رفتن به مطلب

ترمز دستی قیمت ها کجاست و چرا نمی کشیدش ؟؟؟

Poorya_Lion
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر عزیزان و کاربران گل لیون...

کاربران گل و عزیز تازه وارد به فروم رو نمی دونم ولی قدیمی ترها یادشونه که 1 سال پیش می شد با 100 تا 120 تومن یک 4850 خرید، با 140 تومن 4870 و 180 تومن یک 4870x2 و با 100 تومن کارت 8800GTX و با 300 تومن کارت HD5970 .

الان 4850 رو 200 تومن قیمت می دن ، 4870 رو 240 تومن ، 8800GTX رو 250 تومن !!! 5970 رو 850 تومن !!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :blink:

خوب بگذارید مسئله رو جور دیگه ای بشکافیم که همه بهتر متوجه بشند. ببینید دوستان توی نت یک سری از کاربران مصرف کننده واقعی کالا هستند و یک سری دیگه از این راه کاسبی می کنند (حالا دوستدارید بگید دلالند یا دوست دارید بگید از این راه نون می خورند)

به هر حال ،،، من منکر افزایش قیمت های کالاهای نو و به روز نیستم ولی آیا واقعاً این قیمت هایی که می دید ، قیمت واقعی کالاهاست ؟؟؟

بگذارید یک مثال بزنم ، مثلاً کارت پر طرفدار 580GTX که در بدو ورودش قیمتی معادل 680 تومن داشت (البته مدل حرفه ایش)، الان قیمتش حدوداً شده 1200000 تومن . خوب تقسیم این دو عدد به هم عدد 1.76 رو می ده که یعنی 1.7 برابر قیمتش افزایش داشته. (من قیمت نو کالا رو با نو کالای امروزی مقایسه کردم و این قیمت کارت دسته دوم نیستش و همچنین کاربران توی نت نباید پول آب و برق و گاز و تلفن و اجاره مغازه و مالیات بر ارزش افزوده و مالیات سالانه و عوارض شهرداری و پول کارگرای مغازه و  ... بدن و پول گمرکشون هم افزایش نداشته)

خوب حالا کالاهایی که شما معامله می کنید رو ببینیم :

8800GTX = 250000/100000 =2.5 ، که یعنی 2.5 برابر افزایش قیمت

HD4850 = 200000/100000 = 2 ، یعنی 2 برابر افزایش قیمت

HD5970 = 850000/300000 = 2.83 ، یعنی 2.83 برابر افزایش قیمت

من تاپیک های فروشم موجود هستش و می تونید سر بزنید و هر جا گرون فروشی کردم و به هر کی هرچقدر گرون فروختم ، خواهشاً شماره حساب بده سریعاً هر هزینه ای باشه به حسابشون می زنم ، زمانی که کارت 275GTX رو به قیمت 185 تومن فروختم کاربر دیگه ای کارت 260GTX خودش رو توی فروم X به قیمت 250 تومن پایه زده بود !!!

ببینید هرکسی دوست داره وقتی جنسی می فروشه اون رو به بالاترین قیمت بفروشه و هیچ شکی درش نیستش ولی نکته دیگه هم اینه که هر کاربری مختاره جنس خودش رو به هر قیمتی که دلش می خواد بفروشه و هر کالایی شرایط خاص خودش رو داره، من این ها رو می دونم ولی داستان دیگه به صورت ناخواسته اتفاق افتاده. دلال هایی که در نت هستند با افزایش قیمت ها و در بعضی مواقع قیمت های وحشتناک و نجومی استارت کار رو زدند ، کاربرهای معمولی برای اینکه از قافله جا نمونند، قیمت ها رو کمی افزایش دادند و مسابقه بالا بردن قیمت ها شروع شد. در این میان شاید بگید قیمت بالا دادند ولی این دلیل نمی شه که کسی بخره ولی باید بگم متاسفانه یا افراد نادان (منظورم خریداران با اطلاعات پایین هستند) و یا اینکه افرادی که واقعاً نیاز مبرم داشتند در بعضی تاپیک ها خریدهای گران رو کردند و این داستان شد سند گرون فروشی و همه به این تاپیک ها برای بالا بردن قیمت ها استناد کردند. بهتون قول می دم دلالی که کارت 8800 رو پارسال می خرید 50 تومن و می فروخت 100 تومن ، هنوز اون کارت رو از کسی که توی نت نیست می خره 50 تومن و می فروشه 250 تومن !!!

