رفتن به مطلب

یک سوال مهم در مورد این نوع رم ها Patriot - Dual Channel 4GB - 800-(2x2GB)

Recommended Posts

سلام رفیق!

نه بابا ناراحت چیه داریم بحث علمی میکنیم :D

من اون ریویو روزی های اولش از روی سایت معتبر تر از این خوندم!

خوب نگاه کن اونا فقط و فقط تبلیغاته! هیمن و بس!

مثلا شما فکر میکنید ماکسیموس 2 نداره اینارو؟

یا چرا به امکانات مادربرد های دیگه اشاره نمیکنید!؟

ببینید اگه معیب این مادربرد هم گفته بشه(معایب نه امکاناتی که فاقدش هست)

1-از قابلیت Dual Bios پشتیبانی نمیکنه!

2-SLI یا CF نداره!

3-کولینگش ممکنه برای کولینگ های سی پی مشکل درست کنه!

و در کل چیپ مادربرد دمش در حد 40 هستش! با این کولیگ! حالا خودتون قضاوت کنید یعنی این 90 بوده شده ؟ امکان نداره! نه؟

لینک به دیدگاه

سلام رفیق!

نه بابا ناراحت چیه داریم بحث علمی میکنیم :D

من اون ریویو روزی های اولش از روی سایت معتبر تر از این خوندم!

خوب نگاه کن اونا فقط و فقط تبلیغاته! هیمن و بس!

مثلا شما فکر میکنید ماکسیموس 2 نداره اینارو؟

یا چرا به امکانات مادربرد های دیگه اشاره نمیکنید!؟

ببینید اگه معیب این مادربرد هم گفته بشه(معایب نه امکاناتی که فاقدش هست)

1-از قابلیت Dual Bios پشتیبانی نمیکنه!

2-SLI یا CF نداره!

3-کولینگش ممکنه برای کولینگ های سی پی مشکل درست کنه!

و در کل چیپ مادربرد دمش در حد 40 هستش! با این کولیگ! حالا خودتون قضاوت کنید یعنی این 90 بوده شده ؟ امکان نداره! نه؟

راستش من خوب نفهمیدم

شاید جمع زده مثلان مقدار دما کم شوده سی پی یو مادربرد و رم و .. جمع کرده البته شاید

درکل حرف شما کمی درسته

ولی ایا شما ud3r رو تست کردید ؟

ایا کسی رو می شناسید که ud3r رو تست کرده باشه .؟

اگر می شناسید ازشون بپرسید شاید راستش باشه..:D

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید متوجه منظورتون نشودم :D:D

در مورد خرید این دو مین شک نکن یکی از دوستان tpower i45 گرفته خیلی تعریف میکرد خصوصا پایداری در oc مینبورد udsr هم بی شک مین خوبیه تستهای زیادی ازش دیدم واقعا عالی بوده :cool:

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان من توی جریان نیستم و پستها رو وقت نکردم بخونم ولی سینا جان شما بهتره قبل از خرید این رم که نمیدونم چرا خیلی از دوستان به عنوان یه رم عالی میشناسن همیشه در پینهاد های خود به دیگران ارائه میکنن به هر حال

http://forum.sakhtafzar.com/showthread.php?t=5638

و اینکه یکی از دوستان گفته بود که هیچ برنامه ای هنوز نمیتونه از 8 گیگ رم استفاده کنه که باید بگم جای تعجب داره و فکر کنم شما برنامه های بانک اطلاعتی رو در نظر نگرفتین و برنامه های دیگه من خودم که 4 گیگ رم دارم با یه برنامه مجازی مشکل دارم درصورتی که پردازنده درگیر نیست پس نمیشه گفت اگر برنامه ای از 8 گیگ استفاده کنه پردازنده نمیتونه جواب گوی اون باشه

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان من توی جریان نیستم و پستها رو وقت نکردم بخونم ولی سینا جان شما بهتره قبل از خرید این رم که نمیدونم چرا خیلی از دوستان به عنوان یه رم عالی میشناسن همیشه در پینهاد های خود به دیگران ارائه میکنن به هر حال

http://forum.sakhtafzar.com/showthread.php?t=5638

و اینکه یکی از دوستان گفته بود که هیچ برنامه ای هنوز نمیتونه از 8 گیگ رم استفاده کنه که باید بگم جای تعجب داره و فکر کنم شما برنامه های بانک اطلاعتی رو در نظر نگرفتین و برنامه های دیگه من خودم که 4 گیگ رم دارم با یه برنامه مجازی مشکل دارم درصورتی که پردازنده درگیر نیست پس نمیشه گفت اگر برنامه ای از 8 گیگ استفاده کنه پردازنده نمیتونه جواب گوی اون باشه

سلام ! دمت گرم علی جان ! خدایی به خودم شک کرده بودم ! چون من یک سیستم برای یکی از دوستان بستم ! با نظر خودم چون بنده خدا گفت هر چی بگی میگیرم ! منم هر چی دلم میخواست نوشتم ! البته بر اساس موجودی ایشون ! فقط میتونم بگم بی نظیر بود ! و رم رو هم 8 گیگ بر داشتم ! از همین پاتریوت های 800 ! چون خودم قبلا چوب این باس رو خورده بودم ! فکر میکردم باید حجم از همه چی مهمتر باشه ! البته این دوستمم فقط بازی میکنه !

