رفتن به مطلب

AMD or Intel?

اشتراک گذاری

کدوم مینبرد واسه AMD?  

1 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدوم مینبرد واسه AMD?

• MSI K9A2 Platinum
      1
    • MSI K9N2 Sli Platnium
      4
    • XFX 780a Sli
      3

Recommended Posts

سلام دوستان.

من به سرم زده سیستم AMD ببندم.من خیلی وقته AMD کار نکردم.اون موقعی هم که استفاده کردم (1.5-2 سال پیش) خیلی گیر میداد و اصلا ازش راضی نبودم.الانم نمی دونم چه خبره.از دوستانی که هر دو برند رو کار کردن و واقعا تجربه دارن خواهش می کنم راهنمایی کنید که بگیرم یا نه.

این مشخصات سیستم فعلی منه(نمی خوام براش خرج کنم):

M.B: Asus P5Q

CPU : Intel E5200

RAM : 2*2GB OCZ Bus 800 - Gold Series

VGA : HIS HD 4830

Power : Green GP535A (اصلا ازش راضی نیستم ولی چاره ای ندارم)

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

حالا می رسیم به AMD:

مینبرد رو لطفا راهنمایی کنید کدوم یکی رو بگیرم؟ (حتما یکی از این سه مدل)

مینبرد با چیپ AMD® 790FX and SB600 Chipset

- K9A2 Platinum قیمت : 175/000

prod_5507b3434b9840aef5381bf55af19b30.jpg

اینم لینکش :

http://www.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&cat2_no=171&cat3_no=&prod_no=1332

مینبرد با چیپ NVIDIA® nForce 750a SLI single chipset

K9N2 SLI Platinum - قیمت : 192/000

prod_411858b98dbc243c38bb29d3a147db66.jpg

اینم لینکه این :

http://www.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&cat2_no=171&cat3_no=&prod_no=1443

مینبرد با چیپ NVIDIA® nForce 780a SLI

XFX 780a SLI Onboard - قیمت : 135/000

750a1.jpg

لینک:

http://www.xfxforce.com/en-us/products/motherboards/7series/750a.aspx

CPU هم همین بسمه :

AMD Phenom™ X3 8650

////////////////////////////////////////////////////////////////

چند تا نکته:

1- لطفا دوستانی که اطلاعات کاملی در مورد اینها ندارن در نظر سنجی شرکت نکنن و بر اساس قیافه مینبردها نظر ندن ( خیلی ببخشیدا)

2- نگاه نکنید بعضی مینبردا 4 تا کارت گرافیک می خورن.اونش برام مهم نیست چون من فقط یکی می بندم.

3- هنگام نظر سنجی لطفا قیمت ها رو هم در نظر بگیرین .منظورم اینه که میارزه یا نه؟(قیمت های سایت رو گزاشتم)

4- من فقط همین سه قطعه رو می خوام عوش کنم.(کارت گرافیک هم فکر می کنم با این سیستم مچ مچ بشه.بودجه به همینا فقط می رسه وگرنه رم ها رو هم عوض می کردم :cool: )

//////////////////////////////////////////////////////////////////

دلایل ناراضی بودن از پاور فعلی :

1- صدای فن خیلی زیاد :

می تونم درستش کنم ولی نمی خوام بازش کنم تا فاقد گارانتی نشه.گارانتی هم که بفرستم معلوم نیست چند وقت بخوابه اونجا.لازم دارم

2- دراز بودن بیش ار حد سیم ها :

اخه مرد حسابی تو که داری اینو طراحی می کنی بر چه مبنایی سیم ها رو انتقدر بزرگ میکنی؟اندازه هر سیم دقیقا 1 متر هست.ماشالله کابل منیجر هم نداره بیا درستش کن.سیم های برق مین و سی پی یو 2 برابر مینبرد هستن(یعنی 2 تا مین کنار هم می تونم بزارم و وصلش کنم به دومی.تازه هضافه هم بیارم)طرف نمی خواد که هر کدوم از قطعاتش رو یه گوشه اتاق بزاره که.می خواد داخل کیس بزاره.(سیستم رو باز هم بزاره بازم خیلی اضافه است) .داخل کیسم هیچی دیده نمی شه واسه همین سیستمو باز گزاشتم.

اینم عکس های سیستم.(خدا وکیلی خودتون ببینید)

2j1vg7qdjtxa9uvvbxza.jpg

d66oif3xk7yry0qntc.jpg

5e1y3gg3oamwo4r56mnn.jpg

fif00bp1t2hok65qp98.jpg

omsyp9998sc2ch9rjus.jpg

cjml3ql2pqhezf3w2non.jpg

تازه هنوز نصف قطعات (فن + combo + هارد دوم+ ....) رو وصل نکردم اینتوریه.الان سیم ها ازادن اینتوریه وای به حالم اگه اونارم وصل کنم داخل کیس بزارم که دیگه داخل کیس دیده نمی شه با این سیم های 1 متری.

////////////////////////////////////////

سیستمو ساعت 3 نصفه شب داشتم می بستم نمی دونم چی شد یه دفه حس بازی گرفت ساعت 3 نصفه شب نشستم کانتر :D.یه دونه دمو هم می زارم برای دوستان کانتر باز.(خودم 2 سال بود به دلایلی کانتر رو کنار گذاشته بودم.ولی 1 ماهه دوباره رقتم نو خط کانتر :D ).ببخشید که دمو رو توی این تاپیک میزارم.

counter-strike.jpg

http://www.4shared.com/file/94877521/3aa44b76/AlleN.html

ویرایش شده توسط AlleN
لینک به دیدگاه

• ارسال 80
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام!

خوب سيستم فعليت خيلي بهتر از 8650 x3 هستش! از نظر من!

در ضمن براي اين سي پي يو اصلا هزينه كردن براي مادربردش ارزش نداره چون كارت با يك مادربرد 70 تومني هم راه ميفته!

بگذريم

سيستمت در حال خاظر سيستم خوبي هستش ولي نميدونم چا ميخواي عوض كني! مادربرد هم كه كاملا تا بهرتي مدل هاي LGA775 ور ساپورت ميكنه!

هيچ كدوم از مادربر هاي بالا و سي پي يو قابل قبول نيستش و هزينه علكي هستش! كاملا ها تازه اون سيستمي كه شما جمع ميكنيد شايد در بعضي مواقع از هزينه كه ميكنيد و ضرري كه ميكنيد اصلا ارزش نداشته باشه !

