رفتن به مطلب

مشکل با کولر بوفالو گرین Buffalo Green100

Recommended Posts

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان

من این سایت رو خیلی وقته دنبال میکنم، شاید از یک سال پیش ولی هیچوقت عضو نشدم(گفتم که یه وقت گیر ندین به اینکه تازه وارده و ...)

چن روز پیش یه کولر گرین بوفالو برای سی پی یوی تازه ام phenom II 965 به جای فن استوک خودش گرفتم(چون خیلی صدا داره، تو بازی بتل فیلد دور فن به یه چیزی حدود 6000rpm میرسه!!!!)
قبل از خرید گرین، فن استوک رو با نرم افزار OCCT تست گرفتم و در حدود 64 درجه با دور فنی که تو بالا گفتم تقریبا پایدار شد، ولی با این فن جدید(بوفالو) وقتی به دمای 63-65 درجه میرسه، نرم افزار یهو دمای 255 درجه رو نشون میده!!!! و خودکار تست متوقف میشه(البته رو حالت INFINITE) گفتم شاید چرت باشه و دمای سی پی یو رو نرم افزار اشتباه نشون میده، ولی وقتی داخل بازی بتلفیلد رفتم، یکهو سیستم لگ زد(گیر کرد) که وقتی به دما نگاه کردم دیدم همون دمای بالا رو نشون میده، ولی وقتی به بازیم ادامه دادم دما اومد پایین تا همون 65 ولی دوباره بعد از یه مدتی دوباره گیر کرد و دمارو 250 نشون داد!!!! من هم ترسیدم از اینکه سی پی یو نسوزه بازی رو بستم و سریعا ریستارت کردم، با کمال تعجب وقتی توی بایوس رفتم دیدم که دمای سی پی یو روی 50 درجه است!!

حالا به نظر شما کدوم اشتباهه؟! OCCT؟ کولر بوفالو؟ یا PHENOM II 965؟

post-12798-0-88947000-1368591407_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دمای 250 درجه که سیستم رو منفجر میکنه . مسلما اشتباه بوده . ولی دمای 50 درجه هم تو بایوس به نظر بالا میاد . با کولر استوک هم تو بایوس همین دما روداشتی ؟

خمیر رو خوب زدی زیر کولر ؟ جهت کولر رو درست نصب کردی ؟

لینک به دیدگاه

احتمالش هم هست که مقدار خمیر خیلی زیاد باشه یا اینکه بین هیت سینک  و سطح cpu فاصله زیادی باشه

لینک به دیدگاه

دمای 250 درجه که سیستم رو منفجر میکنه . مسلما اشتباه بوده . ولی دمای 50 درجه هم تو بایوس به نظر بالا میاد . با کولر استوک هم تو بایوس همین دما روداشتی ؟

خمیر رو خوب زدی زیر کولر ؟ جهت کولر رو درست نصب کردی ؟

خمیر رو دوبار چک کردم، در همین حین که خمیر رو چک می کردم، دوبار موقعیت تماس دو سطح پشت سی پی یو و کولر رو چک کردم و تو بهترین حالت گذاشتم که تماس کامل باشه، جهت کولر رو هم که دو طرف بیشتر نداره، یا به طرف گرافیک یا پاور که من به سمت گرافیک گذاشتم، چون پایه ش به همین سطح بود(گرچه خیلی دوس داشتم به طرف پشت کیس باشه تا یه فن اضافه برای خروج مستقیم  گرما بزارم)

لینک به دیدگاه

احتمالش هم هست که مقدار خمیر خیلی زیاد باشه یا اینکه بین هیت سینک  و سطح cpu فاصله زیادی باشه

مکسل جان، مقدار خمیر رو که بنده نمیدونم چون برادرم که سالهاست اینکارو میکنه زده، و اینکه میگی سطحشون ممکنه زیاد باشه چرا در حالت عادی دما پایینه؟! (درحالت idl روی 35 درجه است)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون دمای بالا باگ نرم افزار هست.

بهترین راه برای کم کردن گرمای فنوم دو ها کم کردن ولتاژ هست.

چون معمولا ولتاژ دیفالت این پردازنده ها از 1.4 تا 1.46 متغییر هست که در فرکانس اصلی با 1.3 تا 1.35 هم کاملا استیبل میشه و البته 7-6 درجه خنک تر.