دوست من ، عزیز من شاید برات ملموس نباشه ولی بالا بردند این جوری قیمت ها ، فقط و فقط و فقط به ضرر کاربران و مصرف کننده هایی مثل خودت هستش ، اگر می خوای سیستم رو ارتقاع بدی ، توی زمانی که کارتت ارزون بود با 20 تومن کارت گرافیک مدل بالاتر می خردی ولی الان که کارتت رو گرون می فروشی فراموش نکن که باید گرون بخری و باید 40 تومن بگذاری روش و ... دود این داستان فقط توی چشم خودتون می ره.

راه حل  این داستان فقط عظم و اراده کلی همه شماهاست و اگه همه و همه با هم باشید درستش می شه کرد، فروم های دیگه رو معیار قرار ندید اگر می خواهید فقط اینجا خرید و فروش کنید تا فضایی بهتر داشته باشیم. می دونم می خواهید بگید اگر گرون نفروشید نمی تونید کارت به روز و نو بخرید ولی باور کنید کارت دسته دوم بدون گارانتی و کارتن و غیره نباید افزایش قیمت 2.5 برابری داشته باشه در حالی که کارت به روز و نو و با گارانتی زیر 2 برابر شده !!! تو رو به خدا وجدان داشته باشید ، برای خودتون خوبه و نه برای دیگران.

خیلی جالبه که فقط یک بار ، فقط 1 بار امتحان کنید ، کاربرای حرفه ای تر راحت تر می تونند بفهمند ، مثلاً گفتند کارت 260 GTX به قیمت پایه مثلاً 300 تومن خوب کارت های بین 260 تا 580 رو که می شناسید ، همینجوری بردید بالا ببینید قیمت کارتی مثل 580GTX که دسته دوم باشه به چند می رسه !!! :mellow:

خیلی جالبه قدیم با دوستان از در مغازه های دسته دوم فروشی توی بازار رد می شدیم ، 2 جا که قیمت می گرفتیم ، قطعات دسته دوم رو با قیمت های فضایی می گفتند و پشت سر فروشنده بی چاره 4 تا چیز بار می کردیم ، که آره طرف فکر کرده سر گردنست (پول اجاره و نون شب اون بد بخت رو نمی دیدیم) ولی الان ببینید کارمون به کجا کشیده که از دست کاربری توی نت به همون بی انصافا پناه بردیم !!! و می گیم الان قیمت های توی نت بالاتره . دقت نکردید چرا خرید و فروش کم شده ؟ یعنی تاپیک فروش می خوره ولی کسی نمی خره ؟؟؟

من چیزی که باید می گفتم رو گفتم ، خواه پند گیر خواه ملال !!!

می تونید اینجا بگید به نظرتون قیمت های ، قیمت های واقعی و منصفانه ای هستش یا خیر !!! و آیا راهکاری برای حل این داستان هستش یا خیر. مثلاً مثلاً خودتون افراد امینی رو انتخاب کنید تا جدولی از پردازنده ها و کارت های گرافیکی تهیه کنند و توی یک تاپیک بگذارند و قیمت حدودی منصفانه رو توی اون جداول بگذارند تا همه به اون استناد بکنند و اگر کسی قیمت بالایی داد لینک اون تاپیک رو بدند ، این 100% کار آمد نیستش ولی تا حد بسیار زیادی کنترل کننده هستش و اگه این ماشین دنده عقب نداره ، بگذارید حداقل ترمز دستی داشته باشه !!!

@};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• ارسال 69
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

آقا پوریای گل معلومه بدجوری دلت پره عزیز.

حرفتون رو قبول دارم پوریا جان ولی نظر من کسر درصد از قیمت نو کالا هست ، مثلا یرای کلا در حد نو 20%-25% ، و برای کالای متوسط کارکرد 30% ، و برای کالای با کارکرد بالا 35-40% .

همان کاری که قبلا انجام میدادیم و خرید و فروش می کردیم.

به نظر من این معیار مناسبیه، چه قیمت ها بره بالا و چه پایین بیاد.

اگر همه رعایت کنند ، همه با خیال راحت می توانند خرید و فروش کنند.

ویرایش شده توسط vaziri69
لینک به دیدگاه

پوریا جان

من که موافقم. البته درست کردن یک جدول قیمت کالای دست دوم با توجه به تنوع و نوسانات شاید یه کم دور از دسترس به نظر بیاد ولی به نظرم اگر هم کسی تاپیک گرون فروشی زد، ماکسیموم یه اخطار و اخطار دوم = اخراج از فروم. B)

لینک به دیدگاه

درود پوریا جان

بنده هم با نظر شما کاملا موافقم احسنت به این ایده و طرز تفکر!

