رفتن به مطلب

آیا امروز خودت میتونی سیستم خودت رو بخری؟ :)

ARMIN
 اشتراک گذاری

116 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا امروز خودت میتونی سیستم خودت رو بخری؟

• خیر، توانایی مالی مناسب برای خرید سیستم خودم رو ندارم
      99
    • بله، هنوز میتوانم مثل سیستم خودم رو با ارزش روز تهیه کنم
      13
    • سیستمم خیلی قدیمیه و امکان خرید قطعات آکش یا مشابهش نیست
      8

Recommended Posts

سیستم فعلیم ارزونه پس میتونم :دی

فرجام بگم؟ .... بگم؟؟ :lol:

لینک به دیدگاه

• ارسال 60
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بحث جالبیه

منم که سیستمم قدیمی شده بنده خدا :دی

میتونم الان بخرمش ولی چه فایده؟ :huh:

هر کی رو میبینی در هر زمینه ایی میگه هرکی هرچی تاحالا خریده شانس آورده و برد کرده و این حرفا....

100 رحمت به زندگی جهان سومی ایی که قبلا داشتیم :mellow:

الان جهان چندمی حساب میشیم؟ :unsure:

لینک به دیدگاه

بنظر من این مطلب دیگه خیلی واضحه

با توجه به دو تا سه برابر شدن قیمت اکثر قطعات اون دسته از دوستانی که سیستم های معمولی و ضعیف دارن طبیعتا قبلا هم بودجه ی خرید سیستم خوب رو نداشتن

و اون دسته از دوستانی هم که سیتسم های های اند و قوی دارن قطعا براحتی سیستم رو جمع نکردن حالا شما حساب کنید هردو دسته ی این افراد بخوان در آن واحد

سه تا از همون سیستم رو یه جا برای خودشون جمع کنن :( :( :(

لینک به دیدگاه

بابا مایه دار 

بابا کار راه بنداز

(مزاح بود) ;)

;)

قابلی نداره

لینک به دیدگاه

بنظر من این مطلب دیگه خیلی واضحه

با توجه به دو تا سه برابر شدن قیمت اکثر قطعات اون دسته از دوستانی که سیستم های معمولی و ضعیف دارن طبیعتا قبلا هم بودجه ی خرید سیستم خوب رو نداشتن

و اون دسته از دوستانی هم که سیتسم های های اند و قوی دارن قطعا براحتی سیستم رو جمع نکردن حالا شما حساب کنید هردو دسته ی این افراد بخوان در آن واحد

سه تا از همون سیستم رو یه جا برای خودشون جمع کنن :( :( :(

بله محسن جان،

اما یک دسته ی دیگری هم هستند که قبلا" میتوانستند خودشان را صاحب کامپیوتر متصور کنند و الان خوابش رو میبینند. ما کشور جوانی داریم و خریداری سیستم و قطعه یک روال معمول و روانی رو تا پیش از این داشته، کسانی که کامپیوتر نداشتند کامپیوتر میخرند، کسانی که کامپیوتر ضعیف داشتند، ارتقا میدادند و بعدا دوباره یک سیستم بهتر میخریدند و کسانی هم که سیستم های High End داشتند هم همواره به ارتقا دائمی و بهتر کردن وضعیت خودشون میپرداختند. ولی در دو سال اخیر به یک نوعی این رویه بسیار کند و بعضا" متوقف شده، دیگه خریدن کامپیوتر اصلا" کار راحتی نیست؛ تک تک اعضای یک جامعه کامپیوتر لازم دارند اما دیگر خیلی ها توانایی خریدنش رو ندارند. دوستانی که پیش از این سیستم های متوسط به بالا تهیه کردند توان ارتقا ندارند و بیشتر به حفظ وضعیت موجودشون راضی هستند، و دوستان دسته ی High End هم دست و بالشون بسته تر شده. خلاصه کامپیوتر دارها قناعت اجباری و آنهایی هم که نداشتند از غافله کلا" عقب موندند. با توجه به ارتباط مستقیم کامپیوتر با بالارفتن سطح سواد و دانش هر شخص/خانواده و لزوم ارتباط اون با اینترنت، در دو سال اخیر با رکود این بخش از بازار نه تنها کسادی بازار رو در پی خودش داشته بلکه باعث عقب ماندگی اجتماع شده. در حالیکه در نقاط دیگر دنیا کامپیوتر از ابتدایی تری وسایل زندگی به حساب میاد و ابزار آگاهی و کسب دانش و لازمه ی اونه و مجهز کردن هر خانواده به این ابزار از وظایف و اولویت های کشور های دیگر است.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