لینک به دیدگاه

چون معمولا ولتاژ دیفالت این پردازنده ها از 1.4 تا 1.46 متغییر هست که در فرکانس اصلی با 1.3 تا 1.35 هم کاملا استیبل میشه و البته 7-6 درجه خنک تر.

این عکس ولتاژ سی پی یو با نرم افزار amd overdrive هست،

http://www.rodfile.com/xbqrrrs6uv74

میخوام این حرف شما رو تست کنم، فقط قبلش دو تا چیز:

1. صدمه ای به سی پی یو نمیرسه؟

2. قدرت سی پی یو کم نمیشه؟

عکس نرم افزار رو هم میزارم تا ببینین نمودار افزایش دما رو

http://www.rodfile.com/n69ed13b3p7p

لینک به دیدگاه

این عکس ولتاژ سی پی یو با نرم افزار amd overdrive هست،

http://www.rodfile.com/xbqrrrs6uv74

میخوام این حرف شما رو تست کنم، فقط قبلش دو تا چیز:

1. صدمه ای به سی پی یو نمیرسه؟

2. قدرت سی پی یو کم نمیشه؟

عکس نرم افزار رو هم میزارم تا ببینین نمودار افزایش دما رو

http://www.rodfile.com/n69ed13b3p7p

خیر دوست گلم کم کردن ولتاژ نه صدمه می زند و نه قدرت آن را کم می کند. فقط باید دقت کنید که ناپایداری ایجاد نشود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود.

اینکه ولتاژ دیفالت این ارقام هست، فکر نمیکنم همیشه اینجوری باشه.

واسه من بین 1 تا 1.38 در نوسان هست. بستگی به مین و پردازنده ممکنه ولتاژ مورد نیاز تفاوت کنه.

...............................

در کل اولین کار استفاده از خمیر مناسب و روش صحیح خمیر زدن هست. کولر نباید بعد از نصب شل باشه و حرکت بکنه و تمام سطح پردازنده رو بپوشونه. کولینگ کیس هم باید بررسی بشه. فعلا درب کیس رو باز کن ببین دما چقدر پایین میاد. ولتاژ 1.47 هم زیاده. این ولتاژ برای اور تا 4 گیگا هرتز مناسبه البته بشرط کنترل دما. فعلا ولتاژ حداکثر تا 1.38 ست کن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود.

واسه من بین 1 تا 1.38 در نوسان هست. بستگی به مین و پردازنده ممکنه ولتاژ مورد نیاز تفاوت کنه.

در کل اولین کار استفاده از خمیر مناسب و روش صحیح خمیر زدن هست. کولر نباید بعد از نصب شل باشه و حرکت بکنه و تمام سطح پردازنده رو بپوشونه. کولینگ کیس هم باید بررسی بشه. فعلا درب کیس رو باز کن ببین دما چقدر پایین میاد. ولتاژ 1.47 هم زیاده. این ولتاژ برای اور تا 4 گیگا هرتز مناسبه البته بشرط کنترل دما. فعلا ولتاژ حداکثر تا 1.38 ست کن.

مجید جان به مین برد و خود پردازنده هم بستگی داره این ولتاژ دیفالت ...

ولی معمولا فنوم دو های 4 هسته ای ولتاژ دیفالتشون بالاست که موجب میشه دمای تولید شده خیلی بالا بره.یک راه موثر کاهش دما کاهش همین ولتاژ دیفالت هست.

اون ولتاژ 1 ولت هم برای فناوری Q&Q هست که ولتاژ رو در حالت بیکاری کاهش میده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگم خدایی  نکرده از این خمیر 2 تومنی ها که نزدی ؟

لینک به دیدگاه

درود.

میشه بگین از کجا میشه ماکزیموم ولتاژ رو تغییر داد؟

لینک به دیدگاه

میگم خدایی  نکرده از این خمیر 2 تومنی ها که نزدی ؟

خمیر سیلیکون خودشو زدم، همونی که روی کولر بود

لینک به دیدگاه

از اونجایی که کسی جوابی نداد درمورد ولتاژ پس حدس میزنم همینی که تو نرم افزار amd overdrive هست درسته!

لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...