رفتن به مطلب

راهنمایی برای کاهش تامینگ رم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان به تازگی بعد از چند سال از AMD به ناچار به سمت intel مهاجرت کردم ولی کلاً میتونم خدمتتون بگم که هیچی از وضعیت اینتل سر در نمیارم

الان هر کاری میکنم نمیتونم حتی تامینگ رم رو کاهش بدم

سیستم هم به این صورت هست که حدود 2 روز هست خریداری شده (البته مین + سی پی یو  و رم منظورم هستش )

MAIN MSI Z77A-G43(بایوس به آخرین ورژن آپدیت شده)

CPU i3 3220

RAM kingstone LOVO KHX1600C9D3LK2/8GX

لطفاً راهنمایی بفرمائید اونم به صورت کامل خواهشاً چون واقعاً هیچی از اینتل سر در نمیارم + مادربرد و بایوسش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بحث تایمینگ تو پلتفورم اینتل ساده تر از AMD هست.

شما سعی کن فرکانس رو ببری بالا و تایم رو هم گشاد کردی مورد نداره.

اینتل فقط فرکانس.

مثلا اگر رمت 10-11-10 میتونه روی 2133 پایدار باشه بهتر از 8-9-8 فرکانس 1600 هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا با مادربرد MSI کار نکردم ولی خب گزینه هایی که میگم تو همه مادربرد های اینتل هست

-------------------------------------------------------------------------------------

اول از همه برو تو dram timeing تایم هارو دونه دونه یکی کم کن ( tRcd رو زیاد کار نداشته باش چون تونستی با یکی کم کردن هم بوت کنی خوبه ) . اگر تونستی سیستم رو بوت کنی و تست رم رو پاس کنی که هیچی دوباره به همین شکل بیا و تایم هارو یکی کم کن ( احتمالا این بار دیگه به ولتاژ نیاز داری ) اگر بلو اسکرین یا اصلا بوت نشد . باید ولتاژ بدی . یه صدم یه صدم به ولتاژ اضافه کن تا بتونه تست ها رو پاس کنی. به همین شکلی که گفتم هی تکرار کن تا بتونی بهترین تایمینگ رو بزنی ( هیچ وقت بالای  1.75 ولتاژ نده )

Command Rate هم بیخیال با اون هم کاری نداشته باش

به این شکل عمل کن :

قبل تایمینگ زدن

cas = 9

tRcd =9

tRp=9

tRas = 24

ولتاژ : 1.55

بعد تایمینگ زدن :

cas = 7

tRcd =8

tRp=7

tRas = 21

ولتاژ : 1.65

این فقط یه مثال بود که دستت بیاد چطوری باید تایم بزنی و ممکنه واسه شما فرق کنه

------------------------------------------------------------------------------------

معین جان راست میگه سع کن بیشتر فرکانس بزنی تا تایم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون

یه سوال دیگه

اینکه این رمها اصلاً بدرد اوور میخورن یا نه؟؟؟

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خیلی ممنون

یه سوال دیگه

اینکه این رمها اصلاً بذرذ اوور میخورن یا نه؟؟؟

نمی دونم راستش به درد اور می خورن یا نه . اینو باید استادین دیگه جواب بدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان یه کارایی کردم ولی نمیدونم تا چه حدی درست هست

این هم نتیجه

31682570168647496037.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با سلام

دوستان یه کارایی کردم ولی نمیدونم تا چه حدی درست هست

این هم نتیجه

31682570168647496037.jpg

خوبه . می گم رو تایم پایین تر استیبل نمیشد ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رمهاتون برای اور خوبن.

این تایم برای این فرکانس گشاده.

ولتاژ رو روی 1.65 بذارید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رمهاتون برای اور خوبن.

این تایم برای این فرکانس گشاده.

ولتاژ رو روی 1.65 بذارید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رمها از نظر من رمهای خوبی هستن تا به حال یک پک 1800 و یک پک مشابه رمهای شما رو داشتم

به شرط داشتن IMC قوی پردازنده و مادربورد مناسب مدل 1800 تا 2600 بوت میکنه با تایمینگ مشابه ترایدنت ایکس یعنی 13-13-11

و پک 1600 تا حدود 2450 بوت میکنه با تایمینگ 10-11-10

متها تستهای من با پردازنده 3770 و مادربورد maximus v gene بوده مگرنه با مادربوردهای نظیر asrock fatality z77 professional بالاتر از 2350 نشد هیچ رمی رو اورکلاک کنم و با Gigabyte Z77 G.1 Sniper3 هم نشد بالای 2500 بوت کنم البته این دو مورد بایوسشون اولین نسخه بود و مشکل داشت. با asus p8z77 v pro هم رم بالای 2550 بوت نشد :دی

و ممکنه نتایج تست با پردازنده و مادربورد شما متفاوت باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان بسیار ممنونم از نظرات و راهنماییتون ولی همونطور که گفتم فعلاً توی اینتل تازه وارد هستم و کلاً همه چیش برام سوال هست

