رفتن به مطلب

مشکل با پروفایل X.M.P

hd5870
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

دوستان من چند وقت پیش یک مادربرد MSI Z77-MPOWER برای یکی از دوستام خریدم ایشون از قبل 2تا4گیگ رم کورسیر 1600 داشت سیستم رو واسش راه انداختم وقتی وارد بایوس میشم پروفایل X.M.P قفله و از رویه DRAM FACTORY (اگه اشتباه نوشتم ببخشید) رویه 1600 میزارم X.M.P میره رویه 1600  یه بار که همه چیز رو سیو میکنم وریست میشه دوباره که وارد بایوس میشم باز میبینم رویه 1333 هست

بایوس به اخرین نسخه اپدیت شده 17.7

چرا پروفایل X.M.P قفله کسی میدونه مشکل چیه

بنده خدا اور مور نمیخواد فقط میخواد از پرفایل خود رم استفاده کنه نه بیشتر

سی پی یوشم 3570 کا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب براشون به صورت دستی تنظیم کنید.

و زیر تایم ها رو هم خود مینش معمولا اتوماتیک میچینه و بذاره روی اتو باشه.

مدل رمشون دقیقا چیه؟

لینک به دیدگاه

خوب این طبیعیه

چون مادربورد به صورت دیفالت مموری رو روی 1333 میزاره و با فعال کردن xmp حل میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم همین مادربرد رو دارم و فرکانس رم هم 1866 هستش.علاوه بر اینکه باید x.m.p روی پروفایل 1 یا 2 تنظیم بشه, بالای x.m.p هم یه قسمت هستش که در حالت نرمال روی اوتو هست, اون هم باز کنید و فرکانس رمتون رو انتخاب کنید (بالاتر انتخاب نکنید!) این رو هم تغییر بدید حله!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوستان یه سوال مگه آوی بصورت دیفالت نباید رو 1600 ست بشه؟

این در صورتی هست که رمتون بدون پروفایل XMP روی فرکانس 1600 باشه.تعداد این مدل رمها که بصورت پیشفرض روی 1600 باشند کمتر هست.مثل این سری ترایدنت جی اسکیل :

http://www.gskill.com/products.php?index=511&c1=&c2=

که در اون SPD Speed در مشخصاتش 1600 هست.

ولی در سایر سری ها معمولا اون مقدار 1333 هست :

http://www.gskill.com/products.php?index=452

اینها هم 2400 هستند ولی پایشون 1333 هست.

اگر دقت بکنید اکثر رمهای موجود فرکانس پایشون همون 1333 هست و در پروفایل XMP و با شرایط خاص فرکانس بالاتر رو ساپورت  می کنند!

مثلا در قسمت SPD که در CPU-Z نگاه کنید فرکانس رمها 1333 هست با تاخیر24-9-9-9 و کامند ریت 1 و ولتاژ 1.50 و در فرکانس مثلا 2133 و پروفایل XMP اینطوری میشه : تاخیر 30-9-11-9 با کامند ریت 2T و ولتاژ 1.65.

دراصل شرایط اون رم برای رسیدن به فرکانس 2133 تایم گشاد تر و ولتاژ بیشتر هست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
این در صورتی هست که رمتون بدون پروفایل XMP روی فرکانس 1600 باشه.تعداد این مدل رمها که بصورت پیشفرض روی 1600 باشند کمتر هست.مثل سری ترایدنت جی اسکیل :

http://www.gskill.com/products.php?index=511&c1=&c2=

که در اون SPD Speed در مشخصاتش 1600 هست.

ولی در سایر سری ها معمولا اون مقدار 1333 هست :

http://www.gskill.com/products.php?index=452

اینها هم 2400 هستند ولی پایشون 1333 هست.

اگر دقت بکنید اکثر رمهای موجود فرکانس پایشون همون 1333 هست و در پروفایل XMP و با شرایط خاص فرکانس بالاتر رو ساپورت  می کنند!