پيشهاد من و شايد بهترين پيشنهاد!

cpu:q9550 حدود 295 تومن! همين كافيه! اين كار اگر بر فرض مثال 2 تاي سيستم amd كه ميخواي جمع كني قدرت داره! آخرين مدل LGA775 هم هستش!

در ضمن اين كاي كه شما ميكنيد كاملا كار اشتباه يعين كاملا اشتباه هستش!

سي پي يو هاي ارزون تر هم هستش! 4 هسته اي!

مادربردت هم يكيا از آخرين چيپ هاي اينتل هستش كه مادربرد بسيار بسيار عالي هستش!

من هنوز نميدونم براي چي ميخوايد عوض كنيد!

لینک به دیدگاه

با سلام

1-سیستمی فعلی شما از سیستمی که قصد دارید جدید بگیرید بهتره(مخصوصا اگه اهل اورکلاک باشید).

2-به سراغ پردازنده هایی برای LGA775 با قیمت 250 تومن به بالا نرید چون اصلا به صرفه نیستند و Core i7 بیشتر در این قیمتها مطرح هستند.

3-اگر اهل OC هستید و به دنبال AMD,به سمت Phenom II برید.(البته هنوز تو ایران زیاد قیمت خوبی نداره).

لینک به دیدگاه

با سلام

1-سیستمی فعلی شما از سیستمی که قصد دارید جدید بگیرید بهتره(مخصوصا اگه اهل اورکلاک باشید).

2-به سراغ پردازنده هایی برای LGA775 با قیمت 250 تومن به بالا نرید چون اصلا به صرفه نیستند و Core i7 بیشتر در این قیمتها مطرح هستند.

3-اگر اهل OC هستید و به دنبال AMD,به سمت Phenom II برید.(البته هنوز تو ایران زیاد قیمت خوبی نداره).

سلام!ببخشيد من با نظر شما مخالفم!

اولا چرا سراغ بالاي 250 نره!؟ چون i7 هستش!

ولي اگر بنا به بستن i7 باشه بايد 290 تومن براي مادربردش پردازيم! ولي در حال حاضر مادربرد اين آقا همه مدل سي پي يو LGA775 ساپورت ميكنه! پس هزينه كردنه براش ارزش داره!؟!

بهتره همون 9550 بگيره! حالا اگر اهل اور هم هستش همون سري Q خوب جواب ميدن و احتياجي براي PhenomII نيستش! چون كه افقط اور كردن كه نيست كنترل دماش و توانايي اور هم ...... مهمه!

لینک به دیدگاه

با سلام.

شما مجبورید بزنید تو ذوق من؟ :D (شوخی کردم)

======

اول جواب دوسته عزیزمونو بدم که داشت می گفت چرا می خوای بفروشی.والا دلیل خاصی ندارم تنها دلیل من واسه تعویض سیستم تجربه هسته.چون علاقه س زیادی به سخت افزار سیستم دارم و هر چند ماه سیستمو عوض می کنم دوست دارم با همه مارک ها و ... اشنا بشم.چه خوب باشه چه بد.دلیل فقط کسب تجربه و ارامش روان خودمه :D (یه چیز به سرم زد باید انجامش بدم) و یه ضعفی که دارم اینه که با قیافه سیستم گول می خورم.یعنی یه مینبرد با قیافه خوب به راحتی می تونه نظر منو جلب خودش کنه بدون دقت در کانفیگ ها مینبرد (خوب اینم ضعف من توی سیستمه.چیکار می شه کرد)

======

من اهل OC هم نیستم.یه چیز دیگه ای هم که هست من از سرعت سیستم زیاد راضی نیستم.البته بد نیست ها و می دونم که سیستم من بیشتر بر پایه قدرت هسته نه سرعت _نظر شخصی)

مثلا سیستم زیر رو ببینید (قیمت ها شم در نظر بگیرید البته قیمت ها 2-3 تومن تفاوت دارن)

Mainboard : MSI P31 Neo = 68/000

CPU : Intel E2200 = 70/000

Ram : Super Talent 1 GB - Bus 800 = 15/000

VGA : Inno3D 9400GT 1GB - 70/000

H.D.D : Maxtor 320 GB = 55/000

Power : Elegance 230W = 13/000

خوب من به راحتی می تونم بگم سرعت این سیستم از سیستم من 2-3 برابر بیشتره.ولی توی قدرت و کارایی دیگه لازم نیست بگم کدوم یکی بالاتره.همین اعصاب منو خورد می کنه که سیستم من چند برابر اونه و پیشه اون از نظر سرعت کم میاره.نمی شد مینبرد و ... هر دو گزینه سرعت بالا و کارایی بالا رو داشته باشه.(البته سرعتش تونقدر هم پایین نیست ولی پیش این سیستم کم میاره) - در ضمن من 3-4 تا از سیستم بالا دیدم و فقط یکی نیست همشون هم با همین مشخصات ولی سرعت همشون مثله هم هسته و از سیستم من سرعتشون بالاتره.مینبرد های دیگه هم تو این رنج قیمت همینطوره.

======

بالا هم ذکر کردم که واسه این سیستم خرج نمی کنم.

======

نظر خودم که روی مینبرد XFX 750a Sli و سی پی یوی بالا هسته.شما چی میگید؟چون مینبرد هم قیمت مناسبی داره و اگه اینو بگیرم می تونم رم هامم عوض کنم.چی می گید؟

======

ویرایش شده توسط AlleN
لینک به دیدگاه

سلام! اولا كندي سيستم به خاطر قطعات نيستش به خاطر HDD شما هستش! (در بيشتر مواقع)

خوب اين سيستمي كه ميخواي بگيري ضعيف تر از يستم فعلي خودتون هستش!

دوما شما بودجت چقدره!؟ به نظر من 1مليون دويست و... بذار يه سيستم i7 ببيند!

من بازم ميكم اكر روي مادربرد P5Q به اون شاخي يه 9550 بندازي پرواز مينكنه! (بقيه دوستان يه چيزي بگن)

اون مين برد هاي به علت اومدن AM3 و PhenomII و عدم ساپروت بعضي از اونها از رده خارج هستند!

بازم ميگم اگر پولات زيادي كرده بده به ما ! :D

لینک به دیدگاه

سلام ! قبل از هر صحبتی تاکید میکنم اونچه در این پست خواهید خوند ! همگی تجربیات و نظرات شخصی من هستند !