فرجام بگم؟ .... بگم؟؟ :lol:

بچه ها بنظرتون  فرجام عزیز الان دارن چه کاری انجام میدن یا میخان چه کاری انجام بدن؟رای بدین به گزینه ها

آقا فرجام فکرکنم

1-دارن یه چند تا geforce titan میگرن 

2-دارن چندتا رکورد جابجا میکنن

3-دارن باز نشست میشن

به گزینه ی صحیح آقا فرجام جایزه ویژه ای میدن! :wub:  :D  ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

100 البته که نمی تونم /

پاور + کیس + گرافیک ؛ تموم شد برام 1 میلیون تومان / ( همین سیستمی که توی امضام هستش )

حالا خودتون پیدا کنین پرتقال فروش رو ؟ !! ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بله محسن جان،

اما یک دسته ی دیگری هم هستند که قبلا" میتوانستند خودشان را صاحب کامپیوتر متصور کنند و الان خوابش رو میبینند. ما کشور جوانی داریم و خریداری سیستم و قطعه یک روال معمول و روانی رو تا پیش از این داشته، کسانی که کامپیوتر نداشتند کامپیوتر میخرند، کسانی که کامپیوتر ضعیف داشتند، ارتقا میدادند و بعدا دوباره یک سیستم بهتر میخریدند و کسانی هم که سیستم های High End داشتند هم همواره به ارتقا دائمی و بهتر کردن وضعیت خودشون میپرداختند. ولی در دو سال اخیر به یک نوعی این رویه بسیار کند و بعضا" متوقف شده، دیگه خریدن کامپیوتر اصلا" کار راحتی نیست؛ تک تک اعضای یک جامعه کامپیوتر لازم دارند اما دیگر خیلی ها توانایی خریدنش رو ندارند. دوستانی که پیش از این سیستم های متوسط به بالا تهیه کردند توان ارتقا ندارند و بیشتر به حفظ وضعیت موجودشون راضی هستند، و دوستان دسته ی High End هم دست و بالشون بسته تر شده. خلاصه کامپیوتر دارها قناعت اجباری و آنهایی هم که نداشتند از غافله کلا" عقب موندند. با توجه به ارتباط مستقیم کامپیوتر با بالارفتن سطح سواد و دانش هر شخص/خانواده و لزوم ارتباط اون با اینترنت، در دو سال اخیر با رکود این بخش از بازار نه تنها کسادی بازار رو در پی خودش داشته بلکه باعث عقب ماندگی اجتماع شده. در حالیکه در نقاط دیگر دنیا کامپیوتر از ابتدایی تری وسایل زندگی به حساب میاد و ابزار آگاهی و کسب دانش و لازمه ی اونه و مجهز کردن هر خانواده به این ابزار از وظایف و اولویت های کشور های دیگر است.

