رفتن به مطلب

AMD or Intel?

اشتراک گذاری

کدوم مینبرد واسه AMD?  

1 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدوم مینبرد واسه AMD?

• MSI K9A2 Platinum
      1
    • MSI K9N2 Sli Platnium
      4
    • XFX 780a Sli
      3

Recommended Posts

نه دوست عزیز این حرفا چیه داریم بحث علمی میکنیم!:D

بنده ام اگر جسارتی کردم معذرت میخوام! :D

یه چیز دیگه من نظر شخصیم اینه که X58 ارزش و آینده نداره! :cool:

اگر ایوشن میتونن صبر کنن برای P55 ! ارزون تر هم هستش!

لینک به دیدگاه

• ارسال 80
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اون سیستم شما هم یه اگه جسارتی نشه 1066 چرا؟ این سیستم High End نیستش که از رم 1066 به طور کامل بهره ببره! و هیچ افزایش Perfomance نسبت به 800MHZ نداره!

بهتره رم رو 800MHZ برداره با Cas Latancy 4-4-4-12 که میتونه برای ایشون بهتر عمل کنه!

لینک به دیدگاه

اون سیستم شما هم یه اگه جسارتی نشه 1066 چرا؟ این سیستم High End نیستش که از رم 1066 به طور کامل بهره ببره! و هیچ افزایش Perfomance نسبت به 800MHZ نداره!

بهتره رم رو 800MHZ برداره با Cas Latancy 4-4-4-12 که میتونه برای ایشون بهتر عمل کنه!

در شرایط متعادل تاثیر فرکانس بیشتر از Latency است و بهتر عملکرد این دو به کاربرد شخص برمیگرده.البته BallistiX رو راحت میشه به 800CL4 تغییر داد.

لینک به دیدگاه

مناسفانه Ballstix های جدید قدرت اور مدل های قبلی رو ندارن! جدیدا وبرای این کار باید ولتاژ اضافه تری داد!

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان بزارید من یه مثال ساده بزنم وبراحتی متوجه بشید که رم با باس800وزمان تاخیر4 کندتر از از رم باباس1066 با زمان تاخیر 5است البته به صورت بسیار بسیار نامحسوس

شما وقتی رمتون1066هست وزمان تاخیر 5 این 1066روبر 5تقسیم کنید.213.2مگاهرتز در ثانیه سرعت انتقال اطلاعات این رم است.

حالا بیاید رم باس800با زمان تاخیر 4رو حساب کنیم کافیست عدد800را بر4تقسیم کنیم که عدد200بدست می اید یعنی 200مگاهرتز در ثانیه.

همونطوری که میبینید اختلاف این 2رم الان 13مگاهرتز هست ولی اگه رم باس 800شما زمان تاخیرش 5باشه میشه160 مگاهرتز در ثانیه که اوقت 53مگاهرتز در ثانیه کندتره.پس تفاوت سرعت مشخصه اما در هنگام کار با ویندوز شما اصلا متوجه نمیشید.اما توی تست ها وبنچ مارکها واضحه که اون سریعتره

لینک به دیدگاه

خب دوستان.من که گیج شدم.من i7 یا چیز دیگه ای نمی خوام.گفتم 550-570 می خوام قطعات زیر رو بگیرم.اطفا راهنمایی کنید که قطعات خوبه یا چیز دیگه ای بگیرم؟

Mainboard : Asus P5Q Delxuxe = 189/000

CPU : Intel Core 2 Dou E7400 = 117/000

Ram : Nemidoonam = 100/000

H.D.D : Seagate 750GB - 32Mb Buffer = 70/000

Case : NZXT Apollo = 92/000

راهنمایی کنید رم چی بگیرم؟ 8 گیگ پاتریوت 800که حدود 100 میشه با اینکه دومینیتور 4 گیگ 1066 که 129 تونم قیمتشه؟یا رم دیگه ای ور دارم؟

در مورد مینبرد و ... نظری بدید. در ضمن مادربورد Gigabyte EP45-UD3R چه طوره؟

ویرایش شده توسط AlleN
لینک به دیدگاه

در ضمن فن سی پی یو تو رنج قیمت 50 تومن چی هست؟

من بهتون FAN Zerotherm NV120 Premium رو پیشنهاد میدم.قیمتش 60تومنه.به همراهش یک خمیر هم هست که خوده خمیر10تومن ارزش داره درضمن این کولینک قدرت خوبی تو دفع حرارت داره

لینک به دیدگاه

مناسفانه Ballstix های جدید قدرت اور مدل های قبلی رو ندارن! جدیدا و برای این کار باید ولتاژ اضافه تری داد!

