رفتن به مطلب

کمک کنید کارت گرافیکم بعد از اور دیگه تصویر نمی ده

sinaset
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

اقا به دادم برسید

کارت گرافیکم دیگه تصویر نمی ده:eek:(

کارت گرافیک من 4870 است

غزییه این بود که من دیشب داشتم با برنامه اورکلاک کار می کردم

داشتم تست می کردم ببینم تا چقدر می شه کارت گرافیکم رو اور کنم

خیلی بیش از اندازه اور کلاک کردم

جی پی یو رو بردم روی 830 یا 830 و رم روی خیلی خیلی زیاد کردم و گذاشتم روی 4750

من داشتم تست می کردم یک دفعه که گذاشتم روی 4750 زدم که یک تست بگیرم یکه دفعه صحنه سیاه شود بعد این دفعه خیلی صفحه داغون شود و یک لکه ها سفید رنگ همراه با تصویر تویه صحنه امدن

سریع رفت و اورکلاک رم رو پایین اوردم بعد کلان صفحه خیلی خراب شوده بود یک دفعه خودش دیگه شات دان شودن

سیستم روشن شود ولی دیگه تصویر نداد :eek:(

کارت گرافیک رو در اوردن تمیزش کردم اسلات pci رو تمیز کردم فیش ها dvi رو عوض کردم فاید نداره

اصلان تصویر نمی یاد لامپ مانیتور نیم خاموشه

امروز رفتم سیستم یکی از دوستانم رو اوردم کارت گرافیکش رو روی مینبردم وصل کردم سیستم جواب داد و روشن شود

کارت گرافیک خودم رو روی سیستم دوستم تست کرد بالا نیومد

سیستم دوست sli بود کارت گرافیک خودم رو گذاشتم کنار کارت گرافیک دوستم سیستم رو روشن کردم ( کارت گرافیک دوست به عنوان کارت گرافیک اصلی و فیش مانتور به اون وصل بود)

رفتیم تویه سیستم برنامه gpu رو زدم ولی برنامه gpu فقط یک کارت گرافیک دوست رو می شناخت

خواستم از این طریق یک بایس از کارت گرافیک خودم بگیرم و بعد ادیتش کنم که نشود

راستش غزیه بایوس اینکه من همون دیشب بایوس کارت گرافیکم تغییر دادم

ولی به تنظیمات دست نزدم فقط فنش رو تنظیم کردم مثلان اگر دما رفت روی 60 دور فن بره رو 31 و ....

همین

بعد رفتم سراغ اورکلاک که باقی ماجرا

دوست خواهشان کمک کنید یک نفر یک راهی به من نشون بده

منتطزر پاسختون هستم

(( ازتون خواهش می کنم فعلان سرکوفت رو بی خیال شید فقط کمک کنید )):eek::((:D(:eek:(:((

ویرایش شده توسط sinaset
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

اقا به دادم برسید

کارت گرافیکم دیگه تصویر نمی ده:((

کارت گرافیک من 4870 است

غزییه این بود که من دیشب داشتم با برنامه اورکلاک کار می کردم

داشتم تست می کردم ببینم تا چقدر می شه کارت گرافیکم رو اور کنم

خیلی بیش از اندازه اور کلاک کردم

جی پی یو رو بردم روی 830 یا 830 و رم روی خیلی خیلی زیاد کردم و گذاشتم روی 4750

من داشتم تست می کردم یک دفعه که گذاشتم روی 4750 زدم که یک تست بگیرم یکه دفعه صحنه سیاه شود بعد این دفعه خیلی صفحه داغون شود و یک لکه ها سفید رنگ همراه با تصویر تویه صحنه امدن

سریع رفت و اورکلاک رم رو پایین اوردم بعد کلان صفحه خیلی خراب شوده بود یک دفعه خودش دیگه شات دان شودن

سیستم روشن شود ولی دیگه تصویر نداد :D(

کارت گرافیک رو در اوردن تمیزش کردم اسلات pci رو تمیز کردم فیش ها dvi رو عوض کردم فاید نداره

اصلان تصویر نمی یاد لامپ مانیتور نیم خاموشه

امروز رفتم سیستم یکی از دوستانم رو اوردم کارت گرافیکش رو روی مینبردم وصل کردم سیستم جواب داد و روشن شود

کارت گرافیک خودم رو روی سیستم دوستم تست کرد بالا نیومد

سیستم دوست sli بود کارت گرافیک خودم رو گذاشتم کنار کارت گرافیک دوستم سیستم رو روشن کردم ( کارت گرافیک دوست به عنوان کارت گرافیک اصلی و فیش مانتور به اون وصل بود)

