رفتن به مطلب

چندتا سوال در مورد ویندوز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوباره و احترام خدمت دوستان گل ببخشید مزاحمتون شدم 

دوستان و اساتید محترم بنده دیروز حالت نمایش فولدرهارو که به حالت مرئی یا همون  show hidden files  در اوردم با انبوهی فایلهای عجیبو غریب روبرو شدم که خاستم قبل از پاک کردنشون مطمئن بشم که هیچ کدوم به درد بخور نیستن که موجب خرابکاری بشه 

فایلها تو همه درایوها هستن و نمیدونم چی هستن و چه جوری اینطوری شدن   ( اگر نرم افزاری معرفی کنید که بتونه خودش این فایلهای اضافی رو پاک کنه بهتر میشه چون ممکنه بنده به اشتباه فایلی رو پاک کنم که موجب خراب شدن ویندوز یا فایل مهم بشه )

اینم عکس یه درایو بعداز فعال کردن و قبل از فعال کردن :

m78evwsg6o465mqe9d5l.png

vd4wg9ni7ki1mrp2uc0.png

با تشکر از شما

لینک به دیدگاه

Recyclebin که همون سطل بازیافت ویندوزه یعنی شما هر فایلی رو از درایو D پاک کنید داخل این پوشه Move میشه

اگه این پوشه رو پاک کنید خودش ساخته میشه اتوماتیک

System volume info هم مربوط به اطلاعات درایو و چیزهایی از قبیل system restore هستند که شما نمیتونید پاکش کنید

بقیه موارد هم اضافه هستند میتونی پاکشون کنی

لینک به دیدگاه

Recyclebin که همون سطل بازیافت ویندوزه یعنی شما هر فایلی رو از درایو D پاک کنید داخل این پوشه Move میشه

اگه این پوشه رو پاک کنید خودش ساخته میشه اتوماتیک

System volume info هم مربوط به اطلاعات درایو و چیزهایی از قبیل system restore هستند که شما نمیتونید پاکش کنید

بقیه موارد هم اضافه هستند میتونی پاکشون کنی

درود

با تشکر از جنابعالی نرم افزاری نیست که خودش بتونه این فایلهارو پاک کنه؟ چون تو درایو c هم چندتا فایل اضافی دارم  ؟؟ 

و حالت نامرئی چه فرقی با حالت مرئی داره تو نشون دادن کامل فایلها ؟؟؟  کدوم یکی پیشنهاد میشه  ؟؟ 

لینک به دیدگاه

هارد اکسترناله درایو D ؟

نرم افزار Advanced Uninstaller Pro هست . هم رایگانه و هم پر قدرت . فایلهای اضافی رو میتونه پیدا کنه و پاک کنه . فایلهایی که داری میبینی برچسب سیستمی دارن . ممکنه در صورت پاک شدن مشکل ایجاد کنن . البته اگر روی هارد اکسترنال و یا درایو غیر سیستمی باشه معمولا مشکلی ایجاد نمیکنه .

لینک به دیدگاه

اونایی که تو C هستند رو انگولک نکنید بهتره

مثلا همین فایل Boot داخل C رو پاک کنید دیگه ویندوزتون بوت نمیشه :دی

من نرم افزار خاصی برای این کار نمیشناسم

لینک به دیدگاه

هارد اکسترناله درایو D ؟

نرم افزار Advanced Uninstaller Pro هست . هم رایگانه و هم پر قدرت . فایلهای اضافی رو میتونه پیدا کنه و پاک کنه . فایلهایی که داری میبینی برچسب سیستمی دارن . ممکنه در صورت پاک شدن مشکل ایجاد کنن . البته اگر روی هارد اکسترنال و یا درایو غیر سیستمی باشه معمولا مشکلی ایجاد نمیکنه .

عرض احترام

نه هاردم اینترناله ....  این نرم اففزار برای اینترنالم جواب میده ؟  

و حالت نامرئی بهتره یا مرئی بهتره ثابت باشه ؟؟  کدوم پیشنهاد میشه ؟

لینک به دیدگاه

اونایی که تو C هستند رو انگولک نکنید بهتره

مثلا همین فایل Boot داخل C رو پاک کنید دیگه ویندوزتون بوت نمیشه :دی

من نرم افزار خاصی برای این کار نمیشناسم

بازم تشکر میکنم  

فقط یه سوال اصلا این حالت مرئی بودن نمایش همه فایلها به چه دردی میخوره ؟؟؟

لینک به دیدگاه

بازم تشکر میکنم  

فقط یه سوال اصلا این حالت مرئی بودن نمایش همه فایلها به چه دردی میخوره ؟؟؟

حالت نا مرئی برای فایلای سیستم برای این هستش که اشتباهی پاک یا جابه جا نشوند و دستکاری نشوند

(تو دست و پا نباشند :دی)

حالا شما فرضا به یه دلیلی میخوای دسترسی داشته باشی به اون فایلا پس اونارو هم میگی نشونت بده

مثلا تو پوشه appdata دنبال سیو بازی میردی و ....

