رفتن به مطلب

کمک در برگرداندن اطلاعات در هارد اکسترنال

SOODEH
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی. خسته نباشید.

من هارد وسترن 1 ترا دارم، حدود 200 گیگ اطلاعات داخلش بود که backup هم نگرفته بودم. متاسفانه eraser شد. :(

الان دیگه هیچ دیتایی داخلش نیست. شده مثل روز اول. خالیییییی 8-X  :wacko:

تو رو خدا کمک کنید چجوری میتونم اطلاعاتم و برگردونم؟؟؟؟؟؟ :crying:  :crying:  :crying:

ویرایش شده توسط SOODEH
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز  @};-

اولا خونسردیتو حفظ کن,اصلا هم خودتو ناراحت نکن,انشاا... که چیزی مهمی نیست.

دوما یه خورده توضیح بیشتر و واضحتری بده تا بچه ها بتونن راحتتر کمک کنن

لینک به دیدگاه

ممنونم از شما.

با نرم افزار WD SmartWare اشتباها eraser شد. حالا هم هیچ اطلاعاتی توی هارد نیست.

حجم اولیه شده مثل روز اول. توضیح دیگه ای نیست.

چجوری ممکنه اطلاعاتم برگرده؟؟؟

درود دوست عزیز  @};-

اولا خونسردیتو حفظ کن,اصلا هم خودتو ناراحت نکن,انشاا... که چیزی مهمی نیست.

دوما یه خورده توضیح بیشتر و واضحتری بده تا بچه ها بتونن راحتتر کمک کنن

لینک به دیدگاه

سال نو مبارک:  تجربه ام ناچیزه فقط اینو میدونم اگر دیتا برات اهمیت داره اولین مسئله ای که بایدرعایت کنی وبنظرم لازم هست ،اینکه به هیچ وجه چیزی روهارد کپی نکنی،تا اساتید محترم راهنمائی های لازم وبگن،موفق باشید .

لینک به دیدگاه

محتویات دیتا؟؟

محتویاتش : فیلم - عکس - موزیک - نرم افزار و .....

همه چی بوده :(

لینک به دیدگاه

سال نو مبارک:  تجربه ام ناچیزه فقط اینو میدونم اگر دیتا برات اهمیت داره اولین مسئله ای که بایدرعایت کنی وبنظرم لازم هست ،اینکه به هیچ وجه چیزی روهارد کپی نکنی،تا اساتید محترم راهنمائی های لازم وبگن،موفق باشید .

ممنونم. سال نو شما هم مبارک دوست عزیز

خوشبختانه هیچی روش کپی نکردم و همینجوری خالیه!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16736

به این تاپیک حتما سر بزن نرم افزارهایی که از بوت ریکاوری میکنن معجزه میکنن از 300 گیگ 200 گیگ رو برام برگردوند ولی ممکنه که بعضی از فایل ها خراب بشن ولی تمام فایل های rar سالم هستند

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

به این تاپیک حتما سر بزن نرم افزارهایی که از بوت ریکاوری میکنن معجزه میکنن از 300 گیگ 200 گیگ رو برام برگردوند ولی ممکنه که بعضی از فایل ها خراب بشن ولی تمام فایل های rar سالم هستند

ممنونم. لطف کردین. 

بیشتر فابلام rar نیست ولی حتما تست می کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با WD SmartWare از 2 راه میشه اطلاعات و پارتیشن ها رو پاک کرد :

windlgzero_9.jpg

اگر Full Erase کردین برگردوندن اطلاعات تقریبا امکان نداره و نیاز به برسی توسط یک متخصص داره .

اگر Quick Erase کردید با نرم افزار هایی که تو این تاپیک :

معرفی شدند میتونید ریکاوری کنید توصیه میکنم مطالب اون تاپیک رو کلی مرور کنید .

لینک به دیدگاه

مجددا عرض ادب

دوست محترم اصلا عجله نکن ،راهکارهای پیشنهادی دوستان وبررسی و درانتها بهترین واجرا کن،حتما ازتجارب استا تید محترمی همچون Unforgiven  استفاده کن

لینک به دیدگاه

با WD SmartWare از 2 راه میشه اطلاعات و پارتیشن ها رو پاک کرد :

windlgzero_9.jpg

اگر Full Erase کردین برگردوندن اطلاعات تقریبا امکان نداره و نیاز به برسی توسط یک متخصص داره .

اگر Quick Erase کردید با نرم افزار هایی که تو این تاپیک :

معرفی شدند میتونید ریکاوری کنید توصیه میکنم مطالب اون تاپیک رو کلی مرور کنید .

راستش نمیدونم full بوده یا Quick. چند بار پسورد و اشتباه زدن بعدش error erase داد و اشتباها تایید شد و همه چی پرید.

امیدوارم با این اطلاعات بشه کاری کرد.

حتما می بینم. ممنون

لینک به دیدگاه

مجددا عرض ادب

دوست محترم اصلا عجله نکن ،راهکارهای پیشنهادی دوستان وبررسی و درانتها بهترین واجرا کن،حتما ازتجارب استا تید محترمی همچون Unforgiven  استفاده کن

حتما. ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ::

چقدر طول کشید erase کنه ؟

نرم افزار Active_File_Recovery نصب و تست کنید اگه quice erase شده باشه اکثر اطلاعات بر میگرده .

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ::

چقدر طول کشید erase کنه ؟

نرم افزار Active_File_Recovery نصب و تست کنید اگه quice erase شده باشه اکثر اطلاعات بر میگرده .