رفتیم تویه سیستم برنامه gpu رو زدم ولی برنامه gpu فقط یک کارت گرافیک دوست رو می شناخت

خواستم از این طریق یک بایس از کارت گرافیک خودم بگیرم و بعد ادیتش کنم که نشود

راستش غزیه بایوس اینکه من همون دیشب بایوس کارت گرافیکم تغییر دادم

ولی به تنظیمات دست نزدم فقط فنش رو تنظیم کردم مثلان اگر دما رفت روی 60 دور فن بره رو 31 و ....

همین

بعد رفتم سراغ اورکلاک که باقی ماجرا

دوست خواهشان کمک کنید یک نفر یک راهی به من نشون بده

منتطزر پاسختون هستم

(( ازتون خواهش می کنم فعلان سرکوفت رو بی خیال شید فقط کمک کنید )):eek::eek::((:eek:(:eek:(

باسلام خدمت شما دوست گرامی.سرکوفت چرا عزیزم این مشکلات ممکنه گلوگیره همه ما بشه.مهم اینه تو شرایط سخت پشت هم دیگه باشیم.دوست عزیز اگه اشتباه نکنم شما بودید که راجب NiBiTor از من سوال کرده بودید.فکر هم کنم از همون استفاده کردید من به شما گفتم جز مورد فرکانسها فعلا که وارد نیستید اقدام نکنید.راستی تا به فرکانس مطمئن نرسیدید نباید تو اون بزارید وبایوس رو فلش کنید .حالا که انجام دادید بفرمایید به بنده بایوس سالم و نرمال رو پشتیبان گرفتید از کارتتون؟

ببینید من این احتمال رو میدم خودتونم میگید رم رو گذاشتید4750 خوب با این که نمیتونه بیاد بالا مگه اینکه تایمینگ رو بالا میبردید.با این حال اگر از بایوس پشتیبان گرفتید بگید من راهنماییتون کنم

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت شما دوست گرامی.سرکوفت چرا عزیزم این مشکلات ممکنه گلوگیره همه ما بشه.مهم اینه تو شرایط سخت پشت هم دیگه باشیم.دوست عزیز اگه اشتباه نکنم شما بودید که راجب nibitor از من سوال کرده بودید.فکر هم کنم از همون استفاده کردید من به شما گفتم جز مورد فرکانسها فعلا که وارد نیستید اقدام نکنید.راستی تا به فرکانس مطمئن نرسیدید نباید تو اون بزارید وبایوس رو فلش کنید .حالا که انجام دادید بفرمایید به بنده بایوس سالم و نرمال رو پشتیبان گرفتید از کارتتون؟

ببینید من این احتمال رو میدم خودتونم میگید رم رو گذاشتید4750 خوب با این که نمیتونه بیاد بالا مگه اینکه تایمینگ رو بالا میبردید.با این حال اگر از بایوس پشتیبان گرفتید بگید من راهنماییتون کنم

سلام دوست من

دمت گرم انشالله که هر خواستی داشته باشی براورده بشه:(

ولی فکر نکونم درست بشه :D(

اره من فکر اینجاش رو شاید می کردم قبل از هر کاری یک بایوس گذاشتم کنار ( بایوس خود کارت گرافیک)

بعد کارت گرافیک من نسوخته چون وقتی روشنش می کنم درسته که تصویر نمی ده و ویندوز بالا نمی یاد

ولی جی پی یو داغ می کنه و همچنین برد هم داغ می کنه از همه مهم تر چون بایوس رو فنش رو تنظیم کرده بودم

وقتی دما بالا میره اتوماتیک دور فن زیاد می شه

راستی من از برنامه RBE_112 مخصوص خود کارت ها ان وی دیی برای ادیت کردن استفاده کردم و همچنی از برنامه winfalash استفاده کردم

حالا دوست من تو رو خدا یک راه به من نشون بده:eek:(

بایوس رو دارم

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

اره من فکر اینجاش رو شاید می کردم قبل از هر کاری یک بایوس گذاشتم کنار ( بایوس خود کارت گرافیک)

بعد کارت گرافیک من نسوخته چون وقتی روشنش می کنم درسته که تصویر نمی ده و ویندوز بالا نمی یاد

ولی جی پی یو داغ می کنه و همچنین برد هم داغ می کنه از همه مهم تر چون بایوس رو فنش رو تنظیم کرده بودم