قیمت ها واقعا سنگینه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بر جناب پوریای عزیز

داداش پوریا واقعا گل گفتی و به گفته خودت باید همه همکاری کنن و وجدان داشته باشن که من مطمئنم همه دوستان یه کوچولو همت کنن همش حل میشه تا در محیطی صمیمی و به اطمینان بیشتر خریدو فروش کنن

یا علی

لینک به دیدگاه

آقا پوریای گل معلومه بدجوری دلت پره عزیز.

حرفتون رو قبول دارم پوریا جان ولی نظر من کسر درصد از قیمت نو کالا هست ، مثلا یرای کلا در حد نو 20%-25% ، و برای کالای متوسط کارکرد 30% ، و برای کالای با کارکرد بالا 35-40% .

همان کاری که قبلا انجام میدادیم و خرید و فروش می کردیم.

به نظر من این معیار مناسبیه، چه قیمت ها بره بالا و چه پایین بیاد.

اگه همه رعایت کنند ، همه با خیال راحت می تونند خرید و فروش کنند.

بله حق دارید و کاملاً درست می فرمایید و 30 % کاملاً خوب و منصفانه هستش فقط مشکل اینجاست که شما الان قیمت 4850 نو رو به من بدید !!! کجا ، کو ؟؟؟ من سال اگر اشتباه نکنم 86 یا اوایل 87 بود که 4850 و 4870 اومده بود اتفاقاً آقای حسینی هم فقط ابتدای کار از این 2 کارت آوردند ، یادمه نوی 4870 از 560 تا 580 تومن قیمت خورد و 4850 هم 460 تومن بود اگر اشتباه نکنم ، خوب ولی الان این فاصله قیمتی به نسبت کمتر هم رعایت نمی شه.

پوریا جان

من که موافقم. البته درست کردن یک جدول قیمت کالای دست دوم با توجه به تنوع و نوسانات شاید یه کم دور از دسترس به نظر بیاد ولی به نظرم اگر هم کسی تاپیک گرون فروشی زد، ماکسیموم یه اخطار و اخطار دوم = اخراج از فروم. B)

مخلصم آرمین جان ،

برادر نمی شه که کاربرها رو به سیخ کشید که :lol:  جنسشونه دوست دارن هر چقدر می خوان بفروشن ، به کسی ربطی نداره و اینجا یک فروم آزاده ... من می گم یکمی شاید بشه فرهنگ سازی کرد.

لینک به دیدگاه

بله حق دارید و کاملاً درست می فرمایید و 30 % کاملاً خوب و منصفانه هستش فقط مشکل اینجاست که شما الان قیمت 4850 نو رو به من بدید !!! کجا ، کو ؟؟؟ من سال اگر اشتباه نکنم 86 یا اوایل 87 بود که 4850 و 4870 اومده بود اتفاقاً آقای حسینی هم فقط ابتدای کار از این 2 کارت آوردند ، یادمه نوی 4870 از 560 تا 580 تومن قیمت خورد و 4850 هم 460 تومن بود اگر اشتباه نکنم ، خوب ولی الان این فاصله قیمتی به نسبت کمتر هم رعایت نمی شه.

قبول دارم پوریا جان.

برای کالاهایی که نوش در بازار وجود نداره باید فکری کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پوریا جان من البته به پیشنهاد خود جنابعالی  : 

یه جدولی یا یه مرجعی از همون قیمتها تو فروم به صورت مستند باشه فک کنم کاربرا بهتر میتونن با استناد به اون مرجع قیمتهاشون رو تایین کنن البته تاکیدم به اون کالاهایی هستند که به هر دلیلی الان تو بازار نیست یا کم یابه

لینک به دیدگاه

مشکل اینجاست وقتی فروشنده ای میاد مثلا با قیمت x  قطعه میفروشه و ما می دونید قیمت خیلی بالاست بازم بعضی از دوستان ازشون خرید می کنن( چه دوستان جدیدالورود چه با سابقه فرقی نداره )

تازه بدتر از این اون موقعی است که اونی که جنس رو خریده خودش کاسب و باید جنس با افزایش قیمت (سود) بفروشه اون موقع این طوری میشه :

قیمت واقعی + قیمت اضافی فروشنده اول = قیمت فروشنده اول + سوده فروشنده دوم = قیمت فروشنده دوم

و اینطوری میشه که قیمت اجناس دست دو الان دوبرابر قیمت واقعیشونه !!! بهونه خوبی هم دستشونه به هرکسی میگی چرا قیمتت اینقدر بالاست قبلا این قیمت بوده چرا داری دوبرابر میفروشی سریع قیمت دلار رو مثال میزنه !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

