رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مادر بورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.میخواستم بپرسم الان در حال حاضر قیمت asus maximus v extreme چنده؟

من میخوام یه سیستم جمع کنم واسه گیم.اور کلاک هم نمیخوام انجام بدم.چون زیاد اطلاعات ندارم.میخوام ببینم چه مینی واسه گیم بگیرم.میدونم که maximus extreme خیلی حرفه ایه و من شاید نتونم درست استفاده کنم.ولی میخوام یه مینی بگیرم که خیالم راحت باشه.سوکت 1155.چیپ z77.راستی asus P8z77-V premium چطوره؟چند قیمته؟یه راهنمایی بکنید لطفا.یه اطلاعاتی بدید ببینم چی بگیرم خوبه؟ مرسی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، این مادربردهایی که نام بردید همه بدرد اوورکلاک میخوره.

برای گیم بازی کردن یه مادربرد H77 هم میتونه کارایی لازم رو داشته باشه. میزان بودجه و نوع کاربریتون رو بفرمایید تا دوستان بتوانند بهتر راهنمایی کنند.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

سلام بر آرمین عزیز. من یه مادربورد MSI 970A-G46 دارم و برای کراس کردن دو کارت 6970 LIGHTININ اون رو مناسب نمیبینم. اگه شماهم با من هم عقیده هستید بجز برند ایسوس که پول خون باباجونشو میگیره چندتا مین خوب واسه اورکلاک و کراس این دوتا کارت بهم معرفی کنین. ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام بر آرمین عزیز. من یه مادربورد MSI 970A-G46 دارم و برای کراس کردن دو کارت 6970 LIGHTININ اون رو مناسب نمیبینم. اگه شماهم با من هم عقیده هستید بجز برند ایسوس که پول خون باباجونشو میگیره چندتا مین خوب واسه اورکلاک و کراس این دوتا کارت بهم معرفی کنین. ممنونم

دوست خوبم

برای کراس اون 2 تا کارت به صورت بهینه، نیاز به مادربرد با امکان 2 اسلات PCIE با سرعت 16X همزمان دارید. متاسفانه اگر ایسوز پیشنهاد ندم باید گیگابایت پیشنهاد بدم که از ایسوز گرونتره.

ASUS Crosshair V Formula-Z و ASUS SABERTOOTH 990FX مناسبه البته حدود 1 تومن قیمت دارند. این مدل هم هست: ASUS M5A99FX PRO R2.0

تو گیگابایت هم مدلهای چیپ 990 UD4 و UD5 که دارای دو اسلات گرافیک همزمان 16X باشند.

MSI هم مدل 990FXA-GD80 اونطور که تو سایتش نوشته همزمان میتونه 2 اسلات گرافیک رو با سرعت 16X اجرا کنه.

لینک به دیدگاه

ممنون. ASROCK FATAL1TY چطوره؟

ویرایش شده توسط old gamer
لینک به دیدگاه

ما هم با این بازار داستان داریما. بعد این همه گشتن میری بهت میگن وارد نشده. ای بابا

لینک به دیدگاه

ما هم با این بازار داستان داریما. بعد این همه گشتن میری بهت میگن وارد نشده. ای بابا

90% اجناسی که تو دنیا هست در بازار ایران موجود نیست، برای همین وقتی قطعه ای پیشنهاد میدیم با در نظر گرفتن موجودیت اون در بازار پیشنهاد میدیم وگرنه N تا پیشنهاد برای هر چیزی میشه بدیم.

لینک به دیدگاه

سلام آقا آرمین.داداش میخوام برای مین حدود 500,حالا یه کم بیشتر یا کمتر هزینه کنم.یه مین میخوام که از کراس فایر و SLI  ساپورت کنه.32 گیگ رم ساپورت کنه.حالا کمترم شد اشکال نداره.کلآ واسه گیم میخوام.ترجیحا asus باشه.

حالا بنظر شما اگه بیشتر هزینه کنم و Maximus extreme رو بگیرم,خرج الکی کردم؟اخه یه چیزی میخوام که حالا حالاها جواب بده.