سلام

کاملا درسته ارمین جان این مسائل باعث عقب افتادگی جامعه میشه که خودش مثل بمب اتمی خسارت به جا میزاره و واقعا مسئله ایه که باید تو اولویت باشه ولی متاسفانه هر روز شاهد افت این صنف و بازار هستیم و میترسم چندی بعد دیگه این کالاهای با ارزش رو از یاد ببریم  / الان علم و تکنولوژِی و فناوری حرف اول رو میزنه در رشد جوامع و موفقیت اون کشور که کشور ما ..... بگذریم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بچه ها بنظرتون  فرجام عزیز الان دارن چه کاری انجام میدن یا میخان چه کاری انجام بدن؟رای بدین به گزینه ها

آقا فرجام فکرکنم

1-دارن یه چند تا geforce titan میگرن 

2-دارن چندتا رکورد جابجا میکنن

3-دارن باز نشست میشن

به گزینه ی صحیح آقا فرجام جایزه ویژه ای میدن! :wub:  :D  ;)

سلام

حمید جان گل

جواب سولات :

1 _ تایتانارو گرفتن ولی رو نمیکنن

2_ شغل و حرفه فرجام خان غیر از این نیست البته اگر رکوردی باقی مونده باشه

3_عمرااااااا اگه بازنشست بشن ... تازه اولشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تنتون سلامت سیستم میخواید چیکار؟:دی

یادم میاد سی پی یوم رو به قیمت یک corei3 الان گرفتم!!! خیلی وحشتناکه

لینک به دیدگاه

دیگه خواب ارتقا دادن رو هم نمیشه دید.

Staying @ 1155 and Nvidia 5xx maybe for a long long time. :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگه رامین جان همینطوری پیش بره اوضاع، برای گیم یه کنسول می گیرم و این سیستم رو حداقل تا 8 سال دیگه برای اینترنت و کارای دیگه استفاده میکنم.... :-j

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارمین جان عزیز

یه چیزی بگم که داره داغونم میکنه : دیروز واسه یکی از مشتریها که کارش طراحیه پروژه هاست یه مادربرد خریدیم و مسلئه اینجاست که مادربر  270  دلاری رو دقیقا یک میلیونو هشتصدهزار تومن قیمت دادن که واقعا عصبانی شدم و به همراه عصبانتیت دو عدد شاخ هم دراوردم  ( با دلاری 5000 هزار تومن هم حساب کنی میشه  1350000 تومن !!)

ولی چون مشتری مجبور بود و کارشون لنگ بود خریدن .... مدل مادربردم  gigabyte g1.sniper 3  بود

واقعا با این وضعیت یه فکری باید بشه ولی چطوریشو خدا میدونه .... حالا این مشتری ما مهندس بودو پولدار ولی به نظرم اونی که وضعیت مالیش عالی نباشه ( خوب نه ها عالی ) باید قید pc و این چیزا رو بزنه مثل من که دودستی مادربردمو گرفتم و گذاشتمش توی پر قو

واقعا با این وضعیت چند سال دیگه هرکی pc داشته باشه با انکشت نشونش میدن

دوستان اینو به عنوان یه فروشنده قطعات گفتم و امیدوارم این وضعیت سروسامونی بدن که همه از علم و تکنولوژی و فناوری لذت ببریم

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

اقا من یدونه هارد میخام بخرم نمیتونم .  میخام ssd رو بفروشم هارد بخرم بعد شما میگی کل کیس !!!! یه هارد 1tb شده 260 :||||||||

ویرایش شده توسط subzero7111
لینک به دیدگاه

اقا من یدونه هارد میخام بخرم نمیتونم .  میخام ssd رو بفروشم هارد بخرم بعد شما میگی کل کیس !!!! یه هارد 1tb شده 260 :||||||||

حالا یه وقت SSD رو ردش نکنی. حیفه تو این گرونی. :)

لینک به دیدگاه

ارمین جان عزیز

یه چیزی بگم که داره داغونم میکنه : دیروز واسه یکی از مشتریها که کارش طراحیه پروژه هاست یه مادربرد خریدیم و مسلئه اینجاست که مادربر  270  دلاری رو دقیقا یک میلیونو هشتصدهزار تومن قیمت دادن که واقعا عصبانی شدم و به همراه عصبانتیت دو عدد شاخ هم دراوردم  ( با دلاری 5000 هزار تومن هم حساب کنی میشه  1350000 تومن !!)