و اما ! اقا من کاملا با جناب دویل موافقم ! یعنی 100% ! دوست عزیز جناب انریکیو ! من حال شما رو درک میکنم و میفهمم چی میگید ! ولی تجربه سر جای خودش ! ولی شما راه رو میخواید اشتباهی برید ! ببینید دوست من ! فکر کنم الان 90% مسائل مربوط به کامپیوتر و کارایی قطعات شون مشخصه ! و نیازی نیست که حتما هر کسی شخصا اقدام به تجربه کنه ! مورد دوم اینه که شما اگه واقعا براتون از نظر هزینه مشکلی وجود نداره ! بهتره هر دفعه یک سیستم توپ ببندید و تا مدت بسیاری راحت باشید ! الان همین سیستم فعلی شما چنگی بدل نمیزنه ! و با اینکه مشخصه که مدت زمان زیادی از جمع کردنش نگذشته !

پس بهتره یکبار یک سیستم توپ ببندید و تا بار بعدی حالشو ببرید ! و بنظر من این درست نیست که شما سیستم ضعیف ببندید و بعد از مدت کوتاهی دوباره یک سیستم معمولی و ضعیف دیگه ببندید یا بدتر از اون بیاید و از سیستم قبلی تونم ضعیفترو بردارید ! اگه اهل سخت افزار باشید حتما میدونید که دیگه چند سالی هستش که ای ام دی حرفی برای گفتن نداره و واقعا عقب مونده ! بعدشم عزیز دل ! حداقل تجربه رو هم با سیستم قویتر داشته باشید ! سیستم ضعیفتر چه تجربه ای برای شما داره ؟ میخواید ضعفشو تجربه کنید که چی بشه ؟

در مورد ظاهر قطعات هم ! بازم کاملا با شما مخالفم ! راستش من خیلی خیلی به ظاهر قطعات اهمیت میدم ! ولی اینو هزاران بار تجربه کردم که در 99 درصد مواقع ظاهر زیبا همراه با کارایی بالا ست ! و بهیچ وجه از همدیگه جدا نیستن ! البته سلایق شخصی فرق میکنند ولی سلیقه من که اینطوری بوده ! تازه تا حالا نشده من موردی رو از نظر قیافه بپسندم و اون مورد نامبر وان نباشه ! یا حداقل در بین برترین ها نباشه ! خیلی دوست دارم بدونم مثلا شما چه قطعه ای رو از نظر قیافه پسندیدید ولی کارایی نداشته ! حتی با توجه به قیمتم که حساب کنیم بازم خیلی توفیر نداره ! حالا شما اسم اون قطعاتی که ظاهر داشتن ولی باطن نداشتنو بفرمایید ؟

و اما در مورد پیشنهاد جناب دویل ! قبل از هر چیز در مورد کارایی بالاتر قطعات مبتنی بر corei7 هیچ بحثی نیست ! ولی همه میدونیم که بدلیل جدید بودن تکنولوژی این قطعات ! قیمت شون خیلی بالاست ! و مطمئنا اگه مادربرد های x58 گرون نبودن ! محال بود که اینتل قیمت پردازنده های corei7 رو اینقدر کم بگیره ! هر چند با کمی دقت معلومه که جریان چیه ! اینتل سود بیشتر خودشو روی چیپست های مادربرد میگیره و در حقیقت از 2 طرف سود میکنه ! حالا شاید در پردازنده کمتر باشه ولی در مادربرد جبران میشه ! بالاخره قسمت عمده ای از هزینه مادربرد رو چیپستی تشکیل میده که یازم ساخت اینتله !

خب پس تا اینجا ای ام دی بدلیل ضعف توان و مهمتر از اون ضعیفتر بودن از سیستم فعلی تون ! رد میشه و جریان corei7 ها هم که بدلیل هزینه بالا ! منتفی شد ! میمونه جزیان همون 775 ها ! که خودتونم الان داریدش ! ببینید بنظر من کلا انتخاب شما از همون اول هم اشتباه بوده و اگه اینقدر به جریان توانایی قطعات و سیستم تون حساس هستید و از طرفیم انگار توانایی هزینه کردن رو دارید ! باید از همون ابتدا یک سیستم مچ و توپ جمع میکردید و بجای تعویض های مکرر که بدون شک بازدهی جز ضرر مالی بهمراه ندارند ! در یک وعده و مرتبه ! یک سیستم high جمع کنید تا هم از نظر توان و سرعت قطعات تون ! لذت ببرید و هم از تعویض دوباره اون بی نیاز بشید !

من هنوز متوجه نشدم که ایا شما قصد دارید سیستم فعلی رو بفروشید یا اینکه اونو داشته باشید و درکنارش یک سیستم جدید ببندید !؟؟

ولی به هر حال اطلاعات و تجربیات ناقص حقیر ! منو به این نتیجه رسونده که در حال حاضر و با احتساب هزینه ها و کارایی قطعات ! بهترین انتخاب های ممکن در رنج معمولی و خوب ! قطعات زیر هستند ! ( توجه داشته باشید که گفتم در رنج قیمت و کارایی متوسط و خوب ! پس عالی ها رو نمیگم که گرونن )

mb khub : asus / maXimus 2 formula = 240

mb maemuli : asus / p5q deluxe = 180

cpu khub : q9550 = 270

cpu maemuli = q6600 = 200

ram khub : patriot / ddr2 / 8gb / bus 800 = 90

ram maemuli : patriot / ddr2 / 4gb / bus 800 = 46

hard khub = wd / 500 gb / 32 mb bufer = 50

hard mamuli = samsung / f1 / 500gb = 50

power khub : cooler master with cable manager

power maemuli : cooler masterwhit cable manager

or

green whit cable manager

خب اینا قطعات معمولی و خوب از نظر منه ! بنظر من اگه واقعا سرعت و توان سیستم مهم نباشه هم ! بازم همه قطعات فرق نمیکنن ! مثلا مادربرد یا رم یا هارد ( مگر از نظر حجم ) فرقی ندارن و فقط پردازنده میشه 7300 یا 7400 یا مثلا گرافیک میشه 9600gso / 768mb

در ضمن قیمت قطعاتی که اشاره کردم ممکن چند تومان بالا و پایین باشن !

