رفتن به مطلب

P35 vs. P45 :O

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

می دونم این مطلب به دور از انتظار هسته فقط خواستم نظر شما رو بدونم.(یعنی ممکنه؟)

من چند هفته پیش چند تا بنچمارک دیدم از مقایسه بین مینبردهای Foxconn MARS و Asus P5QC و Gigabyte (مدلش یادم نیست) و چندتا P45 دیگه و توی خیلی از تست ها Foxconn MARS با اختلاف زیادی از ها P45 جلو بود. :D :D

من خودم که باور نمی کنم چیپست P35 از P45 جلو بزنه (هر برندی میخواد باشه)ولی نکته جالب این بود که این بنچمارک رو سایت Tom;s Hardware گرفته بود ولی الان که دارم این مطلب رو می نویسم هر چه قدر دنبال اون بنچمارک گشتم پیداش نکردم که بتونم بزارم و تا شما هم ببینید و نظر خودتونو بگیدد.

و اینم بگم که Foxconn ادعا میکنه که با بایوس Gladiator که روی مینبرد مارس هسته سرعت پردازنده دو برابر میشه :eek:

من که نمی دونم چی بگم.نظر شما چیه؟ امکان داره؟ :D

6g.jpg

setfsb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان هم لطف کنن اگه وقت داشتن توی سایت تامز هارد... یه جستوجویی بکنن تا بتونیم بنچمارک رو پیداش کنیم و توی سایت قرار بدیم تا بهتر بشه در مورد موضوع گفت و گو کرد.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

در این که چیپست p35 از چیپست p45 ضعیفتره که اصلا هیچ شکی نیست.اینم بگم p45 یکسری امکانات رو روی برد برای استفاده سریعتر از قطعات فراوان کرد.مثلا یکیش pci-e2 بود

اما میرسیم به اون بنچ مارکی که شما گفتید.ببین دوست عزیز من شعار دپارتمان مرکزی گیگابایتو نمیدونم شنیدی یا نه:

(قطعات باکیفیت مادربوردهای با کیفیت وسریع میسازند)

خوب اگر قطعاتی که استفاده شده روی مادربورد باعث شده اون برد خاص در یکسری شرایط از یه چیپ p45 جلو بیفته دلیل بر قدرت وبرتری کل p35 ها بر p45ها نمیشه.

اما در مورد اون بایوس .ببین بایوس رابط کاربری یک اپراتور با قطعاته وهیچوقت امکانش وجود نداره که مثلا یه بایوس بتونه سرعت هسته رو 2برابر کنه.غیر ممکنه.یعنی منظور این میشه که اقا پردازنده 3گیگی میشه 6گیگ که غیر ممکنه

اما این مادربورد خوبی که داره تو بایوسش پروفایلی داره که بدونه هیچ علمی از اورکلاک با انتخاب گزینه Turbo میتونید 25درصد اورکلاک فرکانس رم وپردازنده رو داشته باشید که این فوق العادست.

واینو هم بگم که یکی از بهترین بایوس های نوشته شده هست.اما اینو نمیشه پذیرفت که سرعت رو دوبرابر میکنه

اینم بگم بایوس یه مادربوردو حرفه ای نمیکنه.اما مادربوردهای حرفه ای اگه بایوس خوبی نداشته باشند دیگه حرفه ای نیستند

ویرایش شده توسط ASUS
لینک به دیدگاه

با سلام

سهیل عزیز لطفا چند پست پشت سر هم ارسال نفرمایید و همه رو در یک پست مطرح نمایید.

لینک به دیدگاه

اما در مورد اون بایوس .ببین بایوس رابط کاربری یک اپراتور با قطعاته وهیچوقت امکانش وجود نداره که مثلا یه بایوس بتونه سرعت هسته رو 2برابر کنه.غیر ممکنه.یعنی منظور این میشه که اقا پردازنده 3گیگی میشه 6گیگ که غیر ممکنه

اما این مادربورد خوبی که داره تو بایوسش پروفایلی داره که بدونه هیچ علمی از اورکلاک با انتخاب گزینه Turbo میتونید 25درصد اورکلاک فرکانس رم وپردازنده رو داشته باشید که این فوق العادست.

واینو هم بگم که یکی از بهترین بایوس های نوشته شده هست.اما اینو نمیشه پذیرفت که سرعت رو دوبرابر میکنه

اینم بگم بایوس یه مادربوردو حرفه ای نمیکنه.اما مادربوردهای حرفه ای اگه بایوس خوبی نداشته باشند دیگه حرفه ای نیستند

:D:eek:

من تبلیغات مربوط به این مدل رو دیدم...

اونجا هم اشاره به 200% اوورکلاک کرده بودند... ولی منظور FSB بوده...!!! یک پردازنده با FSB 266 رو به FSB بالای 500 رسونده بودند...!!!

پس با 2برابر شدن FSB امکان داره که در شرایط دمایی مناسب!! به فرکانس حدودا 2برابر هم رسید...

