رفتن به مطلب

مشکل در بخش airflow برنامه hd tune

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من یک هارد 2 ترا سیگیت دارم. امشب که نشستم برنامه hd tune رو نصب و اجرا کردم متوجه شدم در بخش airflow temperature ارور failed داده و دما رو 64 نشون داده. بعدش بلافاصله یکی دو تا برنامه دیگه نصب کردم و همشون دما رو حدود 36 نشون می داد. ولی در نرم افزار aida بخش s.m.a.r.t هم قسمت airflow دما 63 هست. من دقیقا متوجه نشدم مشکل از کجاست. در ضمن کیس من هم جای گرمی نیست و دمای اطرافش خوبه. اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنند. ممنونم

لینک به دیدگاه

دست بزن به هاردت اگه گرمای غیر معمولی نداره بیخیالش شو باگ نرم افزاریه . منم با این مورد برای دمای cpu کلی در گیر بودم. مشکل خاصی نیست خیالت راحت

لینک به دیدگاه

از کمکتون واقعا ممنونم. الان چک کردم. نهایت دماش به 30 35 برسه. خنکه. نمی دونم چرا اونجا دماش انقدر بالا زده!!! الان زده 72. اگر کسی اطلاعات دیگه ای داره حتما کمک کنه. 2 ترا اطلاعات مهم توش دارم. خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوستان منم همین مشکل رو با هاردم دارم seagate 2TB

خود هارد خیلی خنکه و دماش 27 هستش

ولی دمای  airflow temprature  رو زده 73 درجه

این چه مشکلی میتونه باشه؟

اون لینکی که دوستمون داده بود رو خوندم  ولی زیاد متوجه نشدم

یعنی باید هارد داغ بشه؟ تا این عدد به حالت نرمال برسه

چون هر چقدر خنکتر میشه (بدلیل کسر از صد) عدد بزرگتری رو نشون میده

واقعا فکرمو درگیر کرده ممنون میشم جواب بدن دوستان

ویرایش شده توسط Operator
لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

دوستان کسی اطلاعات کاملتری نداره ؟

منم به این مشکل برخوردم

New Bitmap Image.jpg

جالب اینجاست که تقریبا هر کی به این مشکل برخورده سیگیت داشته و اکثرا هم 2 ترا

ویرایش شده توسط saeed114
لینک به دیدگاه

درود دوستان

بزارید آب پاکی بریزم رو دستتون..... دستاتون رو  بگیرید...

دوستانی که دمای بالا مشاهده می کنید جریان برعکسه یعنی اون دمای بالا رو از 100 کم کنید میشه دمای واقعی ؟!!!

یعنی اگه 70 هست از 100 کم کنید میشه 30 درجه دمای واقعی Airflow!!  همین و اصلا نگران نباشید!

دقت کنید دوستان تو تصویر پست بالایی اگه نگاه کنید Air flow 61 , و Temp 39 هست که هر دوش یکیه و 61 رو از 100 کم کنید میشه همون 39 که درسته؟!!

لینک به دیدگاه

حالا که صحبت این شد یه چیزیم به دوستان بگم بد نیست...

مثلا من روی یکی از سیستم ها نرم افزار های تست و بررسی دما نصب کردم ... وقتی تنها یه دونه از نرم افزارها نصبه دمای مادربرد رو درست نشون میده ولی وقتی یه نرم افزار دیگه نصب میکنم دمای مادربرد رو 115 درجه میزنه که چک میکنم میبینم دما عادیه ولی وقتی دوباره نرم افزار ها رو حذف میکنم و همون یه نرم افزار میمونه دوباره دما درست میشه و از اینجا فهمیدم که باگ نرم افزاریه و یا شایدم دعوای نرم افزاری و بحث رو کم کنی و از دور خارج کردن و ایناست که بین خودشونه و با هم حل و فصلش میکنن و اگه نکردن من حذفشون میکنم... کلا با هم رفاقتی کار میکنیم...:D

دوستان نظری راجع به دمای 115 درجه ندارید؟!

لینک به دیدگاه

البته هرچند تاپیک قدیمی( سال 92) و زیر خاکیه ولی خب میتونه برای بقیه مفید باشه!!

به نظرم بد نیست با استارتر یه ارتباطی برقرار کنیم ببینم اون موقع به بعد مشکلی برای هاردش پیش نیومده؟؟

بنده براشون پیام میفرستم تا اینجا تشریف بیارن و تجربیات مربوطه رو به اشتراک بزارن؟!

لینک به دیدگاه

درود

هارددیسکهای بیرونی سیگیت  ۳ و ۴ ترابایتی هم دیده‌ام که چنین موردی رو دارند و خرابی یا هر مشکل دیگری هم نداشته‌اند. منظور این که منحصر به دوترابایتیها نیست  و  نگران کننده هم نیست.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

این ارور به هیچ عنوان باگ نیست

بلکه نرم افزار HDTune فرض میکنه که اگه هاردی دمای بالاتر از 55 درجه رو حتی 1بار و یه لحظه هم تجربه کنه اون هارد مشکل داره !! این پیشفرض این نرم افزار هست همین

توی اون تب Worst کافیه عدد نوشته شده رو از 100 کم کنید تا حداکثر دمایی که هارد تجربه کرده رو پیدا کنید

اون هاردایی که این خطا رو دارن حداقل یکبار دماشون به +55 درجه رسیده و خب طبیعتا به معنی خرابی هارد نیست اما خب نباید گذاشت هارد تا این حد یا بیشتر داغ کنه

موفق باشید 

ویرایش شده توسط md70
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

شاید دما رو بر مبنای فارانهایت نشون میده؟ [emoji848][emoji848][emoji848][emoji848]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

من نزدیک به 30 ترابایت هارد دارم . همه هاردای اکسترمال آداپتوریم این ارور رو میده . هیچ مشکل خاصی نیست . با خیال راحت کار کنید 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...