در مورد رم هم میخواستم نکته ای رو بگم ! بنظر من متاسفانه کاربرای غیر حرفه ایی مثل خودم ! در مورد رم ها دچار اشتباه میشن و هزینه الکی میکنن ! مثلا شما با این مادربرد و پردازنده ! کلی بابت رم هزینه کردید که اصلا ارزششو نداره ! کلا من فهمیدم که در یک سیستم اول مادربرد و پردازنده اهمیت دارن و بعدش گرافیک و بعد از اونا رم !

یعنی باید اول تا حد ممکن اونارو بهتر و بالاتر برداشت و بعدش اگه پولی موند رفت سراغ رم های گرون و با کیفیت ! البته منظور من حجم رم ها نیست و حجم رم ها حداقل باید 4 گیگ باشه ! و الا نمیتونید از تمامی توان قطعاتی همچون پردازنده استفاده کنید ! ( تجربه شخصی ) همونطور که میبینید من حتی برای پردازنده 9550 هم همون رمهای پاتریوت رو انتخاب کردم ! چون بنظر من در مورد رم ها باید اول حجم شون مورد توجه باشه چون 80 در صد یا بیشتر حجم که موثره ! و اگه واقعا از نظر هزینه مشکلی وجود نداشته باشه اونوقته که بعد از انتخاب بهترین ماردبرد ممکن و بهترین پردازنده ممکن و بهترین گرافیک ! اخر سر میشه رفت سراغ رم هایی همچون او سی زد یا کرس ایر !

و الا همون رم های پاتریوت براحتی کار رو راه می اندازند ! و خرید اینگونه رمهای گرون ! هزینه اضافیه و برای استفاده ها و کاربرد های خاص و حرفه ای بدرد میخورن یا حداقل برای سیستم هایی که تمامی قطعات شون های اند باشن ! ! و در عمل و برای کاربران معمولی ( حتی گیمر ها ) کارایی چندانی ندارند ! مگر اینکه حجم رم ها فول باشه و سایر قطعات هم در حد عالی باشن تا تازه بشه یکمی اختلاف کارایی و سرعت این رم های گرون قیمت رو حس کرد ! حتی بنظر من در حال حاضر خریدن رم های ddr3 هم بهیچ وجه معقول نیست ! و تا زمانی که قیمتشون منطقی نشه و تایمینگ هاشونم بهتر نشن و باس های بالاتر از 1600 با قیمت معمولی نیان ! اصلا ارزش ندارن ! چرا که شما محاله بتونید تفاوت کارایی مثلا 4 گیگ رم ddr2 باس 800 رو با 4 گیگ رم ddr3 باس 1333 متوجه بشید ( بازم تجربه شخصی ) ( کلا هر چی گفتم تجربه شخصی هستند )

خب نتیجه اخلاقی این مطلب اینه که شما 2 راه بیشتر ندارید ! یا کل قطعات تون رو بدید و بنا به هزینه تون ! اقدام به خرید قطعات معرفی شده کنید ! یا اینکه فقط یک پردازنده 9550 یا اخر و حداقل یک q6600 به سیستم فعلی تون اضافه کنید ! که بازم بنظر من اگه دنبال سرعت و پرفرمانس بالا هستید ! راهی جز فروش و خرید یک سیستم جدید ندارید ! و سیستمی که حقیر قطعاتشو معرفی و پیشنهاد کردم ! براحتی کار شما رو تا بیشتر از 3 سال راه میندازه ! یعنی با بهترین سرعت و کارایی !

راستی جریان دسته بندی قدرت بالاتر و سرعت بالاتر چیه ؟ من تا بحال چنین چیزی نشنیده بودم ! من فکر میکنم در قطعات کامپیوتری همیشه قدرت و سرعت همراه هم هستند و در حقیقت یکی هستند ! یعنی هر چی قدرت بیشتر باشه به همون اندازه سرعتم بیشتر میشه و بالعکس هم همینطور ! شایدم من خبر ندارم ! شما بگید !؟؟

شرمنده مفصل شد ! امیدوارم بدرد تون بخوره ! بازم تاکید میکنم انچه در این پست گفته شد ! تماما نظرات شخصی حقیر بودند !

بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

من بابازنده عزیز کاملا موافق هستم.در ضمن دوست گرامی بنده هم پاور 535a گرین دارم.این مشکل صدا رو دارم که میخوام ببرم اینده سیما در ضمن 10دقیقه ای بهت میدن چون یه ترانزیستور کوچک داره مربوط به کنترل سرعت فن که بر اثر بارگرفتگی شکسته وفن با سرعت ماکسیموم داره میچرخه بعدش من از سیمش کاملا راضی هستم واصلا اینطوری که شما میگید نیست سیمش بسیار هم اندازش مناسبه ودر این رنج قیمت به نظر من این پاور دیوونست

لینک به دیدگاه

سلام!ببخشيد من با نظر شما مخالفم!

1-اولا چرا سراغ بالاي 250 نره!؟ چون i7 هستش!

ولي اگر بنا به بستن i7 باشه بايد 290 تومن براي مادربردش پردازيم! ولي در حال حاضر مادربرد اين آقا همه مدل سي پي يو LGA775 ساپورت ميكنه! پس هزينه كردنه براش ارزش داره!؟!

2-بهتره همون 9550 بگيره! حالا اگر اهل اور هم هستش همون سري Q خوب جواب ميدن و احتياجي براي PhenomII نيستش! چون كه افقط اور كردن كه نيست كنترل دماش و توانايي اور هم ...... مهمه!

علیک سلام.خواهش میکنم هر کسی نظر خاص خودش رو داره که برای من بسیار محترمه.

1-خیر.این فقط یک دلیل ساده هستش.بطور کلی اگر شخصی قصد هزینه کردن رو داشته باشه Core i7 مطمئنا بهتر هستش.این رو از من به عنوان یک نصیحت قبول کنید:فردی که نمیتونه همیشه قطعات خوب داشته باشه بهتره کم کم بودجه ی خود رو افزایش بده تا برای مدتی طولانی راحت و هم از خریدش پشیمون نشه(مخصوصا برای افرادی که قصد OC ندارند).

این رو هم اضافه کنم:به نظر بنده الان خرید Core i7 هم به دلایلی خوب نیست(البته نه به خاطر قیمت).

2-بنده تو پست قبلیم عرض کرده بودم که اگه قصد خرید AMD دارند Phenom II بگیرند.بنده با Intel اصلا مقایسه نکرده بودم.

این مورد مربوط به فرامرز عزیز هست:

3-کمپانی AMD با بودجه نسبتا کمی که داره محصولات بسیار خوبی رو وارد بازار کرده.بطور مثال Phenom II برای افراد حرفه ای شاهکاره.

