رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد سیستم گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام برای 3 قطعه زیر چه مدلی پیشنهاد میدید؟(بودجه 1.300 تا نهایتا 1.400)

مادربرد:(پشتیبانی از رم با باس 1600 و درگاه hdmi و کراس فایر و اورکلاک ) پیشنهاد خودم:asus p8h77 v le

سی پی یو: (ivy) پیشنهاد خودم core i3 3210 or 3220

گرافیک: ati 7750 or7770 or 6850  (میخوام ddr5  وترجیحا بیش از 128 بیت باشه)

لطفا با قیمت پیشنهاد بدید

ممنون

خیلی فوریه

هدف سیستم مناسب برای بازی و این که چندسال نیاز به ارتقا نداشته باشه و مادربرد قابلیت ارتقا داشته باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

Mobo ASrock H77 Pro4 (انتخاب سایت Tomshardware برای سیستم گیم  500 دلاری)

CPU Intel i3 3220

دوست عزیز برای اینکه بتونید از بازی ها لذت ببرید باید بودجتون رو افزایش بدید

چون کارتهای 6850 و 7770 در رده میانی کارتها هستند و  برای چند سال آینده شمارو راضی نگه نمیدارند(چون همین الان مثلا در بازی کرایسیس کارت 6850 روی حالت High زیر بیست فریم میده 1920X1080)

پیشنهاد من اینه که یه کارت دست دوم مثل 7870 یا 7950() پیدا کنید که حداقل بازی های الان رو روان اجرا میکنه و تا چند سال شمارو از ارتقا بی نیاز کنه

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

گرافیک 7770 سافایر رو میتونید با بودجه حدود 590 تومان تهیه کنید .

پردازنده I3 3220 رو هم حدود 440 تومان میتونید بخرید .

برای شما حداکثر 370 تومان میمونه . مادربورد مورد اشاره خودتون حدود 410 تومانه . ASRock H77 Pro4/MVP 1155 حدود 380 تومانه و برای کار شما مناسبه .

حالا بحث اورکلاک . با این سیستم اورکلاک نمیتونید بکنید . این پردازنده قابلیت اور شدن نداره . مادربورد هم قابلیت اورکردن پردازنده رو نداره . اگر بخوای اورکلاک کنی باید پردازنده با پسوند K بگیری که ارزونترینش حدود 840 تومانه . مادربورد رو هم باید از چیپ Z بگیری که Asrock Z77 Pro4 با قیمت حدود 450 تومان مناسبه .

اگر این شرایط رو بخوای باید حدود 470 تومان به بودجه اضافه کنی . ضمنا پاور سیستم رو هم درنظر بگیر . باید پاور استاندارد با توان حداقل 500 وات برای سیستم پیشنهادی خودت و حداقل 650 وات برای سیستمی که اورکلاک بشه داشته باشی .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

متشکر و درود فراوان

در مورد گرافیک راستش میترسم دست دو بخرم

یعنی 7770 انقدر ضعیفه؟راستش رفتم تو بازار قم همه 6450 یا 5450 یا gt630 gt610  پیشنهاد میدادن!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
رفتم تو بازار قم همه 6450 یا 5450 یا gt630 gt610  پیشنهاد میدادن!!!!

=))   احتمالا منظور اونا از گیم ، بازی های خود ویندوز مثل Mine Sweeper و ... بوده

شما اگر میخوای برای چند سال آینده کم نیاره و خوب جواب بده تمام پول رو فقط برای گرافیک باید در نظر بگیرید ( تازه باز هم گرافیکی که تا چند سال جواب بده نمیتونید بخرید)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
متشکر و درود فراوان

در مورد گرافیک راستش میترسم دست دو بخرم

یعنی 7770 انقدر ضعیفه؟راستش رفتم تو بازار قم همه 6450 یا 5450 یا gt630 gt610  پیشنهاد میدادن!!!!

