رفتن به مطلب

معرفي وبحث پيرامون کارت Radeon 3870 X2

MR PC
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

کمپانی ایسوس کارت RADEON 3870 X2 را که دارای یک گیگا بایت حافظه گرافیکی میباشد را تولید نموده است.تصاویری از این کارت و جدول مشخصات ان

E840U-C_2D.jpg

EAH3870X2_1.jpg

asus3870x2specs.gif

منبع: vr-zone &sakhtafzar

لینک به دیدگاه

• ارسال 71
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

دوست عزیز این کارت هنوز وارد ایران نشده و تا رسیدنش باید منتظر بمانید که با احتساب هزینه های حمل و تعرفه های گمرک قیمت تک فروشی ان به چه صورت خواهد بود.موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

این کارت گرافیک قدرتمند که مدلی دو هسته ای می باشد به نظر من پاسخی از شرکت ATI به کارت گرافیک دو هسته ای شرکت جیفورث (GeForce 9800GX2) می باشد و دارای حافظه ای 1GB از نوع ddr3 و قیمتی حدود 449دلار دارد در مقابل کارت گرافیک دو هسته ای شرکت ATIهم دارای 1گیگابایت حافظه از نوع DDR3 می باشدو قیمتی حدود $487.92دارد(این قیمت زیاد معتبر نیست)

باید این رو هم در نظر داشت که در آینده با بیشتر شدن رقابت میان این دو شرکت شاهد ارزان شدن این نوع از کارتهای گرافیکی خواهیم بود

البته به قیمت های بالا زیاد اطمینان نمی شود کرد و قیمت این قطعات در ایران کاملا متفاوت خواهد بود

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

درود

در این مقاله به بررسی کارت گرافیک 1 گیگا بایتی محصول شرکت اچ ای اس خواهیم پرداخت.این کارت دارای 1گیگابایت حافظه گرافیکی از نوعDDR3 SDRAM با اینترفیس 512 بیت همچنین تشکیل شده از دو چیپست گرافیکی RV670 با 666 میلیون ترانزیستور مبتنی بر تکنولوزی 55 نانومتری و 128 واحد سایه زن کلاک هسته 825 مگاهرتز و مموری کلاک 1800 مگاهرتز و پشتیبانی از سایه زن مدل4.1 و شتاب دهنده گرافیکی نسخه 10.1 و تکنولوزس کراس فایر میباشد.

در نگاه اولیه یه پکیج بسته بندی این کارت انتظار وجود کارتی با این ابعاد در این بسته بندی نمیرود

Box.jpg

این کارت از لحاظ طول برد با کارت گرافیک 8800 جی تی ایکس انویدیا برابری میکند

Topdown.jpg

موقعیت قرار گیری چیپست های به کار رفته در این کارت در این عکس کاملا روشن است.

Rear.jpg

Cores.jpg

هت سینکهای به کار رفته برای خنک سازی جی پی یو های دوگانه در این کارت از دو جنس متفاوت مس و آلومینیم میباشد

Heatsink.jpg

دو کانکتور 6پین برق برای تغذیه هسته های گرافیکی دو گانه این کارت

Power.jpg

کانکتور پل ارتباطی تکنولوژی کراس فایر

CrossFire.jpg

این قسمت هم تست و مقایسه این کارت با چندین کارت دیگر که از 8800 اولترا قدرتمند تر ظاهر شده است.

3dmark06b.gif

و البته در بازی معروف کرایسی از 8800 اولترا نتونسته پیشی بگیره و عقبتر هم مانده

CrysisB1.gif

این قسمت هم مقایسه کارت 8800 جیتی در حالت اس ال آی و 3870 ایکس تو

SLIa.gif

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود دوستان

در این مقاله به بررسی 3870 ایکس تو نسخه اورکلاک شده محصول کمپانی GeCube خواهیم پرداخت.این کارت از 1 گیگابایت حافظه از نوع DDR 3 بهره میبرد.کلاک هسته 850 مگاهرتز و مموری کلاک 1960 مگاهرتز و اینتر فیس 512 بیتی و 128 واحد سایه زن و متشکل از دو عدد چیپست گرافیکی RV670 با 666 ترانزیستور مبتنی بر تکنولوژی 55 نانومتری.شتاب دهنده گرافیک نسخه 10.1 و سایه زن مدل 4.1

Box.jpg

طول این کارت از برد مرجع خود کوتاهتر میباشد.

Topdown.jpg

دو کانکتور 6پین ورودی برق برای تغذیه این کارت که این ویژگی نیز متفاوت از اواع دیگر کارتهای ای تی آی میباشد.

Power.jpg

سیستم کاملا متفاوت کولینگ به کار رفته در این کارتمتکل از دو فن 7.5 سانتی متری و که تقریبا تمام اجزا روی برد را به طور کامل و به نحو موثری خنک میکند.البته به دلیل بهکار گیری این فن ها صدای تولید شده از برد مرجع بیشتر میباشد.