راستی من از برنامه rbe_112 مخصوص خود کارت ها ان وی دیی برای ادیت کردن استفاده کردم و همچنی از برنامه winfalash استفاده کردم

بایوس رو دارم

سینا جان سلام

به سوال من جواب بدید ممنون میشم:

کارت رو از تو بایوس اورکلاک کردید یا از تو ویندوز؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

راستی من از برنامه rbe_112 مخصوص خود کارت ها ان وی دیی برای ادیت کردن استفاده کردم و همچنی از برنامه winfalash استفاده کردم

بایوس رو دارم

سینا جان من هم در درجه اول سوال اقا امید رو دارم.اگه به از ویندوز اورکلاک کرده باشید که بعد رستارت طبیعتا با تنظیمات دیفلت بالا میاد اما اگر از توی بایوس باشه فقط راهش تزریق بایوس اصلی هست.نه عزیز همینکه داغ میکنه یعنی بردت سالمه.اینم بگم چند راه برای فلش بایوس هست تازه اگر نتونستید بایوس رو فلش کنید میتونید بدید ساپورتتون (شرکت گارانتی کننده)براحتی واستون فلش کنه.

اما چیزی که مهمه اینه که کارت شما بالا نماره تصویر رو و اینکه میگید رو سیتم دوستتون مونیتورش روشن شد اون کارت گرافیک خودش بوده ومعلومه مال شما بالا نمیاد تو جی پی یو زد هم معلومه بالا نمیاد.اما بنچ مارم اورست رو روی سیتم دوستتون نصب کنید ببینید روی اسلات دیگر اکسپرس مادربورد دوستتون کارت شمارو میشناسه یانه/

این اولین قدم بود اما قدم دوم اگر شناخت بایوس صحیح رو با برنامه nvflash وقتی سیستم دوستت روشنه فلش کنه بعد کارتت امادست .میتونی کارت دوستتو برداری مال خودت رو ببینی بالا میاد یا نه اگر با همه این حرفا مشکل برطرف نشد بدون که کارتت یه جاش مشکل پیدا کرده که خدانکنه اینطور باشه.

لینک به دیدگاه

سینا جان سلام

به سوال من جواب بدید ممنون میشم:

کارت رو از تو بایوس اورکلاک کردید یا از تو ویندوز؟

سلام اره

من تویه ویندوز اورکلاکش کردم نه بوسیه بایوس من تویه بایوس فقط تنظیمات فن رو درست کردم فقط همین

ولی توسط برنامه ATI Tray Tools کارت گرافیک رو اورکلاک کردم

بعدم هم باقی ماجرا

سینا جان من هم در درجه اول سوال اقا امید رو دارم.اگه به از ویندوز اورکلاک کرده باشید که بعد رستارت طبیعتا با تنظیمات دیفلت بالا میاد اما اگر از توی بایوس باشه فقط راهش تزریق بایوس اصلی هست.نه عزیز همینکه داغ میکنه یعنی بردت سالمه.اینم بگم چند راه برای فلش بایوس هست تازه اگر نتونستید بایوس رو فلش کنید میتونید بدید ساپورتتون (شرکت گارانتی کننده)براحتی واستون فلش کنه.

اما چیزی که مهمه اینه که کارت شما بالا نماره تصویر رو و اینکه میگید رو سیتم دوستتون مونیتورش روشن شد اون کارت گرافیک خودش بوده ومعلومه مال شما بالا نمیاد تو جی پی یو زد هم معلومه بالا نمیاد.اما بنچ مارم اورست رو روی سیتم دوستتون نصب کنید ببینید روی اسلات دیگر اکسپرس مادربورد دوستتون کارت شمارو میشناسه یانه/

این اولین قدم بود اما قدم دوم اگر شناخت بایوس صحیح رو با برنامه nvflash وقتی سیستم دوستت روشنه فلش کنه بعد کارتت امادست .میتونی کارت دوستتو برداری مال خودت رو ببینی بالا میاد یا نه اگر با همه این حرفا مشکل برطرف نشد بدون که کارتت یه جاش مشکل پیدا کرده که خدانکنه اینطور باشه.

