیس بود دیگه همونی که نوشته کور ریت ( رو 45 است فرکانس نهایی هم همون 4.5 گیگاهرتز)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اینکه فرکانسش 4500 هست ؟؟؟

ویرایش 2 : برادر چرا SuperPi رو جای wprime `1024 ثبت کردی ؟ :D

این اولای روزی بود که با این سایت اشنا شده بودم

لینک به دیدگاه

این اولای روزی بود که با این سایت اشنا شده بودم

خوب مشکلی که نیست !!! باید همین قدر بده ، شما توی همون hwbot نگاه کنی می بینی که دو سه نفر بالا دستی و پایین دستی شما هم با همین فرکانس ها حدوداً همین قدر گرفتند.

ایشون که زمانش 210 ثانیه هستش به این خاطره که فرکانس پردازنده رو گذاشته روی 3500 نه 4500 !!!

توی تست wPrime اولویت کاهش زمان با تعداد تردها و هست ها ، بعد معماری پردازنده ، بعد فرکانس هسته ها و بعد فرکانس رم و میزان کش و بعد تایمینگ رم ها و بعد توئیک ، ویندوز و بقیه نرم افزاری هستش ...

@};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...