رفتن به مطلب

معرفی و بحث پیرامون radeon hd 4890

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 115
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

لینک به دیدگاه

سلام! من 4 هفته دیگه تقریبا یک 4890 قصد دارم بخرم 320 تومن!

کدوم برند مشکلان کمتری داره کسی اطلاعی داره! من برد سفیر و ایسوز و گیگا رو دیدم! از گیگا خوشم اوم!

لینک به دیدگاه

سلام! من 4 هفته دیگه تقریبا یک 4890 قصد دارم بخرم 320 تومن!

کدوم برند مشکلان کمتری داره کسی اطلاعی داره! من برد سفیر و ایسوز و گیگا رو دیدم! از گیگا خوشم اوم!

سلام

هر سه این برندها عالی هستند اتفاقا خودم هم میخوام بگیرم این کارت رو البته وقتی قیمتش کمی متعادل تر بشه چون فعلا معلوم نیست با چه قیمتی وارد بازار ایران بشه به نظر من اگر شما گرفتی asus یا sapphire بگیر البته من خودم نظرم روی asus چون هیچ شکی توی کیفیتش نیست.

لینک به دیدگاه

ASUS RADEON HD 4890 1GB GDDR5

o6dylk.jpg

2r73vr6.jpg

5btytz.jpg

Specifications

Manufacturer: Asus

Name: EAH4890

Corespeed: 850MHz

Memory: GDDR5

Memory speed: 3900MHz

Stream Processing units: 800

Anti Aliasing: 24x

Physics: Havoc capable

Sound: HDMI with 7.1 surround support

برای مشاهده اطلاعات دقیقتر و تستها و بنچمارکها به لینک زیر برید.

http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gpu_displays/asus_eah_4890_1gb_ddr5_pcie_graphics_card/5

لینک به دیدگاه

یکی از سایت ها معتبر His Radeon HD 4890 1GB رو مورد بررسی قرار داده که با توجه به اورکلاک بودن به صورت پیش فرض توسط HIS (900MHz برای هسته به طور پیش فرض اورکلاک شده ) توانسته بودند فرکانس 971 MHz رو برای هسته و 4600 MHZ رو برای مموری باز کنند یا اورکلاک کنند ! به صورت کاملا پایدار .

این اورکلاک به طور میانگین باعث افزایش 10 فریم روی بازی Brother In Arms شده است !

باز ATi نتوانسته حرارت VGA خود رو کنترل کند !! همین برند در دمای اتاق 22 درجه در 100% لود به دمایی بالاتر از 90 درجه میرسد .

3D Mark Vantage Performance :

8oq8ks7x187c8n6fw7w_thumb.jpg

ویرایش شده توسط EVGA_EVGA
لینک به دیدگاه

دوست عزیز دور فن پایینه دیگه درسته که دماش به این حد میرسه ؟

لینک به دیدگاه

من كلا ميخوام سيستم رو GigaByte ببندم و شايد گرافيك رو Giga ببندم! فرقي كه ندارن!

البته من سفيرو رو 270 قيمت دارم!

بقيشون رو 300 الي 310 تومن!

لینک به دیدگاه

آقاي دومينيتور يه ذره اون تست هاي مشكل دار ميزنه!

GTx 295 همه جا از 4870X2 و 4890 قب تره! نميشه كه!‌

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دور فن پایینه دیگه درسته که دماش به این حد میرسه ؟

من یک سوال دارم ati نمیدونه باید یکم دور فن رو زیاد کنه تا کارت خنک شه؟گرفتیم یکی اصلا در این سطح نباشه یه برنامه نصب کنه وفقط بخواد بازی کنه اونوقت ایشونی که نمیتونه دور فن رو بالا ببره باید چکار کنه معلومه برد از گرما طول عمرش پایین میاد من فکر ati هنوز ویرایش درست بایوس رو بلد نباشه البته من حدثم اینه.اینم بگم این حرفام ربطی به ضعف این کارت نداره این کارت هم یک هیولای جدید گرافکی دنیا هست

لینک به دیدگاه

یکی از سایت ها معتبر His Radeon HD 4890 1GB رو مورد بررسی قرار داده که با توجه به اورکلاک بودن به صورت پیش فرض توسط HIS ( 800MHz برای هسته به طور پیش فرض اورکلاک شده ) توانسته بودند فرکانس 971 MHz رو برای هسته و 4600 MHZ رو برای مموری باز کنند یا اورکلاک کنند ! به صورت کاملا پایدار .

این اورکلاک به طور میانگین باعث افزایش 10 فریم روی بازی Brother In Arms شده است !

باز ATi نتوانسته حرارت VGA خود رو کنترل کند !! همین برند در دمای اتاق 22 درجه در 100% لود به دمایی بالاتر از 90 درجه میرسد .