چطوری پوریا جان ؟

آقا من می خوام گرافیک رو که توی امضام هستش بفروشم  که تقریباً 2 سال پیش گرفتم از جناب حسینی 635 هزار تومن که دوتا بود یادت بیاد که بعداً یکی رو دوباره فروختم به خود جناب حسینی؛

علت فروش :

1- پول لازم دارم

2- برا اینکه یکی دیگه بگیرم که از این بالاتر

اگر 1 باشه :

من فروشنده تا خود کفی قیمت میام پایین که همون 635 هزار تون هستش و این یعنی انصاف

اگه 2 باشه :

من فروشنده از کف قیمت باید قیمت رو استارت کنم تا کجا ؟؟؟ این رو انصاف من باید تعیین کنه که این انصاف من رو چه چیزی تحت تاثیر قرار میده بازار و جامعه ای که الان دارم زندگی می کنم چون می خوام 680 بگیرم ؛ قیمت چند دادن بهم 2 میلیون پس باید تا جایی که میتونم 580 خودم رو گرون بدم تا از این طرف مبلغ کمی بزارم روش / حالا قیمت گرافیک دست 2 من توی باز 790 تا 850 اینا فکر کنم باشه / این قیمت رو کی براش تعیین کرده ؟؟؟؟ بازار - بازار و چه چیزی کنترل میکنه اقتصاد مریض ما / چرا مریض ؟؟؟ چون جایی نیست که یه قطعه قابل استهلاک رو بگیری 2 سال کار بکشی ازش بعدش با چند % سود بفروشی / این یعنی یا اقتصاد 2 سال پیش مریض بود مشکل داشت یا اقتصاد الان /

من فروشنده و خریدار به تنهایی نمی توینم کاری از پیش ببریم بجز در حد قیمت کف کالا

این نظر من هستش

لینک به دیدگاه

دوستان به نظر من بهترین راه برای اینکه موضوع حل بشه اینه که رفتار دموکراتیک و آزاد در پیش گرفته بشه:

اول اینکه این قانون مسخره ممنوع بودن دادن قیمت زیر قیمت پایه برداشته بشه. در این صورت اگر شما مثلاً گفتی من می خوام 8800 رو 250 بفروشم من می تونم بیام بگم آقا من 50 می خرم اینجاست که کاربر تازه وارد که تاپیک رو می خونه یه کم موضوع دستش میاد.

دوم اینکه نظردادن آزاد بشه یعنی اگه آقایی اومد گفت من می خواه 4850 رو 300 بفروشم من بتونم بیام در همون تاپیک بگم آقا کارت شما به نظر من 150 هم نمی ارزه و بعد شخص دیگری بگه 180 ارزش داره و ... نه اینکه اگر من نظر دادم به من حمله بشه که آقا به شما چه ربطی داره!!؟ هر کس آزاد باشه در هر تاپیکی هر نظری خواست بده...اون موقع واقعیت کم کم هویدا می شه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایده خوبی هست ولی باید ببینیم در عالم واقع (نه فقط در حد گفت و گو) چقدر جواب میده؟! و چه راه کاری برای مقابله با افراد "سودجو" و "دلال" میشه اتخاذ کرد که در عمل جوابگو باشه!

فرد سودجو یه قطعه ای داره که مثلاً دو سال پیش خریده n تومن.دو سال ازش استفاده کرده و حالا داره به قیمت 4n میفروشه.آکبندش هم تو بازار نیست که بشه بر اساس اون قیمت داد! پس چون نوعی بازار انحصاری ایجاد میشه , خریدار قدرت چانه زنی نداره . همین قضیه در مورد وارد کننده هم وجود داره.مثلاً خود من دنبال SSD ظرفیت بالا بودم ولی تو بازار نبود.یه دوستی که میتونست وارد کنه مثلاً کالایی که 170 $ قیمت داشت رو گقت برات 1 تومن آب میخوره! در این حالت هم بازار انحصاری میشه.حالا یا انحصار نسبی هست که شما میتونی از چند فروشنده گرون فروش خرید کنی یا انحصار مطلق که خود فروشنده قیمت تعیین میکنه و هر چی بخواد میفروشه.

حالا خریدار یا باید به کل قیدشو بزنه یا اینکه به هر قیمتی بخره!

فرد دلال هم که یه مبلغ جرئی سرمایه وارد میکنه و میخره و ذخیره میکنه تا چند ماه بعد و دولا پهنا تو پاچه ملت فرو میکنه.

