رفتن به مطلب

اشغال فضای درایو ویندوز(کمک فوری)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

امروز وقتی my camputerروباز کردم یهو متوجه شدم درایو ویندوزم بی جهت پر شده"با اینکه برنامه ای  داخلش نصب نبود زده 31.5 گیگشو استفاده کردی رفتم hidenهارو باز کردم دیدم دو فایل سیستمیه که حجم یکیشون9.5 گیگه اون یکی هم 12.5 گیگ :wacko:

پاکم نمیشن قبلا هم همچین فایلهایی رو نداشتم فکرم نمیکنم که ویروس باشه چون یه انتی خوب و اپدیت دارم

دوستان کسی میدونه این دوتا فایل چیه؟

لینک به دیدگاه

امير جان،

احتمالا" يكيش Hibernate هستش كه ميتونى پاكش كنى. يه سر به نحوه بهينه سازى SSD در امضاى من بزن، كلى راه پيشنهادى دادم كه ميتونى درايو ويندوز رو خالى كنى. گزينه هاى 2 و 3 و 8 و 11 رو ميتونى اعمال كنى. همچنين اگر 8 گيگ رم دارى ميتونى گزينه 5 رو هم اعمال كنى كه از شر Page File هم خلاص بشى.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

ظاهرا مال فعال بودن قابلیت hibernate هستش 

حالا بزار دوستان هم بیان ببین اونا چی میگن 

لینک به دیدگاه

یکیش page file و دیگری فایل Hibernate است (9.5 گیگ هایبرنیسشن)

1) در CMD با دسترسی Administrator دستور powercfg -h off بزن (برای administrator اجرا کردن command باید در استارت تایپ کنی cmd و دکمه ctrl+ Shift + enter را بزنی )

2) در RUN تایپ کن Sysdm.cpl و در سربرگ Advanced و زیر شاخه Performance گزینه setting را بزن و دوباره برو تب Advanced دکمه Change را بزن و روی درایو C یا همون %systemroot% گزینه No paging file را انتخاب کن !

الان 22 گیگ فضا آزاد کردی ! فقط با خاموش کردن page file فضای کمکی به رم سیستم اختصاص داده نمیشه پس بهتره حافظه رم زیادی داشته باشی یا استفاده از سیستمت رم محور نباشه ! 

لینک به دیدگاه

خیلی ازتون ممنونم ارمین جان وarsnعزیز

مشکل حل شد :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...