رفتن به مطلب

مشکل بعد از Sleep شدن

up-snake
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

بعد از چند ساعت کارکردن با کامپیوترم مجبور شدم حدود یک ساعت برم بیرون وقتی برگشتم دیدم مانیتور رفته رو حالت Sleep که به صورت پیش فرض یه بازهزمانی 20 دقیقه ای داره , برای خود سیستم توPower options ست کرده بودم که هیج وقت Sleep یا Hibernate نشه , با اینکه سیستم Up & Running بود مانیتور از حالت Sleep بیرون نمیومد

سیستم رو Restart کردم و وقتی بالا اومد Blue Screen داد , اینبار بعد از Restart شدن تو همون مرحله Post سیستم هنگ کرد که با نگه داشتن دکمه Power مجبور به خاموش کردن سیستم شدم 

اینبار بعد از روشن کردن مشکل هنگ کردن رو نداشتم اما باز به محض ورود به سیستم مانیتور بلافاصله Sleep میشد.

راه حلی که به  ذهنم رسید Update کردن درایور VGA بود پس با safe mode سیستم رو بالا اوردم که بعد از چند ثانیه باز مانیتور Sleep شد!!!

به هر زوری بود درایور قبلی رو پاک کردم (اگه موقع Update درایور قبلی رو Remove نکنم Blue Screen میده سیستم اینم از مزایای ATI هست) موقع نصب درایور جدید مراحل پایانیش بازم مانیتور Sleep شد و روز از نو که بازم با هنگ کردن تو مرحله Post مواجه شدم!!

به دلیل سفری که فرداش داشتم همونجوری ولش کردم

این سفر یک ماه طول کشید که وقتی برگشتم وسیستم رو روشن کردم همه چیز درست شده بود!

اما بعد از 10 دقیقه باز مانیتور Sleep شد  :wacko:

مطمئن هستم که ایراد از مانیتور نیست هم تست شده هم اینکه موقع Sleep شدن PC هنگ میکنه شایدم بشه گفت که VGA قاط میزنه

خب اینم بگم که از 2 ماه قبل این مشکل هیچ برنامه جدیدی رو سیستم نصب نکردم و ویروس هم مطمئنم نداشتم با این وضعیت هنگ کردن Windows هم نمیشه ریخت

فکر میکنید مشکل از چیه؟

CPU:AMD Phenom ii x6

Ram:Corsair 4G DDR 3

VGA: ATI sapphire 6750

MB: M4A87TD

PSU: Cooler Master 850 Modular

Monitor: samsung 226BW

لینک به دیدگاه

ببین کارتت مشکل دما نداره؟؟

با یک کارت دیگه هم امتحان کن ببین مشکل از کارته یا نه..

در ضمن بایوست هم به آخرین ورژن آپدیت کن

ویرایش شده توسط Mr.Se❼en
لینک به دیدگاه

ببین کارتت مشکل دما نداره؟؟

با یک کارت دیگه هم امتحان کن ببین مشکل از کارته یا نه..

در ضمن بایوست هم به آخرین ورژن آپدیت کن

الان که دیگه نمیشه مشکل دما رو چک کرد با این وضع اما فکر نمیکنم همچین مشکلی داشته باشه

متاسفانه امکان تست گرفتن با کارت دیگه رو ندارم

در مورد Bios هم این سیستم 1 سال بدون هیچ مشکلی کار میکرد , با این وضعیت هنگ کردن فکر نمی کنم بشه آپدیت کرد اما تست میکنم

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم من همین مشکل را تقریبا داشتم مشکل از کارت بود . شما لطفا  firmware کارت گرافیکتون را آپدیت کنید بایوس کارت را هم آپدیت کنید و مواظب دمای کارتتون باشید.اگر کارتتون 2 تا بایوس داره بایوس دیگر را امتحان کنید.

پس شد 

آپدیت firmware کارت گرافیک

آپدیت bios کارت گرافیک یا تعویض آن

کنترل درجه ی حرارت

امید وارم مشکلتون حل بشه

یا علی ;)

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم من همین مشکل را تقریبا داشتم مشکل از کارت بود . شما لطفا  firmware کارت گرافیکتون را آپدیت کنید بایوس کارت را هم آپدیت کنید و مواظب دمای کارتتون باشید.اگر کارتتون 2 تا بایوس داره بایوس دیگر را امتحان کنید.

پس شد 

آپدیت firmware کارت گرافیک

آپدیت bios کارت گرافیک یا تعویض آن

کنترل درجه ی حرارت

امید وارم مشکلتون حل بشه

یا علی ;)

سلام ممنون

مشکل اینجاس که اصلا زمان اینکار هارو سیستم بهم نمیده یا تصویر میره یا هنگ...

لینک به دیدگاه

سیستم دیگه ای دارید برای این کار ؟ من فکر کنم 95% این مشکل به خاطر کارت گرافیک هستش کارت های ای ام دی این مسخره بازی یا را در میارن دیگه :|

البته برای رفع تردید 5% شما اگر کارت دیگه ای دارید رو همین سیستمتون تست کنید. اگر به یقین رسیدید بسم الله. من تجربه ام میگه راه حل این مشکل کار هایی بود که در پاسخ قبلی گفتم.

شما  اگر سیستم دیگه ای ندارید می توانید اگه گارانتی کارتتون باقی مانده آن را به گارانتی ببرید و بگید آن کار ها را برایتان انجام دهند. 

ویرایش شده توسط Hossein 1376
لینک به دیدگاه

نه متاسفانه نه سیستم دیگه ای وجود داره نه کارتی از گارانتی کارت هم فکر نمیکنم چیزی باقی مونده باشه , بیشتر هدفم از مطرح کردن این موضوع دونستن نظر شما اساتید بود که ببینم همچین مورد مشابهی رو دیدید یا نه , شک خودمم روی Faulty شدن VGA هست.

لینک به دیدگاه

پس اگه این طوره من نظرم را گفتم. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

پس اگه این طوره من نظرم را گفتم. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...