رفتن به مطلب

مشکل ولتاژ 12ولت پاور گرین 535 وات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پاور 353 وات گرین دارم سوت میکشید خازنهاش باد کرده بو همه رو عوض کردم مشکل حل شد با اون وضعیت ولتاژ12 12.2 ولت بود وقتی خازنها عوض شدند مشکل سوت حل شدولی ولتاز12 به 11.7-11.8 تقلیل پیدا کرد

هیچ مشکلی هم تو تست های سیستم نداره

دوستان این ولتاژ 11.8 معقول به نظر میرسه و مشکل نداره؟آیا قابل حل هست(تو حالت لود هم همینه)

پاور 353 وات گرین دارم سوت میکشید خازنهاش باد کرده بو همه رو عوض کردم مشکل حل شد با اون وضعیت ولتاژ12 12.2 ولت بود وقتی خازنها عوض شدند مشکل سوت حل شدولی ولتاز12 به 11.7-11.8 تقلیل پیدا کرد

هیچ مشکلی هم تو تست های سیستم نداره

دوستان این ولتاژ 11.8 معقول به نظر میرسه و مشکل نداره؟آیا قابل حل هست(تو حالت لود هم همینه)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان عزیز این پاور بدون مشکل تو این رنج ولتاژی هیچ مشکلی نداشت و تمام تستها رو با موفقیت به انجام رسوند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود دوست عزیز ولتاژ 11.8 هیچ مشکلی رو واسه قطعات دیگه به وجود نمیاره خیالت راحت .

CPU و GPU با اینورتور های ولتاژی که رو مادربورد و کارت گرافیک هست از ولتاژ 12 تغذیه میشوند , این اینورتر های سویچینگ اینه که ولتاژ رو کاملا ثابت نگه دارند مثلا 12 رو به 1.5 لوت تغذیه تبدیل کنند و در عوض توانایی جریان دهی خیلی بالایی در حد 100 آمپر رو دارند که بتونند میلیون ها ترانزیستور داخل هسته رو تغذیه کنند .

راستی اگه میبینید 12 رو میگیرن و روی برد تبدیلش میکنند و مستقیم نمیان از پاور بگیرن اینه که پاور خیلی راحت میتونه توی 12 ولت 40 آمپر تحویلتون بده که میشه توان 480 وات و اگه بخواد همین توان رو مثلا توی 1.5 ولت بهتون بده باید 320 آمپر جریان بده  :mellow:  که باید از سیم های فشار قوی شبکه توضیع برق کشور واسه کابل کشی توی کیس استفاده کنید  :D

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ولتاژ 11.8 هیچ مشکلی رو واسه قطعات دیگه به وجود نمیاره خیالت راحت .

CPU و GPU با اینورتور های ولتاژی که رو مادربورد و کارت گرافیک هست از ولتاژ 12 تغذیه میشوند , این اینورتر های سویچینگ اینه که ولتاژ رو کاملا ثابت نگه دارند مثلا 12 رو به 1.5 لوت تغذیه تبدیل کنند و در عوض توانایی جریان دهی خیلی بالایی در حد 100 آمپر رو دارند که بتونند میلیون ها ترانزیستور داخل هسته رو تغذیه کنند .

راستی اگه میبینید 12 رو میگیرن و روی برد تبدیلش میکنند و مستقیم نمیان از پاور بگیرن اینه که پاور خیلی راحت میتونه توی 12 ولت 40 آمپر تحویلتون بده که میشه توان 480 وات و اگه بخواد همین توان رو مثلا توی 1.5 ولت بهتون بده باید 320 آمپر جریان بده  :mellow:  که باید از سیم های فشار قوی شبکه توضیع برق کشور واسه کابل کشی توی کیس استفاده کنید  :D

مرسی محمد جان لطف کردی

لینک به دیدگاه

الان یه پاور 330 وات دارم که روی هیتسینک اول بعد از یکسوسازی ماسفت k2717 ترکیده بود یه دایود زینر 15 ولت و یه مقاومت 2.2اوهمی رو برده بود به همراه فیوز الان اونا تعویض شدن ولی پاور در در حالت اتصال به برق بدون روشن شدن هیچ ولتاژی روی سیم بنفش استندبای و سیم سبز پاور نداره وقتی بررسی میشه

دایود زینر روی برد از دو طرف راه میده و ضمنا یه مقاومت سوخته دیگه هست که کامل سیاه شده و اصلا رنگهاش خوانا نیست دقیقا بین ترانس بزرگ هیتسینک دوم قرار داره کسی به این مشکل برخورد کرده از دوستان؟ ممنون میشم بگین اون مقاومت مقدارش چقدره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من الون زنر مرخصه تعویضش کن ودلیل اینکه میسوزه رو پیدا کن در ضمن دوتا مقاومت 2.2  کنار هم هست که باید تعویض شه از طرفی یه ترانزیستور 945 هم هست که اونم تست کن معمولا میسوزه کنار مقاومت های 2.2  یه مقاومت کوچولو 35.4 اهم هست که اونم سوخته از همه مهمتر تست ترانس های ولتاژ مدار استندبای هست که اونم سوخته و گیرت نمیاد و فقط خود گرین داره

پس بهتره درب پاور رو ببندی بذاری کنار اگه مدار قدرت بود خیلی راحت میشد راهش انداخت  البته مدار استدبای هم خیلی خیلی ساده هست