Cooler.jpg

خروجی های دی وی آی که از چهر خروجی فقط دو خروجی سمت چپ ان کارایی دارد.

RearIO.jpg

متاسفانه اورکلاک این کارت در کارخانه سازنده چندان چشمگیر نیست چنان که کلاک هسته برد مرجع 825 مگاهرتز میباشد و این کارت تنها با افزایش 25 مگاهرتز افزونتر به 850 مگاهرتز در کلاک هسته دستیابی پیدا کرده و در مموری کلاک نیز از 1800 مگاهرتز به 1960 مگاهرتز

این قسمت هم چند بنچمارک از مقایسه این کارت با دیگر رقبا که تایید کننده همان صحبت قبلی مبنی بر اورکلاک ناچیز این کارت و قدرت پردازش گرافیکی آن هست.

3dmark06b.gif

CrysisB.gif

CrysisA.gif

این قسمت هم تست اور کلاک که با اضافه کردن 30 مگاهرتز به مموری کلاک و رساندن آن به 1990 مگاهرتز و 20 مگاهرتز به کلاک هسته و رسندن آن به 870 مگاهرتز که باز هم تاثیر چندانی بر کارایی آن نگذاشته است.

OC.gif

قیمت تک فروشی این کارت 449 دلار آمریکا میباشد که نسبت به کارت شرکت ایسوس از قیمت پایینتری برخوردار است.موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

تا یک هفته دیگه وارد بازار میشه و قیمتش بین 450000 ات 470000 تومان اعلام میشه (البته چند درصد خطا روی قیمت حساب کنید که بالا یا پایینت هم بشه )

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

در این قسمت نیز به معرفی یكی دیگر از كارتهای 3870 ایكس تو خواهیم پرداخت كه این دفعه توسط كمپانی معروف پاوركلر تولید شده است.

Box.jpg

این كارت هم همانطور كه از نامش نیز بر میآید از دو پردازنده گرافیكی RV670 تشكیل شده است با كلاك 825 مگاهرتز و یك گیگابایت حافظه گرافیكی از نوع جی دی دی آر 3.با مموری كلاك 1800 مگاهرتز .شتاب دهنده گرافیكی نسخه 10.1 و سایه زن مدل4.1.

با توجه به این كه اكثر كارتهای تولید شده از این سری دارای ورودی برق 6 پین هسستند این كارت یك كانكتور 6پین و یك كانكتور 8 پین را ابرای تغذیه به كار برده شده

Power.jpg

خروجی های این كارت

RearIO.jpg

نتایج تست وبنجمارك این كارت در 3DMark06 (ver 110)

3dmark06b.gif

نتایج گیمهای مختلف با فیلتر های مختلف گرافیكی

CoH.gif

FearB.gif

WICb.gif

CrysisB.gif

این قسمت هم نتایج تستهای دما و اور كلاك

Temp.gif

OC.gif

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام

تا یک هفته دیگه وارد بازار میشه و قیمتش بین 450000 ات 470000 تومان اعلام میشه (البته چند درصد خطا روی قیمت حساب کنید که بالا یا پایینت هم بشه )

موفق باشید

سلام

اقای حسینی این کارت وارد بازار شده ؟

لینک به دیدگاه

سلام

اقای حسینی این کارت وارد بازار شده ؟

با درود

دوست عزیز هنوز نه ولی من پیگیرش هستم . و هر وقت وارد بازار شد حتما اینجا خبر میدم .

ولی باز م میگن تا یک هفته دیگه و من خودم موندم

لینک به دیدگاه

با درود

دوست عزیز هنوز نه ولی من پیگیرش هستم . و هر وقت وارد بازار شد حتما اینجا خبر میدم .

ولی باز م میگن تا یک هفته دیگه و من خودم موندم

با تشکر از پاسخ شما

من هم امیدارم این کارت هر چه زودتر وارد بازار بشه چون 3870 x2 نسبت به دوتا 3870 قدرت بیشتری داری با توجه به قیمت خیلی پایین تریم که نسبت به کراس فایر 3870 داره کاملا ارزش خرید پیدا میکنه البته اگر با همون قیمتی که فرمودید وارد بازار بشه

لینک به دیدگاه

با تشکر از پاسخ شما

من هم امیدارم این کارت هر چه زودتر وارد بازار بشه چون 3870 x2 نسبت به دوتا 3870 قدرت بیشتری داری با توجه به قیمت خیلی پایین تریم که نسبت به کراس فایر 3870 داره کاملا ارزش خرید پیدا میکنه البته اگر با همون قیمتی که فرمودید وارد بازار بشه

با درود

حق با شماست و باید یه چند روزی صبر کنیم . برای ورود این کالا . تا چند روز دیگه کالاهای خیلیها (شرکتها) وارد بازار ایران میشه

لینک به دیدگاه

با درود

حق با شماست و باید یه چند روزی صبر کنیم . برای ورود این کالا . تا چند روز دیگه کالاهای خیلیها (شرکتها) وارد بازار ایران میشه

