رفتن به مطلب

نظر شما در باره کیفیت کارت صوتی creative sound blaster audigy 4

maxel134
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود فراوان.

خدمت همه دوستان عرض کنم که اخیرا یک کارت صوتی creative sound blaster audigy 4 دستم رسیده که مربوط به سیستم قدیمی یکی از اقوام بوده.  چون دیدم کارت ظاهر بسیار خوبی داره، نتیجه گرفتم که باید کیفیت خوبی هم داشته باشه.  برای همین یک مقدار در نت جستجو کردم و دیدم که از قرار معلوم حدسم درسته. برای همین به فکر افتادم که ا این کارت صوتی، به جای کارت صوتی آنبورد مادر برد asus p8p67 استفاده کنم.

حالا سوالم از دوستان این هست که آیا کسی تجربه استفاده از این کارت را داشته یا نه؟

نکته ای که برام جالب بود این هست که کارت مربوط به 2005 هست ولی هنوز از طرف شرکت creative ساپورت میشه و درایور ویندوز 7 و 8 هم برای کارت ارائه شده.

عکس کارت :

post-7143-0-40097900-1363522756_thumb.jpg

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بر خلاف تبلیغاتی که شرکت هایی مثل ایسوس در مورد کیفیت عالی صدای آنبورد مادربردهاشون میکنن به نظر من کارت صدای مجزا یک چیز دیگست.نمیدونم audigy4 کیفیتش چقدر با 5 متفاوت هست.ولی خودم audigy 5  داشتم که فروختم.واقعاً کیفیت و تفکیک صداش مخصوصاً برای 5.1  بهتر از fx III یا xfi  آنبرد هستش.نسبت به thx آنبورد که خیلی بهتره...

با مدلهای آنبورد وقتی با یه هدست حرفه ای آهنگ گوش میکنی یا وقتی خروجی 5.1 تو گیم میگیری,متوجه قاطی شدن صداها میشی.بعضاً نویز دارند و تفکیک حرفه ای صداها رو ندارن

من الان آهنگ که میخوام گوش کنم حالم بهم میخوره! حتماً در یک زمام مناسب اقدام به خرید Sound Blaster Z میکنم. :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت های مجزا به دلیل داشتن چیپ اختصاصی و داینامیک رنج بهتر صدایی عمیق تر و شفاف تر دارن

داینامیک رنج بالاتر باعث میشه برای داشتن صدایی قوی تر و بلند تر نیازی نباشه صدای اسکپیر رو تا آخر زیاد کنید 

لینک به دیدگاه

کلا تو کارت های صدای آنبورد ، وقتی نسبت bass یا صداهای فرکانس پایین تو محدوده 30 تا 250 هرتز را افزایش میدهم، با افزایش ولوم ، کانلا مشخص هست که توان خروجی pre amplifire به هد اشباع میرسه و صدای خروجی شدادا دچار distortion میشه و حتی به نظر میاد در لحظه ای که base اهنگ زیاده، صدای ها فرکانس متوسط کملا ضعیف میشه.. شما تو کارت audigy 5 با این مشکل برخورد کردین یا نه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هومن جان تستش کنید من یکی از این قدیمی تر رو دارم بردش سبز رنگ هست فقط باید از ته اون کشویی که بیشتر به انباری میخوره بکشم بیرون ببینم چیه :دی

لینک به دیدگاه

از چه اسپیکر/هدفونی استفاده میکنید ؟

منم همین مشکل رو دارم ، حتی زمانی که والیوم و تا 50 درصد افزایش میدم همه چی عادیه ولی از 50 تا 100 درصد اصلاً افزایش بلندی صدایی احساس نمیکنم و فقط صدا کمی غیر ضفافیش رو از دست میده که بها خطر حرفه ایی نبودن هدفونیه که استفاده میکنم .