با تشکر

رمهای BallistiX جدید هم راحت به 800 CL4 با ولتاژ پایه ی خودشون یعنی 2.0 میرسند.در ضمن اور رم شدیدا به Mobo وابسته هستش.

مثلا امکان داره همین رمها روی مینی با ولتاژ پایه با CL5 تا 1200 بره ولی رو مینی دیگه تا 1080 هم نره.

لینک به دیدگاه

رمهای ballistix جدید هم راحت به 800 cl4 با ولتاژ پایه ی خودشون یعنی 2.0 میرسند.در ضمن اور رم شدیدا به mobo وابسته هستش.

مثلا امکان داره همین رمها روی مینی با ولتاژ پایه با cl5 تا 1200 بره ولی رو مینی دیگه تا 1080 هم نره.

دوست عزیز من با حرفتون موافقم مادربورده که رمو نشون میده من رم پاتریوت رو که باسش800هست به راحتی تا 1066اور کردم.براحتی هم میشه تایمینگو4کرد ولتاژ هم نیازی نیست

لینک به دیدگاه

خب دوستان.من که گیج شدم.من i7 یا چیز دیگه ای نمی خوام.گفتم 550-570 می خوام قطعات زیر رو بگیرم.اطفا راهنمایی کنید که قطعات خوبه یا چیز دیگه ای بگیرم؟

Mainboard : Asus P5Q Delxuxe = 189/000

CPU : Intel Core 2 Dou E7400 = 117/000

Ram : Nemidoonam = 100/000

H.D.D : Seagate 750GB - 32Mb Buffer = 70/000

Case : NZXT Apollo = 92/000

راهنمایی کنید رم چی بگیرم؟ 8 گیگ پاتریوت 800که حدود 100 میشه با اینکه دومینیتور 4 گیگ 1066 که 129 تونم قیمتشه؟یا رم دیگه ای ور دارم؟

در مورد مینبرد و ... نظری بدید. در ضمن مادربورد Gigabyte EP45-UD3R چه طوره؟

سلام

دوست عزیز در چند صفحه قبل اگر اشتباه نکنم گفته بودید مینبوردتون p5q هستش دلیلتون برای عوض کردنش چیه آیا قصد کراس فایر دارید که میخواهید p5q delux بگیرید ؟

و رم رو هم 4 گیگ بیشتر برندار همون کورسیر دومینیتور 1066 خوبه یا بجای این کروشیال تریسر بگیر .

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

سلام ! خب بحث خوبی بود و اطلاعات مفیدی از هر دو بزرگوار کسب کردیم ! اقا امید من بهیچ وجه دلگیر نشدم و نمیدونم چرا این فکر رو کردید ! اگه منظورمو درست بیان نکردم عذر میخوام ! باور کنید من بهیچ وجه راضی نبودم که در محضر شما دو بزرگوار بیام و نظراتمو مطرح کنم ! ولی چون جریان این دوستمون یکمی حساس بود و منم به اون پیشنهاداتم اعتقاد کامل دارم و تجربه شون کردم ! راستش دلم نیومد از این دوستمون دریغ کنم ! و الا بر کسی پوشیده نیست که شما استاد ما هستید و خودتونم شاهدید که اکثر سوالات و مشکلاتمو با شما در میون میذارم ! امیدوارم ابراز نظر حقیر رو به حساب انجام وظیفه بذارید ! نه ادعای شاگرد پیش استاد !

در مورد پردازنده های فنوم 2 هم بله من کاملا مطلع هستم که رکورد اورکلاک رو زدن و فکر میکنم بنا به بضاعت فهم و درکم ! چیزایی در موردشون بدونم ! در مورد مادربرد هم و همچنین سایر موارد ! گفتم که تماما نظرات شخصی هستند !

