رفتن به مطلب

کمک برای باز کردن gpu فریم7950 فوری

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان قصد برداشتن جیپیو فریم کارتم رو برای نصب واتر کولر دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید عکس از هر جاییشم لازم بود بفرمایید بزارم هر راهی بود بفرمایید
باتشکر

عکس های که فکر میکردم لازم میشه:

62672569930836628536.jpg

42628574121927007371.jpg

25103544090241715754.jpg

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

خب پیچا همرو باز کن . مشکل چیه؟

یه شات از GPU-z برا من ندادیا:D

لینک به دیدگاه

خب پیچا همرو باز کن . مشکل چیه؟

یه شات از GPU-z برا من ندادیا :D

مشکل اون طوسی دور gpu هست

مگر شما خواستید و نزاشتم؟!!!

لینک به دیدگاه

دوستان به نظرتون میشه یکم فریم رو با سوهان کوتاه کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کامیار جان اون که باز نمیشه!! یه قطعه مسی مخصوص هستش برای این کار که میذارن رو GPU و همسطح دورش میشه برای بستن کولر. که بعید میدونم اینجا گیربیاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوستان به نظرتون میشه یکم فریم رو با سوهان کوتاه کنم؟

یه وقت همچین تزی رو عملی نکنی !!! میزنی SMD های دور GPU رو به فنا میدی !! سوهان؟؟؟  :mellow:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ریسکش خیلی زیاده کامیار جان و عملا گارانتیت تعطیل میشه چون دیگه نمیچسبه سرجاش :دی

اصولا اونطرف آب از همینایی که بهمن جان لینک دادن استفاده میشه

اما از اونهایی هم که فریم رو درآوردن که سوال کردم همه گفتن : چاقوی تیز و نازک(شاید هم یک تیغه نازک) + حوصله + دقت + شانس

:دی

ارزشش رو نداره ولش کن :دی

به دلیل همین ریسکشه که ممکنه کسی کمک نکنه :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

ساخت اون ورقه مسی فکر کنم آسونتر از برداشتن محافظ باشه !

دوتا مشکل عمده وجود داره اول اینکه بتونی ورقه مسی خوب تیکه پیدا کنی چون این مقدار رو اکثراً نمیفروشن ، و دوم یه تراش cnc ، که خب خیلی جاها دیدم واست برش میدن ! طرح خاصی هم نداره حتی میتونی با سوهان درستش کنی خودت ، و یه خورده حوصله برای لب کردنش که مشابهش رو دوستان واسه سطح IHS پردازنده انجام دادن ...

فقط مهم ضخامت ورق هست که باید تا حد ممکن کم باشه ، این حد میشه تقریباً فاصله سطح IHS خود GPU و سطح محافظ کناری ، چون اگه این قطر زیاد باشه خودش ممکنه تاثیر منفی رو انتقال حرارت به بلاک کولر داشته باشه و اگر هم خیلی کم باشه قضیه میشه همین مشکلی که الان داری !

لینک به دیدگاه

کامیار جان اون که باز نمیشه!! یه قطعه مسی مخصوص هستش برای این کار که میذارن رو GPU و همسطح دورش میشه برای بستن کولر. که بعید میدونم اینجا گیربیاد

یه وقت همچین تزی رو عملی نکنی !!! میزنی SMD های دور GPU رو به فنا میدی !! سوهان؟؟؟  :mellow:

ممنون اقا بهمن میشه جداش کرد ولی ریسکش زیاده مثل جدا کردن ihs 3770 هست دی:

بله دیدم ولی اصلا توی ایران نیست

منظورم سوهان نرم بود به نظرتون نمیشه اصلا؟

لینک به دیدگاه

ریسکش خیلی زیاده کامیار جان و عملا گارانتیت تعطیل میشه چون دیگه نمیچسبه سرجاش :دی

اصولا اونطرف آب از همینایی که بهمن جان لینک دادن استفاده میشه

اما از اونهایی هم که فریم رو درآوردن که سوال کردم همه گفتن : چاقوی تیز و نازک(شاید هم یک تیغه نازک) + حوصله + دقت + شانس

:دی

ارزشش رو نداره ولش کن :دی

به دلیل همین ریسکشه که ممکنه کسی کمک نکنه :دی

بله میدونم میپره گارانتی

بله قبلا هم فرموده بودید ولی کل پاساژ امجد رو زیر و رو کردم هیچ جا شبیهش هم نداشتند کامپیوتری ها هم که ندارند کسانی که هم وارد میکنند 120 تومن گفتند 3 د-ل-ا-ر رو!!!فقط یک مورد میمونه که یکی از اقوام هست که داره میاد برام بیاره که رومم نمیشه بهش بگم دی:

بله یکی از دوستان با تیغ جدا کردن ولی موقع بستن جیپیو....

اخه کاری نمیتونم بکنم نه پول دارم بزارم روش یک غیر رفرنس بگیرم نه دلم میاد به خاطر خوب فرکانس زدنش ردش کنم

چرا اخه وقتی پرسیدم یعنی از عواقبش هم اگاهم پس بحثی نمیمونه عواقب ممکنش به پای خودم

لینک به دیدگاه

ساخت اون ورقه مسی فکر کنم آسونتر از برداشتن محافظ باشه !