3D Mark Vantage Performance :

8oq8ks7x187c8n6fw7w_thumb.jpg

با سلام

جالب اینجاست که اکثر سایتهای معتبر تو تست HD4890 و GTX275 نظرات و نتایج متفاوتی رو ارایه دادند.اینجا رو نگاه کنید:

temperature.gif

این هم اورکلاک GTX275 هست که کاملا با Guru3d تناقض داره:

vantage-oc.gif

البته بنده زیاد به OC های Guru3d یقین ندارم.چون اکثرا با مواردی که مشاهده کردم تناقض داره.

به نظر من با توجه به OC خوب HD4890 انتخاب بهتری به نظر میرسه.

لینک به دیدگاه

از ايارد هاي كارت هاي ati ميشه اين هارو در نظر گرفت دماي زيادش و ضعف در اوركلاك و مشكل با بعضي از اپلكشن ها ...

ولي داره كمكم آينده خوبي پيدا ميكنه!

لینک به دیدگاه

بلی اینده درخشانی داره من یادمه الکامپ پارسال تو قسمت غرفه گرین اقای عمرانی عزیز یه سیستم اماده کرده بودند با پیکره بندی 3Way-SLI و با 3مانیتور البته کارت گرافیکشون 280GTX بود با 3مانیتور راه اندازی کردند بازی کرایسیس رو یه چند ساعتی بازی کردند بعد کیسو باز کردند باور کردنی نبود دکای که تولید میشد درست بود زیاده اما دمای 3هیولای گرافیکی دنیا بود اما بعدش یه سیستم رو کراس فایر کرده بودند با 2تا کارت 4870X2 با اینکه دوتا کارت بود دمای که تولید میکرد وحشتناک بود انگار اتش سوزی شده

لینک به دیدگاه

خوب حالا شرکتی به نام ati که این کارت های قدرتمند خودش رو داره میفروشه جالبه که به رفع مشکلات خیلی دیر عمل میکنه وهمیشه هم در مقابل درایور دادن کند عمل میکنه ودیر به رفع مشکلات کاربرانش میپردازه البته امیدوارم این کارت شرکت قدرتمند برای رفاه کابرانی که این کارتهارو خریداری مکینند کاری بکنه حداقل فن این کارتهارو با استفاده از یک سنسور اتوماتیک کنه

لینک به دیدگاه

از ايارد هاي كارت هاي ati ميشه اين هارو در نظر گرفت دماي زيادش و ضعف در اوركلاك و مشكل با بعضي از اپلكشن ها ...

ولي داره كمكم آينده خوبي پيدا ميكنه!

مشکلاتی که شما عرض کردید میشه گفت همش رفع شده مخصوصا تو HD4890.فقط تو اون سریهای اولی بود که اکثرا هم مدل Reference بودند.الان دیگه اصلا از اینجور مشکلات نیست.از طرفی مگه دمای کارتهای nVIDIA خیلی پایینه؟مثلا GTX285 یا GTX275.

لینک به دیدگاه

آقاي دومينيتور يه ذره اون تست هاي مشكل دار ميزنه!

Gtx 295 همه جا از 4870x2 و 4890 قب تره! نميشه كه!‌

سلام

دوست عزیز حقیقتش رو بخواهید من هم هنوز تستهای دقیقی از این کارت ندیدم .

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

خوب حالا تست هايي در راطه با 4890 CF البته بهتره بريد توي سايت بررسي چون تستها خيلي زياد هستند من سعي كردم بهترين هاشو بزارم!

cod4_1920_1200.gif

coj_1920_1200.gif

coh_1920_1200.gif

crysis_1680_1050.gif

farcry2_1680_1050.gif

farcry2_1920_1200.gif

3dmark06_1280_1024.gif

3dmark06_1920_1200.gif

اينم سايت بررسي http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_4890_CrossFire/1.html

در نتيجه CF 4890 خيلي به صرفه و P/P بسيار عالي داره و قتريبا قدرت دو كارت رو از 2 برابر هم بيشتر ميكنه بر فرض مثال!

لینک به دیدگاه

مشکلاتی که شما عرض کردید میشه گفت همش رفع شده مخصوصا تو HD4890.فقط تو اون سریهای اولی بود که اکثرا هم مدل Reference بودند.الان دیگه اصلا از اینجور مشکلات نیست.از طرفی مگه دمای کارتهای nVIDIA خیلی پایینه؟مثلا GTX285 یا GTX275.

4890 فقط مدل باز سازي شده و Upgrad شده 4870 هستش!

البته هنوز من تست نردم ولي اكثر برنامه هاي گرافيكي مثل 3ds Max ....... با گرافيك هاي Nvidia بازدهي بهتري دارند!

در ضمن كولينگ هاي اون گرافيك هايي كه عرض كرديد اگر براي ATI بسته شه دماش در خالت IdlE ميزنه بالاي 100 !

