رفتن به مطلب

رندرینگ برنامه های گرافیک

OC_King
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان عزیز

یک سوال داشتم

برای رندر کردن برای تدوین گرها در برنامه هایی مثل پریمیر و ادیوس، 7970 کارت بهتریه یا 680 ؟ و آیا در رندر این برنامه ها CPU هم تاثیرگذار هست؟ همچنین SLI و CF کردن چقدر در افزایش سرعت رندر در این برنامه ها تاثیر داره؟

ممنون

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش یه مکاتبه بکن با مهران جون

MEHRAN 2012 ویرایش شده توسط ALTEC Lansing
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز

gtx 680 بهتر عمل میکنه چون هسته های CUDA داره در رندر به کمک شما میان!البته باز هم بستگی به نوع برنامه ها متفاوته!

• در رابطه با CPU میتونم بگم100در100 تاثیر داره مخصوصا هرچه تعداد ترد های  سی پی یو بیشتر باشه بهتر هست!
  • در مورد SLI یا CROSSFIRE به صرفه نیست که این کارو بکنی مثلا دوتا 680 معمولی میشه حدود4میلیون تومن که شما میتونی یه کارت QUADRO 4000 بگیری با قیمت تقریبی همین 4میلیون تومن که در رندرگیری خیلی بهتر از دوتا680 به شما جواب میده!
  • لازم به ذکره که اگه میخوای فقط برای رندر سیستم ببندی رو 2میلیون تومن می تونی کارت QUADRO  2000 بگیری وبرای 4تومن مدل کوادرو4000!
  • اگه برای برای دوکار میخوای بگیری به نظر من  یه 680 بگیری جواب گوی کارت هست باز هم بستگی به نیاز شما و جیب شما و هم چنین حجم کاررندر شما داره!
  • بدرود
لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم

والا سیستم دو منظوره هست. هم برای گیم هست هم برای رندر کردن. به خاطر همین می خواستم کارتی بگیرم که برای بازی هم خوب باشه. پس با این حساب نظر شما شد 680 .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این برنامه ها فکر نکنم SLI یا CF رو ساپرت کنن .

2- سی پی یو خیلی خیلی خیلی مهمه و  تا می تونی سر اون خرج کن تا گرافیک . من میگم 7970 بگیر اگر فقط می خوای رندر کنی و به تکنولوژی های انویدیا مثل فیس ایکس و 3 دی نیاز نداری . این کودا ی انویدیا برای اینکه کاربردی شه تو کار باید با برنامه ی CUDA 5 اجرا شه که خودش کلی دنگ و فنگ داره این برنامه هم میاد کارت رو مثل CPU می کنه .

--------

برای این گفتم 7970 چون با کم کردن کیفیت تو رندر سرعت بیشتر نسبت به 680 داره

باز می گم CPU خیلی خیلی خیلی مهمه تره تا کارت گرافیک کارت 1 دهم درصد ارزش اهمیت CPU رو نداره

لینک به دیدگاه

نظر خودم هم روی 7970 بود البته

پس 7970 + پردازنده ی 3930K فکر کنم مناسب باشه.

لینک به دیدگاه

سقف هزینه رو بگو ببینیم چی میشه کرد!هی روزگار(شوخی) ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت گرافیک حتی سری کوادرو هیچ تاثیری در رندر ندارن پرسه رندر گرفتن تماما بر عهده cpu هست

کارت ها کوادرو برای استفاده realtime استفاده میشن که موقع کاردر محیط برنامه به صورت realtime خیلی سریعتر از کارت های معمولی عمل می کنن و کمتر نیاز پیدا می کنید برای مشاهده تغییرات کوچیک رندر بگیرید

خود منم 3930  و 2 تا 7970 دارم و با مایا کار می کنم این cpu روی ایر کولر براحتی تا 4.8 اور میشه توی این فرکانس از 3960x هم خیلی بهتر عمل می کنه

برای رندر cpu و رم مهمترین اولویت هستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خود رندرینگ به عهده پردازنده هستش و شما باید پردازنده قوی مثل 3930 با 6 هسته و 12 ترید داشته باشی + رمهای خوب

اینطور که من میدونم کارتهای فایرپرو و کوادرو برای view port و کار در همون محیط برنامه و نرم بودن حرکات آبجکت شما در حین طراحیه  ولی در رندر نهایی نقش نداره

من همینقدر میدونم :دی

بهترین کارت گرافیکی که هم برای گیم خوب باشه هم برای این برنامهها همون گرافیکیه که داری نیازی هم به هزینه بیشتر نیست برای گرافیک