واما انریکیو عزیز ! بنظر من انتخاب های خوبی کردید ! البته اگه میتونستید پردازنده رو به 6600 تغییر بدید عالی میشد ! به هر حال ! در مورد مادربرد که عالیه و رم هم که کاملا نظرمو گفتم و هارد هم خوبه هر چند از اون بهترم هست ! فقط در مورد هارد سیگیت توجه داشته باشید که مدل جدید باشه که در انتهاش عدد 12 داره و نباید 11 باشه ! در مورد پاور هم که حرف زدیم و فقط میمونه کیس ! من در این رنج قیمت فقط یک کیس رو پیشنهاد میکنم ! بنام cooler master nv 690 این کیس با قیمتی که هم اکنون داره واقعا یک شاهکار محسوب میشه و حتی از نظر ظاهری هم مناسبه ! اخرین قیمتی که من از این کیس داشتم 120 تومان بود که انگار ارزونترم شده !

البته این کیس دارای 2 مدله که یک مدل 690 ساده ست و یک مدلم که مد نظر منه 690 nv هستش که اون ان وی مخفف نام انویدیا ست ! و از این نام براحتی میشه فهمید که این کیس از رنگبندی مختص انویدیا استفاده کرده و وجود نام انویدیا بر روی این کیس بیانگر مهر تایید انویدیا ست ! البته مدل معمولی تا جایی که میدونم فقط از نظر رنگ بندی فرق داره و مشکی و کرومی هستش ! ( استیل ) که اخرین قیمتشم 84 بود ! ( در ضمن خود مدل معمولی یا همون بلک و استیلش هم دارای 2 نوعه که در تصویر انتهایی میتونید هر دو نوع و اسماشونو ملاحظه بفرمایید ! البته من نمیدونم کدوم یک از این 2 مدل مشکی / استیل در ایران در دسترسه )

به هر حال بنظر من اگه براتون مقدوره و ظاهرش خیلی اهمیت داره ! بهتره که مدل انویدیاشو انتخاب کنید ! این کیس با توجه به رده قیمتی خود ! دارای امکانات بی شماری که هر یک قابل تامل بوده و در کل محصول بسیار مناسبی رو چه از نظر ظاهر و کارایی و چه از نظر قیمتی ! تشکیل داده !

برای اشنایی بیشترتون ( در صورت لزوم ) چند تا عکس از این کیس زیبا میذارم تا اگه نیاز بود بتونید بیشتر و بهتر باهاش اشنا شید ! در پایان هم تصویری از مدل معمولیش میذارم تا بتونید تفاوت ظاهری شونو مشاهده بفرمایید ! فقط خواهش میکنم به تصاویری که از امکانات داخلی این کیس میذارم دقت کرده و با داخل سایر کیس های هم قیمتش مقایسه کنید ! اینم لینک رویو کیس زیبای cooler master nv 690 اینجا کلیک کنید !

cooler master nv 690

k6jmp1l55d2iwlan779h.jpg

8kbmj7w7mixt8lsm9d9.jpg

tl4g4000y608drx7vgnh.jpg

bh0bjuvk75ztu8kdx694.jpg

vuj4gmm8bon5iyh5vax1.jpg

بازنده

لینک به دیدگاه

عزیز هاپر 212 از کولر مستر موجوده که کارایی بسیار خوبی داره و قیمتش هم 45 تومانه و اگر بهتر از این میخواهید زروترم نیروانا میتونید بردارید که واقعا کولر قوی هستش و قیمتش هم حدود 60 تومانه.

لینک به دیدگاه

سلام دوباره ! بنظر من شما بهیچ وجه نیاز به فن مجزا ندارید و براحتی میتونید با همون فن فابریک ( استک ) پردازنده تون سر کنید ! حتی اورکلاکم که در کار باشه ! بازم برای پردازنده شما فن لزومی نداره و بنظر من اگه قرار به خریدن و صرف هزینه برای فن این پردازنده باشه ! بهتره که همون مبلغ رو روی پردازنده بذارید و یا کمی بیشتر و یکدونه Q6600 بگیرید که من خودم الان دارمش و حاضرم تضمین کنم که اگه کیسی که گفتمو بردارید مثل اب خوردن و فقط با تغییر یک گزینه در بایوس و بدون هیچ گونه افزایش ولتاژ یا هر گونه دستکاریه دیگه ای ! این سی پی یو رو روی 3.40 پایدارش کنید !