ببخشيد اين سوال رو اينجا مطرح ميكنم جناب حسيني :

مگه كالاهاي شركتها به صورت يكجا يا دوره اي وارد ايران ميشه ؟

چون از هر جا سوال ميكنيم ميگن تا آخر اي هفته يا هفته آينده ؟

لینک به دیدگاه

ببخشيد اين سوال رو اينجا مطرح ميكنم جناب حسيني :

مگه كالاهاي شركتها به صورت يكجا يا دوره اي وارد ايران ميشه ؟

چون از هر جا سوال ميكنيم ميگن تا آخر اي هفته يا هفته آينده ؟

با درود

دوست خوبم معنی دوره ای ور متوجه نشدم . ولی بعضی وقتها کالا ها رو یک ترخیص کننده ترخیص میکنه و امکان داره که شرکتهای مختلف با تاخیر چند روز از همدیگه کالا هاشون وارد ایران بشه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من میخوام گرافیکمو عوض کنم ولی آیا این گرافیک مطمئنیدتا حداکثر 1 هفت هی دیگه وارد بازار میشه؟

بودجه ی بنده هم 500 هزار تومن هستش:

اینم سیستم من:

Cpu:inter Core 2 Qued Q6600

M.b:gigabyte-x38-dq6 Pci-e 2.0 Suported

Ram:2 Gig G.skill 1066

ولی فکر نکنم بیشتر از 500 هزار تومن تو ایران قیمت بزنن.

لینک به دیدگاه

دوست گرامی همین کارت رو بگیر البته به نظر من به دلایل زیاد مثلا پشتیبانی از دایرت ایکس 10 و ... و تا یک هفته دیگه حتما

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من میخوام گرافیکمو عوض کنم ولی آیا این گرافیک مطمئنیدتا حداکثر 1 هفت هی دیگه وارد بازار میشه؟

بودجه ی بنده هم 500 هزار تومن هستش:

اینم سیستم من:

Cpu:inter Core 2 Qued Q6600

M.b:gigabyte-x38-dq6 Pci-e 2.0 Suported

Ram:2 Gig G.skill 1066

ولی فکر نکنم بیشتر از 500 هزار تومن تو ایران قیمت بزنن.

درود

3870 ایکس تو با توجه به بودجه مناسب شما انتخاب خوبی میتونه باشه.مخصوصا برند ایسوس.بر فرض که یک هفته به 10 روز یا دوهفته هم طول بکشه باز ارزش صبر کردن رو داره.موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان

این کارت وارد بازار شده و فردا قیمت گذاری میشه

لینک به دیدگاه

خواهشا وقتی قیمت گذاری شد تو این تیپیک اعلام کنید.راستی مارک Club3d هم من دفترچه ی pdf این کارت رو دانلود کردم مثل اینکه این مارک هم مارک خوبیه.

یه عکس از این گرافیک از برند Club3D

2l89sg0.jpg

اینم لینک دفترچه PDF این کارت:

موفق و سربلند باشید.:D

لینک به دیدگاه

با درود

دوست خوبم hitman67 به فروم خودتون خوش اومدید و ممنون از زحمتتون . در مورد قیمت هم فردا حتما و حتما انجام وظیفه میشه عزیز .

لینک به دیدگاه

ممنون سعید جان لطف دارید.فکر کنم این کارت برای بازیهای آینده خوب باشه و از 2 تا 8800gts sli هم بهتر باشه ولی شما فکر میکنید حدودا و حداکثر قیمت این کارت از 500 به بالا تجاوز میکنه یا پایین 500؟چون من قرار بود 8800GTS G92 512MB بگیرم ولی با دیدن این کارت کلا نظرم عوض شد.

لینک به دیدگاه

ممنون سعید جان لطف دارید.فکر کنم این کارت برای بازیهای آینده خوب باشه و از 2 تا 8800gts sli هم بهتر باشه ولی شما فکر میکنید حدودا و حداکثر قیمت این کارت از 500 به بالا تجاوز میکنه یا پایین 500؟چون من قرار بود 8800GTS G92 512MB بگیرم ولی با دیدن این کارت کلا نظرم عوض شد.

با درود

دوست عزیز به این تاپیک ماراجعه کن .

http://www.lioncomputer.ir/forum/showthread.php?p=1867#post1867

لینک به دیدگاه

جناب حسینی چرا این كارت در بعضی از بازیها مثل كریسس كم آورده؟آیا با آژدیت شدن درایو این موضوع حل میشه؟اطلاعاتی در باره این مساله دارید؟

لینک به دیدگاه

جناب حسینی چرا این كارت در بعضی از بازیها مثل كریسس كم آورده؟آیا با آژدیت شدن درایو این موضوع حل میشه؟اطلاعاتی در باره این مساله دارید؟

با سلام

دوست خوبم تا اونجایی که اطلاع دارم این بازی (کریسس) برای کارتهای Invidia ساخته شده .

پس در صورت صحت این مطلب نمیشه بیش از این ازش انتظار داشت .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...