رفتن به مطلب

تصویر ندادن گرافیک !!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

من یه مدته یه مشکل نامفهومی پیدا کردم اینکه گرافیکم یه بار شب برا دانلود گزاشتم صلح کامپیوتر و روشن کردم تصویر به من نمیداد !!!!

بعدش اومدم گرافیک قبلیمو(9500 GT) گزاشتم روش بدون هیچ مشکلی تصویر به من میداد ( و میده ) ! :mellow:

بردمش گارانتی بعد 3-4 روز میگن مشکلی پیدا نشد ! 

اونجا خودم دیدم که تصویر میداد !!! اوردمش خونه باز همون مشکلو داشتم 

کیس رو بردم پیش یکی از دوستان سیستمو بهش نشون دادم گرافیک سری 6000 یا 7000 ATi بود رو جا زد اونم راحت به تصویر داد !!

دوباره به گارانتی گرافیک زنگ زدم گفتن امکان داره با مادربرد شما کانفیگ نباشه ( یا باشه ) همچین چیزی گفتن / بعد گفتن گرافیک و با مادر برد به گارانتی مادر برد ببرید اونجا شاید فهمیدن مشکل رو ! -_-

بعد به گارانتی مادر برد زنگ زدم بعد کلی حرف بی خود گفتن که بیاریدم ما با گرافیک خودمون فقط تست میکنیم !!!!!؟!!!!! :excl:

منم گفتم خودم که این کارو 2 بار انجام دادم!!  

گفتم هی مارو پاس میدن اینور اونور یهو صدا بوق اشقال اومد (( قطع کردن )) :huh:

===================================

CPU : I7 950

Main : P6T Deluxe V2

VGA : MSI 560Ti Hawk

RAM : 12gb 

Power : 600w Thermaltake

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم

یک سوال برام پیش اومده

شما کارتی که تصویر نمیده رو بردی جایی که تست کنه که ایا سالمه یا نه ؟ اگر این کار و نکردی حتما ببر جایی نشون بده تا تست کنن که ایا کارت شما فقط روی مادربورد شما بالا نمیاد و یا در کل بالا نمیاد

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم

یک سوال برام پیش اومده

شما کارتی که تصویر نمیده رو بردی جایی که تست کنه که ایا سالمه یا نه ؟ اگر این کار و نکردی حتما ببر جایی نشون بده تا تست کنن که ایا کارت شما فقط روی مادربورد شما بالا نمیاد و یا در کل بالا نمیاد

سلام 

گفتم اونجا (( گارانتی ماتریس )) که بردم گرافیک و که اورد گفتم میشه تستش کنید من ببینم 

برد گذاشت رو سیستمی که داشت من رفتم داخل و دیدم که تصویر میده !

لینک به دیدگاه

خوب دوست گلم  کارت اونجا کار کرده پس میشه گفت سالمه و حتما مشکلی در سیستم شما وجود داره . البته برای اینکه مطمئن بشید که کارت شما مشکل داره باز هم روی یک سیستم دیگه تستش کنید تا به امر واقف بشید 

لینک به دیدگاه

درود.

سوال اول : پاور سیستمتون ThermalTake 600W Litepower هستش ؟

سوال دوم : مدل دقیق کارت گرافیک دوستتون که روی سیستم امتحان کردید چیه ؟

-------------------------------------------------------------------------

من 1 احتمال می دم. از اونجایی که لایت پاور 600 ترمال تک حدوداً میزان واقعی خروجیش 100 وات پایین از 600 هستش یعنی 500 وات خروجی واقعی می ده (همینطور 700 واتش) و از اونجایی که مصرف سیستم شما بدون اورکلاک حدوداً 580 تا 590 وات هستش ، سیستم برای مدت طولانی در زمان استارت در دامنه OP یا اور پاور قرار می گرفته و توی لود های سنگین به پاور فشار می اومده. پس از گذشت مدتی از استفاده ، میزان خروجی پاور افت کرده و دیگه نمی تونه این حجم از لود رو توی استارت کردن تحمل کنه.