من الان با همون فن استک این پردازنده رو روی 3.40 گذاشتم ! البته بیشترم جا داشت و دما هم مناسب بود ( الان دما اصلا بالای 50 نمیره در لود کامل ) ولی بنظر من همین حد کافیه ! در مورد مادربردم اگه از نظر هزینه براتون مشکلی وجود داره یا مادربرد خودتونو ارزون بر میدارن ! نیازی به تعویضش نیست ! ولی اگه قراره دوست تون سیستمو بر داره و شنما مجدد اقدام به خرید کنید ! بهتره که همون دلوکس رو بر دارید ! من روی همین حساب که قراره مادربرد جدیدی بگیرید اینو گفتم ! بازم میگم بنظر من هزینه رم های دومینیتور رو یا 8 گیگ پاتریوت بر دارید یا اگه شک دارید 4 گیگ پاتریوت بردارید و با باقیش پردازنده رو 6600 بگیرید !

من تضمین میکنم که تفاوت کارایی 4 گیگ پاتریوت با 4 گیگ دومینیتور اصلا قابل تشخیص نیست ! و با توجه به اینکه از سرعت سیستم قبلی تون ناراضی بودید ! فکر میکنم از این سیستم انتظار سرعت بالاتر و قابل لمسی رو دارید ! پس اگه واقعا بدنبال تفاوت محسوس سرعت سیستم تون هستید ! بجای رم های دومینیتور و کولر پردازنده ! همون پاتریوت رو همراه با یک Q6600 بر دارید تا بابت پولی که میدید ! حداقل سرعت رو درک کنید !

تازه بنظر من میتونید با حدود 5 تومان یا 7 تومان بیشتر ! فن استک پردازنده تون رو به سعید اقا بدید و همین 7 تومانو روش گذاشته و یکی از این فن های DEEP COOL A30 ALPHA رو با قیمت 15000 تومان بر دارید !

( لینک مشخصات و قیمت این کولر در اینجا )

یعنی اختلاف قیمتشون حداکثر 7 هزار تومانه ! من با همین فن قول میدم پردازنده تون روی 3.40 کار کنه ! باور کنید نسبت به هزینه ای که در نظر دارید و همچنین نوع قطعات تون ! مخصوصا پردازنده ! به هیچ وجه رم های دومینیتور و یا سی پی یو کولر دردی رو دوا نخواهند کرد و بازده سرعتی سیستم رو اصلا و ابدا بالا نخواهند برد ! ولی اگه اون مادربرد و این پردازنده 6600 رو بردارید ! اونوقت قول میدم بتونید تفوت سرعت رو حس کنید ! اون وقت برید و با سرعت تون زندگی کنید ! و ما رو هم دعا ! o:-) :D

خدایی ظلمه که برای این پردازنده کولر 50 تومانی بگیرید یا رمهای 130 تومانی !

DEEP COOL A30 ALPHA

30fxt7iqpet8s3q96ism.jpg

بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام

ولی فرامرز جان ایرکولینگ خودش رو در oc بالاتر و با ولتاژهای بالاتر نشون میده که این کار از عهده این فنهای معمولی بر نمیاد .

لینک به دیدگاه

سلام دوباره ! بنظر من شما بهیچ وجه نیاز به فن مجزا ندارید و براحتی میتونید با همون فن فابریک ( استک ) پردازنده تون سر کنید ! حتی اورکلاکم که در کار باشه ! بازم برای پردازنده شما فن لزومی نداره و بنظر من اگه قرار به خریدن و صرف هزینه برای فن این پردازنده باشه ! بهتره که همون مبلغ رو روی پردازنده بذارید و یا کمی بیشتر و یکدونه q6600 بگیرید که من خودم الان دارمش و حاضرم تضمین کنم که اگه کیسی که گفتمو بردارید مثل اب خوردن و فقط با تغییر یک گزینه در بایوس و بدون هیچ گونه افزایش ولتاژ یا هر گونه دستکاریه دیگه ای ! این سی پی یو رو روی 3.40 پایدارش کنید !