مثلا در قسمت SPD که در CPU-Z نگاه کنید فرکانس رمها 1333 هست با تاخیر24-9-9-9 و کامند ریت 1 و ولتاژ 1.50 و در فرکانس مثلا 2133 و پروفایل XMP اینطوری میشه : تاخیر 30-9-11-9 با کامند ریت 2T و ولتاژ 1.65.

دراصل شرایط اون رم برای رسیدن به فرکانس 2133 تایم گشاد تر و ولتاژ بیشتر هست.

معین جان کجاش ترایدنت ایکس رو 1600 ست میکنه . والا ما تا گذاشتیمش رفت رو 1333 و با XMP می رفت رو 2400 . فکر کنم خود سایتشم خبر نداره اشتباه زده :دی

ویرایش : سوتی رو حال می کنی . اونایی که شما گذاشتی ماژول 4 گیگش بود واسه من 8 گیگ هست برای همین 1333 . ولی عجیبه ها چرا اینطوریه خودت ببین

http://www.gskill.com/products.php?index=513

ویرایش شده توسط MaHMooTi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمود جان طبیعتا باید روی 1600 ست کنه.

چون هم پردازنده و هم مین و هم رم فرکانس 1600 رو به صورت پیش فرض دارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویرایش پست قبلیو نیگاه کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجیب نیست!طبیعی هست!

چون هیچکس با دو ماژول رم 8 گیگ رکورد نمیزنه و با دوتا 4 گیگ اکثر رکوردهای فرکانس رو میزنن!

بخاطر همین رمهای ماژول 4 رو کمی اختصاصی تر تولید می کنند .(البته اینطوری فکر می کنم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عجیب نیست!طبیعی هست!

چون هیچکس با دو ماژول رم 8 گیگ رکورد نمیزنه و با دوتا 4 گیگ اکثر رکوردهای فرکانس رو میزنن!

بخاطر همین رمهای ماژول 4 رو کمی اختصاصی تر تولید می کنند .(البته اینطوری فکر می کنم)

نه بابا چه ربطی داره  . کلا سری های 2400 ترایدنت ایکس بدرد نمی خورن . باور می کنی نمیتونه رو 2666 ویندوز بالا بیاره ( البته بدون در نظر گرفتن ولتاژ 1.78 . یه بار با این ولتاژ ویندوز رو بالا اورد تا رفتم تست بگیر زاید و ریست کرد(تایمینگ هم که به کنار انقدر گشاد کردم که داشت جر می خورد) ) حالا چه 1333 چه 1600 هیچ فرقی نمی کنند . باید بگردیم دنبال دلیل اصلی

ویرایش شده توسط MaHMooTi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا اونجایی که میدونم تنها سری هایی که دست چین شدن و اختصاصین سری های 2666 و 2800 ترایدنت ایکس اند که خیلی خفن اند که همشون رو ماژول های 4 گیگی تولید شدن حالا چراشو نمی دونم

ویرایش شده توسط MaHMooTi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشخص هست دیگه!

عموما ماژولهای با حجم پایین انعطاف بیشتری دارند!مموری کنترلر پردازنده ها هم با رمهای با حجم کمتر رفیق تر هست تا حجم بیشتر!

الان همین 2400 راحت 2666 رو هم میزنند با همون تایم و ولتاژ !

البته دوتا 4 گیگ نه دوتا ماژول 8 گیگ !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مشخص هست دیگه!

عموما ماژولهای با حجم پایین انعطاف بیشتری دارند!مموری کنترلر پردازنده ها هم با رمهای با حجم کمتر رفیق تر هست تا حجم بیشتر!

الان همین 2400 راحت 2666 رو هم میزنند با همون تایم و ولتاژ !

البته دوتا 4 گیگ نه دوتا ماژول 8 گیگ !

ممنون جالب بود نمی دوستم با حجم پایین رفیق ترن ولی شما دیدی با 2400 ترایدنت ایکس بتونن 2666 تست بزنن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان ممنون از راهنماییتون ولی میگم پرفایل x.m.p کلا قفله و گزینه بالاشم همینطور کار نمیکنه چیکار کنم فعال بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من خودم همین مادربرد رو دارم و فرکانس رم هم 1866 هستش.علاوه بر اینکه باید x.m.p روی پروفایل 1 یا 2 تنظیم بشه, بالای x.m.p هم یه قسمت هستش که در حالت نرمال روی اوتو هست, اون هم باز کنید و فرکانس رمتون رو انتخاب کنید (بالاتر انتخاب نکنید!) این رو هم تغییر بدید حله!