من خودم چون کارم مرتبط با زمینه ساخت و ساز مسکن هست میبینم که چقدر سوء استفاده در اون بخش میشه و همین دلال بازیها باعث شد که قیمت زمین و آپارتمون سر به فلک بذاره و کاری هم از دست کسی ساخته نبود.از بالا تا پایین هر چی شعار دادن و وعده و وعید کارساز نشد

حالا بازار کامپیوتر و موبایل که حساب کارش با کرم الکاتبینه.به فرض هم که با ارائه جدولی برای فروشنده ها در لیون محدودیت ایجاد بشه , خوب سایتها و فروم های زیادی هستن که بازارچه دارند,فروشنده وقتی محدودیت ببینه جذب اون بازارچه ها میشه.به نظر من با یک گل بهار نمیشه! اگه میتونید با مدیران بازارچه در فروم های دیگه هم هماهنگ باشید تا حرکت اثربخشی باشه وگرنه وقتی سمبه قانون پرزور نباشه و راه دررو وجود داشته باشه فایده ای نداره

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیز

این داستان در واقع از چندی پیش تو کل کشور,باالاخذ با بالا گرفتن قضایای دلار , سایه شومشو در تمامی اصناف و اتحادیه ها و بازار پهن کرده و هیچ کسی به فکر کوچکترین گذشتی در این رابطه نیست... و هر کس در فکر پر کردن جیب مبارکشه و حرص و طمع برا این نوع افراد جایی برا فکر کردن نذاشته...

در رابطه با اینکه بخوایم تو این فروم تغییری ایجاد کنیم و یخورده روبراهش کنیم فکر عالی و فوق العاده ایه

ولی هرگز نمیتونیم نگاه و دیدگاه دیگران رو تو جامعه و برداشتشون از این قضایا تغییر بدیم...چونکه با هرکسی که صحبت میکنیم برا کار خودش یه توجیه و بهانه (چه منطقی و غیر منطقی) و دستاویزی برا این کار خودش داره...

الان دیگه صحبت از کارت و پاور و اینجور داستانا گذشته...در حقیقت منشاء این وضعیت اقتصادی جامعه بخاطر داستانهایی که گفتنش زیاد جالب و خوشایند نیست...

در موردپیشنهاد دوستان هم  که فرمودند  بیایم یه مرجع یا قیمت الگو برا اجناس در نظر بگیریم خدمتشون عارضم که اینکار فکر خوبیه ولی به هیچ عنوان در حال حاضر شدنی نیست

در کل تنها راهه چاره اینه که یه کوچولو انصاف و وجدان داشته باشیم تا حداقل تو دادگاهی که خودمون قاضی خودمون هستیم...پیش وجدانمون خجل و رو سیاه نشیم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در واقع وضعیت طوری که شده که خود کاربرا هم حاضر هستن گاهی اوقات بیشتر از قیمت مشخص شده خرید کنن

کم نبودن جنسهایی رو که قیمت خاصی که مد نظرم بوده به عنوان پایه گذاشتم و بعضا بصورت مزایده ای بسیار بیشتر از تصورم پیشنهاد اومده و طرف برنده مزایده شده و جنس فروش رفته

اگر هم من بیام و به برنده مزایده به قیمتی که مدنظر خودم بوده(پایه) بفروشم شاید مثلا" خودمو آدم خوب و با انصافی نشون داده باشم اما عملا" حق تمام کسایی که بالای پایه پیشنهاد داده بودن ضایع میشه

برای همین هم هست که این اواخر برای اجناس قیمت قطعی میذارم 

به عنوان مثال

الان اگه شما یک عدد 5970 به قیمت پایه 400 تومن بذاری مطمئننا" سیل پیشنهادات قیمت در طول مدت زمان مزایده حتی اگه 6 ساعت هم باشه سرازیر میشه تا قیمت برسه به همون محدوده ی بالای 700

و باز هم به این شکل اون گرافیک فروخته میشه 700 تومن و در واقع جا میوفته که 700 تومن قیمت واقعی اون جنس بوده

یعنی فقط مشکل فروشنده ها و دلالها نیستن بلکه خریداران هم باید به درکی برسن که ارزش یک جنس چقدره (البته باید این رو هم در نظر داشت که برخی اجناس واقعا" خاص هستن مثلا قطعه ای که بیشتر از یک عدد ازش در طی 1-2 سال اخیر برای فروش گذاشته نشده و گیر نمیاد هیچ جا , اون وقته که منطقیه براش هزینه کردن! اما نه برای هر جنسی) 

تا جایی هم که من میدونم همیشه جنسهای مربوط به سالهای قبل از نظر قیمتی افت میکنن به دلیل وارد شدن قطعات جدید و جایگزین اما گویا این سیر در ایران برعکسه

الان بعضی جاها اگه شما بخواید یک عدد 580 آکبند بخرین باید اندازه یک 670 و بعضا" 680 هزینه کنید! که همین مسئله نشون میده چه خبره...

