رفتن به مطلب

سوال در مورد HDD sata 6gb\s

MAKXAN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان یه سوال ازتون داشتم : من همین چندروز پیش از لیون عزیز یه هارد سیگیت 1ترا 64 مگ بافر گرفتم، حالا میخواستم بدونم این هاردم رو وصل کنم به پورت sata 6 تاثیری در سرعتش داره یا نه؟

اینو پرسیدم چون خودش نوشته sata 6 هست و میخواستم بدونم که تفاوتی در کارکردش ایجاد میشه یا نه فقط منظورش از sata 6 ، ساپورتش هست؟

پیشایش ممنون.

لینک به دیدگاه

اگر به پورت ساتا 6 گیگ که میشه پورت Sata3 وصل کنی سرعت خیلی بهتر نسبت به پورت ساتا 3 گیگ که Sata2 هست بهت میده .

لینک به دیدگاه

اگر به پورت ساتا 6 گیگ که میشه پورت Sata3 وصل کنی سرعت خیلی بهتر نسبت به پورت ساتا 3 گیگ که Sata2 هست بهت میده .

بسیار بسیار ممنون. (*)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هاردهای میکانیکی از نظر عملی حتی به نهایت سرعت در ساتا 1 هم نمی تونن برسن چه برسه به ساتا 2 ( حتی هاردهای 15.000 دور)

بنچمارکهای مختلفی هست که می تونید خودتون مشاهده بفرمایید مقایسه بین ساتا 1 و ساتا 2

ساتا 2 بیشتر در مورد درایوهای ssd می تونه تاثیرگذار باشه

لینک به دیدگاه

البته اینم در نظر بگیرید که سرعت بافر هاردها حدود 450 مگ در ثانیه هست که فقط روی ساتا 3 به این سرعت میرسه.

لینک به دیدگاه

درود

از همگی دوستان ممنون. بورد من sabertooth p67  هست، بین دو پورت sata 6gb/s اینتل و مارول به اینتل وصلش کردم. ولی واسه هارد هم فرق میکنه که به اینتل وصل شه یا مارول؟

لینک به دیدگاه

درود

از همگی دوستان ممنون. بورد من sabertooth p67  هست، بین دو پورت sata 6gb/s اینتل و مارول به اینتل وصلش کردم. ولی واسه هارد هم فرق میکنه که به اینتل وصل شه یا مارول؟

نه برای هارد فرقی نداره عزیز.

لینک به دیدگاه

درود

دوستان یه چیز عجیبی واسم پیش اومده.

همین هارد جدیدم رو چند روز پیش که کیس رو واسه تمیزکاری باز کرده بودم بستمش و هم کابل ساتاش رو وصل کردم و هم کابل برقش رو. ولی چون تا حالا وقت نکردم ویندوز جدید نریختم و حتی هارد رو پارتیشن بندی هم نکردم. این نرم افزار HDD Life سلامتی هارد رو از همون روز اول که شروع به گزارش کرد نوشت 100% که خوب درسته. ولی الان نزدیک 5-6 روزه که گذشته و من هنوز وین نریختم این health status هارد جدید رو همینطور کمتر کرده و الان رسیده به 97% :blink: . این طبیعیه؟؟

نکنه چون هنوز هارد رو پارتیشن بندی نکردم و اطلاعات توش نریختم این اتفاق افتاده؟ یا شاید hdd life توهم زده؟

لینک به دیدگاه

درود

دوستان یه چیز عجیبی واسم پیش اومده.

همین هارد جدیدم رو چند روز پیش که کیس رو واسه تمیزکاری باز کرده بودم بستمش و هم کابل ساتاش رو وصل کردم و هم کابل برقش رو. ولی چون تا حالا وقت نکردم ویندوز جدید نریختم و حتی هارد رو پارتیشن بندی هم نکردم. این نرم افزار HDD Life سلامتی هارد رو از همون روز اول که شروع به گزارش کرد نوشت 100% که خوب درسته. ولی الان نزدیک 5-6 روزه که گذشته و من هنوز وین نریختم این health status هارد جدید رو همینطور کمتر کرده و الان رسیده به 97% :blink: . این طبیعیه؟؟

نکنه چون هنوز هارد رو پارتیشن بندی نکردم و اطلاعات توش نریختم این اتفاق افتاده؟ یا شاید hdd life توهم زده؟

باید از تب Health یه عکس بگیری و اینجا بگذاری تا بتونیم بهتر قضاوت کنیم.

لینک به دیدگاه

باید از تب Health یه عکس بگیری و اینجا بگذاری تا بتونیم بهتر قضاوت کنیم.

بفرما

77477718540163788984.jpg

لینک به دیدگاه

عزیز بیشتر باگ نرم افزاریه ومشکلی برای هاردت پیش نیومده زیاد حساس نباش نرم افزاره دیگه قاطی میکنه بعضی مواقع!

لینک به دیدگاه

عزیز بیشتر باگ نرم افزاریه ومشکلی برای هاردت پیش نیومده زیاد حساس نباش نرم افزاره دیگه قاطی میکنه بعضی مواقع!

راستش آخه خیلی عجیب بود که کم کم از 100% بشه 99 و 98 و الانم 97.

من بیشتر تو این فکر بودم که این تا چقد میخواد بیاد پایین؟ :huh:

ولی احتمالا حق با شماس و باگی چیزی هست.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان ببخشید که 2باره این تاپیک رو بالا آوردم ولی چند وقت پیش ویندوز عوض کردم وتا امروز هم بیخیال این قضیه بودم تا الان که HDD life pro ریختم و سلامت هاردم رو این نوشته:

75814741489946044522.png

همون باگ هست؟ یا قضیه جدی تره؟

با چه نرم افزاری تست کنم که اطمینان بهش باشه؟

لینک به دیدگاه

درود عزیز

با نرم افزار hd tune یه تست کامل بگیر و شات بذار ازش تواون نرم افزار اگه خدایی نکرده مشکلی برای هارد پیش اومده باشه کامل نشون میده!

لینک به دیدگاه

خب خوشبختانه هیچ گونه مشکلی هاردتون نداره و همه چیز OK هست!

با کمال آرامش و خیال راحت باهاش کارکنین!

همه چیز آرومه!

لینک به دیدگاه

آخییش...

این hdd life حسابی حالم رو گرفته بود.

پس اوکی هست. بسیار ممنون. ولی 1سوال واسه چی اینطوری نشون میده؟

(*)

لینک به دیدگاه

نرم افزاریه مثل همون رنک ویندوز که هربار هرچی دلش خواست امتیاز میده !زیاد حساس نباش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...