لینک به دیدگاه

حالت نا مرئی برای فایلای سیستم برای این هستش که اشتباهی پاک یا جابه جا نشوند و دستکاری نشوند

(تو دست و پا نباشند :دی)

حالا شما فرضا به یه دلیلی میخوای دسترسی داشته باشی به اون فایلا پس اونارو هم میگی نشونت بده

مثلا تو پوشه appdata دنبال سیو بازی میردی و ....

بله کاملا درسته دست گلتون درد نکنه مرسی

لینک به دیدگاه

درود

عزیز تمام این فایل هارو میتونی پاک کنی ولی بعد هر بار ریست کردن دوباره ایجاد میشه!

درون درایوی که ویندوز نصب کردین این فایل هارو هیچ کدوم رو پاک نکین که  اگه این کار بشه بعد از یه ریست ویندوز شما پرمیکشه و دیگه بالا نمیاد!این فایل ها هیچ گونه مزاحمتی ایجاد نمیکنه پس بهتره که دستکاری نکنید!

بدرود

لینک به دیدگاه

دوستان جالب اینجاست که دیروز صبح سیستم مغازه یهو Restart شد,دیدم سیستم دیگه بوت نمیشه...

BOOTMGR is missing(بدون اینکه بنده فایلی رو حذف کنم)

آخرش مجبور شدم با دیسک ویندوز Startup repair کنم تا مشکل حل بشه.

آخرش هم دلیلشو نفهمیدم که جرا اینجوری شد!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود

عزیز تمام این فایل هارو میتونی پاک کنی ولی بعد هر بار ریست کردن دوباره ایجاد میشه!

درون درایوی که ویندوز نصب کردین این فایل هارو هیچ کدوم رو پاک نکین که  اگه این کار بشه بعد از یه ریست ویندوز شما پرمیکشه و دیگه بالا نمیاد!این فایل ها هیچ گونه مزاحمتی ایجاد نمیکنه پس بهتره که دستکاری نکنید!

بدرود

خیلی از راهنماییون تشکر میکنم

دوستان جالب اینجاست که دیروز صبح سیستم مغازه یهو Restart شد,دیدم سیستم دیگه بوت نمیشه...

BOOTMGR is missing(بدون اینکه بنده فایلی رو حذف کنم)

آخرش مجبور شدم با دیسک ویندوز Startup repair کنم تا مشکل حل بشه.

آخرش هم دلیلشو نفهمیدم که جرا اینجوری شد!!

والا زمونه عوض شده الان دیگه نرم اقزارا و حتی سخت افزارا یه هو قاطی میکنن !!

لینک به دیدگاه

خیلی از راهنماییون تشکر میکنم

والا زمونه عوض شده الان دیگه نرم اقزارا و حتی سخت افزارا یه هو قاطی میکنن !!

به به عطا جان @};-

کجایی تو پسر ؟؟؟

خوبی انشاا...؟

دلمون برات تنگ شده بود... @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
به به عطا جان @};-

کجایی تو پسر ؟؟؟

خوبی انشاا...؟

دلمون برات تنگ شده بود... @};-

قیصر جان عزیز 

قزبونت برم داداش

منم دلم تنگ شده بود که اینجوری اینجا ظاهر

این آراز خودیه ها هواشو داشته باشین سفارشیه فقط تا دلت بخواد سوال داره .....

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

عرض ادب با اجازه اساتید محترم، بهترین راه اینه که شما ازدرایوی که ویندوز توش نصبه یه ایمیج توسط نرم افزار( نورتون قوست) بگیری ایمیج وتو یه پارتیشن بجز پارتیشنی که ویندوز توش نصبه ذخیره کنی اون وقت میتونی هرچقد که دلت خواست ازپارتیشن ویندوزت  پاک یا اضافه کنی ،هرزمان احساس کردی ویندوز مشکل داره یا بهردلیل ازش راضی نیستی، ایمیج وبالا بیاری به شکل موقعی که ازش ایمیج گرفتی . درضمن پوشه found.000مربوط میشه به ریست ناگهانی سیستم اضافه هست میتونی بدون دردسر پاکش کنی به بقیه دست نزن موفق باشی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...