یه گرافیک ddr 5 میخوام که ترجیحا 128 بیت به بالا باشه واسه سی پی یو هم core i5 یا core i3 باشه.از قیمتا هیچی خبر ندارم لطفا با قیمت پیشنهاد بدید.

فوریه دمتون گرم.

ویرایش شده توسط Mahyar23172
لینک به دیدگاه

سلام آقا آرمین.داداش میخوام برای مین حدود 500,حالا یه کم بیشتر یا کمتر هزینه کنم.یه مین میخوام که از کراس فایر و SLI  ساپورت کنه.32 گیگ رم ساپورت کنه.حالا کمترم شد اشکال نداره.کلآ واسه گیم میخوام.ترجیحا asus باشه.

حالا بنظر شما اگه بیشتر هزینه کنم و Maximus extreme رو بگیرم,خرج الکی کردم؟اخه یه چیزی میخوام که حالا حالاها جواب بده.

یه گرافیک ddr 5 میخوام که ترجیحا 128 بیت به بالا باشه واسه سی پی یو هم core i5 یا core i3 باشه.از قیمتا هیچی خبر ندارم لطفا با قیمت پیشنهاد بدید.

فوریه دمتون گرم.

داداش آقای آرمین الان آفلاینه ولی اگه بود الان میگفت باید حداکثر بودجه تون رو بگید وگرنه N تا پیشنهاد برای هر چیزی میشه بدیم. :D

لینک به دیدگاه

دوستان این مادر بورد ASROCK 990FX EXTREM 3 دو اسلات همزمان 16X واسه کراس داره؟ یکی از دوستام داره میفروشه. زیر 500 میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فوریه دمتون گرم.

برای SLI فکر نمیکنم مین کمتر از 700 باشه. کارت های شما چیه PCIE3 یا PCIE2 ؟

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

:lol:

آقا 500 تومن مین.500 تومن cpu.یه 500 تومنم واسه گرافیک.خوبه؟

لینک به دیدگاه

آقای Fredy,هنوز هیچ کارتی نگرفتم.فعلا اول میخوام مین بگیرم.داداش میشه یه راهنمایی هم در مورد PCIE3 و PCIE2 بدی؟دمت گرم.

ویرایش شده توسط Mahyar23172
لینک به دیدگاه

بچه ها مادر بورد من اینه  ELITE A785GM-AD3 میشه کارت گرافیک های جدید مثل 580 یا 7950 رو روی این مادر بورد نصب کرد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
:lol:

آقا 500 تومن مین.500 تومن cpu.یه 500 تومنم واسه گرافیک.خوبه؟

درود دوست عزیز.

پیشنهادم به شما اینه که چون سیستم رو برای بازی میخواهید و قصد اورکلاک ندارید.

تعصب روی برند خاصی نداشته باشید چون برای گیم قطعات با قیمت مناسب تر از برند های دیگر هم موجود است.

پیشنهاد من با بودجه حدود 1 میلیون و پانصد به شما:

MB Asrock h77 pro 4

CPU Intel i3 3220

VGA nVidia GTX 650 Ti

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بچه ها مادر بورد من اینه  ELITE A785GM-AD3 میشه کارت گرافیک های جدید مثل 580 یا 7950 رو روی این مادر بورد نصب کرد؟

دوست عزیز مشکلی برای نصب کارت و کارکرد نیست

فقط مادربرد شما از PCI Express 2.0 پشتیبانی میکنه و کارتهای جدید نسخه 3 هستند  که باعث میشه مقداربسیار کمی از کارایی کارت کاسته بشه (در بدترین حالت 10 درصد اختلاف است)

البته کارت 580 همان نسخه دو است

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اگر می خواهید واقعا بازی حرفه کنید باید بیشتر از اینا خرج کنی . چون هر بازی به یک قطعه بیشتر احتیاج داره .مثلا بعضی بازی ها CPU محور اند بعضی دیگر گرافیک محور و بعضی دیگر هم رم هم سی پی یو و هم گرافیک برایشان مهم است .