دوستان ممنون از راهنماییتون ولی میگم پرفایل x.m.p کلا قفله و گزینه بالاشم همینطور کار نمیکنه چیکار کنم فعال بشه

این کار رو که آقای موسوی(mm65) فرمودند انجام دادید؟

اگر بله و درست نشده >آیا رمها رو در اسلات 2 و 4 گذاشتید !

اگر بله سیستم رو یکبار کیلیر سی موس کنید!

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تمام اسلات رمها مشکی هست و دوتا دوتا مشخص نشده من دوتا شو در اسلاتهای نزدیک سی پی یو گزاشتم

سیستم رو چند دفعه کلیر سی موس کردم و هر بار که تنظیم میکنم و سیستم ریست میشه دوباره که نگاه میکنم رفته روی 1333

در ضمن جناب موسوی خواهش میکنم اگه واستون امکان داره با عکس توضیح بدید (ماشاا... بایوس های جدید اینقدر پیچیده شده که هیچی سر در نمیارم :D )

لینک به دیدگاه

درود

تمام اسلات رمها مشکی هست و دوتا دوتا مشخص نشده من دوتا شو در اسلاتهای نزدیک سی پی یو گزاشتم

سیستم رو چند دفعه کلیر سی موس کردم و هر بار که تنظیم میکنم و سیستم ریست میشه دوباره که نگاه میکنم رفته روی 1333

در ضمن جناب موسوی خواهش میکنم اگه واستون امکان داره با عکس توضیح بدید (ماشاا... بایوس های جدید اینقدر پیچیده شده که هیچی سر در نمیارم :D )

شما رم هارو یکی بعد یکی گذاشتید یعنی 1-2

باید یکی درمیون بزارید تا بشه یعنی 2-4

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
شما رم هارو یکی بعد یکی گذاشتید یعنی 1-2

باید یکی درمیون بزارید تا بشه یعنی 2-4

همین کار رو کردم یکی ازرمها در اسلات اول (از طرف سی پی یو) و دیگری در اسلات سومه بازم extreme x.m.p profile diable هست و اصلا روشن نیست کار نمیکنه غیر فعاله

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا هیچکس جواب نمیده

لینک به دیدگاه

شاید خاموش بودن این عاپشن مربوط بشه به این که رم شما xmp رو ثاپورت نکنه...

مدل دقیق رمتونو با لینک بدید تا دربارش تحقیقات به عمل بیارم

با تچکر محمد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
شاید خاموش بودن این عاپشن مربوط بشه به این که رم شما xmp رو ثاپورت نکنه...

مدل دقیق رمتونو با لینک بدید تا دربارش تحقیقات به عمل بیارم

با تچکر محمد

داداش ممنون بابت راهنمایی

ولی رمهای ایشون رو بر روی ملدر بردasus z77 saberthooth و msi z77 gd65 تست کردم بدون مشکل کار میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز تو دفترچه مادربردتون هم اگه نگاه کرده باشید توضیح داده

اگه دو ماژول دارید باید در اسلات 2 و 4 قرار بدید!

از سمت cpu به سمت راست:

خالی - پر-خالی - پر

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

اینم بگم شاید باگ باشه و در آپدیت های بعدی رفع بشه

اینم امتحان کن:یدونه از اسلات هارو بزار تست کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوست عزیز تو دفترچه مادربردتون هم اگه نگاه کرده باشید توضیح داده

اگه دو ماژول دارید باید در اسلات 2 و 4 قرار بدید!

از سمت cpu به سمت راست:

خالی - پر-خالی - پر

الان چیدمان رمها همین جوره ولی داخل بایوس میرم کلا گزینه x.m.p روی diable هست و خاموشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...