رفتن به مطلب

معرفی و بحث پیرامون radeon hd 4890

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من گیر کردم یکی میگه 275 بگیر یکی میگه 4890 من خودم ati دوست دارم به نظر شما کدوم رو بگیرم و با کدوم برند؟ برند ati ترجیحا کولینگش بهترین باشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 115
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان من گیر کردم یکی میگه 275 بگیر یکی میگه 4890 من خودم ati دوست دارم به نظر شما کدوم رو بگیرم و با کدوم برند؟ برند ati ترجیحا کولینگش بهترین باشه

100درصد من میگم 4890 بگیر اونم از برند سفیر.تو لینک زیر یکی از دوستان این محصول رو با قیمت عالی به فروش گذاشته

http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?goto=newpost&t=2611

لینک به دیدگاه

چرا بهتر از gtx 275 هست؟ بنچ مارک معتبر اگه داری لطف میکنی بدی؟

به اندازه کافی تو فروم وجود هست اول سرچ کنید بعد تقاضای مجدد کنید.باتشکر

لینک به دیدگاه

والا بنچ مارکارو اینجا دیدم وای 275 بینشون نبود که مقایسه کنه وای بنچ مارکهای که بچه های بازی سنتر گذاشته بودن از مقایسه این دوتا نشون میداد 275 برتره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

نظر من روی Geforce GTX275 هست اگر قیمت هردو مساوی باشه البته بستگی به Mainboard و Chip مادربرد و همچنین کاربرد هم بستگی داره.

در همین رابطه چند روز پیش سایت TomsHardware یک سری بنچ به نام MainStream Graphic Cards گذاشته که قویترین گرافیک هارو مورد بررسی قرار داد و کارت HD4890 با در نظر گرفتند همه Application و Game ها........ در کل HD4890 پایین تر از GTX275 قرار گرفت البته من فقط نتیجه نهایی رو برای شما قرار میدم :

chart_kulmulierte_frames.png

chart_percent.png

منبع:

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

متاسفانه هنوز به سری gtx انویدیا، بنچ مارک های ati نرسیده، gtx295 که در رنک اول بنچ مارک ها قرار داره و واقعا کارایی بالایی هم داره. :D

لینک به دیدگاه

متاسفانه هنوز به سری gtx انویدیا، بنچ مارک های ati نرسیده، gtx295 که در رنک اول بنچ مارک ها قرار داره و واقعا کارایی بالایی هم داره. :D

درود :

ضمن تایید حرف شما دوست عزیز

یکی از مسائلی که باعث شده گرافیک های nvidia از گرافیک های ati برتری داشته باشد مسئله نرم افزاری

کارتها است که در این زمینه nvidia بهتر از ati عمل کرده است

لینک به دیدگاه

ممنون علیرضا جان تستهای جالبی بودند از همه چیز بگذریم این بلک ادیشن xfx عجب کارت خوشگلیه :D

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

متاسفانه کارت های ati هنوز هم قدر به اجرای PhsyX نیستند :D(

البته ati تو e3 امسال کارت گرافیکی عرضه کرده که PhysX رو اجرا می کنه اما فعلا که خبری نیست :D

ویرایش شده توسط AmooArash
لینک به دیدگاه

متاسفانه هنوز به سری gtx انویدیا، بنچ مارک های ati نرسیده، gtx295 که در رنک اول بنچ مارک ها قرار داره و واقعا کارایی بالایی هم داره.

اشتباه!

ببین دوست عزیز کارت های HD4870 X2 وGTX295 هر دو با هم مقایسه میشند!

در رزولیشن های زیر 1900x1200 هیچ فرقه محسوسی هم با هم ندارند به جز چند فرم که اون هم تو روند کار تاثیری نداره.

وقتی که کارت HD4870 X2 مثلا 28 فرم میده کارت GTX295 میاد 30 تا فرم ریت میده.فقط این دو در 2560x1600 با هم مقداری تفاوت میکنند.

متاسفانه کارت های ati هنوز هم قدر به اجرای PhsyX نیستند

با عرضه شدن Havok تکنولوژی Physix کاملا از دور خارج میشه. و این یک ضع برای nVIDIA هست و همچنین با عرضه شدن DX11 با این که چندان مهم هم نیست ولی باز هم کارت های nVIDIA سری Geforce از دور خاج میشند برای یک مدتی.

این مدت هم nVIDIA پیشنهاد Cuda رو به ATi داد ولی ATi قبول نکرد و فعلا به دنبال ATi Stream هست با این وجود nVIDIA کارت های Quadro خودش رو هم از دست میده.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من که این حرف ها رو از خودم نزدم، همه بنچ مارک های futuremark نشون می دن که gtx 295 خیلی قوی تر از این حرف هاست.

من خودم یه msi 4890 oc edition دارم.

شما بزار بیاد ، بدن بگو physx خارج می شه.

اگه قرار بود physx خارح بشه، ati کارتی درست نمیم کرد که physx رو اجرا کنه. :D

dx11 هم کی گفته مهم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کارت های quadro fx هم فعلا حرف ندارن.

یه زمانی می گفتن ویستا بیاد، لینوکس مابود می شه، ولی ویستا اومد،لینوکس پر ترفدار تر شد.

شما بزار این ها بیاد تو بازار، بعدا می بینیم که کدومشون می موننريال کدومشون می رن. :D

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من که این حرف ها رو از خودم نزدم، همه بنچ مارک های futuremark نشون می دن که gtx 295 خیلی قوی تر از این حرف هاست.