از طرفی اکثر کارت های صدا برای تفکیک صدای بهتر استفاده میشن و تو فرکانس های بالا یا صدای زیر قدرت دارن و مثلاً وکال یا صدای آلاتی مثل پیانو .

نمیدونم اهل اسپیکر هستید یا نه ، ولی حتی اگه 1 تومن هم میتونید واسه این قضیه هزینه کنید پیشنهاد میکنم یه ادیفایر 1900II که حدود 200 تومنه تهیه کنید ! احتمال حیلی زیاد مشکلتون حل میشه . و به قولی دوباره کل آلبوم موسیقیتون رو تحریک میشید که گوش کنید ! (صداهایی رو تو بعضی ترک های میشنوید که هرگز نشنیده بودید !

)

پ.ن : البته با این مدلی که شما گفتی تست نکردم ، با Asus xonar DX و creative 7.1Fatality cahmpion و supremeFX روی بورد ماکسیموس 3 با یه 7 8 10 تا هدفون و اسپیکر مختلف تست کردم .

مثلاً اگه هدفون سونی روش استفاده کنی و کمی رو با اکسولازر ور بری صدای بم شفافی میده ولی اصولاً اکثر کارت هایی که سرشون به تنشون بیارزه برای صدای بم طراحی نشدن ، حرفشون رو تو صدای زیر میزنن ! مثلاً همین xonar DX ، مثلاً با یه هدفون 100-150 تومنی steelseries ، بلندی و شفافیی رو بهتون میده که دیگه هرگز سراغ هیچ پخش کننده دیگه ایی نمیرید ! حتی اگه اینسترومنت بکار رفت تو یه ترک 10 تا هم باشه به راحتی میتونید روی تک تکشون تمرکز کنید و اگه وارد باشید به راحتی نت ها رو هم تشخیص بدید . ولی رو صدای بم مخصوصاً اگه امپدنس هدفون بالا باشه صدا بیشتر شبیه به هم خوردن قاشق چنگال تو سلف غذا خوریه !

پس احتمال داره به خاطر هدفونتون باشه ، که اگه هدفون به درد بخوریه فکر کنم با امپ مشکل حل شه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
کلا تو کارت های صدای آنبورد ، وقتی نسبت bass یا صداهای فرکانس پایین تو محدوده 30 تا 250 هرتز را افزایش میدهم، با افزایش ولوم ، کانلا مشخص هست که توان خروجی pre amplifire به هد اشباع میرسه و صدای خروجی شدادا دچار distortion میشه و حتی به نظر میاد در لحظه ای که base اهنگ زیاده، صدای ها فرکانس متوسط کملا ضعیف میشه.. شما تو کارت audigy 5 با این مشکل برخورد کردین یا نه؟

بله در اون مدل هم این مشکل در ولوم های بالا بود.ولی زیاد قابل تشخیص نبود نسبت به مدل های آنبورد کمتر بود ولی باز هم وجود داشت.اگه میخواهید در حجم بالای صدا دیستورشن نداشته باشید باید مدل های بالاتر کارت صدا بخرید که SNR ــــه 116 دسی بل دارند و 99.99 درصد به صدای واقعی شباهت دارند

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از راهنمایی.

الان دیگه برای بنده شرایط گوش دادن به موسیقی با اامکانات حرفه ای محیا نیست و قصدم هم این نیست که برای این مورد هزینه کنم . ولی با توجه به توضیحات دوستان، قطعا کیفیت صدای خروجیاین کارت خیلی بهتر از کارت انبورد هست.

:p ;)

لینک به دیدگاه

هومن جان تستش کنید من یکی از این قدیمی تر رو دارم بردش سبز رنگ هست فقط باید از ته اون کشویی که بیشتر به انباری میخوره بکشم بیرون ببینم چیه :دی

معین جان. من هم یکی از اون خیلی قدیمی ها دارم . فکر کنم دیگه درایورش برای ویندوز 7 موجود نباشه. B)

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا من اینو از رو چیپش درایور 7 براش پیدا کردم و حجمش هم 218 مگ بود.

