رفتن به مطلب

سوال در مورد هارد با سرعت خوب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزان

از دوستان می خواستم اگه متونن نظرشون در مورد یه هارد رو قیمت و با سرعت خوب چه وکدوم مدل مناسب تر بنظرشون

البته 320 ویا بالاتر باشه :confused:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هارد سامسونگ بردار با حجم250گیگابایت و16مگ بافر سرعتش عالیه

با تشکر از شما :confused:

خوشحال میشم نظرات دیگر دوستانم در این مورد داشته باشم

البته اگه نمودار سرعت در مورد مقایسه هارد های موجود داشته باشم ممنون میشم

بچه ها اگه متونید نام مدل رو کامل بزنید ممنون میشم :eek:

لینک به دیدگاه

اینم بگم من از اشخاصی هستم که متعصب مکستور هستم والان براتون 2تا تست میزارم یکی از هارد 500گیگ مکستور با 32مگ بافر ویکی از رید0 دوتا هارد مکستور که شدند1ترابایت ببینید فقط رید0 مکستور چکار کرده

این عکس سرعت هارد مکستور 500گیگ با 32مگ بافر

dqpvyj6wwe20on94li6k.png

واین هم سرعت دوهارد مکستور که دبا رید0 پیکره بندی شدند سرعتو ببین حال کن سرعت 2برابر:

5mudufu5302sn9germr.png

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره

قیمتی که میتونم این مدل از sumsung میخواستم بدونم چقدر ؟؟

اگه مدل های دیگریهم هست متونه با قیمت مناسب که افت خودشم کرده و رو قیمته می خواستم بدونم

ولی یه سوال دیگه من خودم الان موندم سام سونگ بهتر یا هیتاچی؟ من خودم تو سایت www.tomshardware.com

مدل سیگیت رو دیدم با chart هایی که زده بود جز یکی از موفق ترین هاست حالا نمیدونم

با این لینک : All 3.5" Hard Drive Charts

البته می خواستم قیمت مناسبی هم

داشته باشه حدود قیمتی از 40 - تا 80 البته اگه قیمتش بالا باشه واقعان بخریدش بی ازره!

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما :confused:

خوشحال میشم نظرات دیگر دوستانم در این مورد داشته باشم

البته اگه نمودار سرعت در مورد مقایسه هارد های موجود داشته باشم ممنون میشم

بچه ها اگه متونید نام مدل رو کامل بزنید ممنون میشم :eek:

درود

هارد 250 گیگابایتی 16 مگ بافر کمپانی سامسونگ با توجه به بازار فعلی که وسترن گیر نمیاد یکی از بهترین هاست.هم ساتا دو هست با ترنسفر ریت 3 گیگ بر ثانیه هست و هم 16 مگ بافر هست با سه سال گارانتی سام سرویس و کیفیت مناسب کاری که بنده همین هارد رو چند ماه پیش برای سیستم خودم بستم و قیمتشم الان حدود 42 تومنه.نتایج تست این هارد با HD TUNE PRO و البته مدلشم HD252HJ هست.

hdtune_benchmark_samsung_hd252hj911.png

لینک به دیدگاه

درود

هارد 250 گیگابایتی 16 مگ بافر کمپانی سامسونگ با توجه به بازار فعلی که وسترن گیر نمیاد یکی از بهترین هاست.هم ساتا دو هست با ترنسفر ریت 3 گیگ بر ثانیه هست و هم 16 مگ بافر هست با سه سال گارانتی سام سرویس و کیفیت مناسب کاری که بنده همین هارد رو چند ماه پیش برای سیستم خودم بستم و قیمتشم الان حدود 42 تومنه.نتایج تست این هارد با HD TUNE PRO و البته مدلشم HD252HJ هست.

با تشکر :confused:

لینک به دیدگاه

درود

hdtune_benchmark_samsung_hd252hj911.png

سلام MR PC عزیز.همتون میگفتید مکستور جز اخرینهاستو فقط سامسونگ رو پیشنهاد میدادید یا سیگیت یا وسترن.البته جمیعتون رو میگم اما الان که من از مکستور خودم بنچ گذاشتم براحتی میبینیم که تو حالت بدون رید که از سامسونگ جلو زده تو رید هم که دیگه ترکونده

:confused::eek::eek:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

ببخشید که پستمو ابجا زدم.یه سوال داشتم کسی یه شات از HDD Tune از هارد Seagte 7200.12 - 750 GB - 32MB نداره؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیزان

از دوستان می خواستم اگه متونن نظرشون در مورد یه هارد رو قیمت و با سرعت خوب چه وکدوم مدل مناسب تر بنظرشون

البته 320 ویا بالاتر باشه :confused:

سرعت هارد به تعداد دور در دقیقه داره.. نه با بافر و.... ( البته به تکنولوژی npv هم بستگی داره )

اگر مشکل هزینه نداری می تونی از هارد های او سی زی استفاده کنی که دیگه مکانیکی نیستند... و سرعتشون چندین برابر هارد های نرمال خودمون هست..