مصداقش هم E7400 که با Dice می شه از فرکانس 5000 عبور کرد...:D

هنوز P35 هایی هستند که سرپا موندن و قدرت خودشون رو به رخ می کشن!! این P5k-e که بنده دارم تا FSB 600 بالا میاد با 45nm ... احیانا بالاتر هم بره!! DFI Lanparty p35 هم توانایی زیادی داره...

P45 تنها بهینه سازی شده P35 هست با قابلیت پشتیبانی از PCI-EX 2.0

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

با سلام

سهیل عزیز لطفا چند پست پشت سر هم ارسال نفرمایید و همه رو در یک پست مطرح نمایید.

امیدجان پست اولو ویرایش کردم بقیه رو پاک کردم.ممنون از یاداوری

لینک به دیدگاه

من تبلیغات مربوط به این مدل رو دیدم...

اونجا هم اشاره به 200% اوورکلاک کرده بودند... ولی منظور FSB بوده...!!! یک پردازنده با FSB 266 رو به FSB بالای 500 رسونده بودند...!!!

پس با 2برابر شدن FSB امکان داره که در شرایط دمایی مناسب!! به فرکانس حدودا 2برابر هم رسید...

مصداقش هم E7400 که با Dice می شه از فرکانس 5000 عبور کرد...:D

هنوز P35 هایی هستند که سرپا موندن و قدرت خودشون رو به رخ می کشن!! این P5k-e که بنده دارم تا FSB 600 بالا میاد با 45nm ... احیانا بالاتر هم بره!! DFI Lanparty p35 هم توانایی زیادی داره...

P45 تنها بهینه سازی شده P35 هست با قابلیت پشتیبانی از PCI-EX 2.0

سلام عزیزم.اینکه این مادربورد 200درصد اورکلاک شده رو من نشنیده بودم که از شما میشنوم و اون 25درصدی هم که گفتم پروفایله وبدون هیچکاری انجام میشه.اما فکر نکنم صرفا بخاطر اینکه FSB 200درصد اور شده از P45 جلوتر باشه بخاطر اینه Tpower رکوردار FSB دنیا 220 درصد FSB رو اور کرده که 333 رو کرده 734 .

من کاملا با شما موافقم P45 که معلومه ویرالیش شده P35 هست اما چیزی که هست من تو نوشته هام گفتم این قطعات با کیفیته که باعث شد I45 توی FSB734 اکی بشه

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم.اینکه این مادربورد 200درصد اورکلاک شده رو من نشنیده بودم که از شما میشنوم و اون 25درصدی هم که گفتم پروفایله وبدون هیچکاری انجام میشه.اما فکر نکنم صرفا بخاطر اینکه FSB 200درصد اور شده از P45 جلوتر باشه بخاطر اینه Tpower رکوردار FSB دنیا 220 درصد FSB رو اور کرده که 333 رو کرده 734 .

من کاملا با شما موافقم P45 که معلومه ویرالیش شده P35 هست اما چیزی که هست من تو نوشته هام گفتم این قطعات با کیفیته که باعث شد I45 توی FSB734 اکی بشه

خوب مثل اینکه شما دوست عزیز علاقه شدیدی به این بورد بایوستار و FSB 734 دارید؟؟ چون می بینم در اکثر پست ها به این نکته اشاره می کنید...؟؟ :دی

ولی همه چیز Max FSB نیست...!! تا اونجا هم که یادم مونده تفاوتش با بورد ایسوس هم تنها 20-30 mhz بوده...

حتی بیشترین فرکانسی هم که با E8600 زده شده حدود 6700 هست! به عبارتی FSB 670 و MT 10...!! و هنوزم چیپ های قدیمی تر توانایی رسیدن به این حدود فرکانس رو دارند...!!

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=369341

من خودم با بایوستار کار نکردم بنابر این نمی تونم بگم بورد خوبی هست یا نه؟؟ (بایوس خوش دستی داره یا نه!!) ولی هدف بایوستار از سری T-power کارایی بالا در کنار قیمت پایین بوده...

بهر حال نمی شه گفت کدوم چیپ برتری کاملی داره... ولی بهترین بوردهای اوورکلاک همیشه Asus & DFI بوده... :D

من پیدا کنم P965 Commando می گیرم!!!!! هنوزم که هنوزه قدرتشو به رخ می کشه...

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

چه طوره یکی بگیرم مقایسه کنم با مینبرد خودم Asus P5Q اون موقع معلوم میشه :D

اخرین قیمتی که از Foxconn MARS دارم 110 تومنه.به نظر من که 110 تومن می ارزه.(رایان صبا 150 تومن زده)

نشد میفروشمش.مطمئنن فروش میره.ادم و با ظاهرش هم فریب میده. :D

لینک به دیدگاه

سلام به دوستای گلم

من در مورد main asus p45 یه سری اطلاعات کلی از سری قطعاتش میخوام موضوعه پروژمه کسی هست که کمکم کنه یا سایت خوبی معرفی کنه؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...