ولی چون مشتری مجبور بود و کارشون لنگ بود خریدن .... مدل مادربردم  gigabyte g1.sniper 3  بود

واقعا با این وضعیت یه فکری باید بشه ولی چطوریشو خدا میدونه .... حالا این مشتری ما مهندس بودو پولدار ولی به نظرم اونی که وضعیت مالیش عالی نباشه ( خوب نه ها عالی ) باید قید pc و این چیزا رو بزنه مثل من که دودستی مادربردمو گرفتم و گذاشتمش توی پر قو

دوستان اینو به عنوان یه فروشنده قطعات گفتم و امیدوارم این وضعیت سروسامونی بدن که همه از علم و تکنولوژی و فناوری لذت ببریم

حالا چه مهندس باشه چه نباشه باید دل آدم بسوزه که مردم با این قیمت باید فقط یه مادربورد بخرن.

لینک به دیدگاه

من هر 6 ماه یا 1 سال یه چیزی به سیس اضافه میکردم

الان لنگ یه SSD حجم 60 یا 120 گیگم منتها کو پول؟

پس گزینه اول رو زدم ~x(

بدبختی چند سال دیگه هم متاهل بشم که اونوقت آسفالتم با این در آمد ......

امیدوارم مشکلات حل بشه بره بخدا ترکیدیم تو این اوضاع من یکی از بحث درآمد موندم چه کنم؟ :|

ینی الان 3 ماهه میترسم جنس بیارم نمیدونم میکشه پایین یا میره بالا بخدا موندم

دوستان شما بگید چه کنم؟ 8-}

لینک به دیدگاه

ارمین جان عزیز

عطا جان، دقیقا" دلیل خرید مادربرد ASUS P8Z77-DELUXE من همین بود. این مادربرد هم حدود 280 دلار قیمت داره، اما تو ایران 980 تومنه، ولی همون مادربردی که شما ذکر کردی با همین ارزش 270 دلار جهانی، نزدیک به 2 برابر تو ایران قیمتشه.

یکی نیست بیاد به وارد کننده اون مادربرد بفهمونه گیگابایت موفقیتش رو مرهون Performance یا امکانات بیشتر و با کیفیت تر در یه بازه قیمتی مشخص نسبت به رقباش بوده. اما تو ایران اصلا" داستانش فرق کرده و به جای قیمت های واقعی، یه قیمت خیالی بر روی محصولاتش زده میشه که عمرا" هیچ عقل و منطقی نه در روی زمین و نه در آسمان ها نمیتونه توجیحی براش پیدا کنه.

و تنها کاری که من به عنوان خریدار میتونم انجام بدم تا با این دیوانگی محض مقابله کنم، نخریدن و نخریدن و نخریدنه.

عطا جان من از طرفداران 2 آتیشه ی گیگابایت و محصولاتشم. منتها فقط و فقط به دلیل قیمت های بی دلیل و بی بدیل این محصولات، به لطف آواژنگ، در دو سال اخیر، نه خودم از این برند خریدی داشتم و نه هرگز به کسی توصیه کردم.

در هر صورت، شما هم به مشتریهات تاجای ممکن توصیه کن جنس رو به قیمت واقعیش بخرن مثلا" نرخ جهانی ضربدر ارز روز میتونه یه قیمت توجیح پذیر باشه. مابقی اون پول رو آتیش بزنی شرف داره تا به جیب آواژنگ بره.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بله کاملا درسته ارمین جان و منم باهات موافقم بدبختانه هیچ بررسی یا نظارتی بر بازار نیست و هرکی هر کاری دلش میخواد میکنه و قیمت میزاره / واقعا جای تاسفه بله نخریدن و نخریدن و مقابله با خریدن چنین اجناسی میشه کاری کرد ولی متاسفانه کسی توجهی نمیکنه