خرید Mobo+CPU برای LGA775 تا سقف هزینه 500 اصلا به صرفه نیست.

لینک به دیدگاه

سلام ! حرف شماکاملا متینه ! ولی قبل از عرضه فنوم 2 اوضاع دقیقا همونطور بود ! الانشم من بعید میدونم افراد زیادی حتی از قشر خود شما ( متخصص ) باشن که چه برای اور و چه هر کار دیگه ای ! اقدام به خرید ای ام دی کنن ! بنظر من الان فقط کسانی ای ام دی میگیرن که یا عشق برندشو داشته باشن یا بخاطر اینکه دل خوشی از اینتل ندارند ! واقعیت اینه که منم دوست داشتم ای ام دی خوب کار کنه ! شاید تک بازار شدن اینتل به نفع هیچ کی جز خودش نباشه ! و باید به تلاش ای ام دی هم افرین گفت ! ولی همه اینا دلیل نمیشه که از توان بیشتر قطعات اینتل چشم پوشی کنیم !

در مورد فنوم 2 هم شاید پردازنده خوش قیمت و به صرفه ای باشه ! ولی من هنوز برای این پردازنده ! مادربرد مناسب و در خوری رو ندیدم ! که فکر میکنم اینم ضعفه بزرگی باشه !

در مورد هزینه برای 775 هم ! من با توجه به سیستم قبلی شون گفتم و هزینه ای که میتونن اختصاص بدن ! و الا کر ای سون که معلومه بهتره ! ( هر چند از نظر شخصی خودم نمی پسندمش )

به هر حال من فکر میکنم سیستمی که گفتم براحتی تا 3 سال اینده همه کار رو به بهترین نحو انجام بده ! بعدشم نظر شخصی بود دیگه ! :D

بازنده

لینک به دیدگاه

اصلا يه چيزي:

ايشون چه i7 بخره چه 9550 فعلا براي اين گرافيك توي بازي هيچ تاثيري نداره چرا كه گرافيك ايشون 4830 هستش!

ولي فراموش نكنيد براي PhenomII و i7 بايد مادربرد عوض بشه + رم ! و احتمالا پاور! ولي براي 9550 هيچ كدوم!

لینک به دیدگاه

با سلام.

===========

من گفتم کسب تجربه نه اينکه ارتقاع سيستم. :D هدف من بستن سيستم خيلي قوي نيست و قصد هم ندارم که سيستم فوق که مي خوام بگيرم با اون قيمتش بهترين سيستم باشه. :cool: هر سيستمي هم که بگيرم بيشتر از 5 ماه دستم نمي مونه.

===========

در مورد اي ام دي : اگه دقت کرده باشين من گفتم خيلي وقته اي اام دي کار نکردم واسه همونه دارم از شما راهنمايي مي خوام که بدونم الان وضعيتش چه طوريه ؟که از پاسخ هاي دوستان فهميدم که هنوز هم همون اي ام دي سابق هسته. :D

===========

در مورد ظاهر قطعات : من نمي دونم شما چهطور برداشت کرديد ولي من نگفتم که از هم جدا هستن.منظورم اين بود که مي تونه به حدي نظر منو جلب کنه بدون اينکه به کانفيگ هاش توجهي کنم.مثلا چيپش اينتل 945 هم باشه قيافش قشنگ باشه وقيمتش بالاي 300 باشه مي تونه نظر منو جلب خودش کنه.

يه مثال بزنم : مثلا 2 تا مینبرد جلوم بزارن یکی با چیپست X48 قیافه معمولی با قیمت 100/000(که از نظر من بهترین چیپست هسته.نمی دونم چرا اصلا از X58 خوشم نیومد) و یکی با چیپ ست باشه P35 200/000 قشنگ باشه من میرم طرف P35 چون قشنگ هسته و به X48 نگاه هم نمی کنم.

امیدوارم این دفعه تونسته باشم بفهمونم (البته مشکل از منه ها.من نمی تونم بفهمونم.ببخشید)

===========

حالا ولش کنین.خیلی چیز ها هست که باید بگم ولی حوصله تایپ ندارم.

از راهنمایی هاتون ممنونم.خیلی فکر کردم و یاد فبلا افتادم که ای ام دی گرفته بودم و خیلی اذیت کرد.بیخیال ای ام دی شدم.

همون چیزی که دوستان عرض کردنو انجام میدم (یه سیستم توپ جمع می کنم).فقط دعا می کنم بتونم خودمو کنترل کنم تا اونم بعد از 4-5 ماه عوض نکنم. :cool:

لینک به دیدگاه

سلام!

اگر واقعا دنبال قشنگي هستي! بهتره كه اولا يه كيس خوشگل بخري !‌ دوما كه Platinum SLI بردار! + AMD 6400x2 + Coolermaster Hyper212 و چند تا از اين فن LED دار هاي خشكل كه ديگگه بهاش بري كافي شاپ!

همين كافيه ! :D

لینک به دیدگاه

ببخشید سوالمو اینجا مطرح می کنم.

یه مینبرد خوب اینتل تو رنج قیمت 150 چی هسته؟ (واسه سیستم یکی از بچه ها می خوام)

لینک به دیدگاه

در ضمن مینبرد رو واسه این سیستم می خوام.تویه لیست چیزی هست که باید تغییر بدم یا نه؟

Mainboard : مینبرد رو راهنمایی کنید.

CPU : Intel Core 2 Dou E7400

Ram : 2*2GB Corsair Dominator 1066 # 4*2 GB Patriot Bus 800

VGA : Zotac 9800GT

H.D.D : Maxtor 500GB - 32mb Buffer

Power : Cooler Master 550W

===============

رم کدوم یکی رو ببندم؟ 8 گیگ پاتریوت (800) یا 4 گیگ کرس ایر (1066)

لینک به دیدگاه

در ضمن مینبرد رو واسه این سیستم می خوام.تویه لیست چیزی هست که باید تغییر بدم یا نه؟

Mainboard : مینبرد رو راهنمایی کنید.