درود بر شما

حدود 2 دقیقه، شاید هم کمتر

ممنونم. تست می کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نرم افزاری که دیتا رو Erase کرده نرم افزار خوبی هست و برای خود شرکت WD هست حتی تو روش سریع هم همونطور که تو عکس مشخص هست 1 میلیون سکتور اول و آخر رو با 0 بازنویسی میکنه . باید چند تا شات بعد از سکتور 1 میلیون اینجا اتچ کنید که ببینیم از کدوم روش استفاده کردید برای اینکار میتونید از نرم افزار WinHex که تو این تاپیک http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16807&hl=winhex#entry171463 لینک شده و روش کارش توضیح داده شده استفاده کنید و قتی روی دیسک مورد نظر رفتید با این نرم افزار به سکتور بعد از 1 میلیون برید و دکمه پرینت اسکرین رو برای عکس گرفتن بزنید و اینجا اتچ کنید البته خودتون هم میتونید چک کنید اگر تمام سکتور ها با 0 پر شدند باید با اطلاعات خداحافظی کنید در غیر اینصورت تنها یک راه هست اونهم raw ریکاوری . البته بستگی به محل پارتیشنی که اطلاعات روش بوده ممکن هست تو همون روش سریع هم بیشتر اطلاعات رو از دست داده باشید ولی باز هم جای امیدواری هست ...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون

راستش من پستی که گذاشتین و خوندم و تست کردم. متاسفانه سکتور بعد از 1 میلیون و متوجه نشدم. تا همین جا انجام دادم و لحظه ی شروع (%0) این شات و گرفتم که ببینید مسیر درست و رفتم یا نه.

42799742549570563583.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عکسی که اتچ کردی رو خوب نگاه کردی ؟ :D پایین تو Status نوشته سکتور 0 از 195345..... اسکرول رو ببر پایینتر تا برسی به سکتور 1000000 به بعد اونجا رو چک کن اصلا سکتور 2000000 به بعد رو چک کن.

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر دیسک رو درست انتخاب کرده باشید تا اینجا مشخص هست که فقط اطلاعات ا میلیون سکتور اول و آخر پاک شدند و باقی اطلاعات روی هارد هست . اینجا 1 نکته هست اطلاعات هارد انکریپت ( رمز نگاری ) شده بود یا خیر ؟ اگر رمز نگاری نشده بوده با نرم افزار های raw ریکاوری باید میتونستید اطلاعات رو برگردونید اگر منظورتون از اینکه نوشتی "اطلاعاتم برنگشت" این هست که هیچ فایلی پیدا نشده پس اطلاعات روی هارد کد شده. هارد های وسترن اکسترنال تو 2 سطح اطلاعات رو کد میکنند یکی بدون پسورد ( در سطح کنترلر ) یکی هم با پسورد یوزر . اگر کد گذاری دیفالت بوده و " پسورد صحیح " رو میدونید با توجه به اینکه 1 م سکتور اول پاک شدند و مشخص نیست دیتای شما ( پارتیشن اطلاعات ) کجای هارد ذخیره شده تنها راه باقی مانده با درصد کمی شانس این هست که هارد رو ببرید مراکزی که کار ریکاوری هارد های اکسترنال رمزنگاری شده رو انجام میدند . متاسفانه من بیشتر از این نمیتونم کاری براتون انجام بدم . ( آواتار شما برای من آشنا هست تو PC7 نبودید ؟ )

لینک به دیدگاه

اگر دیسک رو درست انتخاب کرده باشید تا اینجا مشخص هست که فقط اطلاعات ا میلیون سکتور اول و آخر پاک شدند و باقی اطلاعات روی هارد هست . اینجا 1 نکته هست اطلاعات هارد انکریپت ( رمز نگاری ) شده بود یا خیر ؟ اگر رمز نگاری نشده بوده با نرم افزار های raw ریکاوری باید میتونستید اطلاعات رو برگردونید اگر منظورتون از اینکه نوشتی "اطلاعاتم برنگشت" این هست که هیچ فایلی پیدا نشده پس اطلاعات روی هارد کد شده. هارد های وسترن اکسترنال تو 2 سطح اطلاعات رو کد میکنند یکی بدون پسورد ( در سطح کنترلر ) یکی هم با پسورد یوزر . اگر کد گذاری دیفالت بوده و " پسورد صحیح " رو میدونید با توجه به اینکه 1 م سکتور اول پاک شدند و مشخص نیست دیتای شما ( پارتیشن اطلاعات ) کجای هارد ذخیره شده تنها راه باقی مانده با درصد کمی شانس این هست که هارد رو ببرید مراکزی که کار ریکاوری هارد های اکسترنال رمزنگاری شده رو انجام میدند . متاسفانه من بیشتر از این نمیتونم کاری براتون انجام بدم . ( آواتار شما برای من آشنا هست تو PC7 نبودید ؟ )

ممنون از راهنماییتون. خیلی لطف کردید.

نه. توی PC7 نبودم

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

فکر کنم 5g از اطلاعات هاردت فعلا  برگشته,دیگه برا بقیه اش خودتو به عذاب ننداز... 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر ا میلیون سکتور اول و آخر پاک شده باشند با توجه به دیفالت هر سکتور که حجم 512 بایت هست چیزی حدود 480-490 مگ از ابتدا و انتهای هارد پاک شده . اگر اطلاعات کد نشده باشه باید "تمام اطلاعات" منهای فضاای پاک شده و منهای سایز اون فایلهایی که هدر یا قسمتی از اون ها تو سکتور های پاک شده بودند قابل بازیابی باشه . اگر اطلاعات کد شده باشه حتی 1 کیلو بایت هم قابل بازیابی نیست .

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

فکر کنم 5g از اطلاعات هاردت فعلا  برگشته,دیگه برا بقیه اش خودتو به عذاب ننداز... 

درود

اگه اطلاعات مهمی نبود بیخیالش میشدم ولی نمیشه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...