رفتن به مطلب

چطور عکس آیکون های صفحه ی Start ویندوز ۸ را تغییر دهیم ...

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

windows-8-141447_500x210.png

قبل از انجام اینکار ابتدا به تصویر زیر نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید که در پایان چه تغییر در ویندوز شما ایجاد خواهد شد

3-11-2012-8-52-25-PM.png

همانطور که می بینید به جای تصاویر پیش فرض در موزاییک های ویندوز تصاویر دلخواه قرار داده شده است اگر می خواهید نحوه انجام این کار را بدانید با ما باشید.
۱- باید مطمئن شوید که فایل های پنهان (Hidden) در ویندوز شما نمایش داده می شوند. پس در یکی از پوشه ها به تب View بروید و تیک Hidden Items را بزنید

3-10-2012-9-40-54-PM.png

۲- حال به مسیر زیر بروید

C:\Programs Files (برای هر دو ویندوز ۳۲ و ۶۴ بیتی)

۳- حال روی WindowsApps کلیک راست کنید و گزینه ی Properties را بزنید

3-10-2012-9-45-39-PM.png

۴- به تب Security بروید و بر روی گزینه ی Advanced کلیک کنید

3-11-2012-7-25-44-PM.png
3-11-2012-7-28-48-PM1.png

۵- در پنجره Advanced روی Change روبروی Owner کلیک کنید

3-11-2012-7-29-50-PM.png

۶- ایمیل خود را که آن را برای ورود به ویندوز ۸ استفاده می کنید، در آن فضای خالی اضافه کنید و بعد OK را بزنید

3-11-2012-7-31-55-PM.png

۷- باز هم OK را بزنید

3-11-2012-7-37-21-PM.png

۹- حالا می توانید پوشه ی WindowsApps را باز کنید. این پوشه باید شبیه عکس زیر باشد.

3-11-2012-7-44-46-PM.png

در حالی که پوشه های برنامه هایی که نصب می کنید به راحتی یافت می شوند اما پیدا کردن پوشه های برنامه های پیش فرض خود ویندوز کمی سخت است. اگر شما هم در پیدا کردن این پوشه ها مشکل دارید می توانید از لیست زیر کمک بگیرید. توجه داشته باشید به جای کلمه ی Version نسخه ی آن نرم افزار نوشته شده. یعنی مثلا به تصویر بالا نگاه کنید، در هیچ کدام از پوشه های کلمه ی Version نوشته نشده درحالی که تعدادی عدد و حرف نوشته شده است.

Music: Microsoft.ZuneMusic_Version/images/tiles
Video: Microsoft.ZuneVideo_version/imges/tiles
Xbox Live: Microsoft.XboxLiveGames_version/images/tiles
Xbox Companion: Microsoft.xboxCompanion_version/images/tiles
Weather: Microsoft.Bingweather_version/images
Map: Microsoft.BingMp_version/images (فقط تصویر مربعی)
Reader: Microsoft.Reader_version/images (فقط تصویر مربعی)
Solitaire: Microsoft.solitaire_version/assets
pinball: Microsoft.pinBallFx2_version/win8_assets
skydrive: Microsoft.Microsoftskydrive_version/ModernskyDrive/product/skydrive/resources/images
Mail: Microsoft.windowscommunicationapps_version/ModernMail/res
People: Microsoft.windowscommunicationapps_version/ModernPeople
chat: Microsoft.windowscommunicationapps_version/Modernchat
calendar: Microsoft.windowscommunicationapps_version/ModernCalender

هدف از پیدا کردن پوشه ی برنامه ی مورد نظر این است که تصویر دلخواه را جایگزین تصویر پیش فرض کنید.
۱۰- برای مثال من می خواهم تصویر پیش فرض برنامه ی Weather را عوض کنم خوب ابتدا از لیست بالا مسیر مربوط به این نرم افزار را پیدا می کنم.

3-11-2012-8-03-27-PM.png

۱۱- حال باید تصویر موزاییکی این نرم افزار را پیدا کنم یعنی تصویری که در صفحه Start وجود دارد پیدا کردن این تصویر دنبال این نام Widelogo.PNG باشید. اگر مطمئن نیستید که تصویری که پیدا کرده اید تصویر درست است یا نه آن را باز کنید و ببینید آیا این همان تصویر روی صفحه Start هست یا نه. این تصویر (تصویر موزاییکی) در اندازه ۱۵۰×۳۱۰ می باشد؛ و تصویر مربعی با نام logo.PNG و در اندازه ی ۱۵۰×۱۵۰ می باشد. برای مثال من در این جا تصویر برنامه ی Weather را پیدا کرده ام و می خواهم آن را جایگزین کنم.

3-11-2012-7-56-10-PM.png

اگر دقت کنید تصویر بالای تصویر نشان داده شده با نام logo.PNG می باشد که می توانید آن را هم تغییر دهید
۱۲- عکس PNG جدید که حتما باید در اندازه ۱۵۰×۳۱۰ باشد را در این پوشه کپی می کنم و بعد باید عکس قبل را به جای دیگری انتقال (cut و paste) دهم و عکس جدید را به نام عکس قبل یعنی widelogo تغییر نام دهم. حالا حاصل کار تصویر زیر می شود

3-11-2012-8-05-59-PM.png

۱۳- حال به صفحه Start بروید و روی تصویر راست کلیک کنید و اندازه ی آن را تغییر دهید می بینید که تصویر های مورد نظر شما انتخاب می شوند!

fenjon.com

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...