------------

اگر بالای 4 تومن سیستم بگیرید تازه فرق بین کنسول های بازی و PC معلوم میشه در غیر این صورت پیشنهاد می کنم برای کار های روزمره یه لپ تاپ و برای بازی یه کنسول بازی تهیه کنید

لینک به دیدگاه

فوریه دمتون گرم.

دوست خوبم،

ابتدا بهتر بود برای گرفتن پیشنهاد سیستم، پست خودتون رو در تاپیک مخصوص خودش میپرسیدین: اینجا مشاوره برای خرید قطعات

Maximus Extreme مربوط به چند نسل قبله تا اونجایی که من میدونم. اگر زحمتی نیست بودجه کلی رو برای خرید فقط کیس در تاپیک مربوطه اعلان بفرمایید تا من و دوستان دیگر بتوانند بهتر کمکتون کنند.

لینک به دیدگاه

سلام آقا آرمین.من فقط میخوام یه مین واسه گیم بگیرم.اصلا اورکلاک نمیخوام انجام بدم.فقط میخوام یه چیزی باشه که واسه گیم عالی باشه.حالا نمیدونم چه چیپ ستی یا چه برندی؟بیشتر دوست دارم Asus باشه.برای بقیه قطعات بعدا میخوام تصمیم بگیرم.راجع به بودجه هم راستش چون هنو اماده نکردم نمیدونم چقد بگم.حالا شما اگه زحمتی نیست میشه یه لطفی بکنی یه راهنمایی کنی چی بگیرم.اگه واستون مقدوره با قیمت بگید.ممنون

لینک به دیدگاه

والا مهیار جان چی بگم وقتی بودجه معین نکردی.

من اگر بخوام همینطوری برای یک نفر بدون توجه به بودجه سیستم گیم ببندم پیشنهادم پردازنده Core i5 3470 اینتل و مادربرد ASUS P8H77-V هستش. هزینه پردازنده 730 تومن و مادربرد هم 420 تومن اینطورا باید باشه.

اگر ارزونتر بخوای میتونی پردازنده رو Core i3 3220 برداری به قیمت 430 تومن و مادربرد رو هم ASUS P8B75-M LX انتخاب کنی که قیمت مادربرد 310 تومنه.

از این آخری کمتر برای سیستم گیم واقعا" نمیشه پیشنهاد داد.

ضمن اینکه برای گیم سیستم بیشتر وابسته به توانایی های کارت گرافیکه.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من به شما مینبورد Asus p8h77-v با قیمت حدودا 420000 می باشد که در نوع خودش بهترین مین می باشد

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان از این قطعات کدوما رو واسه گیمینگ مناسبتر میدونین؟

Main:

ASRock Z77 Pro3  -  ASRock Z77 Pro4  -  ASUS P8H77-V  -  ASUS P8B75-V  -  MSI Z77A-G43

CPU:

Intel Core i5 3330  -  Core i5 3450  -  Core i5 3470

RAM:

2*4GB 1600 CL9  -  8GB 1600 CL10/11

HDD: WD CG 1TB

SSD: 64GB

VGA:

Inno3D iChill GTX 650 Ti 1/2GB HerculeZ 1000

Sapphire HD 7850 GHz Edition 2GB

Sapphire HD 7870 GHz Edition 2GB

Power:

GREEN GP530A-EU  -  GREEN GP600A-EU  -  TOPOWER FATALITY 650W Gaming

Case: GREEN X5 FUSHION

ODD:

SAMSUNG SH-S243D 24X

Liteon 24X

Monitor: AOC E2240Vw LED

نظرتون هم راجع بهش بگین. بازیهای سنگین رو در چه سطح اجرا میکنه؟

ولی قبلش چند تا نکته:

اگه مببینین مادربرد B75 رو هم اوردم، فکر کردم این واسه یه همچین سیستمی میتونه جوابگوی خوبی باشه و شاید لازم نباشه تقریبا 100تومن اضافی هزینه کنم.