کارت گرافیک رو بدون گارانتی خریدم از همین شرکت لیون

این برنامه به خارجی اسمش چیه ؟بنچ مارم اورست

حجمش چقدر است؟بنچ مارم اورست

و کارش چیه ؟

اخه اینترنت من سرعتش خیلی پاینه تقریبان

gpu هم فقط یک کارت گرافیک شناخت اونم ماله دوست من بود

و nvflash فلش هم احتمالان مال انوی دیاست

حالا بااین وجود بازم می تونید کمک کنید:(

لینک به دیدگاه

سلام اره

من تویه ویندوز اورکلاکش کردم نه بوسیه بایوس من تویه بایوس فقط تنظیمات فن رو درست کردم فقط همین

ولی توسط برنامه ati tray tools کارت گرافیک رو اورکلاک کردم

بعدم هم باقی ماجرا

کارت گرافیک رو بدون گارانتی خریدم از همین شرکت لیون

حالا بااین وجود بازم می تونید کمک کنید:(

ای کاش کارت رو با گارانتی تهیه میکردید...

حالا آیا میتونید کارت رو به وسیله ی فلاپی فلش کنید؟

لینک به دیدگاه

حالا آیا میتونید کارت رو به وسیله ی فلاپی فلش کنید؟

فلاپی رم ندارم

و همچنین اصلان کارت گرافیک تصویر نمی ده حتا همون صفحه ارم مادربرد هیچ

مانتور نیم خاموش باقی می مونه

مگه راهی دارید شما ؟

لینک به دیدگاه

فلاپی رم ندارم

مگه راهی دارید شما ؟

دقیق توضیح میدید که سیستم بوت میشه یا اصلا هیچی نمیاد؟به بایوس مین دسترسی دارید؟

لینک به دیدگاه

دقیق توضیح میدید که سیستم بوت میشه یا اصلا هیچی نمیاد؟به بایوس مین دسترسی دارید؟

سلام

اصلان تصویر نمی ده و مانتور چراغش به صورت نیم خاموش باقی می مونه و اصلان تصویر نمی ده ویندوز هم بالا نمی نمیره

لینک به دیدگاه

اگر واقعا گرافیک شما از لحاظ برد مشکل پیدا کرده باشه نمایندگی این کارن(این کارتو گارانتی میکنه) میتونه با هزینه خودتون براتون تعمیر کنه! آخه عزیز من شما مگه نمیدونی کلا این مدل کارت ها اور نمیشه و آسیب میبینه نباید اور میکردی اونم بدون گارانتی!

حالا اگر راهی پیدا نشد همین کار فکر کنم جواب بده!

امید جان اگر کارتو با گارانتی هم دریافت میکردند چون بایوسش رو (حالا هر کاری) دستکاری کردند خارج گارانتی محسوب میشد!

حالا شما بایوس را یه کاری بکن اگر دست نشد دیگه باید بره نعمیر! احتمالا مموری چیپ های گرافیک آسیب دیدند!

لینک به دیدگاه

سینا جان هنوز به بنده دقیق جواب ندادید.آیا به بایوس مین دسترسی دارید یا نه؟(با ویندوز بالا اومدن کاری ندارم)

امید جان اگر کارتو با گارانتی هم دریافت میکردند چون بایوسش رو (حالا هر کاری) دستکاری کردند خارج گارانتی محسوب میشد!

آرمان جان به دلیل ضعف در شرکتهای گارانتی کننده هیچ شرکتی متوجه همچین مسایلی نخواهد شد.

لینک به دیدگاه

سینا جان هنوز به بنده دقیق جواب ندادید.آیا به بایوس مین دسترسی دارید یا نه؟(با ویندوز بالا اومدن کاری ندارم)

سلام دوست من

نه هیچ تصویر ندارم وقتی کارت گرافیک رو وصل می کنم هیچ تصویری نمی ده

وردی ها رو عوض کردم جایی فیش تبدیل dvi رو عوض کردم مال انویدیا رو بهش وصل کردم اصلان هیچ جواب نمی ده

انگار اصلان خروجی نداره

ولی برد داغ می کنه جی پی یو هم داغ می کنه و اگر برد داغ کن اتوماتیک دور فن هم زیاد می شه ( طبق اخرین دستکاری که من انجام دادم)

من فقط اورکلاک رو توسط برنامه ATI Tray Tools انجام دادم

وقتی که اورکلاک رو انجام دادم و بردمش روی درجه 4750 یک دفعه صفحه سیاه شود بعد که اومد یک لکه ها سفید تویه صفحه امد

بعد من سریع اورکلاک رم رو پایین اوردم بعد فکر کنم اپلایی کردم بعد کامپیوتر ریست شود البته اریست شودن طبیعی با همرا با سیو کردن تنظیمات بعد کامپیوتر خاموش شود بعد دیگه بالا نیامد و هیچ تصویر حتا یک تصویر کوچیک هیچ چیزی بیرون نداد

بعد هر کاری کردم دیگه تصویر نداد:((

اگر واقعا گرافیک شما از لحاظ برد مشکل پیدا کرده باشه نمایندگی این کارن(این کارتو گارانتی میکنه) میتونه با هزینه خودتون براتون تعمیر کنه! آخه عزیز من شما مگه نمیدونی کلا این مدل کارت ها اور نمیشه و آسیب میبینه نباید اور میکردی اونم بدون گارانتی!