من الان با همون فن استک این پردازنده رو روی 3.40 گذاشتم ! البته بیشترم جا داشت و دما هم مناسب بود ( الان دما اصلا بالای 50 نمیره در لود کامل ) ولی بنظر من همین حد کافیه ! در مورد مادربردم اگه از نظر هزینه براتون مشکلی وجود داره یا مادربرد خودتونو ارزون بر میدارن ! نیازی به تعویضش نیست ! ولی اگه قراره دوست تون سیستمو بر داره و شنما مجدد اقدام به خرید کنید ! بهتره که همون دلوکس رو بر دارید ! من روی همین حساب که قراره مادربرد جدیدی بگیرید اینو گفتم ! بازم میگم بنظر من هزینه رم های دومینیتور رو یا 8 گیگ پاتریوت بر دارید یا اگه شک دارید 4 گیگ پاتریوت بردارید و با باقیش پردازنده رو 6600 بگیرید !

من تضمین میکنم که تفاوت کارایی 4 گیگ پاتریوت با 4 گیگ دومینیتور اصلا قابل تشخیص نیست ! و با توجه به اینکه از سرعت سیستم قبلی تون ناراضی بودید ! فکر میکنم از این سیستم انتظار سرعت بالاتر و قابل لمسی رو دارید ! پس اگه واقعا بدنبال تفاوت محسوس سرعت سیستم تون هستید ! بجای رم های دومینیتور و کولر پردازنده ! همون پاتریوت رو همراه با یک q6600 بر دارید تا بابت پولی که میدید ! حداقل سرعت رو درک کنید !

تازه بنظر من میتونید با حدود 5 تومان یا 7 تومان بیشتر ! فن استک پردازنده تون رو به سعید اقا بدید و همین 7 تومانو روش گذاشته و یکی از این فن های deep cool a30 alpha رو با قیمت 15000 تومان بر دارید !

( لینک مشخصات و قیمت این کولر در اینجا )

یعنی اختلاف قیمتشون حداکثر 7 هزار تومانه ! من با همین فن قول میدم پردازنده تون روی 3.40 کار کنه ! باور کنید نسبت به هزینه ای که در نظر دارید و همچنین نوع قطعات تون ! مخصوصا پردازنده ! به هیچ وجه رم های دومینیتور و یا سی پی یو کولر دردی رو دوا نخواهند کرد و بازده سرعتی سیستم رو اصلا و ابدا بالا نخواهند برد ! ولی اگه اون مادربرد و این پردازنده 6600 رو بردارید ! اونوقت قول میدم بتونید تفوت سرعت رو حس کنید ! اون وقت برید و با سرعت تون زندگی کنید ! و ما رو هم دعا ! o:-) :D

خدایی ظلمه که برای این پردازنده کولر 50 تومانی بگیرید یا رمهای 130 تومانی !

deep cool a30 alpha

30fxt7iqpet8s3q96ism.jpg

بازنده

دوست عزیز اون 50درجه که شما میفرمایید دمای سیلیکون پردازنده شماست.شما باید ببینید دمای هسته شما چقدره که الان باید حدودا 75درجه باشه در 100درصد لود که نباید بزارید از 60بالاتر بره.

لینک به دیدگاه

دوستان بزارید من یه مثال ساده بزنم وبراحتی متوجه بشید که رم با باس800وزمان تاخیر4 کندتر از از رم باباس1066 با زمان تاخیر 5است البته به صورت بسیار بسیار نامحسوس

شما وقتی رمتون1066هست وزمان تاخیر 5 این 1066روبر 5تقسیم کنید.213.2مگاهرتز در ثانیه سرعت انتقال اطلاعات این رم است.

حالا بیاید رم باس800با زمان تاخیر 4رو حساب کنیم کافیست عدد800را بر4تقسیم کنیم که عدد200بدست می اید یعنی 200مگاهرتز در ثانیه.

همونطوری که میبینید اختلاف این 2رم الان 13مگاهرتز هست ولی اگه رم باس 800شما زمان تاخیرش 5باشه میشه160 مگاهرتز در ثانیه که اوقت 53مگاهرتز در ثانیه کندتره.پس تفاوت سرعت مشخصه اما در هنگام کار با ویندوز شما اصلا متوجه نمیشید.اما توی تست ها وبنچ مارکها واضحه که اون سریعتره

دوست عزيز شما از كجا به اين نتيجه رسيدي؟!!! نمي دونم چرا كسي متوجه اين نشد؟!!

جديدا اين مدلي شده؟!