خلاصه من قطعات زیر رو براش بستم که اسامی اصلی تریناش ایناس :

Maximus 2 formula

q9550

patriot 800 / 4 x 2gb = 8gb

خدایی کم اوردم ! یعنی سرعتی داشت این سیستم که خودمم باورم نمیشد ! الانم این دوستم در شهره دیگست ! ولی خیلی خیلی راضی بود ! حالا این دوست خوبمون جناب دویل که این جریانه عدم ساپورت رو گفتند من جدا تعجب کردم ! البته اطلاعات ایشون بسیار مطلوب هستند ! و مجددا بابت اینکه ما رو راهنمایی میکنند ! تشکر میکنم ! ولی این یک مورد رو چون خودم تجربه کردم ! واقعا نمیتونم قبول کنم !

بازنده

لینک به دیدگاه

سلام! من نگفتم هيچ برنامه از 8 گيگ نميتونه استفاده كنه! گفتم در محيط خونگي و بازي و برنامه هاي خونگي هر چقدر هم سنگين باشه 8 گيگ رو پر نميكنه!

آقاي بازنده شما كه 8 گيگ رو بستيد همون سيستم رو ب 4 گيگ هم امتحان كرديد؟! ببينيد فرقي داره يا نه؟!

لینک به دیدگاه

سلام! من نگفتم هيچ برنامه از 8 گيگ نميتونه استفاده كنه! گفتم در محيط خونگي و بازي و برنامه هاي خونگي هر چقدر هم سنگين باشه 8 گيگ رو پر نميكنه!

آقاي بازنده شما كه 8 گيگ رو بستيد همون سيستم رو ب 4 گيگ هم امتحان كرديد؟! ببينيد فرقي داره يا نه؟!

سلام ! معذرت میخوام که دیر پاسخ دادم ! چون دیشب نوشتم ولی یه مشکلی پش اومدم پاک شد ! به هر حال ! بله من تست کردم ! و 4 گیگش رو برداشتم و با همون 4 گیگ امتحان کردم ! البته نه بصورت دقیق ! ولی در همین کارهای ساده هم ! تفاوت اونقدر بود که بشه براحتی احساس کرد ! مثلا کپی کردن فایل و از این دست ! که هم من و هم دوستم کاملا تفاوت رو احساس کردیم ! ولی متاسفانه فرصت نشد که بیشتر از این و بصورت دقیقتر تست کرده یا بنچ بگیریم !

راستی کلا اوضاع این 8 گیگ رم در بنچ مارک ها چطوریه ؟ ایا به 8 گیگ رم امتیاز بالاتری میده ؟ حالا چه بنچ هایی مثل تریدی مارک ها و یا تست بازی هایی همچون کرایسیس ؟ اگه دوستان اطلاع دارن ! لطفا بیان کنند !

یا مثلا اگه ما از 2 یا چند برنامه بطور همزمان استفاده کنیم و بگفته جناب دویل ! این برنامه ها هر یک حداکثر توانایی استفاده از 4 گیگ رم رو داشته باشن ! اون وقت چی میشه ؟ مثلا فرض کنید هر یک از 2 برنامه در حال اجرا اونقدر سنگین باشه که بتونه از 4 گیگ بصورت کامل استفاده کنه ؟ اونوقت ایا برای هر یک 4 گیگ لازمه ؟

نکته دیگه هم اینه که اگه واقعا برنامه یا خلاصه هیچ موردی نباشه که بتونه بیشتر از 4 گیگ رو مورد استفاده قرار بده ! پس چرا در حال حاضر سیستم های جدید کور ای سون ! اکثرا بر روی خودشون 6 گیگ رم دارن ! یا اصلا چرا چنین قابلیتی رو روی مادربرد ها میذارن ! تازه الان میبینید که حجم ساپورت شده مادربرد ها به مراتب بیشتر از 8 گیگ شده !

یک خواهش دیگه هم این که اگه دوستان از طریق سرچ هم تستی یا بنچی در سایتهای خارجی یافتند ! لطف کنند و لینکشو برای جمع بذارند !

نا گفته نمونه من از اقای حسینی خواهش کردم تا در صورت موافقت ! یک تست و بنچ گیری بین 4 گیگ رم و 8 گیگ رم بذارن تا این موضوع بهتر روشن شه ! حتی برای بهتر روشن تر شدن جریان ! گفتم که 8 گیگ رو از همین رم های ارزون قیمت پاتریوت 800 انتخاب کنند و 4 گیگ رو هم از دومینیتورهای 1066 تا همه چی روشن شه ! چون اولا حقیر بر اساس تجربم اعتقاد دارم که حجم در رمها حرف اول رو میزنه و باس و باقی مشخصات ! وقتی بکار میان و مهم میشن و به عبارت بهتر ! وقتی قابل لمس میشن که حجم رم ها فول باشه ! من فکر میکنم حجم بیشتر براحتی جبران باس بیشتر رو میکنه !