حالا اگر راهی پیدا نشد همین کار فکر کنم جواب بده!

حالا شما بایوس را یه کاری بکن اگر دست نشد دیگه باید بره نعمیر! احتمالا مموری چیپ های گرافیک آسیب دیدند!

راستش با اقایی حسینی صحبت کردم

غزییه از این قرار بود که من وقتی می خواستم کارت گرافیک رو بخرم به اقایی حسینی گفتم من بدون گارانتی می خوام و 15 کم شود

بعد من امروز با ایشون صحبت کردم ایشون گفتن که میان و این تاپیک رو مطالعه می کنند و نتیجه اش رو می گن ( که ایا درستش می تونند بکن یا نه)

من هم احتمال می دم مشکل از رم کارت گرافیک باشه و یک اشکالی پیش امده باشه

چون قبلان هم که رم رو اورکرده بوده تویه صفحه یک خط اومده بود

می گم به نظر شما اصلان متخصصی تو ایران پیدا می شه که تعمییر قطعات کامپیوتر رو بلد باشه

اخه تویه شهر ما که اصلان فکر نکونم باشه

یعنی تویه تهران متخصص پیدا می شه که درستش کنه من که امیدی ندارم:D

فقط درستش بشه هزینه اش به اون صورت مهم نیست :eek:(:(

لینک به دیدگاه

آرمان جان به دلیل ضعف در شرکتهای گارانتی کننده هیچ شرکتی متوجه همچین مسایلی نخواهد شد.

درسته البته ممکنه متوجه نشن یعنی اینقدر گارانتی های ایران در مضخرفه که متوجه نشه؟!!

دیگه این اسمش گارانتی نیستش که ! بیشتر خرابی ها هم بر اثر اور و آپدیت بایوس پیش میاد!

لینک به دیدگاه

فلاپی رم ندارم

مگه راهی دارید شما ؟

دوست گرامی اگر با محیط متنی تحت داس دسترسی دارید میتوانید بدون تصویر بایوس رو فلش کنید.اینم بگم باید تواین کار خبره باشید.من پیشنهادم اینه ببرید به ساپورت این کار براتون انجام بده فوقش 5تومن پول ازتون بگیره

لینک به دیدگاه

آره پیدا میشه! به راحتی! ولی خوب باید مطمئن باشه بد ترش نکنه!

سلام ممنون

خبری بسیار خوبی هزارتا فکر امد تویه ذهنم گفتم نکونه باید برم یک کارت دیگه بخرم:(

ممنون

می خوام بدمش به اقایی حسینی

اینجا تویه شهر ما که اصلان از این چیز سر در نمی یارن احتمالان فقط تهران که بلده

دوست گرامی اگر با محیط متنی تحت داس دسترسی دارید میتوانید بدون تصویر بایوس رو فلش کنید.اینم بگم باید تواین کار خبره باشید.من پیشنهادم اینه ببرید به ساپورت این کار براتون انجام بده فوقش 5تومن پول ازتون بگیره

به هیچ چیز دسترسی ندارم هیچ تصویر نمی یاد

از دکمه های کیبرد هم فقط کنترول الت دلیت جواب می ده که اون ریستارت می شه

لینک به دیدگاه

سلام ممنون

خبری بسیار خوبی هزارتا فکر امد تویه ذهنم گفتم نکونه باید برم یک کارت دیگه بخرم:(

ممنون

می خوام بدمش به اقایی حسینی

اینجا تویه شهر ما که اصلان از این چیز سر در نمی یارن احتمالان فقط تهران که بلده

به هیچ چیز دسترسی ندارم هیچ تصویر نمی یاد

از دکمه های کیبرد هم فقط کنترول الت دلیت جواب می ده که اون ریستارت می شه

ای ول.خبر خوبی دادی.حالا که با این دکمه ها رستارت میشه یعنی برد یه جورایی سالمه.باید بایوستو فلش کنن.که همونطوری گفتم یکیو میخواد که بتونه تو داس بنویسه وخبره باشه بدون مونیتور.که شما نمتونیدوانجام میشه واستون نگرانم نباشید

لینک به دیدگاه

یه نظری هم من بدم.البته خودم تست نکردم ولی بازم بگم شاید به دردتون خورد.