اگر هم هارد معمولی می خوای بگیری هیتاچی بگیر.. کمتر گرم می کنه و بی صدا هم هست..

در ضمن همه مدل هارد نرمال 7000 دور هستند..

لینک به دیدگاه

سرعت هارد به تعداد دور در دقیقه داره.. نه با بافر و.... ( البته به تکنولوژی npv هم بستگی داره )

اگر مشکل هزینه نداری می تونی از هارد های او سی زی استفاده کنی که دیگه مکانیکی نیستند... و سرعتشون چندین برابر هارد های نرمال خودمون هست..

اگر هم هارد معمولی می خوای بگیری هیتاچی بگیر.. کمتر گرم می کنه و بی صدا هم هست..

با سلام و تشکر

از شما می خواستم بدونم ocz چه. و میشه جای هارد از اون استفاده کرد

الان قیمت چند و حدودا چقدر حافظه داره و یه سوال دیگه ایا این فناوری جدید امحتان شو پس داده

و قابل اصمینان هست . اگر کسی هم در موردش اطلاعاتی داره خوشحال می شم بدونم .

دوستان اگه قمیتشم و مدلی مناسب که الان در بازار هست ممنون می شم در این باره اطلاعاتی داشته باشم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اولا همه هارد های رایج 7200 دور هستند.دوما اینکه صرفا بچسبیم به دور هارد درست نیست فاوری وتکنولژی ساخت مهمه

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر

الان قیمت چند و حدودا چقدر حافظه داره و یه سوال دیگه ایا این فناوری جدید امحتان شو پس داده

دوستان اگه قمیتشم و مدلی مناسب که الان در بازار هست ممنون می شم در این باره اطلاعاتی داشته باشم

سلام ! OCZ نام یک برند حرفه ای هستش که بیشتر در مورد رمهاش مطرحه ! میتونید برای اشنایی بیشتر با محصولات این برند ! به اینجا مراجعه کنید !

اضافه کنم منظور دوست مون از هاردهای OCZ ! انواع SSD ( مخفف Solid State Drives ) ها بودش که بعید میدونم از این برند در ایران موجود باشه ! ( شایدم باشه ) ! در هر صورت ! این نوع هاردها ! دیگه مثل هاردهای معمولی از دیسک سخت و ... استفاده نمیکنند و همونطور که دوستمونم اشاره کردند ! دیگه کارکرد و قطعه مکانیکی ندارند ! بهترین مثال و تشابه برای این نوع هاردها ! همین فلش مموری هاست ! که هم از نظر اندازه کوچکتر هستند و هم قطعه مکانیکی ندارند و هم سریعتر هستند ! ( البته سریعتر ! منظور همون SSD هاست )

در مورد پس دادن امتحان ! اولا این فناوری و محصولات ! جدید هستند و بتازگی عرضه شدن ! حداقل در ایران بسیار محدود مورد استفاده قرار گرفتن ! اما از نظر کارایی ! به سبب نوع کارکرد شون قابل اعتماد میباشند !

راستش من در مورد قیمت شون در ایران اطلاعی ندارم ولی مطمئنم قیمت شون خیلی بالاس !

در مورد هاردهای معمولی هم ! کلا بهتره ابتدا حجم مورد نظرتون رو مشخص کنید و سپس در سایت های تست و بررسی معتبر ! بدنبال تستها شون بگردید ! ولی در حالت کلی ! و از نظر حقیر ( با توجه به تحقیق و تجربه در این زمینه ) رتبه بندی هاردهای موجود در ایران به این شکله !

1 - WESTERN DIGITAL

2 - SAMSUNG

3 - SEAGATE

4 - HITACHI

5 - والسلام / تموم !