هر کس جنسی رو میخواد با هر زحمتیه تهیش میکنه حتی اگه قیمتش  دو برابر باشه ( اکثریت مردم ) مثل همین مشتری ما که میگفت چون از اول با گیگا بایت کار کردیم مجبوریم و جالب اینه که ایشون خودشن قیمت جهانیش رو محاسبه کردن و بنده سایتهای  newegg  و  amazon  رو که نگاه کردم دیدم ایشون درست محاسبه کردن ولی خیلی تلاش کردم از ایسوس مادربردشون رو انتخاب بکنن ولی گفتن نمیشه خوب این همون برعکس حرف جنابعالیه ! راضی شدن و خریدن به هرقیمیتی که این خودش مسئله یا مشکل بزرگیه متاسفانه و باید فرهنگ سازی بشه 

هر روزی که میگذره تومن تومن داره به روی قیمتها اضافه میشه بی دلیل مثلا من کابل کام به یو اس بی رو میدادم 18 تومن الان شده یه هو 43 تومن ! خوب جالبه دیگه قیمت جهانیش نه تنها فرقی نکرده بلکه چند دلارم کاهش داشته ولی تو ممکلت ما اینطور نیست و جالبترش اینجاشه که با اینکه خریدار میدونه افتضاح گرونه ولی بازم خرید میکنه حالا همه کالاها اینجوریه ( بنده کرانچی میگرفتم 300 الان شده 1000 تومن کوچیکشم کردن !! ازن وضعیت بازار از ریشه مشکل داره و به نظرم عمدا کاری بهش ندارن ) امیدوارم منظورمنو درک کرده باشین ... واقعا کلا باید کاری کرد ولی کسی نیست حتی درگوشی چیزی بگه انگار همه راضی هستد! ماها هم هر چقدر تلاش میکنیم به در بسته میرسیم ارمین جان مادربردی که 300 تومن بود شده 800 تومن به نظرت میشه کاریش کرد ؟؟

منم به عنوان فعال این صنف به جان علی از این وضعیت خسته شدم

خسته از بس گفتم نداریم / خسته شدم از بس تو پای تلفن موقع خرید جنس گفتم گرونه نمیخوام

خسته شدم از بس مردمی رو دیدم که واسه خرید یه هارد 80 یا یه سیستم خیلی خیلی معمولی کارشون لنگ مونده علی رقم زوری که زدن واسه جور کردن پول سیستم

خسته شدم از بس مغازه بسته نگه داشتم

خسته شدم از نگرفتنو موجود نکردن جنس ( نتونسم چون گرونه ) مردم گناه دارن خدایی

خسته شدم از بس مجور به انجام کارایی یا خریدایی شدم

خسته شدم والا به پیر به پیغمبر خسته شدم ارمین جان ملت دارن زجر میکشن و کسی نیست به دادشون برسه

تا کی ماها باید مجبور به انجام کاری باشیم ؟؟

دوستان امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشین دردو دل کوچکی بود ولی ازتون عاجزانه خواهش میکنم هر جوری که میتونین با عقل و منطق جلو برین که مطمئن باشین هرکس با عقل جلو بره موفقه بدون هیچ شکی

لینک به دیدگاه

سلام

بله کاملا درسته ارمین جان و منم باهات موافقم بدبختانه هیچ بررسی یا نظارتی بر بازار نیست و هرکی هر کاری دلش میخواد میکنه و قیمت میزاره / واقعا جای تاسفه بله نخریدن و نخریدن و مقابله با خریدن چنین اجناسی میشه کاری کرد ولی متاسفانه کسی توجهی نمیکنه

هر کس جنسی رو میخواد با هر زحمتیه تهیش میکنه حتی اگه قیمتش  دو برابر باشه ( اکثریت مردم ) مثل همین مشتری ما که میگفت چون از اول با گیگا بایت کار کردیم مجبوریم و جالب اینه که ایشون خودشن قیمت جهانیش رو محاسبه کردن و بنده سایتهای  newegg  و  amazon  رو که نگاه کردم دیدم ایشون درست محاسبه کردن ولی خیلی تلاش کردم از ایسوس مادربردشون رو انتخاب بکنن ولی گفتن نمیشه خوب این همون برعکس حرف جنابعالیه ! راضی شدن و خریدن به هرقیمیتی که این خودش مسئله یا مشکل بزرگیه متاسفانه و باید فرهنگ سازی بشه 