در صورتی که کارت گارانتی داشته باشه و تست کنید سالم باشه دیگه ترسی وجود نداره

1680-Med-A.png

اینم مقایسه 7770 با کارتهای دیگه در crysis 3 روی جزییات زیاد

همونطور که میبینی حتی میانگین FPS به 30 هم نمیرسه

ولی برای کارت 7870 میانگین 51 و حداقل 33 فریم داده

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

7770 خیلی ضعیف نیست . کارت رده متوسط محسوب میشه . در واقع حداقل کارت گرافیکی که برای بازی مناسب باشه همین کارته . اون کارتهایی که به شما پیشنهاد دادن بیشتر به درد فیلم دیدن و بازیهای ساده 2 بعدی میخوره . اگر بخوای بیشتر هزینه کنی ، برای 650ti باید حدود 750 بذاری ، برای 7850 باید حدود 850 بذاری ، برای 660 باید حدود 1150 بذاری و همینطور میره بالاتر . پس با توجه به بودجه ای که داری مناسبترین کارت برات همینه . ولی نباید انتظار داشته باشی که معجزه کنه . بازیها رو برات اجرا میکنه . ولی نه با بالاترین جزئیات .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته نکته ای که هست رزولوشنی که بازی در اون انجام میشه هست.

برای مانیتور های 19 اینچ نهایت 1366/768 امکان بازی کردن هست که تقریبا دوبرابر1080 فریم میده.

متاسفانه در شهرستان ها به دلیل عدم تقاضا و کشش بازار کارتهای رده پایین زیاد هستند و کارت قوی شاید یکی دوتا پیدا کنی.مرکز ایران هم رفتم از این قاعده مستثنی نبود و اکثر مغازه دار ها 610 الی 640 و رادئون هم 6450 و 6570 د اشتند.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

ای بابا گیج شدم کلا

main msi z77a g43 چطوره؟

میشه سی پی یو ارزوتر بردارم و گرافیک قوی تر؟

تا 450 مانیتور چی پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

ای بابا گیج شدم کلا

main msi z77a g43 چطوره؟

میشه سی پی یو ارزوتر بردارم و گرافیک قوی تر؟

تا 450 مانیتور چی پیشنهاد میدید؟

چرا گیج شدی عزیز ؟

شما پردازنده i3 میخوای بگیری . پس نیازی به مادربورد سری Z نداری . همون مادربورد سری H خیلی خوبه . زیاد هم هست . همون Asrock  که بالاتر گفتیم .

اگر بخوای پردازنده رو ارزونتر برداری ، گرافیک قویتر هم دیگه فایده ای نداره . چون پردازنده برات محدودیت ایجاد میکنه و هرچقدر گرافیک قوی باشه نمیتونه اون محدودیت رو جبران کنه . بهترین کار ایجاد توازنه که پردازنده i3 با گرافیک 7770 و مادربورد سری H متوازن هستن . شما 2 تا رم 4 گیگ با فرکانس 1600 بگیری حدود 100 تومان میشه . البته اگر نداری . کاملا سیستم نرمالی میشه .

مانیتور تا 450 فقط میتونی 20 اینچی بگیری . باید ببینی چی تو بازار هست . سامسونگ یا ال جی . البته من سامسونگ رو ترجیح میدم .

لینک به دیدگاه

به نظر من پولاتو جمع کن یه سیستم قدرتمندتر بگیر تا بتونی کارایی رو احساس کنی .

فک میکنک باید حدودا 3500000 هزینه کنی برای کل سیستم تا بتونی یه سیستمی جمع کنی بتونه گیم های الان رو جواب و گیم های نسل اینده رو هم Medium واست جواب یده .

شما رم داری ؟

هارد چطور ؟

پاور چطور ؟

لینک به دیدگاه

متشکر

سیستم موردنظرم این شد:

main:asrock

cpu: i3 3320

vga: 7770

h d d: wd 1 tra 64 mb

ram :corsair 8)2*4( 1600bus

power :600w green

نظرتون چیه؟ گرافیک دقیقا چه برندی اتخاب کنم؟

لینک به دیدگاه

درود

عزیز بهترین گزینه با بهترین قیمت 7770ghz sapphaire  هست!

درخریدش شک نکن

درضمن پاور 600 وات اگه ارتقا نداری یکم زیاده برااین سیستم!

چون محدودیت مالی داشتی خدمتت گفتم!

بدرود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پیشنهاد می کنم گرافیک رو دست دو تهیه کن تا گزینه ی بهتری داشته باشی ضرر نمی کنی!