لینک به دیدگاه

چرا من اینو از رو چیپش درایور 7 براش پیدا کردم و حجمش هم 218 مگ بود.

معین جان کارت شما شبیه اینه:؟؟

post-7143-0-89512000-1363543879_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه اینطوری نیست.

بذار در بیارمش میگم چطوریه...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نسخه پرو همین کارت رو داشتم یه نسخه قدیمی هم داشتم که گلد بود و گرون تر بود نسخه معمولی فکر کنم SNR ریت 106dB داشته باشه تفاوت پردازش صداش رو تو surround و دالبی با کارت asus p8p67 که از Realtek ALC892 استفاده میکنه رو میتونی کاملا متوجه بشی اگر گوش حساسی داری، در کل Noise level و Dynamic range بهتری خواهی داشت تو بقیه موارد ALC892 بد نیست .

لینک به دیدگاه

نسخه پرو همین کارت رو داشتم یه نسخه قدیمی هم داشتم که گلد بود و گرون تر بود نسخه معمولی فکر کنم SNR ریت 106dB داشته باشه تفاوت پردازش صداش رو تو surround و دالبی با کارت asus p8p67 که از Realtek ALC892 استفاده میکنه رو میتونی کاملا متوجه بشی اگر گوش حساسی داری، در کل Noise level و Dynamic range بهتری خواهی داشت تو بقیه موارد ALC892 بد نیست .

ممنون :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هومن جان کارتت رو پایه خریدارم :lol:

لینک به دیدگاه

هومن جان کارتت رو پایه خریدارم :lol:

محمد جان قابلی نداره . آدرس بدید اسیال کنم خدمتتون . فقط اجازه بدین رو سیستم نصب کنم از سالم بودنش مطمئن بشوم. بعد بفرستم :D :D ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
محمد جان قابلی نداره . آدرس بدید اسیال کنم خدمتتون . فقط اجازه بدین رو سیستم نصب کنم از سالم بودنش مطمئن بشوم. بعد بفرستم :D :D ;)

آقا شرمنده نفرمایید

مبارکتون باشه :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هومن جان مدل کارتی که من دارم 4750 هست.... و قدیمی....

روی ویندوز سون بالا نیومد ولی روی XP روی یک سیستم دیگه گذاشتم خیلی عالی هست کیفیت و تفکیکش با ینکه برای سال 2005-6 هست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

مرسی معین جان که خبر دادی. حتما در اولین فرصت کارت را نصب میکنم و نتیجهو تفاوت را اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام و درود فراوان.

خدمت همه دوستان عرض کنم که اخیرا یک کارت صوتی creative sound blaster audigy 4 دستم رسیده که مربوط به سیستم قدیمی یکی از اقوام بوده.  چون دیدم کارت ظاهر بسیار خوبی داره، نتیجه گرفتم که باید کیفیت خوبی هم داشته باشه.  برای همین یک مقدار در نت جستجو کردم و دیدم که از قرار معلوم حدسم درسته. برای همین به فکر افتادم که ا این کارت صوتی، به جای کارت صوتی آنبورد مادر برد asus p8p67 استفاده کنم.

حالا سوالم از دوستان این هست که آیا کسی تجربه استفاده از این کارت را داشته یا نه؟

نکته ای که برام جالب بود این هست که کارت مربوط به 2005 هست ولی هنوز از طرف شرکت creative ساپورت میشه و درایور ویندوز 7 و 8 هم برای کارت ارائه شده.

عکس کارت :

attachicon.gifsound_blaster_audigy.jpg

سلام . من مدل Audigy  رو داشتم . البته بوردش درازتر بود . کیفیت ، شفافیت صدا به همراه سرعت مواتی مدیا فوق العاده ای برای ما به ارمغان آورد. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...