Ram : 2*2GB Corsair Dominator 1066 # 4*2 GB Patriot Bus 800

VGA : Zotac 9800GT

H.D.D : Maxtor 500GB - 32mb Buffer

Power : Cooler Master 550W

===============

رم کدوم یکی رو ببندم؟ 8 گیگ پاتریوت (800) یا 4 گیگ کرس ایر (1066)

سلام ! اقا این سیستم اکثر قطعاتش عالیه ! ولی مین برد رو جز asus / p5q deluxe چیز دیگه ای برندارید ! حداقل بذارید فردایی اگه قرار شد پردازنده بهتری هم استفاده کنید ! دوباره کاری نشه ! و از طرف دیگه این مین فوق العادس ! یکی از خصوصیات چیپ ست های p45 این بود که اولا ورودشون مصادف شد با رکود اقتصاد جهانی و ثانیا ! رقابت یکمی حیثیتی شد ! واسه همین ! سازندگان ماردبرد برای اینکه از غافله غقب نمونن ! دار و ندارشونو رو کردن ! مثلا همین اسوس مطمئنم اگه اوضاع وفق مرادش بود ! این مادربرد دلوکس رو به این قیمتا نمیداد ! چون تقریبا هر چی داشت رو روی این ماردبرد پیاده کرد ! کافی کمی به امکانات مادربرد های اسوس واقف باشید تا براحتی تشخیص بدید که این مادربرد همه چی رو باهم داره !

یعنی بر خلاف سایر قطعات های اند اسوس ! که اکثرا امکانات و ظاهر و قیمت بالایی دارند ! در این مادربرد اسوس اومده و ظاهر و کمی از جزئیات رو کاسته و بجاش تمامی امکانات باطنی رو روی این مادربرد گذاشته ! بعبارت خیلی ساده تر این مادربرد asus p5q deluxe در حقیقت همون maximus 2 formula هستش که فقط با ظاهری ساده تر و اندکی جزئیات کمتر و در نتیجه قیمت بسیار مناسب تر عرضه شده ! متاسفانه در ابتدای ورود مادربردهای مبتنی بر این چیپ ست ! همه نگاه ها به سمت p5q دوخته شد و خیلی به این ماردبرد بسیار کارا ! توجه نشد ! البته قیمتشم در اون موقع به اندازه الان مناسب نبود ! به هر حال حداقل با تجربه ای که من داشتم این مادربرد خیلی بهتر از p5q ست ! البته تجربه من بر میگرده به استفاده از پردازنده 9550 ! نظر شخصی من همون p5q deluxe و کمتر از اونو اصلا قبول ندارم و بنظر من این مادربرد حداقله ! و قیمتشم حدود 180 باید باشه ! البته اگه ارزون نشده باشه !

پردازنده هم که در این رنج قیمت و در کل حداقل ممکنه !

و اما رم ! دوست خوبم همونطور که شاهد هستید ! برای استفاده از 8 گیگ رم نظرات مختلفی وجود داره و متاسفانه تست و بنچ خاصی هم در دسترس نیست تا بشه بهتر نظر داد ! ولی من به شخصه به 8 گیگ رم ایمان دارم و تضمین میکنم خیلی خیلی بهتر از 4 گیگ رمه ! و همچنین حتی اگه قرار بر 4 گیگ هم شد ! بازم فقط و فقط پاتریوت ! و اگه هزینشو دارید که رم کرس ایر بگیرید ! بدید و روی ماردبرد یا پردازنده بذارید !

کارت گرافیک هم من نمیدونم الان این کارت چنده ! ولی اگه من باشم ! با قیمتی که در حال حاضر 9800gtx+ داره و حدود 220 تومانه ! فقط و فقط بعنوان ارزونترین کارت اونو میگرفتم ! البته اگه اهل گیم هستید ! و الا برای سایر کار ها همون 9600 gso 768 mb هم کفایت میکنه ! ولی برای گیم زیر جی تی ایکس پلاس فایده نداره !

در مورد هارد هم ! عزیز دل ! ما این همه داد زدیم و اساتید هم بهتون گفتن که یکی از دلایل سرعت پایین سیستم فعلیتون همین هارد مکستور تونه ! بعدش شما باز میخوای همینو برداری ؟ بنظر من بدلیل اینکه هنوز سرعت هاردهای ارزون قیمت در حد سایر قطعات نیست ! پس باید از سره سوزن هم نگذشت و خوشبختانه قیمت برندهای مختلف تفاوت چندانی نداره ! پس چه بهتر که بهترین رو بگیرید ! تجربه شخصی و تحقیقی که کردم فکر کنم در حال حاضر بهترین هارد ها سری wd / black هستند که قرار بود بعد عید وارد ایران شن و 500 گیگش دارای 32 مگ بافره ! از اون که گذشت بنظر من سامسونگ های f1 هم خوبن و فقط ایرادشون اینه که تا جایی که من اطلاع دارم سری 500 گیگ شون 16 مگ بافره و 750 شون 32 مگ بافره ! البته هارد های جدید seagate 7200 / 12 اگه اشتباه ننوشته باشم ! هم بد نیستند ! کلا برند هارد ها از نظر من به ترتیب اینطوریه ! وسترن دیجیتال - سامسونگ - هیتاچی - سیگیت - تمام ! مکستور هیچ !

در مورد پاور هم انتخاب بسیار خوبی کردید ! البته فقط حواستون باشه که در حال حاضر 2 نوع کولر مستر 550 وجود داره که یکیش دارای کابل منیجره و یکی نه ! سعی کنید اون مورد کابل منیجر دار رو بگیرید ! البته اگه کارتی که من پیشنهاد دادمو بگیرید ! بنظر من بهتره 600 کنیدش ! در ضمن گرین هم قراره در اینده نزدیک یک مدل پاور 525 بیاره که اونم دارای کابل منیجره !

راستی در مورد کیس چی ؟ قرار نیست کیس گرفته بشه ؟

و اما مهمترین نکته ای که میخواستم خدمت تون بگم اینه که اقا شما بیا و همین سیستم فعلیتو بدید به این دوست تون و خودتونم سیستم پیشنهادی حقیر رو بگیرید و از زندگی لذت ببرید ! :D فرصت مناسبیه ! :D یکمی روش فکر کنید ! :cool:

خب اینا نظرات من بود ! امیدوارم بکارتون بیان ! موفق باشید / بازنده

لینک به دیدگاه

سلام مجدد ! شرمنده ! اقای انریکیو ! من یادم رفت بپرسم که اولا من منظور شما رو از ظاهری که فرمودید کاملا متوجه شدم ! ولی من منظورم این بود که یک مثال بزنید ! مثالی که اتفاق افتاده باشه ! یا مثلا یک مادربرد که ظاهرشو میپسندید و کارایی نداره رو معرفی کنید یا هر قطعه دیگه ای ؟ ! الان کسی نیست بگید چون میخوام این پست رو پاک کنم ! فعلا که من موندم و شما ! بقیه رفتن لا لا !