(معمولا دوستانی پیدا میشه که گرافیک می گیرن ارضا نمی شن بعد از 1-2ماه می خواهند عوض کنند... یه 7870 دست دو بهترین گزینه هست)

لینک به دیدگاه

پاور 600 وات زیاده . 530 وات گرین بگیر . البته اگر به این زودیها قصد ارتقاء نداری .

گرافیک رو سافایر بگیر . هم قیمتش بهتره و هم کیفیتش .

لینک به دیدگاه

در مورد رم :

با توجه بودجه ام میخوام یه 4گیگ با باس1600 بگیرم بعدا هم یه 4 بندازم کنارش

dual chanei بگیرم؟چه برندی؟

خواهشا مدلشو دقیق بگید

لینک به دیدگاه

خوبه یه دونه 4گیگ فعلا جوابتو میده!

الان می تونی 4g vengeanse corsair بگیری که فعلا تو1600 بهترینه موجود تو بازار

لینک به دیدگاه

در مورد رم :

با توجه بودجه ام میخوام یه 4گیگ با باس1600 بگیرم بعدا هم یه 4 بندازم کنارش

dual chanei بگیرم؟چه برندی؟

خواهشا مدلشو دقیق بگید

شما نیازی به رم های گرون نداری . چون اون رمها برای سیستم های قویتر و اورکلاک طراحی شدن . برای سیستم شما یک رم معمولی 1600 کافیه . رم TeamGroup بگیر.  روی سیستم خودم دارم . البته سیستم محل کار . رم خوبیه . قیمتش هم مناسبه . 4 گیگش الان 100 تومانه حدودا .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خوبم

متشکرم از کمکتون

این گرافیک gtx 550 ti ddr5  چطوره؟البته نسبت به 7770 و 7750؟

550    530تومان

7770  570 تومان

7750 450 تومان

لینک به دیدگاه

سلام و درود

یه مانیتور خوب حدود 500 تومن هم معرفی کنید که برا بازی و فیلم دیدنمناسب باشه

من که گرافیک و مادربردمhdmiهست باید مانیتورم هم hdmi  باشه؟

لینک به دیدگاه

مانیتور تو بازار کمه عزیز . حق انتخاب زیادی نداری . مانیتور Samsung 22A360 با قیمت حدود 585 تومان هست که فول اچ دی هست و ورودی HDMI هم داره . مانیتور های پایینتر از اون یا فول اچ دی نیستن و یا اگر هم باشن ورودی HDMI ندارن . مثلا LG 2250T با قیمت حدود 500 تومان که فول اچ دی هست ولی HDMI نداره . SAMSUNG 22A310 هم با قیمت حدود 540 تومان اصلا فول اچ دی نیست .

HDMI باشه بهتره . تصویر رو با کیفیت تر منتقل میکنه . DVI هم خوبه . منتها کیفیت تصویر HDMI بهتره .

لینک به دیدگاه

من حتما باید 22 اینچ بگیرم؟

منظورم اینه که با کیفیت ترین مانیتور20 یا 19 اینچ چطوره بگیرم؟

در مورد زمان پاسخ توضیح مختصری بدید

لینک به دیدگاه

اگر فول اچ دی بخوای باید 22 اینچ بگیری . چون زیر 22 اینچ اصلا فول اچ دی نداره . البته من خودم هم 20 اینچ دارم و مشکلی باهاش ندارم . مخصوصا تو بازی چون کارت گرافیکت در حد متوسط هست ، روی رزولوشن فول اچ دی ممکنه به مشل بر بخوری . پس بهتره فول اچ دی رو بی خیال بشی و یک مانیتور 20 اینچی بگیری . البته مدلهای 20 اینچی هم خیلی متنوع تر نیستن . همین مدلهایی که گفتم تقریبا هست . فقط سایزشون فرق میکنه .

زمان پاسخ دهی زیر 5 میلی ثانیه خیلی محسوس نیست . بیشتر تو بازیهایی که سرعت خیلی بالایی دارن ممکنه احساس بشه . اگر بتونی تشخیص بدی یک سایه از فریم قبلی روی تصویر میمونه تو اونهایی که زمان بالاتری دارن . ولی خیلی به سختی قابل تشخیصه .

لینک به دیدگاه

آقا حامد تفاوت Asus p8h77-v با Asus p8h77-vle چیه؟واسه گیم میخوام.بچه ها بهم p8h77-v رو پیشنهاد دادن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...