رفتن به مطلب

"کمک"مشکل با هارد: پیام خطر ultra dma crc error count

J.mohammadi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان  کمک مشکل با هارد این  پیام چیست ؟  ultra dma crc error count

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

مشكلش اينه كه بيش از اندازه ارور كابل گرفته. احتمالا كابل ساتا مشكل داره.

لینک به دیدگاه

سلام برادر یعنی کابل راتعویض کنم

ویرایش شده توسط cewher
لینک به دیدگاه

بله.

خود هارد هم بايد عوض بشه. تعداد ارور ها خيلى بالاست. عملا" اگر اين هارد نفسى ميكشه، نفس هاى آخرشه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این هارد چهار بیشتر کارنکرده چرای باید عوض بشه

؟

لینک به دیدگاه

تعویض کابل جدید و تعویض پاور بالاتر از پاوری که داری بعضی هارد های که به سختی دیتکت میشن با وات مصرفی بالا بازم یک مدتی جواب میدند

لینک به دیدگاه

سلام دست گرامی پاورم 480 گرینه فکرنکم پاور مشکلی داشته باشه

دزضمن اهل بازی وکار سخت نیستم فقت وب گردی میکنم

ویرایش شده توسط cewher
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این هارد چهار بیشتر کارنکرده چرای باید عوض بشه

؟

من اصراری ندارم عوض شه. اگه کار میکنه که بکنه.

200 تا ارور کابل ساتا رو هاردتون میتونسته تحمل کنه، الان بالای 1500 تا ارور داده. برای همین به این خاطر گفتم عوضش کن چون هر آن از کاربیفته، یه وقت اطلاعات مهمی داخلش نگذارین که بعدا" موجب پشیمونی بشه. از نظر من به این هارد دیگرهیچ اعتباری نیست. 

ممکن هم هست به همین صورت تا 1000 سال دیگه هم کار کنه بدون هیچ مشکلی. من  فقط آژیر خطر رو زدم، تصمیم با خودتون. (*)

لینک به دیدگاه

من اصراری ندارم عوض شه. اگه کار میکنه که بکنه.

200 تا ارور کابل ساتا رو هاردتون میتونسته تحمل کنه، الان بالای 1500 تا ارور داده. برای همین به این خاطر گفتم عوضش کن چون هر آن از کاربیفته، یه وقت اطلاعات مهمی داخلش نگذارین که بعدا" موجب پشیمونی بشه. از نظر من به این هارد دیگرهیچ اعتباری نیست. 

ممکن هم هست به همین صورت تا 1000 سال دیگه هم کار کنه بدون هیچ مشکلی. من  فقط آژیر خطر رو زدم، تصمیم با خودتون. (*)

ازراهنمای هایت ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام

منم یه هاردم همین مشکل رو داشت

و آرمین جان راهنماییم کردن و سریعا بک آپ گرفتم و دیگه هم بالا نیومد هاردم

کابل هم عوض کردم

فرمت سطح پایین هم کردم ولی دیگه تو جمع ما نیست اون هارد !

بعضا هم شاید با نرم افزار hdd generation  هم شاید فرجی بشه  ولی من فرصت نکردم امتحان کنم

خلاصه الان همه ی هاردام به خط قرمز رسیدن حجمشون ولی حداقل اطلاعاتمو از دست ندادم

پس تا دیر نشده بنجب رفیق

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

همانطور که آرمین جان هم اشاره کرد، تعداد خطای ذخیره شده در eeprom هارد خیلی زیاده . برای همین واقعا نمیشه با قطعیت گفت که چه اتفاقی پیش میاد. ممکنه 2 سال دیگه هم بدون مشکل کار کنه. ممکن هم هست همین الان که دارم تایپ میکنم ، هاردتون به رحمت ایزدی پیوسته باشه. .

برای همین خودتان با توجه به اهمیت اطلاعات رو هارد باید تصمیم بگیرید که هارد نو بخرید یا نه.

:mellow:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز بچه ها درست میگن

منم یه هارد داشتم ide 80 wd بود 10 سال داره کار میکنه هی به ارور هاش هم داره افزوده میشه و هنوز هم داره کار میکنه

ممکنه تا 10 سال دیگه هم کار کنه و یا ممکنه نه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان کابل ساتا را عوض کردم الان بهترشده فقت موندم با ارورا چکار کنم

لینک به دیدگاه

اون ارور ها در cmos  هارد ذخیره میشه و قابل پاک شدن نیست. شما ببین تعداد ارور ها چند تا ست . بعد از یک مدت کارکرد دوباره بررسی کن ببین به تعداد اضافه شده یا نه. اگر باز هم تعداد افزایش پیدا کنه یعنی اینکه منشا ایراد را هنوز پیدا نکردی. ولی اگر تعداد ارور زیاد نشه یعنی اینکه اشکال از همان کابل بوده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببر گارانتی و بگو اررور داره . شاید واست عوض کردن واسه هارد منم از این اررور ها داده بوذ برد گارانتی واسم فرداش عوض کرد

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید با اجازه استارتر محترم. من هم تقریبا همین مشکل رو دارم با ارور  مختلف و میخواستم بدونم آیا خطرناک هستش یا نه؟

بازهم از استارتر معذرت میخوام و نمیخواستم تاپیک جداگانه بزنم.