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک حتی سری کوادرو هیچ تاثیری در رندر ندارن پرسه رندر گرفتن تماما بر عهده cpu هست

کارت ها کوادرو برای استفاده realtime استفاده میشن که موقع کاردر محیط برنامه به صورت realtime خیلی سریعتر از کارت های معمولی عمل می کنن و کمتر نیاز پیدا می کنید برای مشاهده تغییرات کوچیک رندر بگیرید

خود منم 3930  و 2 تا 7970 دارم و با مایا کار می کنم این cpu روی ایر کولر براحتی تا 4.8 اور میشه توی این فرکانس از 3960x هم خیلی بهتر عمل می کنه

برای رندر cpu و رم مهمترین اولویت هستن

خیلی ممنونم عزیز از راهنمایی

خود رندرینگ به عهده پردازنده هستش و شما باید پردازنده قوی مثل 3930 با 6 هسته و 12 ترید داشته باشی + رمهای خوب

اینطور که من میدونم کارتهای فایرپرو و کوادرو برای view port و کار در همون محیط برنامه و نرم بودن حرکات آبجکت شما در حین طراحیه  ولی در رندر نهایی نقش نداره

من همینقدر میدونم :دی

بهترین کارت گرافیکی که هم برای گیم خوب باشه هم برای این برنامهها همون گرافیکیه که داری نیازی هم به هزینه بیشتر نیست برای گرافیک

خیلی ممنونم فرجام جان از راهنمایی

چشم همینگونه عمل خواهم کرد :D

فقط برای بازی می خوام 7850 + 580 رو بفروشم و با پول جفتش یک 680 بگیرم :D

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
درود بر دوستان عزیز

یک سوال داشتم

برای رندر کردن برای تدوین گرها در برنامه هایی مثل پریمیر و ادیوس، 7970 کارت بهتریه یا 680 ؟ و آیا در رندر این برنامه ها CPU هم تاثیرگذار هست؟ همچنین SLI و CF کردن چقدر در افزایش سرعت رندر در این برنامه ها تاثیر داره؟

ممنون

بادرود

دوست بسیار گرانقدرم

باعرض یکدنیا پوزش بدلیل نبود اینجانب و عدم جواب بسوال شما در اینخصوص متعاقبا بتفصیل در پیام خصوصی

سوال شما دوست عزیز و گرامی پاسخ گردید و طبق ان بنظر بنده مهمترین فاکتورجهت انتخاب سیستم در اینزمینه در درجه اول

میزان و سطح کاربری شما دوست عزیز در زمینه کارهای ادیتوری میباشد که بر ان اساس سیستم مورد نیاز بایستی  سنجیده و خریداری

گردد .

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

9781482208634.jpg

سال 2014522 صفحهISBN: 978148220863478 MB | pdf_icon.png

دانلود کتاب

معرفی: کتاب “GPU Pro 5″ یک بار دیگر با یک مجموعه با کیفیت بالا از تکنیک‌های جدید برای برنامه‌نویسی پیشرفته واحد پردازش گرافیکی (GPU) گردآوری شده است. این کتاب به شش بخش تقسیم شده است که پوشش دهنده رندرینگ، نورپردازی، افکت‌های فضای تصویر، دستگاه‌های موبایل، طراحی موتور 3D و محاسبه می‌باشند. کتاب GPU Pro 5 با گرافیک رنگی در سرتاسر آن، تنهای کتابی است که شامل مشارکت بیش از 50 متخصص است تا آخرین تحولات موجود در برنامه‌نویسی گرافیکی برای بازی‌ها و فیلم‌ها را پوشش دهد. این کتاب، ایده‌ها و روندهای قابل استفاده که می‌توانند به شما در حل بسیاری از چالش‌های روزانه برنامه‌نویسی گرافیکی کمک کنند را ارائه می‌دهد.

____________________________________________________________________________________________

book.gif اتاق بدون کتاب، همچون بدن بدون روح است. "سیسرو"

لینک به دیدگاه

اگر از جلوه گذاری استفاده زیاد نمی کنی، اگر اصلاح رنگ نمی کنی، اگر مانیتور معمولی داری، نیاز به گرافیک قوی نداری. گرافیک 680 پرمصرف هست و نیاز به پاور قوی خواهی داشت. هم چنین در بیشتر زمانی که رایانه روشن هست استفاده ای ازش نمی شه. بهتره به فکر گرافیک کم مصرف تر باشی. مثلا 970 یا 960.

اگر نوع ورودی و خروجی و پروژه هایی که کار می کنی رو بگی بهتر می تونم راهنمایی کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...