همه این مسائل مثل یک اکوسیستم هستش که همه اجزا روی هم اثر دارن

شرکت وارد کننده و گارانتی کننده ---> فروشنده(مغازه دار) ---> مصرف کننده ---> خریدار دست دوم : 1. دلال 2. دوباره مصرف کننده 3. مغازه دار

که در زمینه اون 3 مورد شماره گذاری شده ممکنه قطعه دست هر 3 تای اونها دست به دست بشه و قیمتش هی بره بالا (مثل گوله برفی که هرچقدر بیشتر قل میخوره بزرگتر میشه) و دوباره به مصرف کننده عادی برسه و....

نمیدونم منظور رو رسوندم یا نه :دی

لینک به دیدگاه

چند روز پیش تو یه فرومی دیدم طرف 6870 رو زده 520 تومن

همه هم گفتن که گرون قیمت دادی جواب طرف به دوستان این بود که توی سایت لیون آقای حسینی همین مارک رو 520 قیمت گذاشتن ....

خوب دوست با انصاف من آقای حسینی که این قیمت گذاشته پول آبپ برق و کارگر و ... داره میده

شمایی که توی نت داری میفروشی باید قیمتت با یه مغاره دار یکی باشه ؟؟؟ شما پول کارگر میدی ؟ پول اجاره مغاره میدی ؟؟

(مشکل نت اینه که مغازه دار ها ریختن توی نت و قیمت های فروش توی بازار رو توی نت هم رواج دادن)

--------------------------------

یه موضوع دیگه که خیلی وقته تو دلم مونده الان جاشه که بگم

بعضی ها با توجه به سابقشون توی خرید و فروش به خودشون اجازه میدن به شعور هر کاربری توهین کنن

طرف کارت 580 ای که لبه قابش شکسته رو گذاشته برای فروش بعد دلیل شکستگی رو چی زده؟!!

دارنده کارت نمیدونسته کارت فن داره یه فن چسبونده بوده به کارت!!!!

اخه میخوای دروغ بگی این قدر تابلو دروغ نگو خب....

من که میدونستم گرافیک ماله کیه و ....

----------------------------------

و موضوع آخر عدم اطلاعات فروشنده ها و یا خریدارهاست

طرفی که میاد توی تاپیک کارت 460 اشو در حالت اور عکس از gpu-z میزاره بعد میاد با 6870 دیفالت مقایسش میکنه و میگه این 460 از 6870 قوی تره بعد قیمت بالا میزاره چی باید بهش گفت آخه ....

بعد بهشون هم با لینک توضیح میدی قبول نمیکنن

خب دوست عزیزی که ادای اورکلاکی هم میکنی هنوز تفاوت 2 کارت رو نمیدونی ..........

----------------------------

و نکنته اخر تو رو خدا تو فروشتون صادق باشید

اگر قطعه اور شده اگر زیر نیتروژن رفته و.... بگید به خریدار

ماها مسلمونیم به خدا

من خودم مادربرد  600 هزار تومنی خریدم که بالای 50 بار زیر نیتروزن رفته بود در صورتی که برد رو ببینید عمرا اگر متوجه بشید

این صداقت فروشنده رو میرسونه فقط.....

لینک به دیدگاه

به شدت موافقم آقا پوریا

واقعا بعضی ها نمیدونم چطوری و رو چه حسابی قیمت میدن برای اجناس دست دومشون

من یه پیشنهاد دارم فکر میکنم راه خوبی باشه که میشه بررسیش کرد و اگه خوب بود و سایر اعضا موافق بودن اجرا شه

من میگم از این به بعد هرکی جنسی داره بیاد قیمت نو و قیمت خودشو تو تاپیکی جایی یا به کاربری (مثلا خود شما) اعلام کنه

بعد شما یا تو اون تاپیک روش قیمت گذاشته شه

اونم قیمت واقعی

بعد برای فروش گذاشته شه

نظرتون چیه؟؟؟

میگم حداقل بهش فکر کنید و یه کم تجزیه تحلیلش کنید 

شاید بشه یه جوری کنترلش کرد

لینک به دیدگاه

در واقع وضعیت طوری که شده که خود کاربرا هم حاضر هستن گاهی اوقات بیشتر از قیمت مشخص شده خرید کنن

کم نبودن جنسهایی رو که قیمت خاصی که مد نظرم بوده به عنوان پایه گذاشتم و بعضا بصورت مزایده ای بسیار بیشتر از تصورم پیشنهاد اومده و طرف برنده مزایده شده و جنس فروش رفته