اگر این فرضیه درست باشه، شما با کم کردن ، همه رم ها (به جز 1 عدد که سیستم بوت بشه) و کشیدن کل هارد ها و سی دی رام ها و کارتهای صدا، کپچر و غیره از روی سیستم و کم کردن فشار استارت ، شاید بتونید تصویر بگیرید ، که در این صورت باید به فکر خرید پاور جایگزین باشید. می تونید سیستم رو با یک پاور بالای 700 وات هم تست کنید.

البته ممکن مشکل جای دیگه هم باشه ولی این محتمل ترین حالت بود که ذهن من قد می داد.

@};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

دادا کارت گرافیک شما از برق استفاده میکنه و شما باید از کارت گرافیکی استفاده کنید که برق همونقدر بخواهد  9500 شما ورودی برق نداشته به همین دلیل جواب داده.  احتمالا خروجی pci-e پاور دچار مشکل شده,  میتوانید با مبدل برق ide to pci-e مشکلتون را حل کنید

ویرایش شده توسط ali.seyedi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دادا کارت گرافیک شما از برق استفاده میکنه و شما باید از کارت گرافیکی استفاده کنید که برق همونقدر بخواهد  9500 شما ورودی برق نداشته به همین دلیل جواب داده.  احتمالا خروجی pci-e پاور دچار مشکل شده,  میتوانید با مبدل برق ide to pci-e مشکلتون را حل کنید

اگر 6 پینی که به گرافیک وصل میشه ،نتونه برق  برسونه، Buzzer داخل کارت گرافیک بطور ممتد بصدا درمیاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اگر 6 پینی که به گرافیک وصل میشه ،نتونه برق  برسونه، Buzzer داخل کارت گرافیک بطور ممتد بصدا درمیاد .

این صدای Buzzer شبیه چیه صداش ؟ این صدای بوزر فقط در هنگام استارت میاد یا نه به صورت دائم صدا میده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
این صدای Buzzer شبیه چیه صداش ؟ این صدای بوزر فقط در هنگام استارت میاد یا نه به صورت دائم صدا میده ؟

وقتی سیستم را روشن میکنید ، 6 پین وصل نباشه و یا ولتاژ 12 به ورودی برق 6 پین گرافیک نرسد ، بوق ممتد میده . 

مثل بوقی هست که وقتی سیستم رو بدون رم روشن میکنید !!!! 

ویا هاردی که کامل out باشه .

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد قطع میشه ؟ یا همین طوری میده تا اخر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بعد قطع میشه ؟ یا همین طوری میده تا اخر

ادامه داره تا زمانی که خاموش بشه و 6 پین با ولتاژ صحیح بهش برسه . 

برای تست هم که شده شما میتونید از تبدیل های 6 پین استفاده کنید . 

لینک به دیدگاه

خوب دوست گلم کارت اونجا کار کرده پس میشه گفت سالمه و حتما مشکلی در سیستم شما وجود داره . البته برای اینکه مطمئن بشید که کارت شما مشکل داره باز هم روی یک سیستم دیگه تستش کنید تا به امر واقف بشید
سعی میکنم کسیو پیدا کنم
درود.

سوال اول : پاور سیستمتون ThermalTake 600W Litepower هستش ؟

سوال دوم : مدل دقیق کارت گرافیک دوستتون که روی سیستم امتحان کردید چیه ؟

-------------------------------------------------------------------------

من 1 احتمال می دم. از اونجایی که لایت پاور 600 ترمال تک حدوداً میزان واقعی خروجیش 100 وات پایین از 600 هستش یعنی 500 وات خروجی واقعی می ده (همینطور 700 واتش) و از اونجایی که مصرف سیستم شما بدون اورکلاک حدوداً 580 تا 590 وات هستش ، سیستم برای مدت طولانی در زمان استارت در دامنه OP یا اور پاور قرار می گرفته و توی لود های سنگین به پاور فشار می اومده. پس از گذشت مدتی از استفاده ، میزان خروجی پاور افت کرده و دیگه نمی تونه این حجم از لود رو توی استارت کردن تحمل کنه.