بازم سئوالی بود  در خدمتم

در مورد ولتاژ هم 11.4 و 12.6 ولت رنج استاندارد برای شاخه 12 ولت هست پس نگران نباش

لینک به دیدگاه

دایود زنر رو تازه انداختم مقاومتها رو یکیشو عوض کردم به نظرم c945 سالمه

در ضمن اون مقاومت که بین هیتسینک 2 و ترانس بزرگ هست قابل شناسایی نیست

جالب اینجاست که یه پاور 380 گرین هم دارم که استندبایش خیلی بالا بود و سوت میکشید الان دیدم دقیقا همون مقاومت هم سوخته و در ضمن یه 330 دیگه هم هست که دقیقا مشکل 380 وات رو داره و اونم همون مقاومت رو سوزونده

چه باید کرد؟

لینک به دیدگاه

اینم عکس اون قسمت مربوطه که همون مقاومت بالای سیم هست

سوختگی این مقاومت در سه پاور گرین مشترکه

n3vjpk55yj4iltd35g2.jpg

لینک به دیدگاه

مشخصات اون مقاومت چیه و اینکه چرا میسوزه

ویرایش شده توسط alfatecco
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون یه مقاومت یک کیلو اهمی هست و تقریبا تو همه 330-380 همینطوری هست و هیچ مشکلی پیش نمیاد اون مقاومت نسوخته بلکه بخاطر گرم شدن پوسته روئی که حاوی اطلاعات و کد رنگ هاست از بین رفته دست بهش نزن

اون ترانس های ولتاژ استندبای چهار تا ورودی داره و 3 تا خروجی معمولا ورودی ها مشکل یدا میکنند

4 تا ورودی ها دوتاش هم با مقاومت 3.1 اهم و دوتای دیگه هم با مقاومت 1 اهم با هم در ارتباط هستند غیر از این باشه یا قطع باشه یعنی خراب

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام و خسته نباشید یک پاور xcess p4 دارم که ولتاژ 5 استنبایش 7.5 ولت شده لطفا راهنمایی کنید طبق عکس ارسالی ترانس استندبایش چطور قابل تشخیص هست و مشکل بالا رفتن ولتاژ صرفا از ترانسه یا قطعه دیگه ای هم هست

ممنونمcy3bz76j1hzf_t.jpg[/url]

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...
در در 1392/02/21, 22:29:40، m.shabani گفته است :

دوست من الون زنر مرخصه تعویضش کن ودلیل اینکه میسوزه رو پیدا کن در ضمن دوتا مقاومت 2.2  کنار هم هست که باید تعویض شه از طرفی یه ترانزیستور 945 هم هست که اونم تست کن معمولا میسوزه کنار مقاومت های 2.2  یه مقاومت کوچولو 35.4 اهم هست که اونم سوخته از همه مهمتر تست ترانس های ولتاژ مدار استندبای هست که اونم سوخته و گیرت نمیاد و فقط خود گرین داره

پس بهتره درب پاور رو ببندی بذاری کنار اگه مدار قدرت بود خیلی راحت میشد راهش انداخت  البته مدار استدبای هم خیلی خیلی ساده هست

بازم سئوالی بود  در خدمتم

در مورد ولتاژ هم 11.4 و 12.6 ولت رنج استاندارد برای شاخه 12 ولت هست پس نگران نباش

سلام

اقا ترانس رو چطوری تست کنیم؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، salek2 گفته است :

سلام

مال سال 92 یه پست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1392/08/07, 14:43:14، alfatecco گفته است :

سلام و خسته نباشید یک پاور xcess p4 دارم که ولتاژ 5 استنبایش 7.5 ولت شده لطفا راهنمایی کنید طبق عکس ارسالی ترانس استندبایش چطور قابل تشخیص هست و مشکل بالا رفتن ولتاژ صرفا از ترانسه یا قطعه دیگه ای هم هست

ممنونمcy3bz76j1hzf_t.jpg[/url]

درود دوست عزیز

ترانسفورمر یا جاچر  معمولا  اگه مشکل پیدا کنه ولتاژ پایین میاد  شما عکس از پاورت بذار تا بگم چیکار کنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/09/06, 22:31:14، salek2 گفته است :

سلام

درود  دوست عزیز

برای تست اون جاپر یه طرف سه پایه هست که معمولا نمیسوزه یه طرفش هم 4 تا پایه داره که دو به دو به هم راه داره یکیشون نسبت به هم یه مقاومت 1 اهمی داری یکیشون همنسبت به هم مقاومت 3.6 اهمی داره اگه غیر از این باشه مشکل داره البته اختلاف یک دهم دو دهم مهم نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/09/06, 23:52:50، hosseinskandari گفته است :

مال سال 92 یه پست

درود

مطالب این تایپیک  از ابتدا تا کنون قابل استفاده میباشد پس زمان تایپیک مهم  نیست چون مطالب تغییری نکرده و به روز میباشد

ممنون

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام  خسته نباشید
یه پاور گرین 380 هست روشن نمیشه هیچ ولتاژ نداره .
روی برد از نظر ظاهری همه قطعات سالم هستن
کدوم قطعه خراب شده که تعویضش کنم روشن بشه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

IMG_20171231_100505.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...