اگه می تونید روی یه سیستم دیگه که کارت گرافیک روشه و Sli یا CrossFire رو ساپورت می کنه کارت گرافیک خودتونو روی اسلات اول و کارت گرافیک دیگه رو روی اسلات دومی نصب کنید و کابل مانیتور رو به کارت گرافیک دومی (کارت گرافیک سیستم دیگه) وصل کنید یه امتحان کنید میشه فلاش کرد یا نه؟

در ضمن یه کار دیگه هم میتونید بکنید اونم اینه که کارت گرافیکتونو روی یه مینبردی که کارت گرافیک انبورد روشه و کارت گرافیک شما رو ساپورت می کنه نصب کنید و فلش کنید.(یعنی فقط تصویر رو از کارت گرافیک انبورد بگیرید) :(

لینک به دیدگاه

اگه می تونید روی یه سیستم دیگه که کارت گرافیک روشه و sli یا crossfire رو ساپورت می کنه کارت گرافیک خودتونو روی اسلات اول و کارت گرافیک دیگه رو روی اسلات دومی نصب کنید و کابل مانیتور رو به کارت گرافیک دومی (کارت گرافیک سیستم دیگه) وصل کنید یه امتحان کنید میشه فلاش کرد یا نه؟

در ضمن یه کار دیگه هم میتونید بکنید اونم اینه که کارت گرافیکتونو روی یه مینبردی که کارت گرافیک انبورد روشه و کارت گرافیک شما رو ساپورت می کنه نصب کنید و فلش کنید.(یعنی فقط تصویر رو از کارت گرافیک انبورد بگیرید)

سلام

به نظر خودم کار از این کار ها گذشته

و امیدی نیست

به احتمال فراوان باید تعمییراگاه

چون هیچ گونه تصویر نمی ده درسته کار می کنه ولی خروجی نداره احتمالان رمش اسیب دیده :(

من اون کار رو انجام دادم توسط یک مین sli

روی کارت گرافیک دوم که جواب نمی ده فیش

روی فیش کارت اول هم نمی شناسش

ویرایش شده توسط sinaset
لینک به دیدگاه

اگه می تونید روی یه سیستم دیگه که کارت گرافیک روشه و sli یا crossfire رو ساپورت می کنه کارت گرافیک خودتونو روی اسلات اول و کارت گرافیک دیگه رو روی اسلات دومی نصب کنید و کابل مانیتور رو به کارت گرافیک دومی (کارت گرافیک سیستم دیگه) وصل کنید یه امتحان کنید میشه فلاش کرد یا نه؟

در ضمن یه کار دیگه هم میتونید بکنید اونم اینه که کارت گرافیکتونو روی یه مینبردی که کارت گرافیک انبورد روشه و کارت گرافیک شما رو ساپورت می کنه نصب کنید و فلش کنید.(یعنی فقط تصویر رو از کارت گرافیک انبورد بگیرید) :(

عزیز فکر کنم یه چیزی رو فراموش کردید.مادربوردی که گرافیک انبورد داره به محض اینکه کارت گرافیک روش نصب کنید کارت گرافیک انبوردش دیسیبل میشه اگه از بایوس هم اونو فعال کنید این یکی دیسیبل میشه

نر من اینه کراس فایر کنه با یه کارت مثل مال خودش.اما نمیخواد این همه گرفتاری بابا.بده یه ساپورت براش فلش بزنه با دستگاه

لینک به دیدگاه

درود

معمولا در اینجور موارد برای ریکاوری بایوس کارتی که سیگنال نمیده یا همون دد کارد با استفاده از مادر بوردی که کراس فایر ساپرت هست کارت اول رو به عنوان پریماری کارد و کارت دوم رو به عنوان سکندری کارد قرار میدهند و با استفاده از نرم افزاری های مربوطه و ذخیره کردن فایل بایوس سالم کارت بر روی یک فلاپی در محیط داس با استفاده از اجرای دستوراتی بایوس سالم رو به کارت معیوب فلش میکنند و بعد از ریستارت مشکل حل میشه.

لینک به دیدگاه

سلام سینا جان

atiflash رو دانلود(Techpowerup.com)و از حالت Zip خارج کرده و در داخل یک فلاپی که از قبل Format و به صورت Bootable است کپی کنید.