بازنده

لینک به دیدگاه

از راهنمایی ها ممنون.

در مورد هارد بگم که یکی از بچه ها گفت 2 تا هارد 750 Seagate دارم 32 مگ بافره و با قیمت 70 بهت میدم.و خراب هم شد بیار همین جا تعویضش کنم(اینتور دوستا لازم میشه واسه ادم :D ).

سیستم خودمم می تونم بدم مشکلی نیست.اتفاقا به خودشم گقتم من این سیستمو بهت بدم اشکالی نداره گفت نه(خودش می دونه تازگیا گرفتم) .فقط گارانتی به عهده خودم هست دیگه اونم مسئله ای نیست گارانتی داره دیگه.

فقط در مورد رم فکرم مشغوله.نمی دونم چی کار کنم.

راستا نظرت در مورد Gigabyte EP45-UD3R چیه؟ من خودم به شخصه از گیگا خوشم نمیاد ولی زیاد تعریفشو شنیدم. به نظرت ارزش خرید داره؟

لینک به دیدگاه

سلام ! من نمیدونم چی شده همه رو تب این مادربرد گیگا که گفتید و رم های دومینیتور برداشته ! من الان یک هفته س که با یکی دیگه از بچه ها سر این رم ها و مادربرد درگیرم ! و ایشونم مثل شما شکاکه ! و جالبیشم اینه که اونم از گیگا بدش میاد ! در مورد مادربرد که من نظرمو گفتم و دیگه هیچ حرفی ندارم ! گیگا رو اصلا قبول ندارم ! همون ظاهر زشتش بسشه !

ولی در مورد رمها تاکید دارم ! عزیز دل اصلا اشتباه نکن ! اون رمها برای سیستم های های اند درست شدن ! و کارایی شون رو در اون سیستم ها میشه دید ! در سیستم های معمولی شما بابت این رم ها هیچ تفاوتی احساس نخواهید کرد ! ببینید من خودم پارسال نزدیک به 500 تومان بابت 2 گیگ کرس ایر 1333 دادم ! ولی اگه بگم سره سوزن با دی دی ار 2 باس 800 فرق داره که نداره ! اون رمهای دومینیتور برای اورکلاک و رکورد زنی و یا سیستم های خیلی اند بدرد میخورن ! ببینید من نمیگم روی سیستم های پایین کارایی ندارن ! ولی موضوع اینجاست که اولا تفاوت کاریشون برای کارکرد امثال ما قابل لمس نیست و در ثانی ! با قیمت اونا میتونید 8 گیگ رم معمولی بگیرید ! یا 4 گیگ رم معمولی و بقیشو به مادربرد یا پردازنده اضافه کنید که توانشون قابل دیدنه !

اون رم ها برای ما فقط قیافشون میمونه ! کارایی نخواهند داشت ! پس بازم میگم همون پاتریوت رو بگیرید و این اشتباه رو نکنید ! بابا شما خودتون الان ocz دارید ! چقدر تفاوت کارایی دیدید ازش ؟ اگه تفاوتی دیدید که در دومینیتور هم میبینید و اگه ندیدید سلام ما رو هم بهش برسونید ! :D من میگم فقط و فقط 8 گیگ پاتریوت 800 والسللام ! :cool: موفق باشید / بازنده :D

راستی شما بگید دقیقا چقدر میتونید هزینه کنید ! حالا با احتساب فروش سیستمتون یا ...! کلا چقدر ؟ اون سیستم رو هم بدید به دوست تون و یک سیستم توپ ببندید که با سرعتش حال کنید ! هم با ظاهر قطعاتش و هم با سرعتش ! تا انشا ا... دفعه بعد که قرار به ارتقا شد برید سمت کور ها ! که تا اون موقع قیمتاشون خوب خواهند شد !

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام.

من حدود 550-570 می تونم به ثطعات زیر بدم.

Mainboard : Asus P5Q Delxuxe

Ram : Nemidoonam

H.D.D : Seagate 750GB - 32Mb Buffer

Case : NZXT Apollo

===========

بقیه قطعات اماده هست و فقط منتظر کیس و قطعات درونی هستم.اگه بازم نظری دارید بگید.

لینک به دیدگاه

سلام ! حرف شماکاملا متینه ! ولی قبل از عرضه فنوم 2 اوضاع دقیقا همونطور بود ! الانشم من بعید میدونم افراد زیادی حتی از قشر خود شما ( متخصص ) باشن که چه برای اور و چه هر کار دیگه ای ! اقدام به خرید ای ام دی کنن ! بنظر من الان فقط کسانی ای ام دی میگیرن که یا عشق برندشو داشته باشن یا بخاطر اینکه دل خوشی از اینتل ندارند ! واقعیت اینه که منم دوست داشتم ای ام دی خوب کار کنه ! شاید تک بازار شدن اینتل به نفع هیچ کی جز خودش نباشه ! و باید به تلاش ای ام دی هم افرین گفت ! ولی همه اینا دلیل نمیشه که از توان بیشتر قطعات اینتل چشم پوشی کنیم !

در مورد فنوم 2 هم شاید پردازنده خوش قیمت و به صرفه ای باشه ! ولی من هنوز برای این پردازنده ! مادربرد مناسب و در خوری رو ندیدم ! که فکر میکنم اینم ضعفه بزرگی باشه !

در مورد هزینه برای 775 هم ! من با توجه به سیستم قبلی شون گفتم و هزینه ای که میتونن اختصاص بدن ! و الا کر ای سون که معلومه بهتره ! ( هر چند از نظر شخصی خودم نمی پسندمش )

به هر حال من فکر میکنم سیستمی که گفتم براحتی تا 3 سال اینده همه کار رو به بهترین نحو انجام بده ! بعدشم نظر شخصی بود دیگه ! :D

بازنده

علیک سلام فرامرز جان.امیدوارم از صحبتهای بنده دلگیر نشده باشید.

فرامرز جان مثل اینکه شما قابلیت اورکلاک Phenom II رو دست کم گرفتید.خیلی ها به خاطر OC خوبش دنبال این سری هستند از جمله خود من.رکورد اورکلاک چهار هسته ای جهان هم دست Phenom II 940 هست.

در مورد مادربوردش هم که الان مینهای خوبی داره قیمتهاش هم بد نیست مثلا مدلهای 790GX و 790FX از DFI یا ASUS.