الان این قسمتی که آقا فرجام فرمودند:: به شرط داشتن IMC قوی پردازنده و مادربورد مناسب یعنی چی ؟؟؟

در مورد تایمینگ فعلاً دنبال فرکانس هستم اونم از نوع استیبل و بدون دردسر

شاید بی ربط باشه(دم عید و خونه تکونی و... مهلت نمیده اصلاً بشینم پای PC)

الان یه سوال دارم

فرق این 2 تا چی هست که توی عکس مشخص کردم ؟؟؟(منظور پسوند آخرشون هست)

51101755018566358198.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با سلام

دوستان بسیار ممنونم از نظرات و راهنماییتون ولی همونطور که گفتم فعلاً توی اینتل تازه وارد هستم و کلاً همه چیش برام سوال هست

الان این قسمتی که آقا فرجام فرمودند:: به شرط داشتن IMC قوی پردازنده و مادربورد مناسب یعنی چی ؟؟؟

در مورد تایمینگ فعلاً دنبال فرکانس هستم اونم از نوع استیبل و بدون دردسر

شاید بی ربط باشه(دم عید و خونه تکونی و... مهلت نمیده اصلاً بشینم پای PC)

الان یه سوال دارم

فرق این 2 تا چی هست که توی عکس مشخص کردم ؟؟؟(منظور پسوند آخرشون هست)

51101755018566358198.jpg

فکر کنم IMC همون مموری کنترل است و که تو مادربرد ها اینتل از رو مادربرد مهاجرت کرده رفته تو سی پی یو چند وقته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس اگه اینجوری باشه

سی پی یو هر مدلی که باشه باید بچ خوب باشه تا بتونه کمک کنه (حتی به اوور رمها )مهم نیست که حتماً سری K باشه باید بچ خوب داشته باشه

درسته ؟

فرق اون چیپ ها چی هست که اسمشون فرق میکنه ؟؟؟؟

مگه چند مدل چیپ z77 اینتل زده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفتار مموری کنترلر ها اکثر مشابه هم هستند ولی یکم تفاوت هم وجود داره .اون چیزی که برای اور رم خیلی مهم هست یک مین مناسب این کار هست ویک رمی که بتونه حداقل یکم اور بشه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
پس اگه اینجوری باشه

سی پی یو هر مدلی که باشه باید بچ خوب باشه تا بتونه کمک کنه (حتی به اوور رمها )مهم نیست که حتماً سری K باشه باید بچ خوب داشته باشه

درسته ؟

فرق اون چیپ ها چی هست که اسمشون فرق میکنه ؟؟؟؟

مگه چند مدل چیپ z77 اینتل زده

IMC که یه چیپ جدا گانه دیگه نیست و الان با Core سی پی یو یکی شده . یعنی زیر IHS مموری کنترل و هسته ها و کش و ... یکی شدن و با چشم نمیشه فهمید کودوم واسه چیه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

یکی از دوستان گفتن که تو اینتل فرکانس بیشتر بهتره . میشه توضیح بدید چرا ؟ تا جایی که من میدونم این بیشتر به کاری که ما از پ.سی میکشیم ربط داره مثلا برای بازی من خودم تجربه کردم که تایمینگ 6.6.6.17 با فرکانس 1066 خیلی بهتر از 8.8.8.22 با فرکانس 1333 هستش . ولی مثلا برای کارایی که با داده خام سرو کار دارن مثل کانورت فرکانس بیشتر بهتره . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یکی از دوستان گفتن که تو اینتل فرکانس بیشتر بهتره . میشه توضیح بدید چرا ؟ تا جایی که من میدونم این بیشتر به کاری که ما از پ.سی میکشیم ربط داره مثلا برای بازی من خودم تجربه کردم که تایمینگ 6.6.6.17 با فرکانس 1066 خیلی بهتر از 8.8.8.22 با فرکانس 1333 هستش . ولی مثلا برای کارایی که با داده خام سرو کار دارن مثل کانورت فرکانس بیشتر بهتره . 

تاثیرش رو توی یک سری برنامه ها مثل 3Dm11 و یا MAxmem بخوبی نشون میده.

مثلا 1866 با تاخیر 9-9-9 با 1600 و تاخیر 8-8-8 میتونی برتری 10 درصدی در فرکانس بالاتر و حتی تایم کمی گشادتر رو در اکثر موارد داشته باشی ولی در در AMD مخصوصا بولدوزها که فرکانس خورند (فنوم ها اکثرا بالای 1600 سخت پایدار میشن)فرکانس بشدت پوک هست و هرچی فرکانس رو بالا میبری تا حتی فرکانس 2400 خیلی کارایی بالا نمیره و باید ترکیبی از اینها رو داشته باشی.مثلا اگر فرکانس 2000 رو با تاخیر 8-9-8 داشته باشی کارایی بمراتب بیشتر از 2133 در تایم 9-10-9 خواهید داشت و یا 2400 1با تاخیر 11-12-11.

کلا این بحث  بیشتر تجربی هست ولی از طریق یکسری برنامه ها قابل تست و بررسی هست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...