اگر هم من بیام و به برنده مزایده به قیمتی که مدنظر خودم بوده(پایه) بفروشم شاید مثلا" خودمو آدم خوب و با انصافی نشون داده باشم اما عملا" حق تمام کسایی که بالای پایه پیشنهاد داده بودن ضایع میشه

یعنی فقط مشکل فروشنده ها و دلالها نیستن بلکه خریداران هم باید به درکی برسن که ارزش یک جنس چقدره (البته باید این رو هم در نظر داشت که برخی اجناس واقعا" خاص هستن مثلا قطعه ای که بیشتر از یک عدد ازش در طی 1-2 سال اخیر برای فروش گذاشته نشده و گیر نمیاد هیچ جا , اون وقته که منطقیه براش هزینه کردن! اما نه برای هر جنسی) 

سلام آقا فرجام

سال نو مبارک

با قسمت دوم حرفات خیلی موافقم

یعنی طوری شده که هرچی قیمت جنس بالاتر بره بازم میخرن

یعنی قیمت واقعی جنس رو متوجه نمیشن

البته این از بدیه مزایده اس یه جواریی

چون مزایده یعنی همین دیگه

هرکی پیشنهاد بالا داد اون میبره

لینک به دیدگاه

به شدت موافقم آقا پوریا

واقعا بعضی ها نمیدونم چطوری و رو چه حسابی قیمت میدن برای اجناس دست دومشون

من یه پیشنهاد دارم فکر میکنم راه خوبی باشه که میشه بررسیش کرد و اگه خوب بود و سایر اعضا موافق بودن اجرا شه

من میگم از این به بعد هرکی جنسی داره بیاد قیمت نو و قیمت خودشو تو تاپیکی جایی یا به کاربری (مثلا خود شما) اعلام کنه

بعد شما یا تو اون تاپیک روش قیمت گذاشته شه

اونم قیمت واقعی

بعد برای فروش گذاشته شه

نظرتون چیه؟؟؟

میگم حداقل بهش فکر کنید و یه کم تجزیه تحلیلش کنید 

شاید بشه یه جوری کنترلش کرد

دوست من تنها راه ممکن و اصولی همینه که شما فرمودی. که به نظر من بهترین راه از نظر اجرا اینه که دادن قیمت زیر پایه، و اظهار هرگونه نظر ولو اسپم آزاد باشه. اون موقع اگر کسی قیمت پرت داد دوستانی که با انصاف و دلسوز هستند در همون تاپیک فروشنده قضیه رو مطرح می کنند و فروشنده هم حق هیچ اعتراضی نخواهد داشت. 

لینک به دیدگاه

خب اگه قیمت نت بالاتر هست دوستان تشریف ببرن از بازار خرید کنن تا کسانی که به قول شما گرونفروشی میکنن جنسشون بمونه سر دستشون !!!

لینک به دیدگاه

حالا خوبه 260 رو می گید حول و حوش 200 تومن الانه توی پرشیت تولز طرف گردن گلفت با امتیاز بازارچه بالا پست های 10000 تا می آد 9600 رو می زنه 220.000 تومن!

لینک به دیدگاه

چند روز پیش تو یه فرومی دیدم طرف 6870 رو زده 520 تومن

همه هم گفتن که گرون قیمت دادی جواب طرف به دوستان این بود که توی سایت لیون آقای حسینی همین مارک رو 520 قیمت گذاشتن ....

خوب دوست با انصاف من آقای حسینی که این قیمت گذاشته پول آبپ برق و کارگر و ... داره میده

شمایی که توی نت داری میفروشی باید قیمتت با یه مغاره دار یکی باشه ؟؟؟ شما پول کارگر میدی ؟ پول اجاره مغاره میدی ؟؟

(مشکل نت اینه که مغازه دار ها ریختن توی نت و قیمت های فروش توی بازار رو توی نت هم رواج دادن)

--------------------------------

یه موضوع دیگه که خیلی وقته تو دلم مونده الان جاشه که بگم

بعضی ها با توجه به سابقشون توی خرید و فروش به خودشون اجازه میدن به شعور هر کاربری توهین کنن

طرف کارت 580 ای که لبه قابش شکسته رو گذاشته برای فروش بعد دلیل شکستگی رو چی زده؟!!

دارنده کارت نمیدونسته کارت فن داره یه فن چسبونده بوده به کارت!!!!

اخه میخوای دروغ بگی این قدر تابلو دروغ نگو خب....

من که میدونستم گرافیک ماله کیه و ....