البته توجه داشته باشید که هر یک از این برندها در انواع و مدل های خاصی ! بهتر هستند ! مثلا هاردهای وسترن در سری CAVIAR بسیار مناسب میباشند ! اضافه کنم که در حجم های بالای 500 و بالای 750 گیگ ( نه خود 750 ) ! هاردهای وسترن ! در ایران ! بهترین انتخابند ! ( البته با توجه به کارایی و هزینه شون در ایران )

یا مثلا هاردهای سامسونگ فقط در مدل F1 بسیار مناسب در اومدند ! و باقی مدل های این برند ! خیلی باحال نیستند ! البته بیشتر منظور من روی سرعت شونه ! و الا در کل هارد های سامسونگ کم صدا و ... میباشند ! ولی از نظر سرعت ! در کنار کم صدا بودن و سایر تکنولوژی های مطرح ! همین سری F1 حرف ندارند ! بنظر من در هاردهای زیر 500 گیگ ( نه خود 500 ) و یا خود هارد های 750 گیگ ! این برند و با این مدل ! بهترین انتخاب ممکنه !

همچنین هاردهای سیگیت هم فقط و فقط در سری جدیدشون یعنی BARRACUDA / 7200.12 از کارای مناسبی برخوردارند ! هر چند هنوز نمیشه در این مورد نظر قطعی داد ! و چه بسا همچون سری های قبل ! پس از مدتی اشکالات و ایرادات شون نمایان شه ! ولی فعلا و با توجه به نتایج تستهایی که در سایت های معتبر تست و بررسی ! میتوان مشاهده کرد ! این سری جدید ! از سرعت و کارایی خوبی برخورداره ! و در میزان سرعت ! با وسترن و رقبای بزرگش رقابت میکنه ! و در مواردی هم از اونا پیشی گرفته !

در مورد هاردهای هیتاچی هم ! با اینکه هاردهای بسیار خوبی داره ولی در 2 سال اخیر از نظر سرعت از باقی بندها ! یکمی عقب افتاده ! و الا هاردهای خوبی داره ! همونطور که دوست مون اشاره کردند ! این هاردها اکثرا و مخصوصا در سری های DESKSTAR کم صدا بوده و حرارت کمی هم تولید میکنن ! ولی در کل من بر این عقیده هستم که هاردهای هیتاچی در حجم های 750 و بالاتر از کارایی بهتری برخوردارند تا انواع 500 و پایینتر ! ( تحقیق و تجربه )

در حال حاضر و با توجه به هاردهای موجود در بازار ایران و قیمت ها شون ! بهترین انتخاب در حجم های زیر 500 گیگ ! همون سامسونگ F1 هستش ! و برای 500 گیگ هم در وهله اول وسترن CAVIAR BLACK که دارای 32 مگ بافره و اگه نبود هم بازم همون سامسونگ های 500 گیگ و 250 و ... همگی دارای 16 مگ بافرند ! البته در سری 750 و بالاتر ! اونام 32 مگ بافر میشن ! اضافه کنم هاردهای سیگیت مدل 7200.12 هم در حجم 500 گیگ همون 16 مگ بافر رو دارند !

نتیجه و نظر کلی حقیر :

هاردهای زیر 500 گیگ = SAMSUNG / F1

هاردهای 500 گیگ =

1 - WESTERN DIGITAL / CAVIAR / BLACK

2 - SEAGATE / BARRACUDA / 7200.12

هاردهای 750 = SAMSUNG / F1

هاردهای بالای 750 = WESTERN DIGITAL / CAVIAR/ BLACK OR GREEN

در مورد هاردهای SSD هم بنظر من بهترین انتخاب OCZ SATA II 2.5" SSD هستش ! ( البته فکر کنم فعلا رکورد دست محصولی از اینتل بنام X25 هستش ) به هرحال میتونید رویو این محصول OCZ رو در اینجا مشاهده بفرمایید !

اینم تصاویری از OCZ / FLASH MEDIA / OCZ SATA II 2.5" SSD

a5mm159gyl68mwyhl8u.jpgeblu4jnptr4pckkx.jpg

در پایان مجددا تاکید میکنم ! رتبه بندی و ... ! تماما نظرات و تجربیات شخصی حقیر بوده اند ! موفق باشید / بازنده

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر

small_ocz_z_drive_cebit_2611.jpg

دوست عزیزمون توضیحاتی دادند که من یکم کامل ترش می کنم :

کلا به این تکنولوژی می گن ssd......

ssd ای که دوستمون راجعه بهش توضیح دادند VERTEX SSD هستش که در واقع سری دوم ssd ها مطرح می شه...

jpufsj.jpg

VERTEX SSD مثل حافظه های Flash هست..

VERTEX SSD دارای کش 64 مگابایتی هست... همچنین سرعت خواندن اطلاعات توسط این SSD دویست مگابایت در ثانیه 200M/s و سرعت نوشتن اطلاعات صد و شصت مگابایت در ثانیه 160M/s می باشد..