شما این قوی بودن رو چقدر میدونید؟!

2 تا فرم؟!

وقتی که کارت HD4870 X2 مثلا 28 فرم میده کارت GTX295 میاد 30 تا فرم ریت میده.فقط این دو در 2560x1600 با هم مقداری تفاوت میکنند

HD4870 X2 قویتر از GTX295 هست ولی تفاوت کمتری دارند و در رزولیشن های خیلی بالا تفاوت پیدا میکنند.

dx11 هم کی گفته مهم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببینید زمانی که DX10 عرضه شد آیا گرافیک های Gefroce 7xxx Series از دور خارج شد؟!

دقیقا بازی هایی که برای DirecX 10 عرضه میشد از DirectX 9.0c هم پشتیبانی میرد بازی مثل Lost Planet .

کارت های quadro fx هم فعلا حرف ندارن

مارت های nVIDIA Quadro فعلا روی کار هستند و نمیشه ایرادی گرفت ولی در آینده.......

اگه قرار بود physx خارح بشه، ati کارتی درست نمیم کرد که physx رو اجرا کنه

من که چیزی نشنیدم اون فقط در حد یک شایعه بود!

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

NVIDIA GeForce GTX 295:16813

ATI Radeon HD 4870 X2:13036

3777 پوینت تو سایت futuremark کمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما می گید dx11 مهم نیست، من می گم مهمه

بعدش شما می گید dx10 اومد، گراقیک های 8000 از دور خارج شد؟؟؟؟؟؟؟

عزیز 8000 که همه dx10 دارند :D

فکر کنم اشتباه گرفتی، سری 7000 ان که dx9.0c دارن نه 8000.

بعدم بحث سره خارج شدن کارت نیست که، سر کارایی هست.

dx11 مهمه، حتما باید کارت از دور خارج کنه تا مهم بشه؟؟؟؟؟؟؟

والا عطر ارتباط نوشته بود، شما دیگه عطر ارتباط رو قبول نداری، من دیگه چیکار کنم. :D:D:D

لینک به دیدگاه

NVIDIA GeForce GTX 295:16813

ATI Radeon HD 4870 X2:13036

3777 پوینت تو سایت futuremark کمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این ها ملاک برتری یک کارت نیست.

برتری کارت های باین با توجه به تمامی فرم هایی در بازیهای مختلف میدن مورد سنجش قرار میگیرند.

شما می گید dx11 مهم نیست، من می گم مهمه

من نمیگم مهم میگم فعلا چیزه خاصی نیست.

بعدش شما می گید dx10 اومد، گراقیک های 8000 از دور خارج شد؟؟؟؟؟؟؟

عزیز 8000 که همه dx10 دارند

سری 7xxx منظورم بود اشتباه تایپی بود.

بعدم بحث سره خارج شدن کارت نیست که، سر کارایی هست.

dx11 مهمه، حتما باید کارت از دور خارج کنه تا مهم بشه؟؟؟؟؟؟؟

بله.من نمیگم مهم نیست گفتم فعلا چیزیه خاصی نیست .

والا عطر ارتباط نوشته بود، شما دیگه عطر ارتباط رو قبول نداری، من دیگه چیکار کنم

من بعدا لینک اصلی رو براتون قرار میدم.

لینک به دیدگاه

بنچ مارک رو گزاشتن که انقدر بدبختی نداشته باشی واسه پیدا کردن کارایی قطعه.

من قبول دارم که 4870x2 تو رزولوشن های پایین حتی قوی تر از gtx295 هست، ولی تو روزلوشن های بالا کارایی gtx295 خیلی بالاتر از 4870x2 هست.

اما این نکته رو توجه داشته باشید که 4870x2 دو هسته هست، یعنی 2 هسته ی ati به یک هسته ی nvidia می رسه(تقریبا)،

البته شاید این تعبیر مناسبی نباشه ولی خوب، ولی تعبیر بدی هم نسیت.

لینک به دیدگاه

توجه داشته باشید که 4870x2 دو هسته هست، یعنی 2 هسته ی ati به یک هسته ی nvidia می رسه(تقریبا)،

کی گفته 295 یه هسته است انویدیا انقدر قول شده که یه هستش 4870x2 رو بگیره :D

برادر در واقع 295 دو تا gpu داره که در کارت به حالت sli در اومده در واقع دو تا 260 .

9i2ed8q8qi609ioujg7.jpg

qovvtxnbvp2pxetri9m.jpg

d68hm4r8bzhr7g4nqkik.png

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

من قبول دارم که 4870x2 تو رزولوشن های پایین حتی قوی تر از gtx295 هست، ولی تو روزلوشن های بالا کارایی gtx295 خیلی بالاتر از 4870x2 هست

توی چه رزولیشنی و چقدر؟!

در رزولیشن 2560x1600 ؟! حداقل چقدر؟! 2 تا فرم!

آیا واقعا 2 تا فرم تو کارایی برای Gaming تاثیر داره؟! نه!

بگذریم.

برادر در واقع 295 دو تا gpu داره که در کارت به حالت sli در اومده در واقع دو تا 260

رضا جان چند وقت پیش Single PCB هم وارد بازار شد.

روی یک برد Dual GPU .

GeForce_GTX_295_single-PCB_05.jpg

GeForce_GTX_295_single-PCB_09.jpg

geforce_gtx_295_single-pcb_10.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...