اگر این فرضیه درست باشه، شما با کم کردن ، همه رم ها (به جز 1 عدد که سیستم بوت بشه) و کشیدن کل هارد ها و سی دی رام ها و کارتهای صدا، کپچر و غیره از روی سیستم و کم کردن فشار استارت ، شاید بتونید تصویر بگیرید ، که در این صورت باید به فکر خرید پاور جایگزین باشید. می تونید سیستم رو با یک پاور بالای 700 وات هم تست کنید.

البته ممکن مشکل جای دیگه هم باشه ولی این محتمل ترین حالت بود که ذهن من قد می داد.

بله پاور LP 600AL2NH

همه اتصالات رو جدا کردم با یه رم 2گیگ روشن کردم بازم فرقی نکرد !

مدل اون کارت هم ASUS Radeon 6850 بود

اگر 6 پینی که به گرافیک وصل میشه ،نتونه برق برسونه، Buzzer داخل کارت گرافیک بطور ممتد بصدا درمیاد .
والا از سیستم هیچ صدایی در نمیومد ( زمانی که سالم بود ) و نمیاد ویرایش شده توسط IURxMAHDI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ادامه داره تا زمانی که خاموش بشه و 6 پین با ولتاژ صحیح بهش برسه . 

برای تست هم که شده شما میتونید از تبدیل های 6 پین استفاده کنید . 

فکر کنم سیسستمم بخاطر اینکه باتری مادربردش ضعیف شده یکمی قات زده . وقتی سیستم رو روشن می کنم کارت شروع میکنه فناش با سرعت 100 درصد می چرخه و وقتی بوق چک رو میزنه و لوگوی مادربرد نشون داده میشه سرعتش نرمال میشه ولی وقتی سیستم رو ریستارت می کنم فن ها با سرعت نمی چرخن  ولی صدای بوزر میاد تا وقتی که بوق چک زده بشه .حالا به نظرتون این فرض ضعیف شدن باتری درسته ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
فکر کنم سیسستمم بخاطر اینکه باتری مادربردش ضعیف شده یکمی قات زده . وقتی سیستم رو روشن می کنم کارت شروع میکنه فناش با سرعت 100 درصد می چرخه و وقتی بوق چک رو میزنه و لوگوی مادربرد نشون داده میشه سرعتش نرمال میشه

تا اینجا درسته .

ولی وقتی سیستم رو ریستارت می کنم فن ها با سرعت نمی چرخن  ولی صدای بوزر میاد تا وقتی که بوق چک زده بشه .حالا به نظرتون این فرض ضعیف شدن باتری درسته ؟؟

من یکبار برام این مشکل پیش اومد ، البته با سیستم i7  گرافیک 6200

با تعویض گرافیک مشکلم حل شد . شما هم اگر امکانش هست کمی واضحتر توضیح بدید . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از پاسختون . واضح توضیح دادم که وقتی از تو ویندوز ریست میکنم شروع به بوق میزنه بعد قطع میشه . ولی وقتی خاموشه کیس و بعد روشنش میکنم این صدا نمیاد و فقط دور فن ها بالاس . یادمه قبلا همچین مشکلی نداشت . و حتی وقتی  روشنش میکردیم هم صداش نرمال بود . فکر کنم از همین باتری Cmos است

لینک به دیدگاه

عزیز متاسفانه باید بگم به احتمال خیلی زیاد gpuتون سردی لحیم شده

تو این سری کارت ها معمولا وقتی این اتفاق میفته فن با دور بالا کار میکنه،

یا کلا از کار میفته(نادره مورد دوم)

اگه گارانتی داره سیستم رو ببرین ،اونجا بهتر راهنماییتون میکنن

اگه هم نه که بدین براتون تعمیر کنن(اگه تبریز بودین،تعمیر کار خوب و خوش انصاف هم میتونستم معرفی کنم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عزیز متاسفانه باید بگم به احتمال خیلی زیاد gpuتون سردی لحیم شده

تو این سری کارت ها معمولا وقتی این اتفاق میفته فن با دور بالا کار میکنه،

یا کلا از کار میفته(نادره مورد دوم)

اگه گارانتی داره سیستم رو ببرین ،اونجا بهتر راهنماییتون میکنن

اگه هم نه که بدین براتون تعمیر کنن(اگه تبریز بودین،تعمیر کار خوب و خوش انصاف هم میتونستم معرفی کنم)

اینو الان با منین یا استارت؟

لینک به دیدگاه

کلی گفتم!