قیمت جهانی چند مدل از SSD های سری VERTEX :

129$ OCZ Vertex Series OCZSSD2-1VTX30G 2.5" 30GB SATA II MLC Internal Solid state disk

OCZ Vertex Series OCZSSD2-1VTX60G 2.5" 60GB SATA II MLC Internal Solid state disk 215$

OCZ Vertex Series OCZSSD2-1VTX120G 2.5" 120GB SATA II MLC Internal Solid state disk 345$

OCZ Vertex Series OCZSSD2-1VTX250G 2.5" 250GB SATA II MLC Internal Solid state disk 745$

فکر کنم داخل ایران هم وارد شده باشه توسط سازگار ارقام... اما قیمت ایران رو ندارم..

اما منظورم من سری اول SSD ها بود!

یعنی Z-Drive :

OCZ%20Z%20-Drive%2003.jpg

OCZ%20Z%20-Drive%2001.jpg

این محصول در واقع یک درایو است (مثل هارد دیسک) که دارای سرعت خیلی بالاتری نسبت به هارد دیسکهای معمولی مکانیکی می باشد...

Z-driver-03.jpg

در واقع این محصول هم از همان تکنولوژی SSD استفاده می کنه ولی SSD ها معمولا دارای ظرفیتهای محدودی هستند ، در حالی که این محصول دارای ظرفیت 1 ترابایت است!...

Z-driver-01.jpg

SSD ها به SATA ویا USB متصل می شوند ، در حالی که این محصول از PCI-E (مثل کارت گرافیکی) استفاده می کند . سرعت خواندن 600 مگابایت در ثانیه 600M/s ، و سرعت نوشتن 500 مگابایت در ثانیه 500M/s را دارند! ( کف کردین ؟! )

OCZ%20Z%20-Drive%2002.jpg

کش داخلی این محصول 256 Mb از نوع DDR2 است و این یکی از دلایل این سرعت خارق العاده است ....از آنجایی که سرعت سیستم را امروزه هارد دیسکها محدود می نمایند ، لذا سرعت بالای این محصول می تواند در بالا بردن راندمان کلی سیستم نقش بسیار زیادی داشته باشد...

بنچ مارک از Z-Drive :

Z-driver-02.jpg

optkc9.jpg

قیمت Z-Drive :

قیمت جهانی SSD سری Z-Drive با ظرفیت 1 ترابایت 1TB در حدود $1500 می باشد.

که مبلغ نسبت به کارایی وسرعت کاملا توجیح پذیر است ..

امیدوارم پست خوبی بوده باشه:confused::->

راستی اطلاعات بیشتر رو می تونید از دوست عزیزمون ASUS بگیرید... ( ایشون در زمینه ی سرعت و تعداد دوران اطلاعات فوقولاده بالایی دارند.. )

ویرایش شده توسط rezidentevilone
لینک به دیدگاه

سلام ! با تشکر از اطلاعات خوب تون ! فقط یک نکته رو خاطر نشان کنم که کلمه vertex فقط در مورد محصولات برند ocz بکار میره و بنوعی یکی از مدل های این برند محسوب میشه ! مثل سامسونگ مدل f1 ! و ربطی به دسته بندی ssd ها نداره ! چرا که دسته بندی اونا جریان دیگه ای داره !

در مورد توضیح ocz / zdrive هم ممنون ! چون قبلا در این مورد از دوستان کمک خواسته بودم و تا قبل از این پاسخی نگرفته بودم ! دست تون درد نکنه !

با تشکر / بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! با تشکر از اطلاعات خوب تون ! فقط یک نکته رو خاطر نشان کنم که کلمه vertex فقط در مورد محصولات برند ocz بکار میره و بنوعی یکی از مدل های این برند محسوب میشه ! مثل سامسونگ مدل f1 ! و ربطی به دسته بندی ssd ها نداره ! چرا که دسته بندی اونا جریان دیگه ای داره !

در مورد توضیح در مورد ocz / zdrive هم ممنون ! چون قبلا در این مورد از دوستان کمک خواسته بودم و تا قبل از این پاسخی نگرفته بودم ! دست تون درد نکنه !

با تشکر / بازنده

خواهش می کنم دوست عزیز...