آقا اميد اون مدل هايي كه شما ميگيد با چيپ هاي ميكرون هستند ولي رم هاي فعلي رو اگر امتحان كرده باشدي قدرت ارشون كاهش يافته!

با آقاي دومينيتور كاملا موافقم!

در ضمن من خودم Hyper 212 دارم واقعا عاليه چون قبلش با مدل هاي ديگه هم كار كردم اين به نظر من از همه لحاظ بهتره!

من هم هنوز ميگم مادربرد رو عوض نكن!

آقاي بازنده شما كيس خودتو چند خريدي ؟(Asus) ؟ اين Cooler Master كه گذاشتي اينجا توي ايران چنده؟!

اون كلر مستري كه من توي يه قسمت ديگه گذاشته بودم چي ؟!

در ضمن اگر دنبال كولينگ خوب ميگرديد Tuniq tower بهترين انتخاب ميتونه باشه!

با تشكر!

لینک به دیدگاه

سلام اقا رضای عزیز ! مسلما حرف شما کاملا درسته ! و هیچ شکی در کارایی ایر کولینگ های رده بالا وجود نداره ! ولی سوال من اینه ! پردازنده 7400 میخواد چقدر اور بشه ؟ من فکر نمیکنم ایشون قصد رکورد زدن داشته باشن و بیشتر هدف شون استفاده کاربردی برای بالاتر بردن سرعت و توان پردازنده ست ! تازه اگه اورکلاکی در کار باشه ! بازم بنظر من اگه قرا ه برای این پردازنده 7400 ! 50 تومان یا بیشتر هزینه بشه تا کولر گرفته شده بتونه این پردازنده رو پر قدرت تر کنه ! خب همونو این 50 رو روش میذاره و یک پردازنده توپ میگیره که بدون اورکلاک روی همون فرکانس اورکلاک شده 7400 کار کنه !

من از حضور شما و سایر اساتید خواهش میکنم در مورد این سوال پاسخ تونو بفرمایید !

ایا بنظر شما یک پردازنده 7400 با یک کولر 60 تومانی FAN Zerotherm NV120 Premium و اورکلاک تا حد ممکن ! بهتره و توان و سرعت بیشتری داره ! یا اینکه همین 60 تومانو بذارن روی 7400 و بجای اون یک دونه Q6600 بگیرن ؟

کدوم یکی شون بازده بهتر و بالاتری رو بدنبال خواهد داشت ؟ 7400 با فن 60 تومانی یا Q6600 با فن استک ؟

بماند که تازه میشه Q6600 رو با همون فن استک تا 3.40 براحتی رسوند ! ایا 7400 میتونه با اون کولر 60 تومانی توانایی یک Q6600 رو با فن استک داشته باشه ؟

امیدوارم اساتید برای روشن شدن موضوع و راهنمایی بهتر این دوستمون نظرشونو اعلام کنن !

قربون شما / بازنده

لینک به دیدگاه

سلام اقا رضای عزیز ! مسلما حرف شما کاملا درسته ! و هیچ شکی در کارایی ایر کولینگ های رده بالا وجود نداره ! ولی سوال من اینه ! پردازنده 7400 میخواد چقدر اور بشه ؟ من فکر نمیکنم ایشون قصد رکورد زدن داشته باشن و بیشتر هدف شون استفاده کاربردی برای بالاتر بردن سرعت و توان پردازنده ست ! تازه اگه اورکلاکی در کار باشه ! بازم بنظر من اگه قرا ه برای این پردازنده 7400 ! 50 تومان یا بیشتر هزینه بشه تا کولر گرفته شده بتونه این پردازنده رو پر قدرت تر کنه ! خب همونو این 50 رو روش میذاره و یک پردازنده توپ میگیره که بدون اورکلاک روی همون فرکانس اورکلاک شده 7400 کار کنه !

من از حضور شما و سایر اساتید خواهش میکنم در مورد این سوال پاسخ تونو بفرمایید !

ایا بنظر شما یک پردازنده 7400 با یک کولر 60 تومانی FAN Zerotherm NV120 Premium و اورکلاک تا حد ممکن ! بهتره و توان و سرعت بیشتری داره ! یا اینکه همین 60 تومانو بذارن روی 7400 و بجای اون یک دونه Q6600 بگیرن ؟

کدوم یکی شون بازده بهتر و بالاتری رو بدنبال خواهد داشت ؟ 7400 با فن 60 تومانی یا Q6600 با فن استک ؟

بماند که تازه میشه Q6600 رو با همون فن استک تا 3.40 براحتی رسوند ! ایا 7400 میتونه با اون کولر 60 تومانی توانایی یک Q6600 رو با فن استک داشته باشه ؟

امیدوارم اساتید برای روشن شدن موضوع و راهنمایی بهتر این دوستمون نظرشونو اعلام کنن !