دوتا مشکل عمده وجود داره اول اینکه بتونی ورقه مسی خوب تیکه پیدا کنی چون این مقدار رو اکثراً نمیفروشن ، و دوم یه تراش cnc ، که خب خیلی جاها دیدم واست برش میدن ! طرح خاصی هم نداره حتی میتونی با سوهان درستش کنی خودت ، و یه خورده حوصله برای لب کردنش که مشابهش رو دوستان واسه سطح IHS پردازنده انجام دادن ...

فقط مهم ضخامت ورق هست که باید تا حد ممکن کم باشه ، این حد میشه تقریباً فاصله سطح IHS خود GPU و سطح محافظ کناری ، چون اگه این قطر زیاد باشه خودش ممکنه تاثیر منفی رو انتقال حرارت به بلاک کولر داشته باشه و اگر هم خیلی کم باشه قضیه میشه همین مشکلی که الان داری !

ممنون سراغ تراشکاری ها هم رفتم نه کسی این مقدار مس رو میفروشه نه حاضره تراش بده شما جایی رو میشناسید؟

لینک به دیدگاه

ممنون سراغ تراشکاری ها هم رفتم نه کسی این مقدار مس رو میفروشه نه حاضره تراش بده شما جایی رو میشناسید؟

سختش همینه دیگه :D

والا ، 0.2 میل دارم ولی فکر نکنم به کارت بیاد چون لب کردن هم می خواد که دیگه هیچی ازش نمیمونه :دی

توپخونه ، سر پامنار یه سر بزن ، این مقدار که نه ولی فکر کنم با 20 30 تومن اینا میشه حدود نیم متر گرفت !

تراش نمیخواد ! با کمان آره میشه مربعش رو درآورد و یه خورده حوصله با یه سوهان ریز ، اطراف و گوشه هاش روه م درست کنی .

لب کردنش هم کاره خاصی نداره ، 2 3 شماره مختلف سمباده میخواد + حوصله خیلی زیاد ! شاید نهایت 8 ساعت وقت ببره ، اگر هم دشتگا ساب داشته باشی که بعید میدونم خب خیلی آسونتره ولی سمباده دقت بیشتری داره .

مهم همون گیر آوردنشه ، باید هر مقازه ایی که میشناسی بگردی شاید یکی ضایعات داشته باشه به دردت بخوره . همونجا تراش هم داشتن یه زمانی .

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا AMD چه اختلال روانی داشته که اینو اینطوری ساخته ؟؟

لینک به دیدگاه

سختش همینه دیگه :D

والا ، 0.2 میل دارم ولی فکر نکنم به کارت بیاد چون لب کردن هم می خواد که دیگه هیچی ازش نمیمونه :دی

توپخونه ، سر پامنار یه سر بزن ، این مقدار که نه ولی فکر کنم با 20 30 تومن اینا میشه حدود نیم متر گرفت !

تراش نمیخواد ! با کمان آره میشه مربعش رو درآورد و یه خورده حوصله با یه سوهان ریز ، اطراف و گوشه هاش روه م درست کنی .

لب کردنش هم کاره خاصی نداره ، 2 3 شماره مختلف سمباده میخواد + حوصله خیلی زیاد ! شاید نهایت 8 ساعت وقت ببره ، اگر هم دشتگا ساب داشته باشی که بعید میدونم خب خیلی آسونتره ولی سمباده دقت بیشتری داره .

مهم همون گیر آوردنشه ، باید هر مقازه ایی که میشناسی بگردی شاید یکی ضایعات داشته باشه به دردت بخوره . همونجا تراش هم داشتن یه زمانی .

ممنون ای کاش اون یکم بیشتر بود

توی این دو سه روز همه جا رو گشتم نمیدند حتی از خورده های خودشون هم نمیدن

لینک به دیدگاه

حالا AMD چه اختلال روانی داشته که اینو اینطوری ساخته ؟؟

نمیدونم والا من اگر دستم بهشون میرسید....

----------------------------

حالا دوستان کولر رو که دوباره بستم دما مثل قبل نیست بالاتر رفته فقط هم خمیرشو عوض کردم یک خمیر خیلی خوب زدم که حتی از خمیر خود زالمن هم 1 درجه بهتر روی سیپیو عمل میکنه بازش کردم یک مقدارشو پاک کردم(قبلش بالاتر بود) الان دما توی فول لود 61-70 هست چقدر خمیر باید بزنم؟نگاه کردم حدودا از اون مقداری که اولش روش بود هم کمتر زدم(البته بعد پاک کردن قبلش برابر بود)

و ایا این پیچ هایی که هیت سینک رو محکم میکنه روی جیپیو(همون هایی که فنر داره)گیر میاد؟جایی هست داشته باشه؟

ممنون

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

طوری بزن که وقتی فن رو میزاری روش که دیگه از سطح چیپ بیرون نزنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...