در مورد دسته بندی هم از ظاهر من بود نه از طرف خود کمپانی او سی زی !:confused::eek:

( از لحاظ من ssd ها دو دسته اند که یکیشون حالت فلش داره ( VERTEX SSD ) با ظرفیت های مختلف که با usb یا sata وصل می شند

دسته ی دوم هم z-drive هست که واقعا باید بهش گفت هارد! و با پی سی آی اکسپرس به مادربرد وصل می شند )

لینک به دیدگاه

سلام mr pc عزیز.همتون میگفتید مکستور جز اخرینهاستو فقط سامسونگ رو پیشنهاد میدادید یا سیگیت یا وسترن.البته جمیعتون رو میگم اما الان که من از مکستور خودم بنچ گذاشتم براحتی میبینیم که تو حالت بدون رید که از سامسونگ جلو زده تو رید هم که دیگه ترکونده

:confused::cool::eek:

درود

دوست عزیز مکستور به تازگی مقداری وضعیتش نسبت به قبل بهتر شده ولی باز هم با وجود برندی مثل وسترن یا سامسونگ اف یک توصیه نمیشه..ولی شما توجه داشته باشید که هاردتون 32 مگ بافر هست و قابل قیاس با یک هارد 16 مگ بافر نیست.ضمن اینکه هارد شما در حالت معمولی و بدون رید وضعیت چندان جالبی رو نداره چون اختلاف میان حداقل نرخ انتقال اطلاعات شما و حداکثر نرخ اتقال اطلاعات هارد شما چشمگیر هست .ضمنا اون دوستی که اشاره فرمودند بافر هارد در سرعت هارد تاثیری نداره شما سرعت نصب برنامه های با بارگذاری سنگین لحظه ای و یا لودینگ ویندوز یک هارد 8 مگ بافر و یک هارد ساتا دو 16 مگ بافر رو اگر مقایسه کنید کاملا به تفاوتشون پی میبرید.به هر حال بنده نظر شخصی خودم رو در سری هارد های معمولی 7000 دور اعلام نمودم انتخاب با خریدار هست.

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

با سلام دوباره

و تشکر از تمام دوستانی که اطلاعاتشون برای استفاده من و بقیه دوستان قرار دادند

با تشکر از دوستان: rezidentevilone و ASUS و بازنده و MR PC و بقیه عزیزان :confused: :eek:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

کسی می تونه اطلاعاتی در مورد رید و چگونگی فعال کردن ان در مینبردهای Asus P5Q بده؟من هیچ اصلاعاتی در مورد رید ندارم :confused:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

کسی می تونه اطلاعاتی در مورد رید و چگونگی فعال کردن ان در مینبردهای Asus P5Q بده؟من هیچ اصلاعاتی در مورد رید ندارم :confused:

Allen جان من P5Q دارم و2تا هارد 500 مکستور که رید0 کردم سرعت رویایی هست نتایج رید رو هم بالا عکسشونو گذاشتم سرعت 2.5برابر شده.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز توی بایوس در Main برو توی Storage configuration بعد انتر کن قسمت Configure sata As رو از IDE بزار روی Raid

بعد F10 بزن انتر کن رستارت بشه سیستم وقتی بوت شد دکمه CTRL+I رو باهم نگه دار یه صفحه باز میشه که برای پیکره بندی رید هست.

شماره یک نوشته Create Raid Volume انتر بزن ه صفحه دیگه میاد تو خط اولش یه اسم بنویس خودکار خودش نوشته Volume0 انتر بزن خط بعد Raid0 رو انتخاب کن برای انتخاب میتونی دکمه + رو از روی صفحه کلید بزنی بعد چیزه دیگه رو دستکاری نکن پایین روی Create Volume انتر کن بعدمیگه ایا مایلید MBR هاردها شکل بگیره که دکمه Y رو به معنی Yes میزنی وسیستم ربوت میشه رید پیکره بندی شد.از سرعت لذت ببرید.البته اینم بگم که اول دیسک رید رو بساز برای نصب ویندوز

برای اموزش کامل وتصویری میتونی دفترچه P5Q رو. باز کنی صفحه 56-4 تا صفحه 59-4

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان می خواستم بدونم اگر از دوفناوری هارد و Ocz در یک سیستم استفاده کنیم چطور است

بنظرم این کار شدنی باشد مثلان برای برنامه پرکاربرد از Ocz آن گذاشته و بقیه برنامه روی هارد باشد

آیا مورد در استفاده همزمان از آن ها نیست ؟ ویک سوال دیگه الان Ocz کوچکترین مقداری که ان حافظه ها دارد چقدر است وبا چه قیمیتی

موجود است.

ویرایش شده توسط mehdi110
ویرایش
لینک به دیدگاه

لیست قیمت ورتکس ها رو که دادم خدمتتون...

طالب بودید براتون خریداری می کنیم...

( آلن جان پس یادت نره ! انتر بزن!.. انتر بکن!... و هرگز از اینتر استفاده نکن که اصلا خوب نیست!!!!! )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...