منظورم اینه که مثلا 8 گیگ پاتریوت باس 800 کارایی و عملکردی بهتر از 4 گیگ دومینیتور 1066 دارند ! و حجم بیشتر پاتریوت ها بر باس و امکانات دومینیتور ها بر تری داره ! البته این نظر شخصی منه و فقط بنا به تجربیاتم اینو عرض کردم ! و الا حقیر توجیه علمی براش ندارم !

بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

وينوزتون 64 بود ديگه؟!‌

البته من كه فكر نميكنم تفاوتي باشه!

در رابطه با بنچ هم من خودم شخصا سيستم خود كه 2 گيگ داره يك گيگ كردم توي ايمتياز هاي 3dmark هيج تفاوتي احساس نشد!‌

لینک به دیدگاه

وينوزتون 64 بود ديگه؟!‌

البته من كه فكر نميكنم تفاوتي باشه!

در رابطه با بنچ هم من خودم شخصا سيستم خود كه 2 گيگ داره يك گيگ كردم توي ايمتياز هاي 3dmark هيج تفاوتي احساس نشد!‌

سلام ! اون که مسلمه 64 بیتی بود ! ولی من بین 2 گیگ و 4 گیگ تفاوت امتیاز زیادی دیدم ! اما بین 4 و 8 گیگ مهمه ! بنظر من کلا با هر باسی ! رم زیر 4 گیگ اصلا درست نیست و واقعا باعث ناتوانی سایر قطعات میشه ! حالا باسش هر چی باشه ! ولی باید حداقل 4 گیگ باشه ! من خودم تا چند وقت پیش سیستمم 2 گیگ رم ddr3 / 1333 داشت و اون موقع اصلا نمیدیدم که پردازنده بیشتر از 30 یا 40 درصد کار کنه ! ولی الان که 4 گیگ گذاشتم ! خیلی فرق کرده و پردازندم تا 70 درصدم میره ! این نشون میده که بدلیل کم بودن حجم رم ها ! حتی پردازنده هم نمیتونسته از تمام توانش استفاده کنه ! ولی با این همه و با اینکه پردازنده Q6600 من روی 3.40 داره کار میکنه ! ولی در مقایسه با اون سیستم دوستم که پردازنده 9550 شو هم اور نکرده بودیم ! از نظر سرعت قابل قیاس نیست !

من فکر نمیکنم فرق انچنانی بین سیستم من و دوستم باشه ! نه اینکه کم باشه ! ولی به هر حال قطعات منم خیلی ضعیف نیستن ! با اینحال من فکر میکردم رم های DDR3 با باس 1333 باید خیلی قویتر از 800 باشن ! در حالیکه اصلا اینطور نیست ! من یادمه اون موقع فکر میکردم که مثلا میشه اینطوری حساب کرد که 2 گیگ 1333 برابر با 4 گیگ 667 ولی بعدا فهمیدم سخت در اشتباه بودم ! البته این نون رو یک بنده خدایی بزور توی سفره ما گذاشت !

بازنده

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به نظر من 8 گیگ رم موقعه بدرد می خوره که اون بازی از گرافیک بالایی و همچنین رم بیشتر رو طلب کنه

بازی که من شنیدم که 4گیگ رم نیاز داره stalker clear sky با گرافیک بالا تویه ویندوز ویستا 4 گیگ رم احتیاج داشت

و همچنین کرایسیس دو هم فکر کنم 4گیگ رم احتیاج داشت

من فکرکنم بازی GTA اخرین نسخه اش احتیاج به رم زیادی داشت در گرافیک بالا و همچنین احتیاج به یک کارت گرافیک فوق قویی برای اخرین درجه بازی

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام ! جدای سوالات پست قبلی یک سوال دیگه هم از حضور دوستان داشتم !

اینکه ایا منبع یا جدولی برای اینکه مشخص بشه کدوم برنامه یا کدوم بازی چقدر رم میتونه استفاده کنه وجود داره ؟

در پاسخ سینای عزیز هم اشاره کنم که ! اولا من بعید میدونم اینطوری باشه و فقط از 4 گیگ استفاده بشه و باقی دست نخورده بمونه ! در ثانی انچه من گفتم تازه بدون در نظر گرفتن گیم بود ! یعنی در همون ویندوز و کارای ساده مثل کپی کردن فایل یا دفراگمنت کردن و از این قبیل ! وقتی در چنین کارهای ساده ای میتونه موثر باشه ! یعنی در گیم نمیتونه ؟ از اون گذشته من هنوز نمیدونم که وقتی 2 تا برنامه در حال اجرا باشه جریان چی میشه ؟ فرض کنید شما یک فایل رو گذاشتید برای دانلود و از طرفی در همون زمان هم میخواید بازی کنید ! ایا بازهم 4 گیگ کافیه ؟ بماند که بازم میگم من هنوز مطمئن نشدم که جریان حداکثر بودن 4 گیگ برای برنامه ها یا بازی ها درست باشه ؟ :D

بازنده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...