هر کی به کارش میاد،استفاده کنه

کلا تو کارتهایی که کنترلر فن دارن(حالا چه pwm  چه dc(متغیر))

تو مواردی که سردی لحیم رخ میده،فن با سرعت بالا میچرخه(تو موارد نادر،ممکنه برعکس هم بشه،که من ندیدم تا حالا،فقط از دوستان شنیدم)

البته این یه قانون 100 نیست،

ولی نشونه خوبیه،که کار تشخیص رو راحتر میکنه.

لینک به دیدگاه

فکر کنم سیسستمم بخاطر اینکه باتری مادربردش ضعیف شده یکمی قات زده . وقتی سیستم رو روشن می کنم کارت شروع میکنه فناش با سرعت 100 درصد می چرخه و وقتی بوق چک رو میزنه و لوگوی مادربرد نشون داده میشه سرعتش نرمال میشه ولی وقتی سیستم رو ریستارت می کنم فن ها با سرعت نمی چرخن  ولی صدای بوزر میاد تا وقتی که بوق چک زده بشه .حالا به نظرتون این فرض ضعیف شدن باتری درسته ؟؟

خیر درست نیست ، این حالت سیستم ضد گرد و غبار کارت هاس Twinfrozer هست 

زمان روشن شدن سیستم ، فن کارت  درحالت  100% باعث میشه گرد و غبار روی فن و خنک کننده جابجا شن

... استارتر :

با یک پاور دیگه تست کنید 

لینک به دیدگاه

دادا شما کاری که من گفتم کردی؟ یه مبدل ide به pci-e بگیر قول میدم درست میشه. شما یه تست بکن قیمتی نداره.

ویرایش شده توسط ali.seyedi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر درست نیست ، این حالت سیستم ضد گرد و غبار کارت هاس Twinfrozer هست 

زمان روشن شدن سیستم ، فن کارت  درحالت  100% باعث میشه گرد و غبار روی فن و خنک کننده جابجا شن

... استارتر :

با یک پاور دیگه تست کنید 

Twinfrozer کجا بود . بابا کارت GTX 280 رفرنس گالاکسیه . از این قرتی بازیا نداره که

لینک به دیدگاه

دادا شما کاری که من گفتم کردی؟ یه مبدل ide به pci-e بگیر قول میدم درست میشه. شما یه تست بکن قیمتی نداره.
سلام

این و هنوز نگرفتم

نحوه استفادش چطوری هس ؟!!

لینک به دیدگاه

سلام

این و هنوز نگرفتم

نحوه استفادش چطوری هس ؟!!

یه مبدل هستش که یه سمتش باید وصل بشه به خروجه برق ide پاور (شما قیافش را ببینی خودتون متوجه میشوید) یه طرفش هم همون pci-e هست که وصل میشه به کارت گرافیک.  طبق گفته های شما من  فکر میکنم مشکلتون اینطوری حل میشه.

این هم از عکسش

EG1707-4-PCI-E-Power-adapter.jpg

لینک به دیدگاه

یه مبدل هستش که یه سمتش باید وصل بشه به خروجه برق ide پاور (شما قیافش را ببینی خودتون متوجه میشوید) یه طرفش هم همون pci-e هست که وصل میشه به کارت گرافیک.  طبق گفته های شما من  فکر میکنم مشکلتون اینطوری حل میشه.

این هم از عکسش

EG1707-4-PCI-E-Power-adapter.jpg

سلام این مبدل برق رو دستگاه بود تست هم کرده بودم تاثیری نداشت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...