اصلا يه چيزي:

ايشون چه i7 بخره چه 9550 فعلا براي اين گرافيك توي بازي هيچ تاثيري نداره چرا كه گرافيك ايشون 4830 هستش!

ولي فراموش نكنيد براي PhenomII و i7 بايد مادربرد عوض بشه + رم ! و احتمالا پاور! ولي براي 9550 هيچ كدوم!

دوست عزیز برای خرید +Phenom II AM2 اصلا نیازی به تغییر رمها نیست.البته همین طوری گفتم اگه دوست عزیز علاقه به AMD دارند دنبال این سری برند.

در ضمن کارت گرافیک ایشون اگه CPU رو تعویض کنند قویتر هم جواب خواهد داد به همین نسبت خواهیم داشت:

HD4830+Core i7 920>HD4830+Q9550

سلام.

من حدود 550-570 می تونم به ثطعات زیر بدم.

Mainboard : Asus P5Q Delxuxe

Ram : Nemidoonam

H.D.D : Seagate 750GB - 32Mb Buffer

Case : NZXT Apollo

===========

بقیه قطعات اماده هست و فقط منتظر کیس و قطعات درونی هستم.اگه بازم نظری دارید بگید.

سیستم زیر رو بردارید:

Biostar i45

E8400

2x2GB Crucial BallistiX 1066

H.D.D:You Select

Case:You Select

لینک به دیدگاه

علیک سلام فرامرز جان.امیدوارم از صحبتهای بنده دلگیر نشده باشید.

فرامرز جان مثل اینکه شما قابلیت اورکلاک Phenom II رو دست کم گرفتید.خیلی ها به خاطر OC خوبش دنبال این سری هستند از جمله خود من.رکورد اورکلاک چهار هسته ای جهان هم دست Phenom II 940 هست.

در مورد مادربوردش هم که الان مینهای خوبی داره قیمتهاش هم بد نیست مثلا مدلهای 790GX و 790FX از DFI یا ASUS.

دوست عزیز برای خرید +Phenom II AM2 اصلا نیازی به تغییر رمها نیست.البته همین طوری گفتم اگه دوست عزیز علاقه به AMD دارند دنبال این سری برند.

در ضمن کارت گرافیک ایشون اگه CPU رو تعویض کنند قویتر هم جواب خواهد داد به همین نسبت خواهیم داشت:

HD4830+Core i7 920>HD4830+Q9550

سیستم زیر رو بردارید:

Biostar i45

E8400

2x2GB Crucial BallistiX 1066

H.D.D:You Select

Case:You Select

دوست عزیز من خودم آماتور نیستم! منظورم برای i7 بود!

در ضمن برای 4830+i7 باید مادربرد هم عوض شه؟ نه؟ خوب همون رو میده 9550 میگره هزینه ای که برای مادربرد میکنه میتونه گرافیک بهتری یخره! خدود 290 تومن میشه خیلی گرافیک خوبی خرید! که افزایش Performance بیشتر نسبت به i7+4830 +x58 داره!

ثانیا i7 رم هم مخواد همونطوری که گفتم! خداقل برای 2x2GB G-skill 1333 باید 140 تومن بده! کلا شد!

290مادربرد

310 تومن 920

140 تومن رم

+4830

حالا اینی که من میگ ببینید:

Main:P5q نیازی به خرید نیست!

cpu:q9550 قمیت 290 تومن!

حالا اون 440 تومنی که قراره برای مادربرد و رم اضافه بشه گرافیکه خودش رو خدود 130 رد کنه بره میتونه یک گرافیک بسیار عالی تر برداره! که فکر میکنم این سیستم p45 سیستم X58 رو با این تغییرات بزاره تو جیبه ساعتیش! :D

در ضمن 4830+I7>9550 قیمتش چطوره؟! 500 تومن هزینه بیشتر ؟! !

در صورتی که با این گرافیک هیچ افزایش pERFORMANCE مشاهده نمیشه!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من خودم آماتور نیستم! منظورم برای i7 بود!

در ضمن برای 4830+i7 باید مادربرد هم عوض شه؟ نه؟ خوب همون رو میده 9550 میگره هزینه ای که برای مادربرد میکنه میتونه گرافیک بهتری یخره! خدود 290 تومن میشه خیلی گرافیک خوبی خرید! که افزایش Performance بیشتر نسبت به i7+4830 +x58 داره!

ثانیا i7 رم هم مخواد همونطوری که گفتم! خداقل برای 2x2GB G-skill 1333 باید 140 تومن بده! کلا شد!

290مادربرد

310 تومن 920

140 تومن رم

+4830

حالا اینی که من میگ ببینید:

Main:P5q نیازی به خرید نیست!

cpu:q9550 قمیت 290 تومن!

حالا اون 440 تومنی که قراره برای مادربرد و رم اضافه بشه گرافیکه خودش رو خدود 130 رد کنه بره میتونه یک گرافیک بسیار عالی تر برداره! که فکر میکنم این سیستم p45 سیستم X58 رو با این تغییرات بزاره تو جیبه ساعتیش! :D

در ضمن 4830+I7>9550 قیمتش چطوره؟! 500 تومن هزینه بیشتر ؟! !

در صورتی که با این گرافیک هیچ افزایش pERFORMANCE مشاهده نمیشه!

دوست عزیز بنده همچین جسارتی به شخص شما نداشتم.اگه منظورم رو بد رسوندم شرمنده هستم.

بنده هم همون اول گفتم که اگه قصد هزینه کردن رو دارند Core i7 بگیرند.ولی فقط به ایشون پیشنهاد دادم که فعلا هزینه زیاد برای خرید CPU نکنند.چون میشه همین CPU خودشون رو هم راحت OC کرد که خوب هم جواب بده.بعدش نمیخواستند برای سیستم فعلیشون خرج کنند بنده اون نظر رو دادم.در ضمن اون سیستم P45 که شما فرمودید و کارت رو عوض کنند فقط تو بازی بهتر میشه و گرنه تو مسایل دیگر باز Core i7 بهتره.

در کل با توجه به هزینه ی ایشون همون سیستمی رو که در پست قبلی گفتم رو پیشنهاد دادم.(اشتباه از من بود که بدون تعیین بودجه توسط ایشون نظر داده بودم).

فکر کنم این بحث رو تموم کنیم بهتر باشه چون هیچ کمکی به دوستمون نمیکنیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...