5180qys60uw1set3l2xh.jpg

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید با اجازه استارتر محترم. من هم تقریبا همین مشکل رو دارم با ارور  مختلف و میخواستم بدونم آیا خطرناک هستش یا نه؟

بازهم از استارتر معذرت میخوام و نمیخواستم تاپیک جداگانه بزنم.

5180qys60uw1set3l2xh.jpg

سلام خدمت دوست عزيز آقا شهاب،

نه، هارد شما فقط 2 تا ارور كابل داره،‌ و جاى نگرانى نيست. فقط كابل ساتا رو عوض كنيد و يك چشمتون به هاردتون باشه كه اين تعداد 2 تا ارور بيشتر نشه.

ضمنا" هارد شما 2 تا هم بد سكتور داره، كه البته مطمئنم هاردتون اون بدسكتور هارو جابه جا كرده و نيازى به نگرانى نيست. خلاصه هارد تون تقريبا" سالمه فقط بايد هر از چند گاهى يك نيم نگاهى بهش داشته باشيد كه مراقبت كنيد نه تعداد بد سكتور ها زياد بشه و نه تعداد ارور كابل هاردتون.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوست عزيز آقا شهاب،

نه، هارد شما فقط 2 تا ارور كابل داره،‌ و جاى نگرانى نيست. فقط كابل ساتا رو عوض كنيد و يك چشمتون به هاردتون باشه كه اين تعداد 2 تا ارور بيشتر نشه.

ضمنا" هارد شما 2 تا هم بد سكتور داره، كه البته مطمئنم هاردتون اون بدسكتور هارو جابه جا كرده و نيازى به نگرانى نيست. خلاصه هارد تون تقريبا" سالمه فقط بايد هر از چند گاهى يك نيم نگاهى بهش داشته باشيد كه مراقبت كنيد نه تعداد بد سكتور ها زياد بشه و نه تعداد ارور كابل هاردتون.

ممنونم از پاسخگویتون. نگران شده بودم. 

از استارتر هم ممنونم. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آرمین جان اون 200 تا ربطی به حد اکثر تعداد ارور قابل تحمل نداره. اگر به قسمت های دیگه هم نگاه بکنید میبینید که مقدار Data با مقدار Worst خیلی فاصله داره. این هشدار Ultra DMA CRC فقط یه هشداره و اگر علتش فقط کابل بوده باشه و با تعویض کابل دیگه مقدارش اضافه نشه هیچ مشکلی برای هارد پیش نمیاره و اگر هارد مشکل دیگه ای نداشته باشه کار خواهد کرد. معمولا زمانی که هارد مشکل ذخیره Data پیدا بکنه خود ویندوز یه پیغام هشدار میده و توصیه هم میکنه که فورا بک آپ بگیریم و هارد رو تعویض بکنیم. اصولا تا وقتی که هشدار های HD Tune زرد رنگ باشن و قرمز نباشن مشکل جدی نیست

لینک به دیدگاه

آرمین جان اون 200 تا ربطی به حد اکثر تعداد ارور قابل تحمل نداره. اگر به قسمت های دیگه هم نگاه بکنید میبینید که مقدار Data با مقدار Worst خیلی فاصله داره. این هشدار Ultra DMA CRC فقط یه هشداره و اگر علتش فقط کابل بوده باشه و با تعویض کابل دیگه مقدارش اضافه نشه هیچ مشکلی برای هارد پیش نمیاره و اگر هارد مشکل دیگه ای نداشته باشه کار خواهد کرد. معمولا زمانی که هارد مشکل ذخیره Data پیدا بکنه خود ویندوز یه پیغام هشدار میده و توصیه هم میکنه که فورا بک آپ بگیریم و هارد رو تعویض بکنیم. اصولا تا وقتی که هشدار های HD Tune زرد رنگ باشن و قرمز نباشن مشکل جدی نیست

بهمن جان، حالا مقدار قابل تحمل رو نگيم. ولى من خودم هارد داشتم صرف داشتن تعداد زياد همين ارور كابل غزل خدافظى رو خوند. روى 2 تا سيستم تست زدم. منطقا" نبايد صرف دريافت ارور كابل هارد از كار بيفته،‌ ولى تو كيس (مورد) من افتاد. (البته شايدم ايراد از جاى ديگرى بوده و ربطى نداشته ولى مار گزيده از ريسمون سياه و سفيد ميترسه ديگه ;) )

من خودم اگر هارد دست دومى زير 10 تا مشكل Ultra DMA CRC داشته باشه ممكنه بخرم به عنوان هاردى كه هنوز سالمه! ولى مثلا" عرض ميكنم خود شما آيا هارد ديسك دست دوم كه 1500 تا ارور Ultra DMA CRC داره رو براى خودتون حاضريد بخريد و اطلاعاتتون رو بهش بسپاريد صرف اينكه ويندوز پيام هشدارى به شما نده؟

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

سلام دوستان ایا شرکت این هارد را با این همه ارور گارانتی میکنه؟

ویرایش شده توسط cewher
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...