هر روزی که میگذره تومن تومن داره به روی قیمتها اضافه میشه بی دلیل مثلا من کابل کام به یو اس بی رو میدادم 18 تومن الان شده یه هو 43 تومن ! خوب جالبه دیگه قیمت جهانیش نه تنها فرقی نکرده بلکه چند دلارم کاهش داشته ولی تو ممکلت ما اینطور نیست و جالبترش اینجاشه که با اینکه خریدار میدونه افتضاح گرونه ولی بازم خرید میکنه حالا همه کالاها اینجوریه ( بنده کرانچی میگرفتم 300 الان شده 1000 تومن کوچیکشم کردن !! ازن وضعیت بازار از ریشه مشکل داره و به نظرم عمدا کاری بهش ندارن ) امیدوارم منظورمنو درک کرده باشین ... واقعا کلا باید کاری کرد ولی کسی نیست حتی درگوشی چیزی بگه انگار همه راضی هستد! ماها هم هر چقدر تلاش میکنیم به در بسته میرسیم ارمین جان مادربردی که 300 تومن بود شده 800 تومن به نظرت میشه کاریش کرد ؟؟

منم به عنوان فعال این صنف به جان علی از این وضعیت خسته شدم

خسته از بس گفتم نداریم / خسته شدم از بس تو پای تلفن موقع خرید جنس گفتم گرونه نمیخوام

خسته شدم از بس مردمی رو دیدم که واسه خرید یه هارد 80 یا یه سیستم خیلی خیلی معمولی کارشون لنگ مونده علی رقم زوری که زدن واسه جور کردن پول سیستم

خسته شدم از بس مغازه بسته نگه داشتم

خسته شدم از نگرفتنو موجود نکردن جنس ( نتونسم چون گرونه ) مردم گناه دارن خدایی

خسته شدم از بس مجور به انجام کارایی یا خریدایی شدم

خسته شدم والا به پیر به پیغمبر خسته شدم ارمین جان ملت دارن زجر میکشن و کسی نیست به دادشون برسه

تا کی ماها باید مجبور به انجام کاری باشیم ؟؟

دوستان امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشین دردو دل کوچکی بود ولی ازتون عاجزانه خواهش میکنم هر جوری که میتونین با عقل و منطق جلو برین که مطمئن باشین هرکس با عقل جلو بره موفقه بدون هیچ شکی

درود عطاجان

آرامش خودتو حفظ کن و بلندشو یه آب سرد بزن تو رگ که انشاا...درست بشه (*)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

قیصر جان والا دیگه داریم به اخرش میرسیم دیگه خدا هم مارو ول کرده و گذاشته به حاله خودمون که هرکاری دلمون میخواد بکنیم  /  من که ارزویی جز درست شدن وضعیت کلی بازار ندارم

لینک به دیدگاه

گفتی <به آخرش میرسیم > منو یاد یه جمله ای از دوستان قدیمی انداخت:

وقتی خدا دستهایش را از پشت روی چشمانم گذاشت,از لای انگشتانش آنقدر محو دیدن دنیا شدم که فراموش کردم منتظر است نامش را صدا کنم.

پس بیخیال دادا...

گفتم برو آب سرد بخور,حتما روبراه میشی :)

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

عجیپ تاپیکی ! همون موقع قسطی و با هزار بدبختی و صرفه جویی گرفتم

الان شدیدا نگرانم که قطعه ای خراب نشه چون واقعا توان جایگزین کردن ندارم

چنان ویرانی کرد که تا سال ها نشه درستش کرد. هرچند که در واقع اصلا اراده ای واسه درست کردنش نیست !

به عبارتی کلی هزینه شده تا اینجوری بشه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...