قربون شما / بازنده

سلام! آقاي بازنده شما دستتون خسته نميشه اينقدر مينويسي؟! :D:-?=D>

در رابطه با Overcclock Q6600 اصلا به سادگي نيستش كه به 3.3 برسه! حتي بالاي 3 هم ارزش داره!

من توي مسابقات اوركلاك با مادربرد Abit QuadGT بيشتر از 3.1 نتونست بزنم! چند تا از دوستانم هم با مادربرد P5Q تا 3.3 اور كردند بشتر نشده!

در رابطه با انتخاب سي پي يو كاربرد مهمه و ساير قطعات به نظر من فعلا E7400 :

1-بازي هاي فعلي براي Processor هاي دو هسته اي بهينه سازي شدند!

2-قدرت اور بالا و ايجاد نكردن محدوديت براي GPU كارت گرافيك!

3-پشتيباني نرم افزاري بيشتر!

موفق باشيد!

لینک به دیدگاه

دوست عزيز شما از كجا به اين نتيجه رسيدي؟!!! نمي دونم چرا كسي متوجه اين نشد؟!!

جديدا اين مدلي شده؟!

آقا اميد اون مدل هايي كه شما ميگيد با چيپ هاي ميكرون هستند ولي رم هاي فعلي رو اگر امتحان كرده باشدي قدرت ارشون كاهش يافته!

با آقاي دومينيتور كاملا موافقم!

در ضمن من خودم hyper 212 دارم واقعا عاليه چون قبلش با مدل هاي ديگه هم كار كردم اين به نظر من از همه لحاظ بهتره!

من هم هنوز ميگم مادربرد رو عوض نكن!

آقاي بازنده شما كيس خودتو چند خريدي ؟(asus) ؟ اين cooler master كه گذاشتي اينجا توي ايران چنده؟!

اون كلر مستري كه من توي يه قسمت ديگه گذاشته بودم چي ؟!

در ضمن اگر دنبال كولينگ خوب ميگرديد tuniq tower بهترين انتخاب ميتونه باشه!

با تشكر!

سلام دوست من ! در مورد تعویض مادربرد اگه دقت کرده باشید این دوستمون اشاره کردند که قراره این سیستم رو به یکی از دوستاشون بدن ! خب حالا اگه قرار باشه مجددا اقدام به خرید مادربرد کنند ! باز هم بنظر شما همون p5q رو بگیرن بهتره یا مدل دلوکس رو ؟

در مورد کیس ها !

اگه مطلب حقیر رو مطالعه کرده باشید ! اونجام گفتم که این کیس cooler master nv 690 اخرین قیمتی که خبر دارم 120 تومان برای مدل انویدیا و 84 تومان هم برای مدل معمولی قیمت داشت ! البته ممکن الان ارزونترم شده باشه !

کیس asus vento 7700 رو چون اخرین ونتو موجود در ایران بود به قیمت 220 تومن خریدم ولی قیمت اصلیش وقتی که موجود بود 180 بود ! این کیس از نظر ظاهری بسیار زیبا ست ! ولی از نظر امکانات ! خیلی در خور نیست ! و داخلش ساده ست و از همه مهمتر فضای داخلی اون کمه ! بنظر من در مقابل کیس منتخب من و شما ! حرفی برای گفتن نداره ! حتی از نظر زیبایی !

کیس 830 که هر دومون قراره بگیریمش هم قبلا در ایران 315 بود ولی من یک جایی خوندم که دریا کامپیوتر جدیدا قیمت رو زده 207 و اگه درست باشه فوق العاده میشه ! که فکرم میکنم درسته چون همون پاور m1000 رو هم تا 2 ماه پیش به قیمت 350 میدادن و الان شده 250 یا 240

بازنده

لینک به دیدگاه

ولي 220 تومن خيلي گرونه!