در مورد CPU هم 3470 تقریبا از همه جهات از 3330 بهتره (نه؟) به جز نوع حافظه که نمیدونم این ویژگی چقدر مهمه. واسه همین تو انتخاب CPU تردید دارم.

رم اگه به صورت دوتا ماژول 4گیگ باشه از یه دونه 8 بهتر جواب میده ولی میگم شاید بعدا یه 8گیگ دیگه هم لازم بشه. نظرتون چیه؟

گرافیک هم که میدونم 7870 قویتره ولی اگه اونای دیگه میتونن بازیها رو به خوبی اجرا کنن واسه چی هزینه اضافی بشه؟

و بالاخره لطف کنین بگین حداکثر توان مصرفی این سیستم حدودا چقدر میشه؟ پاور چقدر باید قویتر باشه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان از این قطعات کدوما رو واسه گیمینگ مناسبتر میدونین؟

Main:

ASUS P8H77-V / ASUS P8B75-V

CPU:

Core i5 3470

RAM:

2x4GB 1600 CL10/11

HDD: WD CG 1TB

SSD: 64GB

VGA:

Sapphire HD 7870 GHz Edition 2GB

Power:

GREEN GP600A-EU 

Case: GREEN X5 FUSHION

ODD:

SAMSUNG SH-S243D 24X

Monitor: AOC E2240Vw LED

نظرتون هم راجع بهش بگین. بازیهای سنگین رو در چه سطح اجرا میکنه؟

ولی قبلش چند تا نکته:

اگه مببینین مادربرد B75 رو هم اوردم، فکر کردم این واسه یه همچین سیستمی میتونه جوابگوی خوبی باشه و شاید لازم نباشه تقریبا 100تومن اضافی هزینه کنم.

در مورد CPU هم 3470 تقریبا از همه جهات از 3330 بهتره (نه؟) به جز نوع حافظه که نمیدونم این ویژگی چقدر مهمه. واسه همین تو انتخاب CPU تردید دارم.

رم اگه به صورت دوتا ماژول 4گیگ باشه از یه دونه 8 بهتر جواب میده ولی میگم شاید بعدا یه 8گیگ دیگه هم لازم بشه. نظرتون چیه؟

گرافیک هم که میدونم 7870 قویتره ولی اگه اونای دیگه میتونن بازیها رو به خوبی اجرا کنن واسه چی هزینه اضافی بشه؟

و بالاخره لطف کنین بگین حداکثر توان مصرفی این سیستم حدودا چقدر میشه؟ پاور چقدر باید قویتر باشه؟

ممنون

دوست عزیز، اونهایی که مناسب بود ر در پست خودتون باقی گذاشتم. این سیستم با مانیتور بالای 3 میلیون و 500 در میاد. ضمن اینکه چون مانیتور بزرگ فول اچ دی داری این کارت 7870 در بازی های سنگین کم میاره. و یا باید مانیتور 20 اینچی بگیری و یا اینکه کارت گرافیک 7950 یا 7970 رو بخری تا بتونه سیستم تو بازی های سنگین کم نیاره. اون 2 کارت هم بالای 1.5 قیمت دارند.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من :

اما شما که میحوای واسه  730cpu هزینه یکنی 770 هزینه کن بهتری i5 رو بگیر خیال خودتو راحت کن .شما که داری 730 هزینه میکنی 770 هزینه کن بهتری i5رو بگیر خیال خودتو راحت کن .

M.B: Asus p8h77-v -----420

Cpu : Intel core i5 3570-------770

Vga : msi 7950 oc edition-------1200

Ram : 2*4 geil cl9-----260

ssd : 64------380

Hdd: seagate 1T 7200 rpm 64mb -----240

Power : green 650b-oc-----380

Monitor : LG 2281vr----------680

کیفیت این مانیتور واقعا بی نظیره .

البته یه مقدار هزینش رفت بالا . ولی خوب خیالت راحته اینجوری .

در ضمن اگه شما کارت گرافیک قدرتمند برمیداری حتما یه پاور قدرتمند باید برداری.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...