فایل فلش رو هم از حالت Zip خارج و داخل فلاپی کپی کنید.

با این دستور از بایوس قبلی Backup بگیرید:

atiflash -s 0 new.bin

Enter کنید و چند لحظه صبر کنید.

با این دستور بایوس جدید رو فلش کنید:

atiflash -p 0 x.bin

Enter کنید و چند لحظه صبر کنید.کار تمومه:(

اگه واقعا مشکل سخت افزاری پیش نیومده باشه 100% درست میشه.میتونید برای تصویر گرفتن از یک گرافیک PCI قدیمی هم استفاده کنید.یا اینکه رو سیستم دوستتون که گفتید SLi هست کارت خودتون رو روی PCI-E 1 بگذارید و کارت دوستتون رو روی PCI-E 2.

اگه سوالی داشتید حتما بپرسید تا مشکلی هنگام فلش کردن اتفاق نیوفته همچنین یک سوال:شما بایوس کارت رو تا حالا فلش کردید؟و آیا فایل فلش کارت دیگه ای رو به کارتتون زدید؟

لینک به دیدگاه

سلام سینا جان

atiflash رو دانلود(Techpowerup.com)و از حالت Zip خارج کرده و در داخل یک فلاپی که از قبل Format و به صورت Bootable است کپی کنید.

فایل فلش رو هم از حالت Zip خارج و داخل فلاپی کپی کنید.

با این دستور از بایوس قبلی Backup بگیرید:

atiflash -s 0 new.bin

Enter کنید و چند لحظه صبر کنید.

با این دستور بایوس جدید رو فلش کنید:

atiflash -p 0 x.bin

Enter کنید و چند لحظه صبر کنید.کار تمومه:eek:

اگه واقعا مشکل سخت افزاری پیش نیومده باشه 100% درست میشه.میتونید برای تصویر گرفتن از یک گرافیک PCI قدیمی هم استفاده کنید.یا اینکه رو سیستم دوستتون که گفتید SLi هست کارت خودتون رو روی PCI-E 1 بگذارید و کارت دوستتون رو روی PCI-E 2.

اگه سوالی داشتید حتما بپرسید تا مشکلی هنگام فلش کردن اتفاق نیوفته همچنین یک سوال:شما بایوس کارت رو تا حالا فلش کردید؟و آیا فایل فلش کارت دیگه ای رو به کارتتون زدید؟

سلام امید جان

ممنون بابت همه راهنمایی که دارید انجام بدید

قبل از هر چیز بگم امروز با اقایی حسینی صحبت کردم کارت رو براش ارسال کردم تا اقایی بلکه بتونند تویه تهران مشکلم رو حل کنند( البته به اسرار خودم) کلان خیلی ناامید شودم از درست شودن کارت:(

بعد دوست من نکته بعدی که می خوام بگم اینکه دوست من یک مادربرد sli داشت ( مادربرد قدیمی خودم بود)

مدل دلوکس ولی از نوع ddr 400 و amd939 تک هستی و دو اسلات کارت گرافیک به رنگ ها ابی و سیاه و هر دو با سرعت X16

شاید چون مدل مادربرد از نوع کمی قدیمی هست ساپورت نکرده باشه و قابلیت sli داشت نه کراس فایر

و من دو کارت گرافیک 6600gt و ati 4870 رو کنار هم قرار دادم که البته 6600gt به عنوان کارت اول و بعنوان ارسال کنند تصویر

قبلان ها وقتی فیش مانتور رو به کارت دوم می زدم کار ت عمل نمی کرد این دفعه دیگه تکرار نکردم این کار رو

**

وقتی کارتم رو روشن می کنم ( 4870) 3 چراغ روی برد روشن می شن همه چیز عادی هست

حتا جالب تر از اون اینکه چون بایوس رو دستکار کرده بودم که دما اگر رفت روی 60 دور فن بره روی 31 و ...

این قابلیت کار می کرد یعنی بایوسش هنوز کار می کنه و اطلاعات رد و بدل می شه ولی دلیلی اینکه چرا هیچ خروجی از کارت گرافیک به مانتور نمی رسه رو نمی دونم

شما بایوس کارت رو تا حالا فلش کردید؟و آیا فایل فلش کارت دیگه ای رو به کارتتون زدید؟

من قبلان هم حدود 5 یا 4 ماه پیش کارت گرافیکم رو فلش کرده بودم

اینبار هم فلش کردم

فکر کنم از قسمت زیر فلش رو گرفتم و بروز کردم

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/152

ولی این دفعه یک سری کارها دیگه هم کردم

من اول بکم دو شب پیش کلیه اطلاعات در مورد ادیت کردن این موارد رو از قسمت زیر به دست اوردم

غزییه اینطور شروع شود که من فایل edit رو ساختم یعنی اینکه اگر دما رفت روی 60 دور فن بر روی 31 و....