----------------------------------

و موضوع آخر عدم اطلاعات فروشنده ها و یا خریدارهاست

طرفی که میاد توی تاپیک کارت 460 اشو در حالت اور عکس از gpu-z میزاره بعد میاد با 6870 دیفالت مقایسش میکنه و میگه این 460 از 6870 قوی تره بعد قیمت بالا میزاره چی باید بهش گفت آخه ....

بعد بهشون هم با لینک توضیح میدی قبول نمیکنن

خب دوست عزیزی که ادای اورکلاکی هم میکنی هنوز تفاوت 2 کارت رو نمیدونی ..........

----------------------------

و نکنته اخر تو رو خدا تو فروشتون صادق باشید

اگر قطعه اور شده اگر زیر نیتروژن رفته و.... بگید به خریدار

ماها مسلمونیم به خدا

من خودم مادربرد  600 هزار تومنی خریدم که بالای 50 بار زیر نیتروزن رفته بود در صورتی که برد رو ببینید عمرا اگر متوجه بشید

این صداقت فروشنده رو میرسونه فقط.....

سلام دوست عزیز

در این مورد کاملا باهات موافقم...اون شخصی که برا قیمت کارت 6870 آقای سعیدو مثال زده,چونکه تو اون موقع براش میصرفید این حرکت و بکنه...حالا اگه آقای حسینی میومد میگفت آقا قیمت این کارت تغییر پیدا کرده و برا فروش گذاشتم 420 تومان...اگه از اون شخص میپرسیدی آقای حسینیو میشناسی؟؟؟ جواب:نه,چی,کی,کجا...!!!

ضمنا چند مدت پیش رفته بودم پهلو آقا سعیدعزیز...یه مشتری از شهرستان اومده بود برا خرید اجناس...خیلی جالب بود که آقا سعید برا تهیه یه قطعه از تمامی قطعات که تو اون لحظه موجود نداشت,برا 2 هزار تومان تخفیف گرفتن از فروشنده اون جنس(همکار),به اندازه 5 تومان باهاش تلفنی چونه زد....

طرف خیلی تعجب کرده بود,میگفت آقاحسینی چرا اینقدر هرس میخوره؟؟؟

در مورد فرومهای دیگه هم خدمتتون عرض کنم که بارها پیش اومده وقتی  برا مزایده کالایی قیمت پایه در نظر میگیرن...بعد از مدتی و هماهنگی قبلی اون شخص میان اینقدر قیمتهای فضایی پیشنهاد میدن(در صورتیکه اصلا خریدار واقعی نیستن) تا قیمت اون کالا به قیمت مورد علاقه فروشنده نزدیک بشه,در همون موقع یه بنده خدایی که اصلا اطلاعات نداره و کارش لنگه وقتی تاپیک و پستهارو میبینه میاد یه کوچولو بالاتر از قیمت پیشنهادی دوستان,پیشنهاد میده... که فروشنده همون لحظه میاد میگه آقا مال شما...فروخته شد...(دیگه هم هیچ پیشنهادی وارد نمیشه!!!)

به همین سادگی...

در ضمن دوستان ترمزی پیدا کردین,اونهم از نوع دستیش...حتما خبرم کنید @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

میتونید پست 20 رو مشاهده کنید!

طرف مین گیگا با چیپ 770  رو 240 تومان قیمت داده بود که با هم درگیر لفظی شدیم متاسفانه !

الان که ادیت کرده میگه 200 تومان...

http://forum.persiantools.com/t371868-page2.html

من خیلی قبل تر تو فکرم بود حرف امروز پوریا جان...

پ ن : دوستان چقدر دلم برای فروم تنگ شده بود!

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

ما هم دلمون برات تنگ شده بود معین جان. B)

برای اینکه آف تاپیک نشه، پیرو عرایضم در پست اول، من میگم هر کسی گرونفروشی کرد و منطق نداشت، حداقل اگر اخراج نمیکنین، لقب گرونفروشی بهش بدین.

اینطوری:

post-10228-0-51323000-1365169897_thumb.jpg

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود

میتونید پست 20 رو مشاهده کنید!

طرف مین گیگا با چیپ 770  رو 240 تومان قیمت داده بود که با هم درگیر لفظی شدیم متاسفانه !

الان که ادیت کرده میگه 200 تومان...

http://forum.persiantools.com/t371868-page2.html

من خیلی قبل تر اشاره داشتم به حرف پوریا...

پ ن : دوستان چقدر دلم برای فروم تنگ شده بود!

سلام بر معین جان عزیز /  خیلی سخته مععین جان با این جور کاربرا حرف حق بزنی و خیلی سخته این جور جوهارو درست کنی ولی ....

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...