لینک به دیدگاه

بلی اینده درخشانی داره من یادمه الکامپ پارسال تو قسمت غرفه گرین اقای عمرانی عزیز یه سیستم اماده کرده بودند با پیکره بندی 3Way-SLI و با 3مانیتور البته کارت گرافیکشون 280GTX بود با 3مانیتور راه اندازی کردند بازی کرایسیس رو یه چند ساعتی بازی کردند بعد کیسو باز کردند باور کردنی نبود دکای که تولید میشد درست بود زیاده اما دمای 3هیولای گرافیکی دنیا بود اما بعدش یه سیستم رو کراس فایر کرده بودند با 2تا کارت 4870X2 با اینکه دوتا کارت بود دمای که تولید میکرد وحشتناک بود انگار اتش سوزی شده

سلام.

البته بعضی چیزها رو هم باید در نظر گرفت.

مثلا اگه اقای عمرانی GTX 280 هم بسته باشه دقت کنید کنید 4870X2:

GDDR5 vs. GDDR3

Core Clock : 750 vs. 602

Memory Clock : 3600 vs. 2214

Transistors : 956 vs. 576

حالا نمی دونم 4870X2 در مقابل 280 توی تست ها کم اورده یا بالا بوده فعلا با کارایی کاری ندارم ولی وقتی به کانفیگ های فوق نگاه کنیم مسلما 4870 گرمای بالایی خواهد داشت. (البته توی حالت SLI یا CF نمی دونم چه طوریه.من به صورت Single Card گفتم.)

ویرایش شده توسط AlleN
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

خوب حالا شرکتی به نام ati که این کارت های قدرتمند خودش رو داره میفروشه جالبه که به رفع مشکلات خیلی دیر عمل میکنه وهمیشه هم در مقابل درایور دادن کند عمل میکنه ودیر به رفع مشکلات کاربرانش میپردازه البته امیدوارم این کارت شرکت قدرتمند برای رفاه کابرانی که این کارتهارو خریداری مکینند کاری بکنه حداقل فن این کارتهارو با استفاده از یک سنسور اتوماتیک کنه

خیلی ببخشید چرا شما عرض میکنید ATi دیر درایور عرضه میکنه؟مگه درایورها چه مشکلی دارند؟

4890 فقط مدل باز سازي شده و Upgrad شده 4870 هستش!

البته هنوز من تست نردم ولي اكثر برنامه هاي گرافيكي مثل 3ds Max ....... با گرافيك هاي Nvidia بازدهي بهتري دارند!

در ضمن كولينگ هاي اون گرافيك هايي كه عرض كرديد اگر براي ATI بسته شه دماش در خالت IdlE ميزنه بالاي 100 !

دوست من این سری کارتها مخصوص بازی هستند.هر application برای خودش محصولی داره.

در مورد کولینگ هم اصلا چه ربطی داره.بنده کلی عرض کردم.بالاخره در حال حاضر GTX285 داغ هست یا نه؟

ویرایش شده توسط Maximus
لینک به دیدگاه

سلام.

البته بعضی چیزها رو هم باید در نظر گرفت.

مثلا اگه اقای عمرانی gtx 280 هم بسته باشه دقت کنید کنید 4870x2:

Gddr5 vs. Gddr3

core clock : 750 vs. 602

memory clock : 3600 vs. 2214

transistors : 956 vs. 576

حالا نمی دونم 4870x2 در مقابل 280 توی تست ها کم اورده یا بالا بوده فعلا با کارایی کاری ندارم ولی وقتی به کانفیگ های فوق نگاه کنیم مسلما 4870 گرمای بالایی خواهد داشت. (البته توی حالت sli یا cf نمی دونم چه طوریه.من به صورت single card گفتم.)

عزیز برتری کارت بخاطر فرکانسهاش نیست که بخاطر معماریه اگر اونطوری بود کسی 295gtx یا 280gtx نمیخرید همه میرفتم 4870x@ میگرفتن.اما تو بیشتر مقایسه ها انویدیا جلوتر بوده

لینک به دیدگاه

خیلی ببخشید چرا شما عرض میکنید ATi دیر درایور عرضه میکنه؟مگه درایورها چه مشکلی دارند؟

عزیز مشکل اینجاستکه این کارت با برخی اپلکیشن ها مشکل داره که برنامه نویسان ATI باید رفعش کنند.ببینید انویدیا هم بی نقضص نیست خیلی نقص داره ولی هر هفته داره درایورشو اپدیت میکنه اما چیزی که در ATI میبینیم خیلی کندتره

.انویدیا هر بازی جدیدی میاد میادو درایورشو برای بهینه کردن کارتش در اون بازی درایور جدید میده اما ATI یا نمیده یا اگه میده خیلی دیرتر

لینک به دیدگاه

البته امید جان من راستشو بگم 1بار 4670 داشتم به مدت1ماه کارت خوبی بود اما تو برخی بازی ها گیر میداد.راستی من راجب صحبتهای گذشته جلوی همه از شما عذر خواهی میکنم.امیدوارم که باعث ناراحتی شما نشده باشم اما هر حرفی هم که زدم واقعا قسم میخورم قصد ناراحتی کسی رو نداشتم.والان دست دوستی به طرفتون دراز میکنم:D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...