بعد فایل رو با حجم 128 کیلو بایت سیو کردم با پسوند rom ( با bin نمی شود) تویه صفحه دوم نوشته همون طرف ( منظرم ادرس دوم که دادم) بعد اون شخص توضیح دهند گفته بود بعد از سیو با پسوند rom برنامه winflash رو اجرا کنید و بعد فایل منظور رو پروگرام کنید ( البته قبلش گفته بودن با نرم افزار کاتالیست رو پاک کنید) بعد از پاک نرم افزار شما می تونید بایو رو با پستوند rom ذخیر کنید

من این کار رو انجام دادم ولی نشود هر کاری کردم نشودم

برنامه winfalsh که باز بود اون گوشش یک دکمه بود به نام save رو اون کلیک کردم یک فایل به من دادم با حجم 61 کیلو بایت من گفتم این رو بزارم تویه ati edit ( هم نرم افزار ادیت کردن کارت گرافیکم) گذاشتم

همون کاری که با فایل قبلی کرده بودم به این فایل انجام دادم بعد ذخیرش کردم البته با حجم 61 کیلو بایت کلان 61 کیلو بایت بود بعد گفتم بزار تا با برنامه فلش کنم روی بایوس کارت گرافیک این کار رو انجام دادم و شود

هیچ مشکلی هم پیش نیومد

البته موقعه که من خواستم فایل 61 کیلوبایتی رو ادیت کنم یک پیام ظاهر شود که متن اون پیام این بود

The problem is that the 4870's (and maybe later) BIOS is 128 kB instead of 64 kB in file size. ATIFlash, WinFlash and GPU-Z 0.2.4 and earlier however read out the first 64 kB only. So, the file you get this way will be corrupted. Flashing such a file (modified using RBE or not) to the card will prevent the system form booting. RBE detected now that you specified a BIOS which has a 64 kB filesize only but utilizes GDDR5 memory. So, please double check if this file has been read out correctly! To be sure, use GPU-Z v0.2.5 for BIOS extracting. However, writing the BIOS using ATIFlash or WinFlash should be no problem.

به اصلان با مشکلی بر نخوردم

اپدیت گرافیک رو نصب کردم و رفتم سراغه نرم افزار ATI Tray Tools

رفتم سراغ اورکلاک کارت ( البته دور فن رو به خاطر اورکلاک زیادش کردم)

تصمیم داشتم جی پی یو رو تا 830 تا 840 اورکلاک کنم تا 830 رفت ولی 840 ریست شود

بعد روی همون 820 گذاشتم و تک تک گذاشتم که با تست یکی یکی بره بالا تا 841 رفت بازم مشکل پیدا کرد یک donet sen اومد که دوبار برگشت به تنظیما عادی خودش

من رفتم سراغ رم اول کمک کمک گذاشتم تو خودش اتوماتیک تست کنه بره بالا( این قابلیت تویه این برنامه بود)

بعد دیدم هیچ نمی شه یعنی اشکالی پیش نمی یاد گذاشتم رویه 4600 خوردی بعد دیدم بازی هیچی نمی شه گذاشتم

روی 4750 بعد یک دفعه صحنه سیاه شود فهمیدم مشکل پیش امد صفحه از حالت سیاده برگشت خواستم که بزارمش رو درجه هایی پایین تر دیدیم صحنه خراب شوده و یک لکه ها سفید رو تصاویر امد کلان انگار خیلی گند زده بود

ترسیدم برنامه رو فکر کنم اپلایی کردم رفت برای ریست کردن

رفت تویه صحنه ابی ولی درست یادم نمی یاد که موقعه که رفت برای صحنه برای سیو و ریست ایا بازم لکه ها بودن یا نه

بعد کامپیوتر خاموش شود بعد از اینه دیگه تصویر به هیچ وج نداد

هنوز هم باور نمی شه کارت خراب شوده باشه :D(

350 تومان دادم جاش ......

فقط خدا کنه اقایی حسینی بتونه درست کنه

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان نظری خاصی ندارن در مورد پست بالا

چون اقایی حسینی گفتن تایپک رو مطالعه می کنند

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...