تازه يه چيزي توي جا كيسي ميزم جا نميشه بايد يه ميزه ديگه هم بخرم!

ولي من اين مدل رو ديديم 80 تومننه اينجا شايد اينو بردارم من!

ولي Nzxt هم مدل هاي بدي نيستش!

در ضمن اينجا خيلي تفاوت مدل هستش راه بيفتي توي بازار كامپيوترش كيس هاي خوشگل تر از اون Nvidia CM ميبين كه مارك دار نيستند! :D

من شايد هم البتته NZXT Apollo بخرم هنوز چيزي معلوم نيست تا نيام ايران!

لینک به دیدگاه

من الان با همون فن استک این پردازنده رو روی 3.40 گذاشتم ! البته بیشترم جا داشت و دما هم مناسب بود ( الان دما اصلا بالای 50 نمیره در لود کامل ) ولی بنظر من همین حد کافیه !

فرامرز جان شما یکبار برای من عکس CPU-Z خودتون رو گذاشته بودید.شما فکر میکنید که ولتاژ همون ولتاژ پایه هست و دستی بهش نزدید.اگه لطف کنید ولتاژ پایه ی پردازندتون رو یه نگاهی بندازید خودتون متوجه خواهید شد.

فرامرز جان E7400 رو میشه گفت مثل آب خوردن تا 4.0GHz اورکلاک کرد.(با NV120)پس از Q6600 خیلی بهتر میشه.مخصوصا در Game.همونطور هم که گفتم من تا حالا ندیدم Q6600 با ولتاژ پایه به 3.4GHz راحت برسه.(پایدار).البته با همین NV120 میشه Q6600 رو تا 3.8GHz هم OC کرد.

شما یک شات از CPU-Z خودتون بگذارید همه چیز مشخص میشه.کولینگ هم برای افرادی که میخواند OC خوبی داشته باشند پیشنهاد میشه و گرنه لزومی نداره.

لینک به دیدگاه

فرامرز جان شما یکبار برای من عکس CPU-Z خودتون رو گذاشته بودید.شما فکر میکنید که ولتاژ همون ولتاژ پایه هست و دستی بهش نزدید.اگه لطف کنید ولتاژ پایه ی پردازندتون رو یه نگاهی بندازید خودتون متوجه خواهید شد.

فرامرز جان E7400 رو میشه گفت مثل آب خوردن تا 4.0GHz اورکلاک کرد.(با NV120)پس از Q6600 خیلی بهتر میشه.مخصوصا در Game.همونطور هم که گفتم من تا حالا ندیدم Q6600 با ولتاژ پایه به 3.4GHz راحت برسه.(پایدار).البته با همین NV120 میشه Q6600 رو تا 3.8GHz هم OC کرد.

شما یک شات از CPU-Z خودتون بگذارید همه چیز مشخص میشه.کولینگ هم برای افرادی که میخواند OC خوبی داشته باشند پیشنهاد میشه و گرنه لزومی نداره.

كاملا موافقم!

E7400 در حا حاضر خيلي بهتر از Q6600 براي گيم هستش! اورش هم مثل آب خودنه!

ولي اون Q6600 چطوري ميرسه ؟!! ما كه هر كاري كرديم با چيپ x38 بالاتر از 3.12 نرفت!

لینک به دیدگاه

با تشكر!

ببینید میشه گفت تمام Crucial BallistiX ها Micron هستند.خود Micron مدلهای مختلفی داره که بین اونها تفاوت هست.بنده خودم جدیدا همین رم رو تهیه کردم و با اینکه Mobo بنده Ram Overclocker نیست ولی به 800 CL4 میرسه با ولتاژ پایه.

لینک به دیدگاه

ولي من چند تا جا خوندم ديگه رم هاي crcial Ballstix با چيپ هاي قوي ميكرون توليد نميشه! و چيپ هاي ضعيف تري توليد ميشه!

بعدش چيپ هاي ميكرون خيلي راحت اور ميشن

هين چند وقت پيش شهره سخت افزار توي مسابقات اوركلاك رم دنيبا با مادربرد هاي گيگا ...... اول شد از رم هاي Crucial Ballstix با چيپ هاي micron بودش!

امروزه ديه رم هاي كروشيال با چيپ هاي ميكرون خيلي كم گير مياد و قيمت بالاي دارند!

با تشكر!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...